Σάλκε-Αστέρας Τρίπολης 4-0

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr το εκτός έδρας ματς του Αστέρα Τρίπολης κόντρα στη Σάλκε για την δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Europa League . Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.

19:29
Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Σάλκε με τον Αστέρα Τρίπολης στην Veltins Arena για την 2η αγωνιστική του 11ου ομίλου του Europa League.
19:31
Αστέρας Τρίπολης: Θεοδωρόπουλος, Λούι, Σανκαρέ, Γκοϊάν, Γιαννούλης, Έντερσον, Ιγκλέσιας, Ζησόπουλος, Χαμντανί, Μάσα, Γιάννου
19:31
Σάλκε: Φάρμαν, Ρίτερ, Χέβεντες, Μάτιπ, Κολάσινατς, Γκάις, Γκoρέτσκα, Χόιμπεργκ, Σανέ, Ντι Σάντο, Χούντελααρ
19:32
Στον πάγκο για τους Γερμανούς: Γκσπούρνινγκ, Τζούνιορ, Αόγκο, Αϊχάν, Μέγιερ, Νοϊστάντερ, Τσούπο-Μοτίνγκ
19:32
Στον πάγκο για τον Αστέρα: Κοσίτσκι, Παντελιάδης, Αλόκο, Τσοκάνης, Κουρμπέλης, Σκουρτάι, Φούντας
19:36
O σχηματισμός για τους Αρκάδες: Θεοδωρόπουλος κάτω από τα δοκάρια, ο Ζησόπουλος δεξιά, ο Γιαννούλης αριστερά, ο Γκοϊάν με τον Σανκαρέ στο κέντρο της άμυνας. Ο Έντερσον θα είναι κόφτης, με τους Ιγκλέσιας και Χαμντανί στο πλάι του. Λούι από δεξιά και Μάσα από αριστερά θα πλαισιώσουν τον Γιάννου σε ένα σχήμα που μοιάζει περισσότερο με 4-5-1.
19:43
Για την Σάλκε ο Φάρμαν θα είναι κάτω από τα δοκάρια, οι Ρίτερ (δεξιά) και Κολάσινατς (αριστερά) στα δύο άκρα, με τους Ματίπ και Χέβεντες στο κέντρο της άμυνας. Στο κέντρο ο Γκάις, με τους Χόιμπεργκ και Γκορέτσκα να τον πλαισιώνουν, ενώ στην επίθεση δεξιά θα είναι ο Ντι Σάντο, αριστερά ο Σανέ και στην κορυφή ο Χούντελααρ.
19:44
Ο Ολλανδός Φαν Ντε Μπόεκελ διευθύνει την αναμέτρηση.
19:56
Τώρα η είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.
20:00
1' Σέντρα αγώνα
20:02
2' Σουτ του Σανέ, πάνω από την εστία του Θεοδωρόπουλου.
20:05
5' Σουτ του Ιγκλέσιας, κόντρα και κόρνερ για τον Αστέρα.
20:12
12' Κόρνερ για την Σάλκε.
20:16
16' Σωτήρια παρέμβαση του Σανκαρέ, σε σουτ του Γκορέτσκα, με την μπάλα να κατευθύνεται προς την εστία.
20:18
18' Σουτ του Μάσα, πάνω από την εστία.
20:24
Στο άλλο ματς του ομίλου η Σπάρτα Πράγας, άνοιξε το σκορ κόντρα στον ΑΠΟΕΛ 1-0, με σκόρερ τον Φατάι στο 24ο λεπτό.
20:28
28' ΓΚΟΛ για την Σάλκε. Ο Ρίτερ σέντρα από δεξιά, ο Ντι Σάντο πετάγεται και κάνει το 1-0. Αργή αντίδραση από τον Σανκαρέ.
20:31
31' Κόρνερ για την Σάλκε.
20:33
33' Ωραίος συνδυασμός Σανέ με Κολάσινατς, σέντρα του τελευταίου από αριστερά, μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος.
