Παρακολουθήστε απ' το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση Πανθρακικός-Βέροια στο ΔΑΚ Κομοτηνής, για την 2η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.

18:57
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Πανθρακικό και τη Βέροια, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Super League.
18:57
Ο Πανθρακικός την πρώτη αγωνιστική ηττήθηκε μέσα στην έδρα του από τον Αστέρα Τρίπολης με 2-0 και ψάχνει εκ νέου εντός έδρας την πρώτη του επικράτηση στη σεζόν.
18:58
Η Βέροια από την άλλη μεριά κατάφερε με γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) μέσα στην έδρα της κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα.
19:01
Ο Μάνουελ Ρόκα έχει επιλέξει για το σημερινό ματς τους: Αθανασιάδη, Παπαγεωργίου, Ποτουρίδη, Χρήστου, Σερφά, Σέτι, Μεχία, Μάρτινς, Χαβίτο, Τζάνη, Χασομέρη.
19:03
Ο Γιώργος Γεωργιάδης για τη Βέροια θα παρατάξει τους: Καντιμοίρη, Μαλόν, Τσουμάνη, Εντζεγκέλε, Μαραγκό, Βεργώνη, Σιόντη, Αμντούν, Γιουσούφ, Μαγέφσκι, Ναζλίδη.
19:08
Την αποστολή του Πανθρακικού συμπληρώνουν οι: Πασχαλάκης, Μπουγαΐδης, Παπαχρήστος, Λαδάκης, Ζδράβος, Νικόλτσης, Ίγκορ.
19:09
Στον πάγκο της Βέροιας βρίσκονται οι Βασιλειάδης, Νάστος, Ιμπραΐμ, Όστοϊτς, Τάτος, Μερεμπασβίλι, Κόλα.
19:13
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Ηλίας Σπάθας με βοηθούς τους Δημήτρη Ζησιμόπουλο, Γεώργιο Λάζαρη και 4ο τον Σταύρο Μάνταλο.
19:16
Σέντρα στο ματς
19:21
6' Το ρυθμό του θέλει να επιβάλλει ο Πανθρακικός στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, χωρίς να έχει καταφέρει να φτάσει με αξιώσεις στα καρέ της Βέροιας.
19:26
12' Πρώτη κίτρινη στο ματς από τον Ηλία Σπάθα που τη δείχνει στον Σέτι του Πανθρακικού.
19:30
15' ΓΚΟΛ για τη Βέροια με σκόρερ τον Αμπντούν!
19:32
Ο Ναζλίδης βγάζει υπέροχη κάθετη μπαλιά στον Αμντούν που κινήθηκε από τα αριστερά και στην πλάτη του Παπαγεωργίου και με πλασέ κάτω από τα πόδια του Αθανασιάδη ανοίγει το σκορ.
19:38
24' Κινείται με άλλο «αέρα» στον αγωνιστικό χώρο η Βέροια μετά το γκολ του Αμπντούν, τη στιγμή που ο Πανθρακικός αδυνατεί να βρει λύσεις επιθετικά.
19:43
26' Μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια να διπλασιάσει τα τέρματά της με τον Ναζλίδη! Ο Μαγέφσκι με ωραία πάσα βρήκε τον συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή, ο τελευταίος ξεπέρασε με ωραία ντρίπλα τον αντίπαλό του, αλλά το σουτ με το αριστερό απέκρουσε με εξαιρετική προσπάθεια ο Αθανασιάδης.
19:43
29' Δοκάρι για τον Πανθρακικό!
19:45
Ο Χαβίτο βρέθηκε μέσα στην περιοχή της Βέροιας από τα δεξιά σε φάση κόρνερ για τους γηπεδούχους, έπιασε με τη μία ένα φαλτσαριστό σουτ και η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά και βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι.
19:48
33' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ναζλίδη, αλλά το σουτ που επιχείρησε από το ύψος της μεγάλης περιοχής πέρασε λίγα εκατοστά από το αριστερό δοκάρι του Αθανασιάδη.
19:57
35' Κίτρινη κάρτα στον Μαγέφσκι
20:02
45+2 Λήξη α' μέρους με τη Βέροια να προηγείται 1-0, έχοντας χάσει κι άλλες ευκαιρίες για να πετύχει γκολ, αλλά ο Πανθρακικός παραμένει μέσα στο παιχνίδι, έχοντας και ένα δοκάρι στο 29'.
20:19
Διπλή αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Ίγκορ στη θέση του Χασομέρη και ο Νικόλτσης στη θέση του Τζάνη.
20:20
46' Έναρξη β' μέρους
20:27
53' Ευκαιρία για τον Πανθρακικό με το ψαλιδάκι του Νικόλτση από το ύψος της μικρής περιοχής να περνά άουτ.
20:29
55' Κίτρινη κάρτα στον Τσουμάνη για τράβηγμα της φανέλας του Χαβίτο.
20:33
58' Κεφαλιά του Ίγκορ, η μπάλα περνά άουτ. Πολύ πιο δραστήριος επιθετικά ο Πανθρακικός στο β' ημίχρονο.
20:42
67' Αλλαγή για τη Βέροια. Θα περάσει εκτός ο Γιουσούφ και στη θέση του θα αγωνιστεί ο Ανδρέας Τάτος.
20:44
69' Πέναλτι για τη Βέροια! Ο Μαγέφσκι γύρισε την μπάλα και αυτή βρήκε στο απλωμένο χέρι του Παπαγεωργίου.
20:45
70' ΓΚΟΛ για τη Βέροια! Σκόρερ από την άσπρη βούλα ο Αμπντούν που πετυχαίνει το δεύτερο γκολ της ομάδας του και το δεύτερο προσωπικό.
20:48
73' Ο Νάστος στη θέση του Μαραγκού για τη Βέροια.
20:49
74' Ευκαιρία για τον Πανθρακικό με τον Μάρτινς να κάνει τη σκαστή κεφαλιά, αλλά ο Καντιμοίρης απέκρουσε σε κόρνερ.
20:58
83' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Χρήστου ο Παπαχρήστος.
20:58
84' Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά του αγώνα με τον Πανθρακικό να έχει απογοητευτεί μετά το δεύτερο γκολ της Βέροιας.
21:09
90+3' Λήξη του αγώνα. Πρώτη νίκη για τη Βέροια στο πρωτάθλημα, ενώ ο Πανθρακικός μετρά δύο ήττες σε ισάριθμα ματς μέσα στην έδρα του.