Μπάγερν Μ. – Ολυμπιακός 4-0

Ζωντανά η εξέλιξη του αγώνα του Ολυμπιακού με την Μπάγερν στο Μόναχο για την 4η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ από το sport-fm.gr.

20:15
Καλησπέρα. Θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη του αγώνα του Ολυμπιακού με την Μπαγερν στο Μόναχο για την 4η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ.
20:15
Βρισκόμαστε περίπου μιάμιση ώρα πριν τη σέντρα του αγώνα. Οι ενδεκάδες δεν έχουν γίνει γνωστές.
20:17
Αυτές αναμένεται να γίνουν γνωστές περίπου μισή ώρα. Άμεσα θα σας ενημερώσουμε.
20:18
Ομολογουμένως πρόκειται για το δυσκολότερο εφετινό παιχνίδι του Ολυμπιακού. Οι ερυθρόλευκοι ισοβαθμούν με την γερμανική ομάδα στη βαθμολογία του ομίλου και βρίσκονται κοντά στην πρόκριση στην επόμενη φάση.
20:20
Για να το πετύχουν αυτό πρέπει να πάρουν έναν βαθμό είτε σε αυτόν είτε στον αγώνα με την Άρσεναλ στο Καραϊσκάκη στην τελευταία αγωνιστική της τρέχουσας φάσης.
20:22
Ο Ρομπέρτο μιλώντας στην ιστοσελίδα Goal υποστήριξε ότι ο Ολυμπιακός θα δυσκολέψει τη Μπάγερν και πως εάν δεν μπορέσει σήμερα, τότε έστω στο Φάληρο θα πάρει τον βαθμό που χρειάζεται για να τσεκάρει την πρόκριση. Διαβάστε εδώ περισσότερα...
20:23
Στη Μπάγερν δεν υποτιμούν τον Ολυμπιακό. Ενδεικτικές οι δηλώσεις του Πεπ Γκουαρντιόλα για το παιχνίδι.
20:24
«Για εμάς το παιχνίδι αυτό είναι σαν ένας τελικός»... Χαρακτηριστική ατάκα από τον Ισπανό τεχνικό της Μπάγερν.
20:28
Εδώ πρέπει να υπενθυμίσουμε ότι -όπως και ο Ολυμπιακός- έτσι και η Μπάγερν χρειάζεται έναν βαθμό για να τσεκάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση του Τσάμπιονς Λιγκ.
20:29
Αγωνιστικά ο Ολυμπιακός βρίσκεται σε... αδράνεια εδώ και περίπου 15 ημέρες. Κάτι που ενδεχομένως να αποτελέσει και ένα μειονέκτημα για τους παίκτες του Μάρκο Σίλβα.
20:30
Αντίθετα οι Γερμανοί αγωνίστηκαν κανονικά το περασμένο Σαββατοκύριακο. Μάλιστα, πέτυχαν εκτός έδρας νίκη 3-1 απέναντι στη Σάλκε.
20:32
Η προϊστορία είναι υπέρ της γερμανικής ομάδας. Σε οκτώ παιχνίδια με ελληνικές ομάδες έχει έξι νίκες και δύο ισοπαλίες.
20:34
Δείτε έναν πίνακα της UEFA τα στατιστικά των δύο ομάδων βάσει των αγώνων που έχουν δώσει μέχρι τώρα στη διοργάνωση.
20:37
20:48
Γνωστή έγινε η 11άδα της Μπάγερν.
20:48
Μπάγερν: Νόιερ, Ραφίνια, Μπαντστούμπερ, Μπόατενγκ, Λαμ, Βιδάλ, Κομάν, Κόστα, Ρόμπεν, Μίλερ, Λεβαντόφσκι.
20:52
Στον πάγκο: Ούλραϊχ, Μπενατιά, Μαρτίνεθ, Τσάμπι Αλόνσο, Κίρχοφ, Ρόντε, Κίμιχ.
20:53
Γνωστή και η 11άδα του Ολυμπιακού.
20:53
Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Ντα Κόστα, Ομάρ, Σιόβας, Μαζουακού, Μιλιβόγεβιτς, Κασάμι, Καμπιάσο, Πάρντο, Σεμπά, Ιντέγε
20:56
Καμία έκπληξη από τον Μάρκο Σίλβα. Εκτός 11άδας ο Φορτούνης. Τρεις παίκτες τον άξονα με σαφείς αμυντικούς προσανατολισμούς: Μιλιβόγιεβιτς, Κασάμι, Καμπιάσο. Στα άκρα οι: Πάρντο, Σεμπά.
20:59
Ό,τι δοκίμασε στην τελευταία προπόνηση ο πορτογάλος.
21:00
Στον πάγκο: Καπίνο, Μανιάτης, Σαλίνο, Φορτούνης, Τσόρι, Φινμπόγκασον. Ερνάνι.
21:10
21:12
Μία «γεύση» από το γήπεδο από φωτογραφία που μας έστειλε ο Nikos Semertzidis στο Facebook.
21:12
Ένας από τους πολλούς οπαδούς του Ολυμπιακού που βρίσκονται στο Μόναχο για να στηρίξουν τον Ολυμπιακό.
