Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την αναμέτρηση Ατρόμητος-Λεβαδειακός στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Ραδιοφωνική μετάδοση από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

Καλησπέρα και καλή σεζόν!
18:48
Πρεμιέρα σήμερα και για Ατρόμητο και Λεβαδειακό.
18:50
Οι Περιστεριώτες στοχεύουν και φέτος στην είσοδο στην πεντάδα, με μεγαλύτερο όμως βαθμό δυσκολίας μετά και τη δυναμική επιστροφή της ΑΕΚ στην κατηγορία.
18:54
Για αρχή... παραμονή. Ο Λεβαδειακός έπεσε αγωνιστικά, αλλά επωφελούμενος από την υπόθεση της Κέρκυρας αγωνίζεται στην Σούπερ Λίγκα.
18:56
Έγιναν γνωστές και οι συνθέσεις της αναμέτρησης, με τον Γρηγορίου να φρεσκάρει το σχήμα των "κυανόλευκων" που την ερχόμενη εβδομάδα έχει και τον επαναληπτικό με την Φενερμπαχτσέ στην Τουρκία.
18:56
Ατρόμητος (Μιχάλης Γρηγορίου): Γκορμπούνοφ, Ουσέρο, Μπιτόλο, Γοδόι, Φυτανίδης, Εμπόου, Μπρίτο, Κιβρακίδης, Ούμπιντες, Στόιτσεφ, Λε Ταλέκ.
18:57
Στον πάγκο: Μπάρκας, Κούρος, Μπάλλας, Λαζαρίδης, Πίτου Γκαρσία, Ναπολεόνι, Μαρσελίνιο.
18:59
Λεβαδειακός (Άκης Μάντζιος): Τσιντώτας, Στάθης, Μουλόπουλος, Μίνγκας, Μαχαίρας, Νικολάου, Ρομέου, Ουόν, Τριποτσέρης, Μάντζιος, Μιλιάζες.
19:01
Στον πάγκο: Μοσχονάς, Παππάς, Μάγκας, Γιακουμάκης, Χατζηλάμπρος, Ναβάρο, Μιλοσάβλιεβ.
19:05
Διαιτητής του αγώνα έχει οριστεί ο Αρετόπουλος του συνδέσμου Τρικάλων.
19:06
Με βοηθούς την Κουρομπύλια (Δυτ. Αττικής) και τον Κουρεντά (Τρικάλων).
19:07
Ιδανικός καιρός για να παιχτεί ποδόσφαιρο, 27 βαθμοί Κελσίου αυτή την ώρα στο Περιστέρι.
19:15
Με μπλε εμφανίσεις θα αγωνιστεί ο Ατρόμητος, με λευκές ο φιλοξενούμενος Λεβαδειακός.
19:16
1' Στην σέντρα ο Ατρόμητος. Έναρξη του αγώνα.
19:24
6' Ωραία συνεργασία Στόιτσεφ και Μπρίτο, αλλά ο Λε Ταλέκ που είναι ο τελικός αποδέκτης της μπάλας βρίσκεται σε θέση οφσάιντ.
19:28
12' Ο Μάντζιος κατέβασε την μπάλα στην περιοχή, γύρισε και σούταρε υπό πίεση, αλλά η προσπάθειά του κατέληξε άουτ.
19:33
19:38
Με την συμπλήρωση είκοσι λεπτών ο Ατρόμητος έχει τον έλεγχο, την κατοχή (61%-39%), του λείπει μόνο η τελική προσπάθεια.
19:40
24' Στον Εμπόου η πρώτη κίτρινη κάρτα του ματς. Έπεσε άτσαλα στα πόδια του Στάθη.
19:41
26' Φάουλ σε καλή θέση για τον Λεβαδειακό. Κίτρινη κάρτα στον Κιβρακίδη για το μαρκάρισμα στον Μιλιάζες.
19:43
28' Στο ανθρώπινο τείχος των παικτών του Ατρομήτου σταμάτησε το χτύπημα φάουλ του Μίνγκα.
19:47
30' Ο Μάντζιος βρήκε χώρο κι έκανε σουτ, χωρίς όμως να βρει στόχο.
