Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την αναμέτρηση Ολυμπιακός - Πανιώνιος στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας. Ραδιοφωνική μετάδοση από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

20:50
Καλησπέρα από το γήπεδο "Γεώργιος Καραϊσκάκης".
20:51
Θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη του αγώνα του Ολυμπιακού με τον Πανιώνιο για την πρώτη (1η) αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
20:54
Λίγοι οπαδοί του Ολυμπιακού αυτή την στιγμή στις κερκίδες του γηπέδου. Ωστόσο υπάρχουν πολλά άτομα στον περιβάλλοντα χώρο που θα δώσουν το "παρών" σε λίγο στις κερκίδες.
20:55
Οι παίκτες του Πανιώνιου είναι ήδη στον αγωνιστικό χώρο για το ζέσταμα ενόψει της έναρξης του αγώνα.
20:57
Η 11άδα του Ολυμπιακού: Ρομπέρτο, Μιλιβόγιεβιτς, Ντα Κόστα, Φορτούνης, Μπουχαλάκης, Φινμπόγκασον, Ελαμπντελαουί, Ντουρμάζ, Σιόβας, Μασουακού, Πάρντο.
20:58
Στον πάγκο οι: Καπίνο, Χάρα, Φουστέρ, Βούρος, Ντοσεβί, Καμπιάσο και Σέμπα.
21:00
Η 11άδα του Πανιώνιου: Παπαδόπουλος, Οικονόμου, Μπακασέτας, Μπουμάλ, Αργυρόπουλος, Χατζηισαϊας, Κόρμπος, Μασούρας, Σιώπης, Ρισβάνης, Ντουρμισάι.
21:02
Στον πάγκο οι: Διούδης, Βλάχος, Ανσαριφάντ, Καθάριος, Χαλκιαδάκης, Ποζατζίδης, Μητρόπουλος.
21:04
Στον πάγκο του Ολυμπιακού ο Μάρκο Σίλβα και από την άλλη πλευρά ο Μαρίνος Ουζουνίδης σε αυτόν του Πανιώνιου.
21:05
Διαιτητής ο Δελφάκης του συνδέσμου Ακαρδίας. Βοηθοί οι: Πετρόπουλος και Καραγκιοζόπουλος.
21:05
Και οι παίκτες του Ολυμπιακού έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο για το ζέσταμα.
21:07
Πρώτη συμμετοχή σε παιχνίδι του Ολυμπιακού -φιλικό και επίσημο- για τον Ντα Κόστα.
21:08
Ο Πορτογάλος τεχνικός επέλεξε παρτενέρ του τον Σιόβα και όχι τον Βούρο στο πρώτο δίλημμα που είχε. Στο άλλο άφησε στον πάγκο τον Σεμπά και επέλεξε τον Ντουρμάζ στην αρχική 11άδα.
21:09
Στον πάγκο έμεινε και ο Καμπιάσο.
21:20
Στα αποδυτήρια οι παίκτες και των δύο ομάδων. Σε λίγο η είσοδός τους στον αγωνιστικό χώρο.
21:26
Οι 11άδες ακούγονται από τα μεγάφωνα του γηπέδου. Θερμό χειροκρότημα για τους παίκτες του Ολυμπιακού.
21:27
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
21:31
Ένα ευχαριστήριο μήνυμα από τη διοίκηση της ΠΑΕ Ολυμπιακός προς τους οπαδούς της ομάδας για την ανταπόκριση τους στην αγορά των εισιτηρίων διαρκείας. "Στείλατε ένα μήνυμα συσπείρωσης και στήριξης στην έναρξη του πρωταθλήματος", ανέφερε -μεταξύ άλλων.
21:31
1' Έναρξη του αγώνα.
21:33
1' Πρώτο σουτ για τον Ολυμπιακό από τον Φινμπόγκασον. Σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή για τον επιθετικό των ερυθρολεύκων. Η μπάλα πέρασε ψηλά πάνω από τα δοκάρια.
21:36
5' Ένα φάουλ έχει κερδίσει ο Ολυμπιακός έξω από τη μεγάλη περιοχή του Πανιώνιου.
21:37
Το εκτέλεσε ο Φορτούνης. Η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Πανιωνίου.
21:41
Συμπληρώθηκαν τα πρώτα δέκα λεπτά του αγώνα.
