Παναθηναϊκός-Λεβαδειακός

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση των δύο ομάδων για το Κύπελλο.

16:59
Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του Παναθηναϊκού με τον Λεβαδειακό στην... μισοάδεια Λεωφόρο.
16:59
Οι πράσινοι προέρχονται από την βαριά ήττα στην Τούμπα και αν μη τι άλλο... επέστρεψαν οι μουρμούρες στο εσωτερικό της ομάδας.
17:00
Με πολλές αλλαγές, το τριφύλλι αναζητά... γιατρικό στην πρώτη αγωνιστική του Κυπέλλου.
17:00
Χθες Κέρκυρα και Παναχαϊκή έμειναν στο 1-1, στο άλλο ματς του ομίλου.
17:00
Παναθηναϊκός: Κοτσόλης, Τριανταφυλλόπουλος, Ταυλαρίδης, Χουχούμης, Μαρινάκης, Λαγός, Λουντ, Νίνης, Πράνιτς, Πέτριτς, Κλωναρίδης
17:00
Λεβαδειακός: Βερέμκο, Τριποτσέρης, Μαχαίρας, Μάγκας, Μίνγκα, Ρομέου, Θέος, Μάρκοβιτς, Χατζηλάμπρος, Έντουιν, Μουλόπουλος.
17:00
Στον πάγκο για τον Παναθηναϊκό είναι οι: Γιαννακόπουλος, Βέμερ, Αγγελόπουλος, Κουτρουμπής, Μπεργκ, Καλτσάς, Λάμπρου.
17:00
Στον πάγκο για τον Λεβαδειακό είναι οι: Μοσχονάς, Μανωλάς, Γιάχιτς, Μάντζιος, Καψάσκης, Ντομοβτσίσκι, Παππάς.
17:14
Σέντρα στο ματς
17:15
1' Σουτ του Πράνιτς από μακριά, μπλοκάρει εύκολα ο Βερέμκο.
17:17
3' Λάθος του Μουλόπουλου, η μπάλα φτάνει στον Κλωναρίδη, αυτός "φοβήθηκε" να πάει στο 1vs1 και να δοκιμάσει κάποιο σουτ, με την πάσα του για τον Πέτριτς να μην είναι καλή.
17:18
4' Σέντρα-σουτ του Χουχούμη, μπλοκάρει με δυσκολία ο Βερέμκο που αιφνιδιάστηκε.
17:22
Κυκλοφορεί μπάλα ο Παναθηναϊκός, ψάχνει διαδρόμους.
17:25
10' Ο Πέτριτς επιχείρησε να γυρίσει το σώμα του και να σουτάρει, με την μπάλα να σταματά στα σώματα κι ενώ είχε δίπλα του τον Νίνη με... ελεύθερο πεδίο για σουτ.
17:28
Ο κόσμος φωνάζει σύνθημα-μήνυμα προς την ομάδα... παροτρύνοντάς την να παίξει μπάλα (όχι βέβαια μόνο για σήμερα).
17:30
16' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό!
17:31
Σέντρα Κλωναρίδη, ο Λουντ κρατάει με εντυπωσιακό τρόπο την μπάλα στην κατοχή του, την στρώνει στον Πράνιτς, αλλά το ωραίο σουτ του σταματά στο δεξί κάθετο δοκάρι.
17:36
Ξεπεράσαμε το πρώτο 20λεπτο. Εντελώς ακίνδυνος ως τώρα ο Λεβαδειακός. Ο Παναθηναϊκός βγάζει διάθεση, ψάχνει να βρει ρυθμό, δεν έχει μπει ακόμα στο ματς ο Νίνης για να... ομορφύνει το ματς της ομάδας του.
17:37
23' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό!
17:38
Ο Κλωναρίδης (βγήκε στην πλάτη της άμυνας) γυρίζει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής του Λεβαδειακού, ο Τριποτσέρης ανατρέπει τον Νίνη (τον βρήκε στο δεξί πόδι) και πέναλτι για τους πράσινους.
17:38
24' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 1-0!
17:39
Ο Νίνης αναλαμβάνει την εκτέλεση και από την άσπρη βούλα ευστοχεί για το προβάδισμα του τριφυλλιού.
17:40
26' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 2-0!
17:41
Εκτέλεση φάουλ του Νίνη, ο Ταυλαρίδης στην καρδιά της άμυνας του Λεβαδειακού πιάνει πολύ ωραία κεφαλιά και γράφει το 2-0.
17:44
30' Κλέβει την μπάλα ο Νίνης, πιάνει ένα δυνατό σουτ από μακριά, αλλά δεν βρίσκει στόχο.
17:45
17:46
31' Μπάσιμο του Μαρινάκη στην περιοχή που παίρνει πάνω του την ενέργεια, ανακόπτεται εν τέλει από τον Μαχαίρα.
17:47
Έχει ανεβάσει όλο τον Παναθηναϊκό ο Νίνης, μια επαφή του αρκεί για να... γλυκάνει το παιχνίδι της ομάδας του. Καθυστέρησε τώρα, στο 33', να σουτάρει και χάθηκε η ευκαιρία για ένα σουτ υπό καλές προϋποθέσεις.
17:48
Πάρα πολύ δραστήριος επιθετικά ο Μαρινάκης από τα δεξιά, παίρνει ενέργειες, εν αντιθέσει με τον Χουχούμη στο αριστερό άκρο που δεν έχει μεγάλη συμμετοχή στο πράσινο παιχνίδι.
17:50
35' Πρώτη απειλή από πλευράς Λεβαδειακού. Ο Ρομέου ελευθερώνεται, κάνει το σουτ από καλή θέση, με τον Κοτσόλη να πέφτει και να το βγάζει.
