Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sport-fm.gr την αναμέτρηση Άρσεναλ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

17:24
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Άρσεναλ με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.
17:26
Μόλις τρεις βαθμοί χωρίζουν τους αποψινούς αντιπάλους, που όμως προσέρχονται σε αυτό το ματς με εντελώς διαφορετική ψυχολογία εξαιτίας όσων συνέβησαν στα μεσοβδόμαδα ευρωπαϊκά ματς.
17:27
Η εντός έδρας ήττα της Άρσεναλ από τον Ολυμπιακό για το Champions League προκάλεσε χάος στην ομάδα, με τον κόσμο να "βράζει" κατά του Αρσέν Βενγκερ τον οποίο θεωρούν βασικό υπαίτιο για το αποτέλεσμα.
17:29
Ο Αλσατός δέχτηκε πολλά πυρά για τις επιλογές του, κυρίως για το γεγονός πως ξεκίνησε με τον Οσπίνα αντί του Τσεχ. Ένα... λάθος που δεν επαναλαμβάνεται απόψε αφού ο Τσεχ είναι βασικός.
17:30
Η εντεκάδα της Άρσεναλ: Τσεχ, Μπεγιερίν, Μερτεσάκερ, Γκάμπριελ, Μονρεάλ, Καθόρλα, Κοκλέν, Ράμσεϊ, Εζίλ, Σάντσες, Γουόλκοτ.
17:31
17:32
Από την πλευρά του ο Λούις Φαν Χάαλ επιλέγει τους Ντε Χέα, Γιανγκ, Σμόλινγκ, Μπλιντ, Νταρμιαν, Κάρικ, Σβάινσταϊγκερ, Μάτα, Ρούνεϊ, Μέμφις, Μαρσιάλ για τη Γιουνάιτεντ που προέρχεται από το δύσκολο 2-1 επί της Βόλφσμπουργκ.
17:34
17:36
Οι δύο προπονητές περιμένουν πολλά από Γουόλκοτ και Μαρσιάλ αντίστοιχα, αφού καθένας έχει πετύχει από τέσσερα γκολ στα τελευταία έξι ματς για την ομάδα του.
17:40
Με νίκη η Γιουνάιτεντ φτάνει στους 19 βαθμούς, ξεπερνά κατά έναν τη συμπολίτισσα Σίτι και θα βρεθεί μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας.
17:42
Αν επικρατήσουν οι "κανονιέρηδες" θα φτάσουν στους 16 βαθμούς, όσους έχει και ο αποψινός αντίπαλός τους με τον οποίο θα συγκατοικούν στη δεύτερη θέση.
17:56
Την περασμένη σεζόν οι "κόκκινοι διάβολοι" είχαν καταφέρει να φύγουν με τη νίκη (2-1) χάρη σε γκολ του Ρούνεϊ στο τέλος του ματς.
17:59
Όλα έτοιμα για τη σέντρα...
18:00
1' Ξεκινά το ματς στο "Emirates".
18:03
Εντυπωσιακά έχει μπει η Άρσεναλ που έχει συνεχή κατοχή μπάλας, κερδίζει διαδοχικά κόρνερ και έχει περιορίσει σε καθαρά παθητικό ρόλο στο μισό γήπεδο τη Γιουνάιτεντ.
18:05
6' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΣΕΝΑΛ!
18:07
Καταπληκτική συνεργασία των "κανονιέρηδων"! Ο Εζίλ βγάζει σέντρα στην καρδιά της άμυνας όπου ο Σάντσες με τακουνάκι κάνει το 1-0!
18:07
7' 2-0 η Άρσεναλ!
18:08
Με τη σέντρα κιόλας, οι παίκτες της Άρσεναλ κλέβουν την μπάλα. Ο Γουόλκοτ μπαίνει από αριστερά και την κατάλληλη στιγμή δίνει στον Εζίλ που πλασάρει σωστά και κάνει το 2-0!
