Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Αστέρα Τρίπολης για την 8η αγωνιστική της Superleague. Ραδιοφωνικά από ΣΠΟΡ FM 94,6.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι ΠΑΣ Γιάννινα-Αστέρας Τρίπολης για την 8η αγωνιστική της Superleague.
16:46
Μετά από 7 παιχνίδια, μόλις ένας βαθμός χωρίζει τις δύο ομάδες καθώς οι Γιαννιώτες έχουν 8 και ο Αστέρας 9.
16:49
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από την εκτός έδρας ήττα με σκορ 3-1 από τον Παναθηναϊκό, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν παραχωρήσει ισοπαλία 1-1 στην Ξάνθη μέσα στην Τρίπολη.
16:53
Ο Γιάννης Πετράκης επιλέγει να ξεκινήσει με Βελλίδη, Μιχαήλ, Μανιά, Κοζορώνη, Τσουκαλά, Τζημόπουλο, Ακόστα, Ίλιτς, Στρούνα, Τσάβες, Ναδάλες
16:54
Κι έχει αφήσει στον πάγκο τους Περιστερίδη, Γιάκο, Μπέριο, Σαπαλίδη, Σκόνδρα, Καρανίκα, Φερφελή.
16:58
Από την άλλη μεριά ο Στάικος Βεργέτης κατεβάζει τους Μπαντή, Λούι, Παντελιάδη, Ζησόπουλο, Σανκαρέ, Ιγκλέσιας, Κουρμπέλη, Δημούτσο, Μπερτόλιο, Παπαδόπουλο, Γιάννου.
17:00
Αναπληρωματικοί για τον Αστέρα είναι οι Θεοδωρόπουλος, Χαμντανί, Αλόκο, Φερνάντες, Σκουρτάι, Λανθαρότε, Φούντας.
17:14
Μήνυμα κατά της βίας κατά την παρουσίαση των δύο ομάδων.
17:15
Φαίνεται πως ο Γιάννης Πετράκης αφήνει το σύστημα με τρεις κεντρικούς αμυντικούς που είχε χρησιμοποιήσει στη Λεωφόρο κι επιλέγει το 4-4-2 με Ίλιτς, Μανιά μπροστά.
17:16
Σε διάταξη 4-2-3-1 και κλασικό προωθημένο τον Γιάννου ο Αστέρας.
17:16
1' Σέντρα στον αγώνα.
17:19
3' ΓΚΟΛ 1-0 Ο ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!
17:21
Τραγικό λάθος από τον Μπαντή. Σε γέμισμα στην πλάτη της άμυνας ο τερματοφύλακας του Αστέρα έκανε έξοδο και προσπάθησε να διώξει με το κεφάλι προ του Μανιά, όμως έκανε λανθασμένη εκτίμηση στο γκελ της μπάλας που πέρασε από πάνω του και ο επιθετικός του ΠΑΣ ανενόχλητος σημείωσε το γκολ!
17:29
12' Εκτέλεση κόρνερ από δεξιά για τον Αστέρα και δυνατή κεφαλιά του Ιγκλέσιας, όμως εντυπωσιακά ο Βελλίδης αποκρούει και κρατάει το "μηδέν".
17:36
Χωρίς ιδιαίτερο ρυθμό και άλλες φάσεις ως τώρα το παιχνίδι που για την ώρα κρίνεται από το μεγάλο λάθος του Μπαντή.
17:39
23' Κίτρινη κάρτα στον Τζημόπουλο για φάουλ στον Παντελιάδη.
17:43
27' Πολύ επικίνδυνη σέντρα στην καρδιά της περιοχής του Αστέρα, βγαίνει σωστά στα πόδια του Μανιά ο Μπαντής και μπλοκάρει.
17:47
Αλλάζει το σύστημά του σε 4-4-2 ο Βεργέτης, περνώντας των Παπαδόπουλο δίπλα στον Γιάννου.