19:48
32' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Μιλιάζες μπήκε απειλητικά στην περιοχή, αλλά το σουτ που επιχείρησε έφυγε λίγο άουτ.
19:50
34' Ο Τριποτσέρης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, όμως σωστά δεν μέτρησε το τέρμα που πέτυχε μιας και στο ξεκίνημα της φάσης (στην εκτέλεση φάουλ του Μιλιάζες) ήταν σε θέση οφσάιντ.
19:52
37' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ, 1-0.
19:54
Ο Γοδόι είδε τον Μπρίτο στην περιοχή, o Βραζιλιάνος βρήκε χώρο και με υποδειγματικό τελείωμα έδωσε το προβάδισμα στους "κυανόλευκους" μόλις στην πρώτη τους τελική στο ματς!
19:55
39' Κίτρινη κάρτα στον Μιλιάζες. Η πρώτη σε παίκτη του Λεβαδειακού.
19:59
43' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Ούμπιντες έφερε την μπάλα στην περιοχή με εκτέλεση φάουλ, ο Λε Ταλέκ πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Τσιντώτας ήταν σε ετοιμότητα και επενέβη.
19:59
44' Το δυνατό σουτ του Ουσέρο έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας του Λεβαδειακού.
20:01
45+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου στο Περιστέρι.
20:16
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
20:25
55' Πέρα από ένα αδύναμο σουτ του Ούμπιντες -με την επιστροφή από τα αποδυτήρια- δεν υπάρχει κάποια άλλη αξιόλογη στιγμή ως τώρα στο δεύτερο μέρος.
20:29
58' Ο Ρομέου δοκίμασε το πόδι του από μακρινή απόσταση, αλλά το σουτ που έκανε κατέληξε ψηλά άουτ.
20:31
59' Ο Λε Ταλέκ έκανε το σουτ στην κίνηση από τα όρια της περιοχής, χωρίς αποτέλεσμα. Πέρασε άουτ.
20:34
63' Ο Μπρίτο εκτέλεσε το φάουλ, και ο Λε Ταλέκ με κεφαλιά έστειλε την μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
20:35
64' Διπλή αλλαγή για τον Λεβαδειακό: Γιακουμάκης αντί Ρομέου και Μιλοσάβλιεβ αντί Μουλόπουλου.
20:40
67' Ο Εμπόου είναι πεσμένος στον αγωνιστικό και πιάνει το δεξί του πόδι. Πονάει αρκετά και δε μπορεί να συνεχίσει. Περνάει στη θέση του ο Λαζαρίδης.
20:40
69' Μια ακόμη αλλαγή για τον Ατρόμητο: Ο Ναπολεόνι πέρασε στη θέση του Στόιτσεφ.
20:43
71' Κίτρινη κάρτα στον Φυτανίδη.
20:46
75' Ο Ναπολεόνι υποδέχεται την μπάλα λίγο έξω από την περιοχή και με αριστερό σουτ απείλησε την εστία του Τσιντώτα που έπεσε στην γωνία του και έδιωξε.
20:49
77' Κίτρινη κάρτα στον Στάθη για φάουλ στον Ναπολεόνι.
20:49
78' Τελευταία αλλαγή για τον Ατρόμητο: Ο Πίτου Γκαρσία στη θέση του Λε Ταλέκ.
20:49
78' Ψηλά άουτ η εκτέλεση φάουλ του Ούμπιντες.
20:50
79' Κίτρινη κάρτα στον Πίτου Γκαρσία λίγη ώρα μετά την είσοδό του στο ματς.
20:51
79' Τελευταία αλλαγή και για τον Λεβαδειακό: Ο Ναβάρο στη θέση του Μίνγκα.
20:54
Ο Ατρόμητος θα ήθελε ένα ακόμη γκολ για να "καθαρίσει" το ματς. Έχει πάντως τον απόλυτο έλεγχο.
20:56
85' Το σουτ του Ούμπιντες κατέληξε άουτ.
20:59
86' Κίτρινη κάρτα στον Μιλοσάβλιεβ.
21:02
90' Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
21:02
90+1' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Γκορμπούνοφ έδιωξε με υπερένταση το διαγώνιο σουτ του Μάντζιου μέσα από την περιοχή.
21:05
90+4' Λήξη της αναμέτρησης.