Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός, για την 11η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

Χαίρετε, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός, για την 11η αγωνιστική της Super League.
14:54
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
14:55
ΠΑΟΚ (Τούντορ): Γλύκος, Μαλεζάς, Τζιόλης, Σκόνδρας, Ροντρίγκες, Κίτσιου, Γκολάσα, Κάτσε, Μακ, Μπερμπάτοφ, Αθανασιάδης
14:55
Στον πάγκο βρίσκονται οι Όλσεν, Ζάιρο, Τσίμιροτ, Κωνσταντινίδης, Μυστακίδης, Σάμπο, Πέλκας
14:56
Παναιτωλικός (Μαντζουράκης): Κυριακίδης, Μαρτίνεθ, Κούσας, Παπουτσογιαννόπουλος, Μύγας, Πάουλο, Μάκος, Ουάρντα, Βιλαφάνιες, Κάπελ, Μαρκόφσκι
14:57
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων βρίσκονται οι Στεφανάκος, Βασιλείου, Ρουμπουλάκου, Ρομέρο, Κόρτγενς, Ρουσκουγιέδα, Κουτρομάνος
14:57
Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος, βοηθοί οι Δαμιανός Ευθυμιάδης, Ηλίας Αλεξέας 4ος Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος
15:00
Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 6η θέση του πρωταθλήματος με 15 βαθμούς, ενώ έχουν δύο σερί ματς χωρίς νίκη (ήττα από Αστέρα, ισοπαλία) με Πανθρακικό, ενώ οι φιλοξενούμενοι προέρχονται από τη νίκη με 2-1 επί του ΠΑΣ, που τους έφερε στην 12η θέση με 11 βαθμούς.
15:00
Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα στο Παρίσι...
15:01
Λέοβατς, Βίτορ, Κόστα, Χαρίσης και Τζαβέλλας για τον ΠΑΟΚ.
15:01
Οι Καμαρά, Ντιέγκο Μπεχαράνο, Ντάνι Μπεχαράνο για τον Παναιτωλικό.
15:02
Έναρξη στο ματς!
15:09
7' Πρώτη καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπερμπάτοφ βρέθηκε μέσα στην περιοχή (ύστερα από γύρισμα του Ροντρίγκες), επιχείρησε να σκοράρει από το ύψος του πέναλτι, αλλά ο Μάκος τον σταμάτησε.
15:14
13' Κερδισμένο φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε πολύ καλή θέση.
15:15
Η μπάλα βρήκε στο τείχος, ο Γκολάσα έκανε το γέμισμα, αλλά έδιωξε η αντίπαλη άμυνα.
15:22
20' Πρώτη φορά που ο Παναιτωλικός κάνει αξιόλογη προσπάθεια για να απειλήσει... ο Κάπελ πλαγιοκόπησε από τα δεξιά, έκανε τη σέντρα για τον Μαρκόφσκι, αλλά μπλόκαρε ο Γλύκος.
15:27
Έχει γίνει πιο επικίνδυνος στα τελευταία λεπτά ο Παναιτωλικός.
15:29
28' Πολύ καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό! Ο Βιγιαφάνες πήρε την μπάλα από τα δεξιά, την κουβάλησε αρκετά ταλαιπωρώντας τους παίκτες του ΠΑΟΚ και με ανεβασμένη την αντίπαλη άμυνα και αφού "έριξε" στον έδαφος τον Κίτσιου με την ντρίπλα του, βγήκε ένας με έναν με τον Γκολάσα που τον έκοψε την τελευταία στιγμή.
15:32
Πρόβλημα με τον Παπουτσογιαννόπουλο για τον Παναιτωλικό, που φαίνεται ότι θα περάσει εκτός.
15:32
30' Κίτρινη για τον Παναιτωλικό. Την αντίκρισε ο Παπουτσογιαννόπουλος για δυνατό φάουλ που έκανε λίγο νωρίτερα.
15:35
32' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ρουσκουγέδα στη θέση του Παπουτσογιαννόπουλου.
15:37
Βαριά κάκωση, είναι η πρώτη εκτίμηση για τον Παπουτσογιαννόπουλο.
15:38
Χλιαρές αποδοκιμασίες από τον κόσμο του ΠΑΟΚ για την εικόνα της ομάδας του.
15:39
38' Παραλίγο να μπει ένα απίθανο γκολ για τον Παναιτωλικό!