17:53
37' Πέναλτι κερδίζει ο Αστέρας!
17:54
Ο Στρούνα μαρκάρει και ρίχνει στο έδαφος τον Μπερτόλιο.
17:55
Ευστοχεί ο Γιάννου και ισοφαρίζει σε 1-1 για τον Αστέρα!
17:57
Έκτο γκολ σε 8 αγωνιστικές για τον επιθετικό της ομάδας της Τρίπολης που κάνει εξαιρετική σεζόν.
18:02
Μικρή διακοπή για να δοθούν πρώτες βοήθειες στον Βελλίδη.
18:02
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.
18:02
45'+1 Λήξη του πρώτου μέρους.
18:04
Σε ένα ματς δίχως ιδιαίτερες ευκαιρίες και φάσεις, ήδη το σκορ είναι ανέλπιστα στο 1-1 εξαιτίας ενός λάθους κι ενός πέναλτι. Έχει κέφια η μπάλα στους "Ζωσιμάδες"!
18:17
46' Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο με μια αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Λανθαρότε στη θέση του Μπερτόλιο.
18:22
Πιο επιθετικά έχει μπει στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΣ Γιάννινα, δίχως ωστόσο να έχει δημιουργήσει κάποια καλή φάση στα πρώτα λεπτά.
18:23
50' Ο Ίλιτς ξεφεύγει από τον Σανκαρέ και πιάνει από πλάγια θέση το σουτ, όμως με διπλή προσπάθεια ο Μπαντής μπλοκάρει.
18:26
54' Κίτρινη κάρτα στον Λανθαρότε που διαμαρτυρήθηκε για ένα... πλάγιο.
18:27
55' Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα με τον Φερνάντες να μπαίνει αντί του Δημούτσου.
18:33
60' Αναμπουμπούλα στα καρέ του ΠΑΣ μετά από πλάγιο, ο Σανκαρέ με... αεροπλανικό προλαβαίνει να βάλει το πόδι του αλλά στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.
18:33
61' Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη.
18:40
67' Εξαιρετική απόκρουση του Μπαντή σε σουτ του Τσάβες. Είχε προηγηθεί γρήγορη αντεπίθεση και πάσα του Ίλιτς προς τον συμπαίκτη του.
18:44
Διακοπή στο ματς εξαιτίας τραυματισμού του Μιχαήλ που χτύπησε στο κεφάλι σε διεκδίκηση της μπάλας και πιθανότατα θα αντικατασταθεί.
18:44
72' Πράγματι, ο Σκόνδρας θα πάρει τη θέση του Μιχαήλ στο κέντρο της άμυνας του ΠΑΣ.
18:48
74' Πολύ ωραία κεφαλιά του Σανκαρέ, η μπάλα λίγο άουτ.
18:48
75' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Σαπαλίδης στη θέση του Ίλιτς.
18:52
80' Κίτρινη κάρτα στον Λανθαρότε επειδή κράτησε αντίπαλό του.
18:53
81' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΠΟΥ ΑΝΑΤΡΕΠΕΙ ΤΟ ΣΚΟΡ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ 2-1!
18:55
Μια φαινομενικά ακίνδυνη σέντρα από τα δεξιά περνά κάτω από τα πόδια του Στρούνα και στρώνεται στα πόδια του Γιάννου που δεν δυσκολεύεται να τη στείλει στα δίχτυα, σε μια φάση που ίσως να υπήρξε οφσάιντ!
18:56
84' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Φερφελής στη θέση του Κοζορώνη.
18:57
85' Αλλαγή και για τον Αστέρα. Ο Αλόκο αντί του μεγάλου πρωταγωνιστή του αγώνα, του Γιάννου.
18:58
86' Νέα πολύ καλή απόκρουση του Μπαντή σε σουτ του Μανιά.
19:04
90'+2 Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα.
19:08
90'+4 Λήξη του αγώνα.