LIVE: Champions League

Παρακολουθήστε σε real-time από το control-room του sport-fm.gr την εξέλιξη των οχτώ αγώνων της πρώτης μέρας της 2ης αγωνιστικής του Champions League.

20:56
Γεια σας, μαζί θα παρακολουθήσαμε την εξέλιξη των αγώνων της πρώτης μέρας της 2ης αγωνιστικής του Champions League.
21:00
Απόψε διεξάγονται οι αγώνες από τον 5ο μέχρι και τον 8ο όμιλο, με τα ματς της Μπαρτσελόνα κόντρα στην Μπάγερ Λεβερκούζεν και της Πόρτο κόντρα στην Τσέλσι να ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα.
21:01
21:03
Διαβάστε εδώ την ενδεκάδα του Ολυμπιακού στην οποία ο Μάρκο Σίλβα έχει εκπλήξεις.
21:07
Τα αποψινά ματς είναι: Μπαρτσελόνα-Μπάγερ Λεβερκούζεν και Μπάτε-Ρόμα για τον 5ο όμιλο, Άρσεναλ-Ολυμπιακός και Μπάγερν Μονάχου-Ντιναμό Ζάγκρεμπ για τον 6ο όμιλο, Μακάμπι Τελ-Αβίβ-Ντιναμό Κιέβου και Πόρτο-Τσέλσι για τον 7ο όμιλο, Λιόν-Βαλένθια και Ζενίτ-Γάνδη για τον 8ο όμιλο.
21:15
Οι ενδεκάδες από το ματς Μπαρτσελόνα-Μπάγερ Λεβερκούζεν: Μπαρτσελόνα: Τερ Στέγκεν, Πικέ, Ντάνι Άλβες, Μασεράνο, Ματιέ, Ράκιτιτς, Μπουσκέτς, Ινιέστα, Σουάρες, Νεϊμάρ, Σάντρο Ραμίρες
21:19
Μπάγερ Λεβερκούζεν: Λένο, Τα, Παπαδόπουλος, Γούεντελ, Ντονάτι, Μπέντερ, Τσαλχάνογλου, Κράμερ, Μπελαράμπι, Καμπλ, Ερνάντες
21:19
Οι ενδεκάδες από την αναμέτρηση Μπάτε Μπορίσοφ-Ρόμα:
21:21
Μπάτε Μπορίσοφ: Τσέρνικ, Ντούμπρα, Μιλούνοβιτς, Μλαντένοβιτς, Πολιάκοφ, Γιαμπλόνσκι, Νίκολιτς, Στάσεβιτς, Βολόντκο, Σίγκνεβιτς, Γκορντέιτσουκ
21:23
Ρόμα: Σέζνι, Ντίνιε, Μανωλάς, Ντε Ρόσι, Φλορέντσι, Βαϊνκέρ, Ναϊνγκολάν, Πιάνιτς, Σαλάχ, Ζερβίνιο, Ιτούρμπε
21:28
Οι ενδεκάδες από το ματς Μπάγερν Μονάχου-Ντιναμό Ζάγκρεμπ:
21:34
Μπάγερν Μονάχου: Νόιερ, Αλάμπα, Μπόατενγκ, Αλάμπα, Μπερνάτ, Κίμιχ, Τιάγκο, Γκέτσε, Κομάν, Λεβαντόφσκι, Ντάγκλας Κόστα
21:35
Ντιναμό Ζάγκρεμπ: Εντουάρντο, Πίβαριτς, Ταβάρελ, Μπένκοβιτς, Μάτσελ, Αντέμι, Μασάδο, Φερνάντες, Άντολιτς, Σουντάνι, Πιάτσα
21:35
Οι ενδεκάδες από την αναμέτρηση Μακάμπι Τελ-Αβίβ- Ντιναμό Κιέβου:
21:35
Μακάμπι: Ραΐκοβιτς, Ντάσα, Τίμπι, Μπεν Χαΐμ, Ρικάν, Βερμούθ, Μίτροβιτς, Άλμπερμαν, Πέρετζ, Ζάχαβι, Μπεν Μπασάτ
21:35
Ντιναμό Κιέβου: Σοφκόφσκι, Αντούνιες, Ντράγκοβιτς, Χασερίντι, Ντανίλο Σίλβα, Ριμπάλκα, Σίντορτσκουκ, Γιαρμολένκο, Βελόσο, Γκονζάλες, Μοράες
21:40
Οι ενδεκάδες από την αναμέτρηση Πόρτο-Τσέλσι:
21:40
Πόρτο: Κασίγιας, Μάξι Περέιρα, Μαϊκόν, Μαρκάνο, Ίντι, Αντρέ, Ντανίλο, Νέβες, Ιμπουλά, Μπραΐμι, Αμπουμπακάρ
21:40