15:41
Ο Μύγας απομάκρυνε λίγο έξω από την περιοχή της ομάδας του και με τη δύναμη που έβαλε, αλλά και με τη συνδρομή του ανέμου, η μπάλα κατευθύνθηκε προς την εστία του Γλύκου που έδιωξε με μεγάλη δυσκολία σε κόρνερ. Θα μιλούσαμε για ένα απίστευτο γκολ, αν κατέληγε η μπάλα στα δίχτυα.
15:44
42' Κίτρινη κάρτα στον Κίτσιου για φάουλ στον Ρουσκουγιέδα.
15:44
Κίτρινη και για τον παίκτη του Παναιτωλικού για προηγούμενη φάση.
15:45
44' Σουτ του Ρουσκουγέδα λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα αρκετά πάνω από την αντίπαλη εστία.
15:47
Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος στο πρώτο μέρος.
15:49
45 +2' Μεγάλη στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Κάπελ έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και με τον Μαρκόφσκι έτοιμο να "πυροβολήσει" έδιωξε ο Μαλεζάς και ο Ρουσκουγιέδα δοκίμασε την τύχη του λίγο έξω από την περιοχή, με την μπάλα να βρίσκει σε σώματα.
15:50
Ημίχρονο στην Τούμπα. ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός 0-0!
15:53
Κακό το πρώτο ημίχρονο για τον ΠΑΟΚ, με αποτέλεσμα να ακουστούν αποδοκιμασίες από τον κόσμο στα μέσα του πρώτου μέρους και στην ανάπαυλα. Ελαφρώς ανώτεροι οι γηπεδούχοι μέχρι το 20ο λεπτό, αλλά δίχως κάποια πολύ καλή φάση. Από τα μέσα του ημιχρόνου και μετά οι φιλοξενούμενοι βγήκαν από το καβούκι τους και απείλησαν σε κάποιες περιπτώσεις, με τον Κάπελ να είναι πολύ καλός, κινούμενος από τα δεξιά.
16:06
Έναρξη δεύτερου μέρους!
16:08
47' Με πολύ καλή στιγμή ξεκίνησε το δεύτερο μέρος ο Παναιτωλικός. Ο Ρουσκουγιέδα βγήκε επικίνδυνα στην αντεπίθεση, μπήκε στην περιοχή και σούταρε με το αριστερό, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Γλύκου.
16:15
55' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Πέλκας στη θέση του Αθανασιάδη.
16:21
60' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, με τον Πέλκα να σουτάρει μέσα από την περιοχή και τον Μύγα να του βάζει την κόντρα την ύστατη στιγμή.
16:22
62' Κίτρινη στον Πέλκα.
16:24
63' Κίτρινη στον Κούσα.
16:24
64' Επικίνδυνη στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Πέλκας έκανε το γέμισμα, αλλά ο Σκόνδρας και ο Μπερμπάτοφ δεν μπόρεσαν να φθάσουν στην μπάλα.
16:29
68' Επικίνδυνος και πάλι στην αντεπίθεση ο Παναιτωλικός, με τον Κάπελ να πιάνει το σουτ από το ημικύκλιο περίπου, αλλά την μπάλα να καταλήγει εκτός εστίας.
16:31
71' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μυστακίδης στη θέση του Κίτσιου.
16:37
Πάνω-κάτω η μπάλα στα τελευταία λεπτά.
16:39
78' Απειλεί ο ΠΑΟΚ με τον Πέλκα να πιάνει δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά την μπάλα να φεύγει λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία.
16:41
80' Κοντά στο γκολ ο ΠΑΟΚ! Ο Μπερμπάτοφ βγήκε φάτσα με την αντίπαλη εστία, αλλά αστόχησε.
16:41
Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Κουτρομάνος στη θέση του Βιγιαφάνες.
16:45
85' Ο Ζάιρο εντός, ο Γκολάσα εκτός για τον ΠΑΟΚ.
16:48
87' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπερμπάτοφ πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Κυριακίδης έδιωξε με γροθιές.
16:51
Πέντε λεπτά ο επιπλέον χρόνος!
16:52
90 +1' Αλλαγή στην αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ρουσκουγέδα που πέρασε στο 32' στο ματς, έδωσε τη θέση του στον Κόρσενς.
16:53
Απίστευτη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Τρεις εναντίον ενός βγήκαν στην αντεπίθεση και ο Πάουλο βγήκε απέναντι από τον Γλύκο και έπεσε μέσα στην περιοχή. Δύσκολο να πει κάποιος αν υπήρξε κάτι αντικανονικό.