Λουξεμβούργο-Ελλάδα 1-0

20:14
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του φιλικού αγώνα της Εθνικής Ελλάδας κόντρα στο Λουξεμβούργο στο ντεμπούτο του Μίκαελ Σκίμπε στον πάγκο του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος.
20:20
Η ενδεκάδα που έχει επιλέξει ο Γερμανός τεχνικός αποτελείται από τους: Καπίνο, Βύντρα, Σιόβα, Παπαδόπουλο, Τζαβέλλα, Ταχτσίδη, Σάμαρη, Πέλκα, Χολέμπας, Καρέλη, Μήτρογλου
20:21
Από την άλλη μεριά, οι 11 για το Λουξεμβούργο είναι οι: Ζουμπέρ, Σανό, Φίλιπς, Γκέρσον, Μάρτινς, Μπενσί, Γιοακίμ, Μαλζέ, Ντελγκάντο, Μουτς, Γιανς
20:28
Στον πάγκο για τον Μίχαελ Σκίμπε βρίσκονται οι Καρνέζης, Βελλίδης, Κίτσιου, Μανωλάς, Μόρας, Τζιόλης, Νίνης, Τοροσίδης, Παπασταθόπουλος, Αραβίδης, Αθανασιάδης και Γιάννου.
20:31
1' Στη σέντρα οι παίκτες του Λουξεμβούργου
20:36
3' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα. Ο Χολέμπας από αριστερά πάσαρε στον Μήτρογλου και ο επιθετικός της Μπενφίκα, αφού πλάσαρε υπό πίεση έστειλε την μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι.
20:41
9' Ισοφαρίζει στις ευκαιρίες το Λουξεμβούργο με τον Καπίνο να λέει «όχι» σε σουτ του Ντελγκάντο από το ύψος του πέναλτι.
20:51
19' Ευκαιρία για την εθνική! Ο Πέλκας ανοίγει πολύ ωραία την αντεπίθεση, πασάροντας αριστερά στον Χολέμπας και με σέντρα βρίσκει τον Μήτρογλου, αλλά η κεφαλιά καταλήγει άουτ.
21:00
28' Νέα κλασική ευκαιρία για την Ελλάδα με πρωταγωνιστή τον Καρέλη. Ο άσος του Παναθηναϊκού έκανε άψογο κοντρόλ από βαθιά μπαλιά του Ταχτσίδη, αλλά το ψηλοκρεμαστό πλασέ που επιχείρησε, κατέληξε άουτ.
21:02
30' Ευκαιρία και για το Λουξεμβούργο! Ο Γιανς από αριστερά γύρισε την μπάλα στον Μπένσι, αλλά οι αμυντικοί της Ελλάδας έδιωξαν σε κόρνερ.
21:03
32' Ακόμα μία ευκαιρία για την Ελλάδα. Ο Ταχτσίδης πασάρει στον Μήτρογλου, αλλά το σουτ του τελευταίου από το ύψος της μεγάλης περιοχής αποκρούει σε κόρνερ ο Ζούμπερ.
21:11
40' Ευκαιρία και πάλι για την Ελλάδα με το σουτ του Χολέμπας να περνά λίγα εκατοστά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
21:18
Λήξη α' μέρους με την Ελλάδα να έχει ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, αλλά η επιπολαιότητα στην τελική προσπάθεια τη διατηρεί στο «λευκό» 0-0.
21:34
Έναρξη β' μέρους
21:37
46' Έχει περάσει στη θέση του Πέλκα ο Τζιόλης
21:43
54' Πρώτη τελική στο β' ημίχρονο. Μακρινό σουτ του Μήτρογλου, αλλά μπλοκάρει ο Ζούμπερ.
21:44
55' Μεγάλη φάση για το Λουξεμβούργο με τον Γιόακιμ να πλασάρει άουτ από κοντινή απόσταση.
21:48
59' Μακρινό σουτ του Σάμαρη και μεγάλη επέμβαση από τον Ζούμπερ.
21:50
61' Κίτρινη κάρτα στον Σάμαρη
21:52
63' Πολύ ευκαιρία με τον Μπένσι να σουτάρει άστοχα από πλεονεκτική θέση.
21:58
69' Εκτός ο Χολέμπας, μέσα ο Αραβίδης
22:07
78' Αναγκαστική αλλαγή. Ο Μόρας στη θέση του Σιόβα.
22:15
86' Μεγάλη ευκαιρία για το Λουξεμβούργο, με τον Τιλ να πλασάρει άουτ εντελώς ανενόχλητος μέσα από την περιοχή.
22:19
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
22:21
91' Γκολ για το Λουξεμβούργο!
22:21
Ο Μπένσι από δεξιά έβγαλε την παράλληλη σέντρα και ο Γιόακιμ με προβολή περνά την μπάλα κάτω από τα πόδια του Καπίνο και ανοίγει το σκορ!