17:56
Πέτριτς και Κλωναρίδης δεν έχουν βοηθήσει ιδιαίτερα στη γραμμή κρούσης, με αρκετές λάθος μεταβιβάσεις.
17:58
Ο Νίνης ανοίγει και σπάει ωραία της μπάλες στους συμπαίκτες του, αλλά εκείνοι δεν εκμεταλλεύονται τις πάσες του.
18:00
Ημίχρονο στη Λεωφόρο. Άνετα και δίκαια ο Παναθηναϊκός με σαφές προβάδισμα (2-0) απέναντι στον κακό και... άτολμο Λεβαδειακό. Γκολ (με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος) και ασίστ ο Νίνης
18:18
Σέντρα στο δεύτερο μέρος
18:19
47' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Ο Λουντ προλαβαίνει τσιμπάει την μπάλα στην περιοχή του Λεβαδειακού, καθυστερεί λίγο, κάνει εν τέλει το σουτ, αλλά για λίγο δεν βρίσκει στόχο.
18:22
49' Ο Νίνης ανοίγει εξαιρετικά στα αριστερά για τον Χουχούμη, αυτός σεντράρει, αλλά ο Κλωναρίδης τελείωσε άσχημα με τακουνάκι κι ενώ ο Πέτριτς ερχόταν από πίσω σαν... τρέιλερ.
18:25
53' Τελευταία στιγμή με προβολή ο Λαγός δεν αφήνει την μπαλιά του Μίνγκα να περάσει για τον Μάρκοβιτς που θα μπορούσε να απειλήσει τον Κοτσόλη.
18:27
54' Φάση για τον Παναθηναϊκό! Ωραία σέντρα του Πράνιτς, ο Νίνης βγαίνει στο πρώτο δοκάρι, πιάνει άνετα την κεφαλιά, αλλά δεν είναι καλό το τελείωμά του και χάνει την ευκαιρία να χριστεί εκ νέου σκόρερ.
18:29
56' Νέα απειλή από τον Νίνη, που σούταρε ευθύβολα με το αριστερό, αλλά ο Βερέμκο ήταν σε ετοιμότητα και μπλόκαρε.
18:30
57' Αλλαγές για τις δύο ομάδες. Μέσα ο Βέμερ (επανεμφανίζεται), έξω ο πολύ καλός Μαρινάκης. Γιάχιτς και Μανωλάς αντί των Ρομέου και Μάρκοβιτς για τους Βοιωτούς.
18:34
Συμπληρώσαμε μια ώρα αγώνα στη Λεωφόρο, πάντα στο 2-0 ο Παναθηναϊκός που δεν έχει αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα από τον Λεβαδειακό.
18:36
Ο κόσμος του Παναθηναϊκού φωνάζει συνθήματα για... ΑΕΚ, ενόψει του ντέρμπι της Κυριακής των δύο ομάδων στη Λεωφόρο.
18:37
65' Ο Λουντ βρίσκει χώρο, πιάνει υπό καλές προϋποθέσεις το σουτ, όμως σημαδεύει άουτ.
18:38
66' Μεγάλη φάση για τον Λεβαδειακό! Φοβερό σουτ του Μαχαίρα από μακριά με πολλά φάλτσα, ο Κοτσόλης πέφτει και με εντυπωσιακό τρόπο (με το ένα χέρι) αρνείται το γκολ.
18:42
70' Έξω ο Λουντ, μέσα ο Καλτσάς για τον Παναθηναϊκό. Καλή εμφάνιση του Φινλανδού, αν υπολογίσουμε και την απραξία του.
18:43
Έχει δώσει μέτρα ο Παναθηναϊκός στον Λεβαδειακό, με τους παίκτες των Βοιωτών να το παλεύουν περισσότερο.
18:46
74' Μίνι διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Μαχαίρα. Δέχεται τις πρώτες βοήθειες ο άσος του Λεβαδειακού.
18:48
Ξεκίνησε εκ νέου το ματς, ο Μαχαίρας δεν θα μπορέσει να συνεχίσει.
18:48
Αλλαγή, λοιπόν, για τον Λεβαδειακό. Μέσα ο Ντομοβτσίσκι, έξω ο τραυματίας Μαχαίρας.
18:49
77' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 3-0!
18:50
Φοβερό σουτ από μακριά του Κλωναρίδη που κάνει το 3-0 για το τριφύλλι. Το... παράξοδο της υπόθεσης πως τραυματίστηκε στην προσπάθειά του για σουτ και ζητά αλλαγή!
18:51
79' Τώρα θα βγει εκτός αγωνιστικού χώρου ο Κλωναρίδης, με τον νεαρό Λάμπρου να παίρνει τη θέση του.
18:54
81' Αδύναμη κεφαλιά του Γιάχιτς (αν και ξεχάστηκε στην καρδιά της πράσινης άμυνας), μπλοκάρει εύκολα ο Κοτσόλης.
19:03
Μπήκαμε στο δίλεπτο των καθυστερήσεων.
19:04
91' Δύσκολη κεφαλιά του Λάμπρου, άουτ η μπάλα, με τον νεαρό να χειροκροτείται.
19:05
Λήξη του ματς. Νίκη εύκολη για τον Παναθηναϊκό με 3-0 κόντρα στον Λεβαδειακό, στην πρεμιέρα τους στο Κύπελλο. Νίνης, Ταυλαρίδης και Κλωναρίδης τα γκολ. Ντέρμπι με την ΑΕΚ την Κυριακή στη Λεωφόρο ακολουθεί πλέον για τους πράσινους.