Τσέλσι: Μπέγκοβιτς, Αθπιλικουέτα, Ζουμά, Κέιχιλ, Ιβάνοβιτς, Μίκελ, Φάμπρεγας, Πέδρο, Γουίλιαν, Ραμίρες, Ντιέγκο Κόστα
21:44
Οι ενδεκάδες από την αναμέτρηση Λιόν-Βαλένθια:
21:44
Λιόν: Λόπες, Ζαλέ, Ουμτίτι, Μπίσεβατς, Μορέλ, Γκοναλόν, Τολιζό, Βαλμπουενά, Νταρντέρ, Καλουλού, Λακαζέτ
21:44
Βαλένθια: Ντομενέκ, Ορμπάν, Αμπντενούρ, Μουστάφι, Φουέγκο, Πέρες, Πιάτι, Παρέχο, Φεγκουλί, Νεγρέδο
21:47
Οι ενδεκάδες από την αναμέτρηση Ζενίτ-Γάνδη:
21:47
Ζενίτ: Κερζάκοφ, Ανιούκοφ, Λόμπαερτς, Σμολνίκοφ, Γκαράι, Ντάνι, Σάτοφ, Γάβι Γκαρθία, Βίτσελ, Χουλκ, Ντζιούμπα
21:47
Γάνδη: Σελς, Ραφίνια, Μίτροβιτς, Ασαρέ, Νίλσεν, Μάτον, Νέτο, Κουμς, Σάιεφ, Μιλίσεβιτς, Ντεπουάτρ
21:47
Σέντρα και στα 8 ματς της ημέρας
21:50
4' Πρώτο γκολ της βραδιάς! Μακάμπι Τελ-Αβίβ - Ντιναμό Κιέβου 0-1 με σκόρερ τον Γιαρμολένκο.
21:56
8' Γκολ στην αναμέτρηση της Μπάτε Μπορίσοφ κόντρα στη Ρόμα. Μετά από μια περιπετειώδη φάση και ωραία ομαδική προσπάθεια των γηπεδούχων ο Στάσεβιτς ανοίγει το σκορ. Μπάτε Μπορίσοφ-Ρόμα 1-0
22:00
12' Απίστευτη εξέλιξη στο Μπάτε Μπορίσοφ-Ρόμα! Ο Μλαντένοβιτς έκανε κάτι μεταξύ σέντρας και σουτ, έπιασε στον ύπνο τον Σέζνι και διαμορφώνει το 2-0.
22:01
13' Γκολ στο ματς της Μπάγερν Μονάχου κόντρα στην Ντιναμό Ζάγκρεμπ που αφορά και τον όμιλο του Ολυμπιακού. Ο Ντάγκλας Κόστα μπήκε από αριστερά μέσα στην περιοχή και με δυνατό σουτ στην κλειστή γωνία του Εντουάρντο (που φέρει μεγάλη ευθύνη) διαμορφώνει το 1-0 υπέρ των Βαυαρών.
22:08
21' Μπάγερν Μονάχου-Ντιναμό Ζάγκρεμπ 2-0. Σκόρερ ο Λεβαντόφσκι μετά από ασίστ του Τιάγκο. Είχε προηγηθεί τραγικό λάθος της άμυνας των Κροατών.
22:09
22' Μπαρτσελόνα-Μπάγερ Λεβερκούζεν 0-1 με γκολ του Κυριάκου Παπαδόπουλου! Ο διεθνής κεντρικός αμυντικός πήδηξε πιο ψηλά από όλους σε εκτέλεση κόρνερ των Γερμανών και ανοίγει το σκορ.
22:10
25' Το πάρτι της Μπάγερν συνεχίζεται κόντρα στην Ντιναμό με τον Γκέτσε να γράφει το 3-0! Ο Γερμανός έγινε τελικός αποδέκτης μετά από συνεργασία με τον Κομάν.
22:15
28' Μπάγερν Μονάχου-Ντιναμό Ζάγκρεμπ 4-0 με σκόρερ και πάλι τον Λεβαντόφσκι. Ο Πολωνός εκμεταλλεύτηκε τη σέντρα από αριστερά και με πλασέ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και κατόπιν αυτή έσκασε μέσα στο τέρμα του Εντουάρντο.
22:17
Δείτε εδώ το γκολ του Κυριάκου Παπαδόπουλου!
22:18
33' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό που ανοίγει το σκορ κόντρα στην Άρσεναλ με δράστη τον Πάρντο!
