Παρακολουθήστε απ' το control-room του sport-fm.gr την εκτός έδρας αναμέτρηση του Ολυμπιακού απέναντι στον Λεβαδειακό στο ΟΑΚΑ, για την 2η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.

18:38
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα σε Λεβαδειακό και Ολυμπιακό, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
18:45
Στο Ολυμπιακό Στάδιο θα πραγματοποιηθεί το ματς. Το δημοτικό στάδιο Βοιωτίας κρίθηκε ακατάλληλο, αφού υπήρχε σοβαρό πρόβλημα σε συγκεκριμένες θύρες κι έτσι αποφασίστηκε να ξενιτευτεί ο Λεβαδειακός.
19:01
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
19:04
Λεβαδειακός (Άκης Μάντζιος): Τσιντώτας, Μιλιάζες, Ουόν, Στάθης, Τριποτσέρης, Ρομέου, Νικολάου, Μίνγκας, Μαχαίρας, Μάντζιος, Γιακουμάκης
19:04
Στον πάγκο: Μοσχονάς, Μουλόπουλος, Μιλοσάβλιεφ, Ναβάρο, Μάγκας
19:04
Ολυμπιακός (Μάρκο Σίλβα): Ρομπέρτο, Ντα Κόστα, Σιόβας, Καμπιάσο, Ντουρμάζ, Μιλιβόγεβιτς, Ομάρ, Φορτούνης, Σαλίνο, Πάρντο, Χάρα
19:05
Στον πάγκο: Καπίνο, Μποτία, Τσόρι, Πουλίδο, Ντοσεβί, Σεμπά
19:09
Ντεμπούτο για την ομάδα του Σίλβα θα κάνει ο Καμπιάσο.
19:14
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
19:18
1' Έναρξη της αναμέτρησης
19:21
3' Πρώτη τελική για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Ντουρμάζ έξω από την περιοχή, μπλοκάρει εύκολα ο Τσιντώτας.
19:23
5' Κίτρινη κάρτα στον Στάθη.
19:25
8' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Έπειτα από κόρνερ των Βοιωτών, ο Φορτούνης έβγαλε εξαιρετικά τον Πάρντο στην κόντρα, όμως αυτό παρότι είχε τρεις επιλογές πάσας προτίμησε να περάσει και τον τερματοφύλακα χωρίς να τα καταφέρει.
19:30
13' Κίτρινη κάρτα στον Μάντζιο
19:33
16' Ανεβάζει σιγά-σιγά την πίεσή του ο Ολυμπιακός.
19:39
22' Φάση για τον Ολυμπιακό. Ο Ντουρμάζ κάνει κεφαλιά πάσα στον Φορτούνη, αυτός πιάνει με την μία το σουτ έξω από την περιοχή και η μπάλα φεύγει άουτ.
19:46
28' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης βγάζει τον Χάρα, με όμορφη κάθετη, απέναντι στον Τσιντώτα, που διώχνει το σουτ με τα πόδια.
19:49
32' Φάση για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Μαχαίρα απ'τα αριστερά ο Ουόν παίρνει την κεφαλιά, χωρίς όμως να ανησυχήσει τον Ρομπέρτο, με την μπάλα να φεύγει άουτ.
19:51
33' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Ομάρ απ'τα δεξιά, ο Πάρντο παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει δίπλα απ'την εστία.
19:55
38' Φάση για τον Ολυμπιακό. Ωραία μπαλιά του Φορτούνη στον Ομάρ, που κάνει κοντινό πλασέ με την μπάλα να φεύγει πάνω απ'την εστία.
19:59
40' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ατομική ενέργεια του Μάντζιου, που αποφεύγει τον Ομάρ αλλά το πλασέ του καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
20:03
45' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ατομική ενέργεια του Σαλίνο, περνάει τρεις παίκτες κάνει το πλασέ, αλλά ο Τσιντώντας διώχνει.
20:04
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
20:05
Παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Λεβαδειακό και τον Ολυμπιακό, με τους φιλοξενούμενους να είναι κυρίαρχοι.
20:21
46' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μουλόπουλος αντί του Μαχαίρα.
20:21
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
20:27
52' Χωρίς φάση μέχρι στιγμής το δεύτερο ημίχρονο
20:32
56' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Αντί του Καμπιάσο πέρασε ο Σεμπά και στην θέση του Πάρντο μπήκε ο Τσόρι.
20:33
57' Πρώτη φάση στο δεύτερο ημίχρονο για τον Ολυμπιακό. Δυνατό σουτ του Φορτούνη έξω από την περιοχή, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Τσιντώτας.
20:35
59' Κίτρινη κάρτα στον Ντα Κόστα.
20:40
64' Μακρινό σουτ του Ντα Κόστα, η μπάλα φεύγει άουτ.
20:42
67' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μάρκοβιτς στο ματς αντί του Μίνγκα
20:47
69' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Πλασέ στην κίνηση του Χάρα με τον Τσιντώντα εξουδετερωμένο αλλά η μπάλα δεν φτάνει στην εστία και ο Τριποτσέρης διώχνει.
20:47
71' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντοσεβί αντί του Ντουρμάζ.
20:48
73' Αντεπίθεση για τον Λεβαδειακό. Ο Μάντζιος κάνει το σουτ και ο Ρομπέρτο μπλοκάρει.
20:53
77' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσόρι, ο Τσιντώτας μπλοκάρει εύκολα.
20:57
81' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό. Υπέροχο πλασέ του Ντοσεβί, η μπάλα σταματάει στο δοκάρι του Λεβαδειακού.
20:59
84' Η μπάλα στρώνεται έξω από την περιοχή στον Φορτούνη, που κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα φεύγει πολλά μέτρα άουτ.
21:01
85΄ Δεύτερο δοκάρι για τον Ολυμπιακό. Σέντρα-σουτ του Τσόρι από τα αριστερά, η μπάλα στο οριζόντιο του Τσιντώτα.
21:03
87' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Τσόρι (25μέτρα), η μπάλα ελάχιστα πάνω απ'την εστία.
21:04
88' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Ναβάρο αντί του Γιακουμάκη.
21:05
89' ΓΚΟΛ 1-0 ο Ολυμπιακός!
21:07
Ο Μιλιβόγεβιτς με κόντρα έπειτα από προσπάθεια του Ρομέου να απομακρύνει στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Τσιντώτα.
21:07
90+1' ΓΚΟΛ 2-0 ο Ολυμπιακός!
21:08
Φοβερό! Μακρινό σουτ του Φορτούνη, η μπάλα κοντράρει πάνω στον μηρό του Γουόν, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα!
21:09
Τρομερή εξέλιξη στο ματς... Ο Ολυμπιακός έχασε πάρα πολλές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, είχε δύο δοκάρια στο δεύτερο (μετά το 81') κι εν τέλει παίρνει τη νίκη με δύο... φοβερά (ως προς τον τρόπο και την τύχη που είχαν) τέρματα.
21:11
Λήξη του ματς. Ο Ολυμπιακός φτάνει στο τρίποντο, επικρατώντας με 2-0 του μαχητικού Λεβαδειακού και κάνοντας το 2x2 στο πρωτάθλημα.