Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση του Πανθρακικού με την Skoda Ξάνθη στην Κομοτηνή για την 8η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.

Καλησπέρα σας…
17:00
Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ντέρμπι της Θράκης μεταξύ του Πανθρακικού και της SKODA Ξάνθης στο Δημοτικό Στάδιο Κομοτηνής, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
17:00
Οι γηπεδούχοι έχουν κάνει κάκιστο ξεκίνημα στο πρωτάθλημα, όντας στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με δύο πόντους και ψάχνουν την πρώτη τους νίκη.
17:00
Οι φιλοξενούμενοι προέρχονται από τέσσερα αρνητικά αποτελέσματα και επίσης θέλουν να επιστρέψουν στις επιτυχίες για να βελτιώσουν την θέση τους, αφού με συγκομιδή επτά βαθμών βρίσκοντας επίσης χαμηλά.
17:00
Σε ό,τι αφορά την προϊστορία των δύο ομάδων στην Κομοτηνή, ο Πανθρακικός έχει δύο νίκες και μάλιστα στα ισάριθμα τελευταία παιχνίδια, η SKODA Ξάνθη έχει μια, ενώ άλλα δύο παιχνίδια έληξαν ισόπαλα.
17:07
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων…
17:07
Για τους γηπεδούχους, ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος επέλεξε τους εξής: Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου, Ποτουρίδης, Μελίσσης, Σερφά, Μεχία, Λαδάκης, Ντιγκινί, Χαβίτο, Χασομέρης και Ντε Σόουζα.
17:07
Για τους φιλοξενούμενους, ο Ρασβάν Λουτσέσκου, επέλεξε τους εξής: Τσέναμο, Μπέρτος, Τριάδης, Λουσέρο, Βασιλακάκης, Χερέα, Φλίσκας, Νιέτο, Καπετάνος, Λισγάρας, Ζαραδούκας.
17:11
Στον πάγκο για τον Πανθρακικό θα είναι οι: Πασχαλάκης, Χρήστου, Μπαϊκαρά, Ροτζέριο, Σέτι, Νικόλτσης, Μαρκόπουλος.
17:11
Στον πάγκο για τη SKODA Ξάνθη θα είναι οι: Ζαρόπουλος, Μπαξεβανίδης, Σολτάνι, Κρίστοφερ, Καρυπίδης, Ντιμιτρόφ, Ράνος.
17:11
Διαιτητής της συνάντησης είναι ο Ηλίας Σπάθας (Πειραιά), με βοηθούς τους Βασίλη Καμπούρη (Εύβοιας) και Ράιχναρτ Μπουξμπάουμ (Δυτικής Αττικής).
17:15
Όλα είναι έτοιμα για να αρχίσει το παιχνίδι...
17:15
1': Σέντρα στην Κομοτηνή...
17:20
Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά του αγώνα, χωρίς κάτι ιδιαίτερο μπροστά από τις δύο εστίες.
17:27
11': Μακρινή μπαλιά για τον Καπετάνο μέσα στην περιοχή του Πανθρακικού, αλλά ο φορ της SKODA Ξάνθης δεν μπόρεσε να κάνει κοντρόλ και να απειλήσει.
17:32
Μια τελική προσπάθεια (ένα σουτ από πλευράς Πανθρακικού, που κατέληξε άουτ) έχουν οι δύο ομάδες σε 15 λεπτά αγώνα...
17:36
21': Πρώτο σουτ στον αγώνα από πλευράς SKODA Ξάνθης. Ο Νιέτο σούταρε έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Αθανασιάδη.
17:40
24': Τεράστια ευκαιρία για τον Πανθρακικό, με τον Ντιγκινί να κάνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι και τον Τσέναμο να αποκρούει εντυπωσιακά πέφτοντας στην αριστερή του γωνία.
17:48
33': Κίτρινη κάρτα στον Ζαραδούκα για μαρκάρισμα στον Μεχία.
17:53
38': Σουτ του Χαβίτο έξω από την περιοχή, αλλά ο Τσέναμο βρίσκεται στη σωστή θέση και μπλοκάρει τη μπάλα.
18:00
Λήξη πρώτου ημιχρόνου στην Κομοτηνή. Πανθρακικός και SKODA Ξάνθη είναι ισόπαλοι χωρίς τέρματα.
18:17
Με μια αλλαγή θα ξεκινήσει στο β' ημίχρονο η SKODA Ξάνθη, με τον Σολτάνι να παίρνει την θέση του Τριάδη.
18:18
46': Έναρξη β' ημιχρόνου στην Κομοτηνή. Στο 0-0 οι δύο ομάδες μετά τα πρώτα 45 λεπτά.
18:19
Αλλαγή και για τον Πανθρακικό. Ο Χρήστου αντικαθιστά τον Μελίσση.
18:27
52': Κίτρινη κάρτα στον Χασομέρη για μαρκάρισμα στον Μπέρτο.
18:28
Η εικόνα είναι ίδια με αυτή στο ξεκίνημα του αγώνα. Τίποτε το αξιόλογο μπροστά από τις δύο εστίες, μετά τη συμπλήρωση δέκα λεπτών στην επανάληψη.
18:33
59': Καλή στιγμή για την SKODA Ξάνθη. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Λουσέρο, ο Λισγάρας έκανε την κεφαλιά, αλλά ο Αθανασιάδης απέκρουσε εντυπωσιακά σε νέο κόρνερ, που πέρασε ανεκμετάλλευτο.
18:34
61': Δεύτερη αλλαγή για την SKODA Ξάνθη, με τον Ντιμιτρόφ να αντικαθιστά τον Νιέτο.
18:40
65': Σουτ του Μεχία έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα περνάει ψηλά άουτ, χωρίς να ανησυχήσει τον Τσέναμο.
18:47
72': Αναγκαστική αλλαγή για την SKODA Ξάνθη. Ο Κρίστοφερ περνάει στη θέση του Λουσέρο.
18:48
74': Δεύτερη μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ο Χασομέρης εξ επαφής κάνει την κεφαλιά, αλλά και πάλι ο Τσέναμο διώχνει εντυπωσιακά.
18:51
78': Νέα κεφαλιά, αυτή τη φορά από τον Σερφά και από πιο δύσκολη θέση, με την μπάλα να περνάει άουτ.
18:53
79': Δεύτερη αλλαγή για τον Πανθρακικό, με τον Ροτζέριο να αντικαθιστά τον Λαδάκη.
18:54
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα.
18:55
82': Κίτρινη κάρτα στον Βασιλακάκη.
19:03
89': Τρίτη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Νικόλτσης παίρνει τη θέση του Χαβίτο.
19:04
Πέντε λεπτά καθυστερήσεων
19:05
91': Ο Παπαγεωργίου έκανε τη σέντρα-σουτ από δεξιά, προσπαθώντας να αιφνιδιάσει τον Τσέναμο, αλλά ο τερματοφύλακας της SKODA Ξάνθης μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.
19:10
Λήξη του αγώνα στην Κομοτηνή. Πανθρακικός και SKODA Ξάνθη ήρθαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα.