Ξάνθη-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την Ξάνθη στα Πηγάδια.

20:14
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς της Ξάνθης με τον Παναθηναϊκό για την έκτη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
20:14
Μπορεί στους πράσινους να υπάρχει γενικά… μουρμούρα, ωστόσο για την ώρα μετρούν τέσσερις νίκες σε πέντε ματς κι αυτό τους κρατά πάντα στο κόλπο.
20:14
Και τώρα θέλουν να διευρύνουν το σερί τους και να βρουν την απαραίτητη ηρεμία που χρειάζεται.
20:14
Απ’ την άλλη οι ακρίτες έχουν δείξει και φέτος πως ζορίζουν τους «μεγάλους». Ισοπαλία με τον ΠΑΟΚ, ισοπαλία με την ΑΕΚ, ήττα από τον Ολυμπιακό.
20:14
Ο Γιάννης Αναστασίου έχει προχωρήσει σε τρεις αλλαγές σε σχέση με τους «11» που κατέβασε απέναντι στον Πλατανιά, την περασμένη αγωνιστική.
20:15
Καλτσάς, Λαγός και Αμπέντ έχουν πάρει τις θέσεις των Καρέλη, Κουτρουμπή και Πράνιτς.
20:23
Παναθηναϊκός: Στιλ, Μαρινάκης, Νάνο, Τελάντερ, Ταυλαρίδης, Ζέκα, Λαγός, Αμπέντ, Ατζαγκούν, Καλτσάς, Μπεργκ
20:23
Ξάνθη: Τσενάμο, Μπέρτος, Γουάλας, Λουσέρο, Βασιλακάκης, Παπαστεριανός, Ερεα, Φλίσκας, Καπετάνος, Λισγάρας, Ντιμιτρόφ.
20:26
Οι δύο ΠΑΕ αποτίουν φόρο τιμής στον Βασίλη Κοντοβαζαινίτη, στον 77χρονο εκλιπόντα με μεγάλη πορεία κι από πολλά πόστα στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του.
20:28
Σέντρα στο παιχνίδι
20:28
Αρκετοί φίλοι του Παναθηναϊκού στις εξέδρες. Διαιτητής του παιχνιδιού ο Βοσκάκης.
20:34
Ήρεμο το τέμπο στο πρώτο πεντάλεπτο, κυκλοφορεί ο Παναθηναϊκός την μπάλα.
20:37
7' Κίτρινη κάρτα στον Μπεργκ που σήκωσε ψηλά το πόδι του σε επικίνδυνο παιχνίδι.
20:41
12' Σουτ του Μπέρτου με το κακό του πόδι κι από διαγώνια θέση, φεύγει άουτ η μπάλα
20:45
16' Αν και νωρίς, ο Παναθηναϊκός έχει πρόβλημα στο να δημιουργήσει παιχνίδι όταν η Ξάνθη είναι οχυρωμένη πίσω.
20:49
Έφυγε το πρώτο 20λεπτο, χωρίς κάποια καλή φάση στο ματς, προβληματική η εικόνα του Παναθηναϊκού.
20:53
Δεν μπορεί να μεταφέρει την μπάλα π' την άμυνα στην επίθεση ο Παναθηναϊκός. Με δύο μεγάλες μπαλιές το 'χει προσπαθήσει ως τώρα, οι άλλες προσπάθειές του έχουν πέσει στο κενό. Στο 24', 0-0 το σκορ στα Πηγάδια.
20:59
Συμπληρώθηκε μισή ώρα αγώνα. Το απόλυτο τίποτα ως τώρα...
21:00
31' Πρώτη απειλή απ' τους πράσινους. Ο Ατζαγκούν κάνει την κάθετη για τον Καλτσά, αυτός δεν μπορεί να κοντρολάρει μέσα στην περιοχή σε πρώτο χρόνο, στη συνέχεια κάνει το παράλληλο γύρισμα, δίχως να υπάρχει εκεί συμπαίκτης του.
21:01
32' Ο Μπεργκ πέφτει στην περιοχή της Ξάνθης, οι πράσινοι ζητούν πέναλτι, ο Βοσκάκης λέει να συνεχιστεί το ματς. Φαίνεται να υπάρχει επαφή και με το πόδι και με το σώμα.
21:03
33' Κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία στον Ζέκα.
