Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ για τη δεύτερη αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από ΣΠΟΡ FM 94,6.

20:33
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ για τη δεύτερη αγωνιστική της Superleague.
20:35
Και οι δύο ομάδες ψάχνουν ακόμη την πρώτη τους νίκη αφού η πρεμιέρα δεν ήρθε γι' αυτές όπως θα ήθελαν.
20:36
Οι Γιαννιώτες έμειναν στο 1-1 στην έδρα της Βέροιας, ενώ ο ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να κάμψει στην Τούμπα την αντίσταση της SKODA Ξάνθης και παραχώρησε ισοπαλία 0-0.
20:40
Λίγο νωρίτερα σημειώθηκαν επεισόδια μεταξύ οπαδών του ΠΑΟΚ και δυνάμεων της αστυνομίας. Ευτυχώς τα πνεύματα ηρέμησαν τώρα...
20:44
Οι εκδρομείς οπαδοί του «Δικεφάλου του Βορρά» ήθελαν να πλησιάσουν στο γήπεδο και υπήρξε ένταση με τις αρχές, που έκαναν χρήση δακρυγόνων για να τους απομακρύνουν
20:45
Για να δούμε και τις συνθέσεις των ομάδων...
20:45
Οι γηπεδούχοι ξεκινούν με Βελλίδη, Στρούνα, Μιχαήλ, Τζημόπουλο, Μπεριο, Τσουκαλά, Ναδάλες, Ίλιτς, Τσάβες, Ακόστα, Μανιά.
20:46
Ενώ στον πάγκο κάθονται οι Περιστερίδης, Γιάκος, Σκόνδρας, Σαπαλίδης, Κοζορώνης, Καρανίκας, Φερφελής.
20:51
Στη βασική ενδεκάδα του ΠΑΟΚ ο Ιγκόρ Τούντορ επιλέγει Όλσεν, Κωνσταντινίδη, Λέοβατς, Κόστα, Βίτορ, Τζιόλη, Κάτσε, Σάμπο, Πέλκα, Ζάιρο, Μακ.
20:53
Αναπληρωματικοί είναι οι Γλύκος, Σκόνδρας, Ροντρίγκες, Μυστακίδης, Τζαβέλλας, Κίτσιου, Σαββίδης
21:09
Φαίνεται πως ο Τούντορ προσανατολίζεται σε σύστημα με τρεις κεντρικούς αμυντικούς, με τον Τζιόλη να είναι αυτός που θα πλαισιώσει τους Κόστα και Βίτορ.
21:10
Κωνσταντινίδης και Λέοβατς θα καλύπτουν τα άκρα, ενώ στον άξονα θα κινούνται Σάμπο και Κάτσε.
21:11
Τέλος, το επιθετικό κομμάτι θα αναλάβουν οι Πέλκας, Μακ και Ζάιρο.
21:14
Από τη μεριά του ο Πετράκης μάλλον κατέληξε στο 4-2-3-1.
21:17
Την τετράδα της άμυνας αποτελούν οι Στρούνα, Μπέριος, Μιχαήλ, Ναδάλες και μπροστά τους στα χαφ θα κινούνται οι Τσουκαλάς, Τζημόπουλος.
21:17
Στην κορυφή της επίθεσης θα βρίσκεται ο Μανιάς, ενώ πίσω του θα είναι ο Ίλιτς με τους Ακόστα και Τσάβες στα πλάγια.
21:26
Παίκτες και διαιτητές μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.
21:29
Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το ματς.
21:31
1' Σέντρα στον αγώνα.
21:35
4' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ!
21:36
Τραγική αντίδραση από Όλσεν και ΟΛΗ την αμυντική γραμμή του ΠΑΟΚ που άφησε τον Μανιά, ενώ ήταν περικυκλωμένος, να πιάσει γυριστή κεφαλιά μετά από πλάγιο και να κάνει το 1-0!
21:40
Στην αμέσως επόμενη φάση οι παίκτες του ΠΑΟΚ ζήτησαν πέναλτι για χέρι του Μπέριου σε προσπάθειά του για τάκλιν.
21:46
Προσπαθεί να επιβάλει το ρυθμό του ο ΠΑΟΚ του οποίου οι παίκτες πάντως δείχνουν σοκαρισμένοι από το απίστευτο γκολ που τους έχει βάλει πίσω στο σκορ.