21:42
Κινητικοί οι παίκτες του Ολυμπιακού στα πρώτα λεπτά. Γρήγορες μεταβιβάσεις με στόχο να πιάσουν απροετοίμαστη την άμυνα του Πανιωνίου.
21:43
Σωστά καλύπτουν τους χώρους στην άμυνα οι παίκτες του Ουζουνίδη και στην πρώτη ευκαιρία προσπαθούν να "χτυπήσουν" στην κόντρα.
21:44
13' Καλή ενέργεια του Πάρντο από τα δεξιά. Έβγαλε τη σέντρα. Ήταν δυνατή για τον Ντουρμάζ.
21:45
14' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Ομάρ έξω από τη μεγάλη περιοχή. Ο Παπαδόπουλος πέφτει και παραχωρεί κόρνερ.
21:49
21:52
Συμπληρώθηκαν 20 λεπτά αγώνα.
21:53
Όρθιος από το πρώτο λεπτό ο Μάρκο Σίλβα παρακολουθεί τον αγώνα.
21:55
23' Καλή μπαλιά από τον Ντουρμάζ στην περιοχή του Πανιώνιου προς τον Φινμπόγκασον. Οι αμυντικοί των κυανέρυθρων πρόλαβαν τον Ισλανδό.
21:55
Γκολ για τον Ολυμπιακό!
21:56
Στο 25ο λεπτό ο Κώστας Φορτούνης ανοίγει το σκορ για τον Ολυμπιακό.
21:58
Ο Ντουρμάζ από τα αριστερά ξέφυγε και έκανε την σέντρα. Ο Φορτούνης κατεβάζει τη μπάλα στην "καρδιά" της μεγάλης περιοχής και με ψυχραιμία πλάσαρε στο άκρο της εστίας του Πανιώνιου. Η φάση είναι δύσκολη αλλά σε ένα από τα ριπλέι ο παίκτης του Ολυμπιακού φαίνεται να κατεβάζει τη μπάλα με το χέρι.
22:00
27' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Κόντρα για τους κυανέρυθρους με τελικό αποδέκτη τον Μπουμάλ. Εκτός ισορροπίας το σουτ που έκανε. Η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Ρομπέρτο.
22:12
41' Σουτ του Φορτούνη έξω από τη μεγάλη περιοχή. Η μπάλα φεύγει εκτός αγωνιστικού χώρου.
22:14
22:15
43' Κίτρινη κάρτα στον Μπακασέτα. Κράτησε τον Φορτούνη.
22:16
Τέλος του πρώτου 45λεπτου.
22:34
46' Άρχισε και πάλι το παιχνίδι.
22:39
Πιέζει ο Ολυμπιακός στα πρώτα λεπτά του δεύτερου 45λέπτου.
22:41
52' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Λάθος του Σιόβα. Ο Μπακασέτας ήταν στη φάση και έκανε το σουτ. Ο Ρομπέρτο δύσκολα έδιωξε την μπάλα.
22:47
57' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης έκανε το σουτ έξω από την περιοχή. Έδιωξε ο τερματοφύλακας του Πανιώνιου.
22:54
64' Κίτρινη στον Μασουακού.
22:55
65’ Δύο αλλαγές για τον Πανιώνιο. Ο Μητρόπουλος αντί του Σιώπη και ο Ανσαριφάντ αντί του Ντουρμισάι
22:57
68' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Χάρα αντί του Φινμπόγκασον.
23:00
Γκολ για τον Ολυμπιακό.
23:01
71' Ο Μπουχαλάκης έκανε το σουτ. Η μπάλα χτύπησε στον Χατζηισαϊα και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.
23:03
75' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Σεμπά στη θέση του Πάρντο.
23:06
77' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Καθάριος στη θέση του Μπακασέτα.
23:09
81' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό! Ο Παπαδόπουλος έδιωξε με τα ακροδάχτυλα το καλοεκτελεσμένο φάουλ του Ντουρμάζ!
23:15
86' Τελευταία αλλαγή για τον Ολυμπιακό: O Ντοσεβί περνάει στο ματς για τα τελευταία λεπτά στη θέση του Φορτούνη, που δέχεται το θερμό χειροκρότημα της εξέδρας.
23:19
90+1' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 3-0! Ο Ντοσεβί με άπιαστο σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία.
23:22
90+3' Το χτύπημα φάουλ του Ντουρμάζ κατέληξε άουτ.
23:22
90+4' Λήξη της αναμέτρησης στο "Καραϊσκάκη".