20:33
34' Κεφαλιά του Χούντελααρ, μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος.
20:34
35' Μακρινό σουτ του Ιγκλέσιας μπλοκάρει ο Φάρμαν
20:36
36' Κόρνερ για τη Σάλκε
20:37
37' ΓΚΟΛ Η ΣΑΛΚΕ. Από την εκτέλεση του κόρνερ, ο Ντι Σάντο, αφύλακτος στο πρώτο δοκάρι και 2-0.
20:38
Πολύ καλή η εκτέλεση από τον Γκάις και πάλι σε αυτή τη στημένη φάση.
20:39
39' Δοκάρι η Σάλκε με τον Χόιμπεργκ, σε αντεπίθεση που οι Γερμανοί έφυγαν τρεις εναντίον ενός.
20:41
41' Φάουλ για τον Αστέρα.
20:43
43' Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τη Σάλκε.
20:44
44' Πέναλτι για την Σάλκε, σε χέρι του Έντερσον και κίτρινη για τον παίκτη του Αστέρα.
20:44
45' ΓΚΟΛ ο Ντι Σάντο από την άσπρη βούλα και χατ-τρικ για τον Αργεντινό.
20:46
45+1' Ο Σανέ από αντικανονική θέση, φεύγει σε τετ-α-τετ, αλλά αστοχεί. Αυτή είναι κι η τελευταία φάση για το πρώτο μέρος. Μετά το 28' ο Ντι Σάντο με το χατ-τρικ έχει διαμορφώσει το 3-0 για την Σάλκε. Μάλλον υπερβολική η απόφαση για χέρι στη φάση του 3-0.
21:01
46' Ο Αϊχάν αντί του Γκάις
21:01
46' Σέντρα β' μέρους
21:02
46' Φάουλ του Γκοϊάν στον Ντι Σάντο και κίτρινη για τον Ρουμάνο.
21:02
46' Εντυπωσιακή επέμβαση του Θεοδωρόπουλου στην εκτέλεση του Αϊχάν
21:07
51' Κόρνερ για την Σάλκε
21:14
58' Έχει πέσει ο ρυθμός στο δεύτερο μέρος.
21:15
59' Ο Τσοκάνης αντί του Μάσα, πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα.
21:17
61' Σουτ του Αϊχάν, εντυπωσιακά ο Θεοδωρόπουλος σε κόρνερ.
21:17
61' Σουτ του Χούντελααρ, άουτ.
21:19
63' Μέσα σε αποθέωση ο σκόρερ του αγώνα Ντι Σάντο, δίνει τη θέση του στον Τσούπο Μοτίνγκ
21:26
70' Φούντας αντί Γκοϊαν
21:29
73' Σουτ του Φούντα κόρνερ για τον Αστέρα.
21:29
73' Ο Μάγιερ αντί του Γκορέτσκα.
21:30
74' Νέο κόρνερ για τον Αστέρα
21:35
79' Κουρμπέλης αντί Έντερσον, η τελευταία αλλαγή του Βεργέτη.
21:38
82΄ Μεγάλη επέμβαση του Σανκαρέ, σε σουτ του Μάγιερ.
21:39
83' Σουτ του Χόιμπεργκ, άουτ.
21:40
84' ΓΚΟΛ η Σάλκε
21:40
Τρομερή μπαλιά του Σανέ για τον Χούντελααρ που κάνει το 4-0 σε ρυθμό προπόνησης.
21:45
89' Σουτ του Μάγιερ, δύσκολα ο Θεοδωρόπουλος.
21:46
90' Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις
21:48
92' Κόρνερ για τη Σάλκε
21:49
92' Λήξη αγώνα, τα τρία γκολ του Ντι Σάντο και το γκολ του Χούντελααρ διαμόρφωσαν το βαρύ 4-0 σε βάρος του Αστέρα από την Σάλκε.