Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Βέροια-ΠΑΣ Γιάννινα, για την πρώτη αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

18:52
Χαίρετε, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Βέροια-ΠΑΣ Γιάννινα, για την πρώτη αγωνιστική της Super League.
18:53
Οι γηπεδούχοι τερμάτισαν στην 13η θέση της βαθμολογίας στην περυσινή σεζόν και τελικά παρέμειναν στην κατηγορία, παρά τις δικαστικές περιπέτειες. Μάλιστα, πορεύονται με νέο προπονητή, καθώς έχει αναλάβει ο Γιώργος Γεωργιάδης.
18:56
Οι φιλοξενούμενοι προέρχονται από πολύ καλή σεζόν, στην οποία τερμάτισαν στην 6η θέση.
18:56
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
18:56
Βέροια (Γιώργος Γεωργιάδης): Καντιμοίρης, Μαλόν, Μαραγκός, Ετζεγκέλε, Νάστος, Όστϊτς, Βεργώνης, Γιουσούφ, Μαγέφσκι, Αμπντούν, Ναζλίδης
18:56
Στον πάγκο οι Βασιλειάδης, Τάτος, Άρτσε, Μερεμπασβίλι, Τσουμάνης, Μπατιόν, Μάνος. Τιμωρημένος είναι ο Χρήστος-Δημήτρης Γιαννούλης.
18:59
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Ναδάλες, Μιχαήλ, Μπέριος, Στρούνα, Τζημόπουλος, Τσουκαλάς, Ναδάλες, Ακόστα, Τσάβες, Ίλιτς, Μανιάς
19:02
Στον πάγκο: Περιστερίδης, Γιάκος, Απόστολος Σκόνδρας, Σαπαλίδης, Κοζορώνης, Καρανίκας, Αυγενικού
19:05
Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος, βοηθοί: Δημήτριος Γκάγκας, Χασάν Κούλα Τέταρτος Διαιτητής: Ευάγγελος Κιοτζένης
19:15
Σέντρα στο ματς!
19:17
2' Φάουλ για τη Βέροια από τα δεξιά με το Αμπτούν.
19:17
Το εκτέλεσε ο Αλγερινός, αλλά απομάκρυνε η άμυνα του ΠΑΣ.
19:22
6' Ευκαιρία για τη Βέροια. Ο Γιουσούφ μπήκε μέσα στην περιοχή βάζοντας τα με όλη την αντίπαλη άμυνα, αλλά το σουτ του ήταν χλιαρό και δεν δυσκολεύτηκε ο Βελλίδης.
19:23
8' Κίτρινη στον Μπέριο.
19:31
16' Ο Τζαμέλ Αμπντούν έκανε κίνηση από τα αριστερά, συνέκλινε και έπιασε σουτ από μακρινή απόσταση, το οποίο ήταν αδύναμο και ο Βελλίδης μπλόκαρε με άνεση.
19:38
23' Καλή στιγμή για τη Βέροια. Κεφαλιά του Ναζλίδη μετά από σέντρα του Νάστου, αλλά η μπάλα έφυγε αρκετά ψηλά από την εστία.
19:41
25' Απειλεί και πάλι η Βέροια. Ο Αμπντούν που κινήθηκε αυτήν τη φορά από τα δεξιά έκανε το γύρισμα, η άμυνα του ΠΑΣ δεν έδιωξε καλά και ο Νάστος που βρέθηκε λίγο έξω από την αντίπαλη περιοχή, έπιασε δυνατό σουτ. Η μπάλα όμως έφυγε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Βελλίδη.
19:44
30' Σουτ του Βεργώνης από τα όρια της μεγάλης περιοχής, μπλόκαρε ο Βελλίδης.
19:46
31' Εκτέλεση φάουλ από τον Τσάβες από καλή θέση. Φαλτσαριστό, αλλά δεν δυσκολεύτηκε ο Καντιμοίρης.
19:49
34' Εξαιρετική προσπάθεια του Τσάβες, πλαγιοκόπησε από τα δεξιά, αλλά έδιωξε σε κόρνερ η άμυνα της Βέροιας.