22:19
30' Μπάτε Μπορίσοφ-Ρόμα 3-0! Ο Μλαντένοβιτς με τρομερό σουτ από τα αριστερά νικάει για μια ακόμα φορά τον Σέζνι.
22:21
35' Ισοφαρίζει η Άρσεναλ άμεσα τον Ολυμπιακό σε 1-1 με σκόρερ τον Γουόλκοτ.
22:23
35' Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Γάνδη 1-0! Σκόρερ ο Ντζιούμπα.
22:25
39' Πόρτο-Τσέλσι 1-0! Σουτ του Μπραχίμι από τα αριστερά, απέκρουσε ο Μπέγκοβιτς, αλλά στην επιστροφή ο Αντρέ ανοίγει το σκορ.
22:27
40' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό που κάνει το 1-2 με απ' ευθείας κόρνερ του Φορτούνη! Τραγικό λάθος του Οσπίνα!
22:30
42' Λιόν-Βαλένθια 0-1! Αντεπίθεση των Ισπανών και ο Φεγκουλί πιάνει πολύ δυνατό σουτ και ανοίγει το σκορ μέσα στο «Ζερλάν».
22:33
45'+2' Πόρτο-Τσέλσι 1-1! Τρομερή εκτέλεση φάουλ του Γουίλιαν που αφήνει «άγαλμα» τον Κασίγιας!
22:34
Λήξη ημιχρόνου σε όλα τα ματς
22:35
Δείτε εδώ το γκολ του Φορτούνη
22:49
Αρχίζουν τα δεύτερα ημίχρονα των αγώνων.
22:49
Μπαρτσελόνα-Μπάγερ Λεβερκούζεν 0-1 Μπάτε-Ρόμα 3-0 Μπάγερν Μονάχου-Ντιναμό Ζάγκρεμπ 4-0 Άρσεναλ-Ολυμπιακός 1-2 Μακάμπι-Ντιναμό Κιέβου 0-1 Πόρτο-Τσέλσι 1-1 Λιόν-Βαλένθια 0-1 Ζενίτ-Γάνδη 1-0
22:53
50' Μακάμπι Τελ Αβίβ-Ντιναμό Κιέβου 0-2! Σκόρερ ο Μοράες που γίνεται ο τελικός αποδέκτης μιας ωραίας ομαδικής προσπάθειας των Ουκρανών μέσα στην περιοχή της Μπάτε.
22:54
52' Πόρτο-Τσέλσι 2-1! Κεφαλιά του Μαϊκόν μετά από εκτέλεση κόρνερ και οι Πορτογάλοι ανακτούν το προβάδισμα.
22:57
56' Ζενίτ-Γάνδη 1-1! Ο Ματόν με ωραίο σουτ ισοφαρίζει μέσα στην Αγία Πετρούπολη.
22:58
55' Μπάγερν Μονάχου - Ντιναμό Ζάγκρεμπ 5-0! Με ένα απλό πλασέ ο Λεβαντόφσκι πετυχαίνει χατ-τρικ και κάνει πέντε τα τέρματα των Βαυαρών.
23:08
67' Ζενίτ-Γάνδη 2-1! Ο Σάτοφ εκμεταλλεύεται την ασίστ του Χουλκ και δίνει προβάδισμα στους Ρώσους.
23:11
65'-66' Δεν υπάρχουν αυτά που γίνονται στο Λονδίνο! Άρσεναλ-Ολυμπιακός 2-3! Ο Σάντσες ισοφάρισε με κεφαλιά και στη συνέχεια ο Φινμπόγκασον μετά από ασίστ του Πάρντο δίνει και πάλι το προβάδισμα στον Ολυμπιακό.
23:12
66' Μπάτε-Ρόμα 3-1! Ο Ζερβίνιο μειώνει για τους φιλοξενούμενους.
23:23
80' Μπαρτσελόνα-Μπάγερ Λεβερκούζεν 1-1! Οι παίκτες της Μπάρτσα άλλαξαν πολύ ωραία την μπάλα έξω από την περιοχή, έγινε το γύρισμα από αριστερά και ο Σέρχι Ρομπέρτο σκόραρε εκμεταλλευόμενος την ασταθή επέμβαση του Λένο.
23:25
82' Μπαρτσελόνα-Μπάγερ Λεβερκούζεν 2-1! Οι Καταλανοί ανατρέπουν το σκορ μέσα σε δύο λεπτά! Ο Σουάρες με εκπληκτικό τελείωμα δίνει προβάδισμα στην ομάδα του.
23:28
82' Μπάτε-Ρόμα 3-2, μειώνουν οι φιλοξενούμενοι με σκόρερ τον Τοροσίδη!