Μπρόντμπι-ΠΑΟΚ 1-1(τελικό)

Παρακολουθήστε live από το control room του www.sport-fm.gr τη ρεβάνς του 5-0 της Τούμπας ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και την Μπρόντμπι, για τα playoffs του Europa League.

20:44
Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Μπρόντμπι με τον ΠΑΟΚ, στον επαναληπτικό του 5-0 της Τούμπας, για την ελληνική ομάδα, στο πλαίσιο των πλέι-οφ του Γιουροπα Λιγκ.
20:45
Μπρόντμπι: Ρένοβ, Άλμπρεχτσεν, Λάρσον, Ντουρμίσι, Έρνσκοβ, Ρασάνι, Φίρι, Νέργκααρντ, Χιουλσάγκερ, Έρικσον, Σβαρτς
20:46
Για τον ΠΑΟΚ, πρώτη φορά κάτω από τα δοκάρια, θα κάτσει, ο Παναγιώτης Γλύκος.
20:46
ΠΑΟΚ: Γλύκος, Βίτορ, Κόστα, Κωνσταντινίδης, Τζαβέλλας, Κίτσιου, Τζιόλης, Ροντρίγκες, Κάτσε, Μυστακίδης, Κουλούρης
20:46
Στον πάγκο για την Μπρόντμπι: Τόπελ, Χολστ, Ντα Σίλβα, Κρόνε, Γιόχανσεν, Πούκι, Ελμάντερ
20:47
Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ:Όλσεν, Μαλεζάς, Πούγγουρας, Κοροβέσης, Σαββίδης, Δεληγιαννίδης, Μακ
21:00
1' Σέντρα αγώνα
21:01
1' Σέντρα του Ρασάνι από αριστερά, μετά από κόντρες η μπάλα στον Ντουρμίσι, που σουτάρει άουτ.
21:07
7' Κίτρινη για τον Χιουσάγκερ
21:07
8' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ
21:11
12' Ωραία κούρσα του Ροντρίγκες από αριστερά, όμως η μπάλα, δεν φτάνει στον Κουλούρη.
21:19
19' Ωραία κούρσα του Ροντρίγκες για τον Μυστακίδη, αυτός με μία στον Κουλούρη, που σουτάρει δίχως δύναμη με το αριστερό, πάνω στον Ρένοβ.
21:20
21' Κίτρινη κάρτα στον Έρικσον για σκληρό φάουλ στον Μυστακίδη.
21:21
21' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ
21:23
Ο Ρικάρντο Κόστα με κεφαλιά, μετά την όμορφη εκτέλεση του Κάτσε, στο δεύτερο δοκάρι, στέλνει την μπάλα στην απέναντι γωνία του Ρένοβ, για το 0-1.
21:26
27' 1-1 η Μπρόντμπι
21:28
Λάθος του Γλύκου στην έξοδο, από το κόρνερ του Έρικσον, πρώτο σουτ ο Σβαρτς, αποκρούει ο Γλύκος, στην επαναφορά ο Ρασάνι το 1-1
21:29
Παρατηρήσεις από τον Τούντορ, στους αμυντικούς του ΠΑΟΚ, μετά την ισοφάριση των Δανών.
21:39
39' Θετική έξοδος του Γλύκου, σε σέντρα του Ρασάνι.
21:39
40' Κακό σουτ από τον Κίτσιου, η μπάλα έφυγε μακριά
21:40
41' Σουτ του Κουλούρη από πλάγια δεξιά, έξω.
21:42
42' Κίτρινη στον Ρικάρντο Κόστα.
21:45
45' Σέντρα του Κάτσε για τον Κουλούρη, οι Δανοί σε κόρνερ.
21:45
Ένα επιπλέον λεπτό στο πρώτο μέρος.
21:46
Τέλος πρώτου μέρους, ο Ρικάρντο Κόστα έκανε το 1-0, για να φέρει το ματς στα ίσια ο Ρασάνι για το 1-1.
22:01
46' Σέντρα αγώνα
22:04
48' Σουτ του Ροντρίγκες από αριστερά, η μπάλα κοντράρει. Στην εξέλιξη της φάσης, ο Ροντρίγκες πασάρει στον Κουλούρη, το σουτ του δίπλα από το αριστερό δοκάρι, του Ρένοβ.
22:12
56' Σουτ του Ροντρίγκες, στην κλειστή γωνία του Ρένοβ που μπλοκάρει.
22:16
59' Δύσκολη στιγμή για τον ΠΑΟΚ με παράλληλη σέντρα του Σβαρτς, τον Γλύκο να διώχνει με το δεξί, στη συνέχεια του σουτ του Ρασάνι, κοντραρίστηκε.
22:26
64' Μακ και Σαββίδης αντί Τζιόλη και Κωνσταντινίδη αντίστοιχα
22:26
66' Κίτρινη ο Μακ
22:28
72' Πούκι αντί Έρικσον δεύτερη αλλαγή για Μπρόντμπι
22:32
76' Δεληγιαννίδης αντί του Κουλούρη, τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΟΚ.
22:34
78' Φάουλ του Κάτσε, ο Ρικάρντο Κόστα, πιάνει κεφαλιά-άουτ, αλλά έτσι κι αλλιώς είναι οφσάιντ.
22:38
81' O Xολστ στη θέση του Πίρι
22:46
90' Tρία λεπτά οι καθυστερήσεις
22:50
90+3' Λήξη αγώνα. Ο Ρικάρντο Κόστα στο 21' το 0-1, ο Ρασάνι το 1-1, έξι λεπτά αργότερα, σε ένα διαδικαστικό παιχνίδι.