Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρηση για την 11η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Καλησπέρα σας….
17:14
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Skoda Ξάνθη-Πανιώνιος, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Super League.
17:15
Η ακριτική ομάδα βρίσκεται στην 10η θέση της βαθμολογίας με 12 βαθμούς και αυτή της Νέας Σμύρνης στην 4η θέση με 19.
17:15
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις του αγώνα.
17:16
Για την Skoda Ξάνθη, ο Ρασβάν Λουτσέσκου επέλεξε τους εξής 11: Τσενάμο, Μπέρτος, Μπαξεβανίδης, Γουάλας, Ντα Σίλβα, Λουσέρο, Χερέα, Φλίσκας, Νιέτο, Λισγάρας, Ράνος.
17:17
Από την πλευρά του, ο Μαρίνος Ουζουνίδης, θα παρατάξει τον Πανιώνιο με τους εξής: Παπαδόπουλος, Χατζηισαΐας, Κόρμπος, Καραμάνος, Μπουμάλ, Οικονόμου, Μπακασέτας, Σιώπης, Βιγιάλμπα, Βλάχος, Ρισβάνης.
17:17
Στον πάγκο της Ξάνθης κάθονται οι: Γκαραβέλης, Τριάδης, Τόμιτς, Φάρκας, Καπετάνος, Γκόμες, Ντιμίτροφ.
17:17
Στον πάγκο του Πανιωνίου κάθονται οι: Διούδης, Τασουλής, Ανσαριφάρντ, Χαλκιαδάκης, Μητρόπουλος, Μασούρας, Αργυρόπουλος.
17:17
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Σταύρος Τριτσώνης και βοηθοί του οι Αντώνης Καρατζίκας και Ιορδάνης Απτόσογλου. Τέταρτος διαιτητής είναι ο Ανανίας Φωτιάδης.
17:18
Ενός λεπτού σιγή στα Πηγάδια για τα θύματα των τρομοκρατικών επιθέσεων στο Παρίσι.
17:19
Σέντρα του αγώνα...
17:23
3': Κίτρινη κάρτα στον Βλάχο.
17:26
Οι γηπεδούχοι έχουν μπει με μεγαλύτερη διάθεση, αλλά ακόμη δεν έχουν απειλήσει.
17:30
Τίποτε ιδιαίτερο στα Πηγάδια, μετά τη συμπλήρωση των πρώτων δέκα λεπτών.
17:35
16': Πρώτη καλή στιγμή για τον Πανιώνιο.
17:36
Ο Βιγιάλμπα "τσίμπησε" τη μπάλα μετά από λανθασμένη κεφαλιά του Λισγάρα και βρέθηκε απέναντι από τον Τσέναμο. Έκανε το πλασέ, αλλά ο τερματοφύλακας της Ξάνθης απέκρουσε σε κόρνερ.
17:37
18': ΓΚΟΛ για την Ξάνθη.
17:38
Ο Νιέτο μπήκε από αριστερά στην περιοχή, περνώντας με ωραία προσπάθεια τον Σιώπη και με δυνατό σουτ από πλάγια θέση, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλου, για να κάνει το 1-0.
17:40
22': Αναγκαστική αλλαγή για την Skoda Ξάνθη. Ο Γουάλας τραυματίστηκε και την θέση του πήρε ο Ντιμιτρόφ.
17:44
24': Ο Μπουμάλ μπήκε από δεξιά στην περιοχή, αλλά ο Φλίσκας έκανε σωτήρια προβολή, διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ.
17:49
Συμπληρώθηκαν 30 λεπτά αγώνα. Η Skoda Ξάνθη ελέγχει το παιχνίδι, αλλά ο Πανιώνιος είναι επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις.
17:52
32': Δυνατό σουτ του Μπακασέτα έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. Πρώτη τελική για τον Πανιώνιο, μετά από αυτή του Βιγιάλμπα στο 16'.
17:54
Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει και ο σκόρερ του τέρματος της Ξάνθης, Ντάνι Νιέτο.
17:55
37': Δεύτερη αλλαγή για την ακριτική ομάδα και αυτή αναγκαστική. Τη θέση του τραυματία Νιέτο παίρνει ο Τριάδης.
17:58
38': Κίτρινη κάρτα στον Κόρμπο για άτσαλο και άθελο μαρκάρισμα στον Λουσέρο.
18:02
43': Τρίτη κάρτα στο παιχνίδι, αυτή τη φορά για παίκτη των γηπεδούχων και συγκεκριμένα τον Ράνο.
18:03
44': ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 2-0
18:05
Ο Ντιμιτρόφ έκανε τη σέντρα από αριστερά και ο Ράνος με πολύ ωραία προβολή, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλου, για να κάνει το 2-0.
18:05
Δύο λεπτά καθυστερήσεις...
18:06
45+2': Ο Κόρμπος κάνει την προβολή, αλλά δεν μπορεί να νικήσει τον Τσέναμο.
18:07
Τέλος πρώτου ημιχρόνου στα Πηγάδια. Η Skoda Ξάνθη προηγείται 2-0 του Πανιωνίου με τέρματα των Νιέτο (18') και Ράνου (44').
18:22
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
18:22
46': Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο, με τον Ανσαριφάρντ να αντικαθιστά τον Σιώπη.
18:25
47': Οι παίκτες της Ξάνθης "έκρυψαν" τη μπάλα. Ο Ντιμιτρόφ την έδωσε στον Ράνο στο ύψος της μεγάλης περιοχής, αυτός έκανε το τακουνάκι δεξιά για τον Ερέα, που πλάσαρε τον εξερχόμενο Παπαδόπουλο, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.
18:27
Η Ξάνθη μπήκε δυνατά στην επανάληψη, με στόχο να πετύχει ένα τρίτο γκολ και να "καθαρίσει" το ματς.
18:29
51': Κίτρινη κάρτα στον Μπακασέτα.
18:32
55': Δεύτερη αλλαγή και για τον Πανιώνιο, με τον Μητρόπουλο να παίρνει την θέση του Καραμάνου.
18:40
63': Ο Πανιώνιος κλείνει τις αλλαγές του, με τον Μασούρα να παίρνει την θέση του Μπουμάλ.
18:43
66': Ο Ανσαριφάρντ γύρισε ωραία και σούταρε, αλλά η μπάλα πήγε κατευθείαν στην αγκαλιά του Τσέναμο.
18:54
77': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Φάρκας παίρνει την θέση του Έλτον.
19:04
85': Κίτρινη κάρτα στον Οικονόμου
19:04
Τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.
19:05
88': Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο, με τον Ρισβάνη να κάνει την κεφαλιά μετά από σέντρα του Μητρόπουλου, αλλά ο Τσέναμο και πάλι μπλοκάρει τη μπάλα.
19:06
89': Κίτρινη κάρτα στον Χερέα
19:10
Λήξη του αγώνα. Η Skoda Ξάνθη νικάει τον Πανιώνιο με 2-0. Τα γκολ πέτυχαν οι Νιέτο (18') και Ράνος (44').