18:14
"Ανύπαρκτοι" μέχρι τώρα οι φιλοξενούμενοι, δεν μπορούν καν να περάσουν το κέντρο ή να κρατήσουν μπάλα στα πόδια τους. Σε σοκ η Γιουνάιτεντ...
18:19
19' ΚΙ ΑΛΛΟ ΓΚΟΛ Η ΑΡΣΕΝΑΛ!
18:21
Από πλάγιο στο δικό της μισό και δύο πάσες, η μπάλα φτάνει στα πόδια του Σάντσες στο αριστερό άκρο της επίθεσης. Ο Χιλιανός συνεχίζει με προσωπική ενέργεια και άπιαστο σουτ στο "Γ" και κάνει το 3-0!
18:22
23' Κίτρινη κάρτα στον Γιανγκ.
18:28
Μπορεί τις προηγούμενες μέρες όλος ο ντόρος να αφορούσε τη θέση του τερματοφύλακα στην Άρσεναλ, όμως ο Τσεχ δεν έχει χρειαστεί καν να ακουμπήσει ακόμη την μπάλα. Είναι θεατής, όπως θα μπορούσε να ήταν και ο Οσπίνα αν αγωνιζόταν. Οι υπόλοιποι δέκα είναι εκείνοι που έχουν κάνει τη διαφορά.
18:29
29' Κίτρινη στον Νταρμιαν.
18:35
34' Τεράστια ευκαιρία για την Άρσεναλ. Ο Σάντσες σκάβει προς τον Ράμσεϊ που βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και δοκιμάζει με τη μία να νικήσει τον Ντε Χέα, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.
18:45
44' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ με τον Μαρσιάλ που κάνει κίνηση... πίβοτ στην περιοχή και πιάνει το σουτ που αποκρούει εντυπωσιακά ο Τσεζ.
18:48
45'+1 Λήξη του πρώτου μέρους. Μπροστά στο σκορ με 3-0 η Άρσεναλ, δεν έχει... εμφανιστεί καν στο γήπεδο η Γιουνάιτεντ...
19:03
46' Ξεκινά το δεύτερο μέρος. Με δύο αλλαγές για τη Γιουνάιτεντ. Μέσα οι Βαλένσια και Φελαϊνί.
19:04
Εκτός αγώνα οι Μέμφις και Νταρμιάν.
19:08
51' Κίτρινη κάρτα στον Κοκλέν.
19:12
55' Κίτρινη κάρτα στον Ρούνεϊ.
19:16
Οι φιλοξενούμενοι κρατούν περισσότερη ώρα την μπάλα, αλλά δεν μπορούν να απειλήσουν τον Τσεχ.
19:21
61' Σουτ του Ρούνεϊ, πέφτει και αποκρούει σωστά ο Τσεχ. Από καθαρό χέρι του Φελαϊνι που δεν σφυρίχτηκε έφτασε η μπάλα στον Άγγλο επιθετικό.
19:26
68' Ωραία έξοδος του Τσεχ στα πόδια του Σβάινσταϊγκερ, παραμένει το 3-0.
19:30
73' Καλό σουτ του Εζίλ, μπλοκάρει εύκολα ο Ντε Χέα.
19:32
75' Διπλή αλλαγή για την Άρσεναλ. Ζιρού αντί του Γουόλκοτ και Οξλέιντ-Τσάμπερλεν στη θέση του Εζίλ.
19:37
81' Αλλαγή για την Άρσεναλ. Ο Γκιμπς αντί του Σάντσες.
19:39
82' Κλείνει και η Γιουνάιτεντ τις αλλαγές της. Ο Γουΐλσον στη θέση του Μάτα.
19:43
86' Μεγάλη ευκαιρία χάνει ο Ζιρού που από το ύψος του πέναλτι πιάνει άψυχο σουτ στα χέρια του Τσεχ.
19:49
90'+2 Δοκάρι για την Άρσεναλ με προσπάθεια του Οξλέιντ Τσάμπερλεν!
19:50
90'+3 Λήξη του αγώνα.