19:53
38' Καλή προσπάθεια του Μαγέφσκι, αλλά έχασε την ισορροπία του προς το τέλος και το σουτ που έκανε δεν ήταν καλό. Άουτ η μπάλα.
19:54
39' Απειλεί και πάλι ο Μαγέφσκι. Αυτή τη φορά ήθελε λίγο για να σκοράρει ο παίκτης της Βέροιας, που εκτέλεσε σχεδόν άμεσα μετά την πάσα του Αμπντούν. Λίγο δίπλα από το τέρμα του Βελλίδη.
19:56
19:57
43' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ Γιάννινα!
19:59
Ο Τσάβες έπιασε δυνατό, χαμηλό σουτ... ο Καντιμοιρης κατάφερε να διώξει, αλλά ο Ακόστα που ήταν κοντά, πήρε το... ριμπάουντ και έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.
19:59
Κόντρα στη ροή του ματς το γκολ των Ηπειρωτών.
20:00
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, Βέροια-ΠΑΣ Γιάννινα 0-1!
20:16
Έναρξη δεύτερου μέρους!
20:17
20:18
48' Δοκάρι για τον ΠΑΣ!
20:18
Ο Μανιάς βρήκε λίγο χώρο μέσα στην περιοχή (και δεξιά), έπιασε συρτό σουτ το οποίο σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Καντιμοίρη, έδιωξε ο Μαραγκός ενώ προσπαθούσε ο Τσάβες να μπει στη φάση.
20:19
50' Κίτρινη στον Αμπντούν.
20:22
52' Γυριστό του Μανιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ακόστα, η μπάλα άουτ.
20:25
54' Κεφαλιά του Βεργώνη, που ξεχάστηκε από την άμυνα του ΠΑΣ, αλλά δεν ήταν πολύ δυνατή και μάζεψε χωρίς δυσκολία ο Βελλίδης.
20:28
57' Ατομική προσπάθεια του Τσάβες, που έκλεψε λίγο έξω από την περιοχή και έφθασε στο ύψος του πέναλτι, αλλά το σουτ κατέληξε εκτός εστίας. Πιθανόν να ήταν και κόρνερ.
20:30
59' Ωραία προσπάθεια του Αμπντούν από τα αριστερά, έκανε επικίνδυνη σέντρα με τον Βελλίδη να διώχνει με... σκαμπίλι.
20:30
60' Σουτ του Μαγιέφσκι με καμπύλη, η μπάλα άουτ.
20:31
61'Αλλαγή για την Βέροια. Ο Μερεμπασβίλι στη θέση του Όστοϊτς.
20:33
63' Σουτ από τα δεξιά του Μανιά με τη μία και χωρίς να βλέπει. Εκτός εστίας η μπάλα.
20:34
64' Κόρνερ κερδισμένο για τη Βέροια μετά από ελιγμό του Γιουσούφ μέσα στην περιοχή, με τον Βελλίδη να διώχνει.
20:36
66' Πολύ κακό σουτ του Μερεμπασβίλι από μακρινή απόσταση. Δεν είχε ισορρορπία ο Γεωργιανός μεσοεπιθετικός
20:38
66' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Μέσα ο Γιάκος, εκτός ο Ίλιτς.
20:43
73' Αλλαγή για τη Βέροια. Ο Τάτος στη θέση του Μαγέφσκι.
20:46
76' Πολύ κακό τελείωμα από τον Ναζλίδη, καθώς έδωσε ύψος στην μπάλα, που έφυγε εκτός.
20:51
80' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ με τον Τσάβες να προσπαθεί να κρεμάσει τον Καντιμοίρη, που είδε την μπάλα να φεύγει ελάχιστα πάνω από την εστία του.
20:57
81' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Μέσα ο Σαπαλίδης, εκτός ο Μανιάς.
21:01
87' Μάνος αντί Γιουσούφ στο ματς.
21:01
90' Άστοχο σουτ του Τσάβες.
21:01
Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
21:02
90+2' ΓΚΟΛ η Βέροια, 1-1!
21:03
Ο Βελλίδης έκανε κακή έξοδο, ο Ναζλίδης το εκμεταλλεύτηκε και με κεφαλιά έκανε το 1-1.