21:49
18' Ωραία ενέργεια Μανιά από δεξιά, άργησε όμως ενώ τον κάλυψε σωστά και ο Τζιόλης και δεν μπόρεσε να σουτάρει όπως θα ήθελε.
21:54
24' Κίτρινη κάρτα στον Κάτσε.
22:00
28' Ξανά ο Μανιάς βγαίνει στην πλάτη της άμυνας, αλλά φεύγει πλάγια αριστερά και το σουτ που θα πιάσει είναι αδύναμο και δεν ανησυχεί καθόλου ο Όλσεν.
22:02
30' Προσπάθεια του Μακ και σουτ με το δεξί, όμως ο Βελλίδης αποκρούει.
22:03
31' Νέα μεγάλη επέμβαση του Βελλίδη σε δυνατό σουτ και πάλι από τον Μακ, κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.
22:03
31' Πάνω στη γραμμή διώχνει ο Στρούνα μετά από τακουνάκι του Βίτορ σε κόρνερ!
22:04
Τρεις συνεχόμενες σπουδαίες στιγμές για τον ΠΑΟΚ που προσπαθεί να ισοφαρίσει.
22:06
35' Ο Τζιόλης βγάζει σε Κόστα και Σάμπο που βγαίνουν απέναντι στον Βελλίδη (ενδεχομένως να ήταν οφσάιντ ο δεύτερος) αλλά και πάλι ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ αντιδρά σωστά και αποσοβεί τον κίνδυνο.
22:13
42' Κάρτα στον Σάμπο και φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον ΠΑΣ Γιάννινα.
22:14
43' Εκτέλεσε ο Τσάβες χωρίς επιτυχία, αφού έστειλε την μπάλα στο τείχος.
22:17
45' Νέα καταπληκτική επέμβαση του Βελλίδη! Ο Πέλκας βγάζει πολύ ωραία κάθετη στον Λέοβατς, αλλά ο γκολκίπερ του ΠΑΣ με εντυπωσιακή έξοδο αποκρούει ξανά, ενώ στη συνέχεια ο Ζάιρο βλέπει κίτρινη κάρτα για θέατρο μέσα στην περιοχή.
22:18
45'+1 Λήξη του πρώτου μέρους.
22:33
46' Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
22:35
46' Απειλεί με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή ο Μανιάς, αλλά η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.
22:36
48' Κίτρινη κάρτα στον Τσάβες.
22:39
51' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ!
22:41
Ο Ίλιτς βγάζει σέντρα από δεξιά, ο Ακόστα γυρίζει προς την περιοχή κι εκεί ο Σάμπο βάζει το πόδι του και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και άθελά του κάνει το 2-0 για τους Γιαννιώτες!
22:47
59' Ωραίο σουτ με το δεξί από τον Ακόστα, δεν βρίσκει στόχο.
22:48
60' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ροντρίγκεζ αντί του Σάμπο.
22:52
62' Δεύτερη κίτρινη και αποβολή (δικαιολογημένη) στον Ζάιρο που σηκώθηκε για κεφαλιά και χτύπησε αντίπαλο. Με δέκα παίκτες ο ΠΑΟΚ.
22:58
69' Πολύ ωραία ατομική ενέργεια και φαλτσαριστό σουτ του Πέλκα, όμως για ακόμη μία φορά ο Βελλίδης είναι εντυπωσιακός και διώχνει σε κόρνερ.
22:58
70' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μυστακίδης στη θέση του Μακ.
23:00
71' Αλλαγή και για τον ΠΑΣ. Ο Γιάκος αντί του Ίλιτς.
23:03
75' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ!
23:04
Ο Μανιάς βγάζει καταπληκτική κάθετη στον Τσάβες και αυτός σημαδεύει σωστά και κάνει το 3-0!
23:07
79' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Φερφελής αντί του Μανιά.
23:14
86' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Σαπαλίδης στη θέση του Τσάβες.
23:16
88' Κίτρινη κάρτα στον Φερφελή.
23:20
90'+1 Δοκάρι για τον ΠΑΣ με κεφαλιά του Σαπαλίδη!
23:21
90'+2 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
23:21
Με κοντινή προβολή μετά από πάσα του Μυστακίδη, ο Βίτορ σημειώνει το γκολ της τιμής και μειώνει σε 3-1.
23:25
90'+3 Λήξη του αγώνα.