21:06
21:08
Έχει ανέβει μετά το 30' ο Παναθηναϊκός, είναι πιο γρήγορος, πιέζει περισσότερο την Ξάνθη.
21:09
40' Δυνατό, μακρινό σουτ του Αμπέντ, μπλοκάρει εύκολα ο Τσέναμο. Πρώτη τελική στην εστία για τους πράσινους.
21:12
43' Λάθος στην άμυνα της Ξάνθης, η μπάλα φτάνει απ' το πουθενά στον Ατζαγκούν, ο οποίος επιχειρεί να αιφνιδιάσει από μακριά, αλλά το σουτ του είναι πολύ άστοχο.
21:16
Ημίχρονο στα Πηγάδια. Στο 0-0 το ματς, κακό θέαμα, χωρίς φάσεις, πολλά προβλήματα για τον Παναθηναϊκό.
21:31
Σέντρα στο δεύτερο μέρος. Με τους ίδιους 11 οι δύο ομάδες
21:38
53' Δυσκολεύεται εκ νέου ο Παναθηναϊκός να φτιάξει παιχνίδι, παρά την κατοχή που έχει.
21:42
56' Δεν δόθηκε φάουλ στον Μπεργκ, μερικά μέτρα έξω απ' την περιοχή, κάτι που εκνεύρισε τον Σουηδό.
21:42
57' Μέσα ο Μπαξεβανίδης, έξω ο Ντιμιτρόφ για την Ξάνθη.
21:44
59' Πρώτη αλλαγή και για τους πράσινους. Καρέλης αντί Καλτσά. Είναι αλήθεια πως ο πρώτος έλειψε απ' την ομάδα του Αναστασίου.
21:47
21:48
60' Κίτρινη κάρτα στον Αμπέντ. Ο Ταυλαρίδης δείχνει να έχει ενοχλήσεις στο πόδι. Σηκώθηκε για να μπει στο ματς ο Σάντσεθ, λογικά λόγω του προβλήματος του Έλληνα στόπερ.
21:49
64' Από μια αλλαγή για τις δύο ομάδες. Σάντσεθ αντί του τραυματία Ταυλαρίδη (αναγκαστική αυτή η κίνηση του Αναστασίου) και Κρίστοφερ αντί Καπετάνου για τους ακρίτες.
21:52
66' Δύσκολο και μεγάλο stop του Στιλ σε κοντινή κεφαλιά του Βασιλακάκη (μπήκε ανάμεσα σε Νάνο και Τελάντερ).
21:53
68' Ωραία γυριστή κεφαλιά του Τελάντερ, φεύγει για λίγο άουτ η μπάλα. Ο Σκανδιναβός αμυντικός χρεώθηκε οφσάιντ, ωστόσο καλυπτόταν.
21:55
69' Άνοιγμα για τον Μπεργκ στα δεξιά, υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ ο Σουηδός. Καλυπτόταν ο φορ του τριφυλλιού, λάθος κι εδώ η υπόδειξη.
21:59
74' Φάση για τον Παναθηναϊκό Ωραίο σουτ του Καρέλη λίγο έξω απ' την περιοχή, το βγάζει ο Τσέναμο και κρατάει το 0-0.
22:02
Έχει αποκτήσει ελαφρώς πιο... άγρια ομορφιά η αναμέτρηση.
22:06
78' Κίτρινη κάρτα στον Καρέλη.
22:08
82' Λουντ αντί Ατζαγκούν για τον Παναθηναϊκό. Τελευταία διορθωτική κίνηση απ' τον Αναστασίου.
22:08
83' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΌ
22:09
Εκτέλεση κόρνερ για το τριφύλλι, ο Τελάντερ πετάγεται εντυπωσιακά στο πρώτο δοκάρι, πιάνει εξαιρετική κεφαλιά και 1-0 για τους πράσινους!
22:11
86' Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Νιέτο αντί του Μπέρτου
22:14
88' Ο Παναθηναϊκός μετά το γκολ διατηρεί ψηλά τις γραμμές του και δεν απειλείται.
22:16
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
22:16
90+1' Φάση για την Ξάνθη. Η μπάλα στρώνεται στον Παπαστεριανό, κάνει με την μία το σουτ, το οποίο φεύγει λίγο άουτ.
22:18
90+3' Νέα τελική για την Ξάνθη. Σουτ του Βασιλακάκη, είναι αδύναμο και μπλοκάρει ο Στιλ
22:20
90+4' Τέλος της αναμέτρησης