21:13
Θυμίζουμε ότι οι ερυθρόλευκοι έχουν πάρει 4100 εισιτήρια από την Μπάγερν.
21:14
Φυσικά θα υπάρχουν και άλλοι Έλληνες στις κερκίδες που έχουν αγοράσει και εισιτήρια που έγινε η διάθεσή τους στη Γερμανία.
21:14
Εκτιμάται ότι ο αριθμός των Ελλήνων που θα είναι στο Μόναχο θα ξεπεράσει τις πέντε χιλιάδες.
21:19
Στους -2 η θερμοκρασία στο Μόναχο με 85% υγρασία!
21:21
Στατιστικά στοιχεία που μεταφέρει η UEFA.
21:22
Αυτό θα είναι το 99ο παιχνίδι στη διοργάνωση για τον Καμπιάσο. Το 98ο για τον Λαμ.
21:23
Στα 129 παιχνίδια του Γκουαρντιόλα ως τεχνικού της Μπάγερν έχει παρατάξει 128 διαφορετικές 11άδες!
21:36
Δείτε εδώ ένα βίντεο που "ανέβασε" ο Ολυμπιακός με την παρουσία των οπαδών του στο γήπεδο.
21:42
Έκτακτη είδηση: Όπως μεταδίδουν τα γαλλικά ΜΜΕ είναι σε εξέλιξη νέα υπόθεση ομηρίας στη χώρα! Αρκετοί τραυματίες από πυροβολισμούς. Διαβάστε εδώ περισσότερα.
21:44
Όλα έτοιμα για να αρχίσει το ματς.
21:45
1' Έναρξη του αγώνα.
21:47
Ξεκάθαρη η στρατηγική του Ολυμπιακού στο ματς. Περιμένει την Μπάγερν στο μισό γήπεδο.
21:53
Καλή ανάπτυξη του Ολυμπιακού από τα δεξιά. Σέντρα του Πάρντο προς τη μεγάλη περιοχή. Καμία ανησυχία για τους Γερμανούς.
21:53
Γκολ για την Μπάγερν.
21:54
8'' Ο Κόστα ανοίγει το σκορ για την γερμανική ομάδα με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή. Νωρίτερα ο Ρομπέρτο είχε αποκρούσει με δυσκολία σουτ του Μπόατενγκ.
21:58
12' Κόρνερ για την Μπάγερν. Το εκτελεί ο Βιντάλ. Καμία ανησυχία για την άμυνα της ελληνικής ομάδας.
21:59
Πιέζει η Μπάγερν τον Ολυμπιακό. Οι παίκτες της γυρίζουν την μπάλα και προσπαθούν να σπάσουν την άμυνα των ερυθρολεύκων
22:01
22:02
16' Σκόρερ ο Λεβαντόφσκι. Ο Μίλερ έκανε το σουτ. Η μπάλα σταμάτησε στο σώμα του Πολωνού. Η μπάλα στρώθηκε μπροστά του και εκείνος εύκολα την έστειλε στα δίχτυα.
22:03
Πάρα πολύ κακό ξεκίνημα για τον Ολυμπιακό.
22:05
20' Γκολ για την Μπάγερν.
22:07
Ο Μίλερ σκοράρει το τρίτο γκολ των γερμανών. Κεφαλιά πάσα μέσα από τη μεγάλη περιοχή από τον Ρόμπεν.
22:09
24' Μεγάλη ευκαιρία για τη Μπάγερν. Ευτυχώς το πλασέ του Λεβαντόφσκι δεν ήταν καλό.
22:14
28' Συρτό σουτ του Κασάμι αρκετά μέτρα μακριά από τη μεγάλη περιοχή. Δεν ανησυχεί ο Νόιερ.
22:14
Κακή εξέλιξη στο άλλο ματς του ομίλου. Η Άρσεναλ ανοίγει το σκορ και προηγείται 1-0 της Ντιναμό Ζάγκρεμπ.
22:18
33' Αλλαγή για τη Μπάγερν. Ο Ρόμπεν εκτός αγωνιστικού χώρου. Στη θέση του ο Κίμιχ.
22:19
Στο άλλο παιχνίδι: Η Άρσεναλ κάνει το 2-0.
22:21
35' Νέα ευκαιρία της Μπάγερν. Τελικά η μπάλα καταλήγει κόρνερ από το σουτ του Κομάν.
22:27
42' Φάουλ για τον Ολυμπιακό. Ο Μπόατενγκ μαρκάρει σκληρά τον Σεμπά.
22:27
Κίτρινη κάρτα στον Μπόατενγκ.
22:29
Το εκτελεί ο Μιλιβόγιεβιτς. Η μπάλα εκτός αγωνιστικού χώρου.
22:30
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.
22:31
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.
22:33
Πιεστική η Μπάγερν στα πρώτα λεπτά του αγώνα. Κατάφερε να σκοράρει τρεις φορές απέναντι στον Ολυμπιακό. Οι ερυθρόλευκοι αν και έδειξαν ορεξάτοι στην αρχή, δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν, με τους αμυντικούς να αδρανούν σε δύο περιπτώσεις στα τέρματα που πέτυχαν οι γερμανοί.
22:48
46' Έναρξη του β' ημιχρόνου.
22:55
53' Κόκκινη κάρτα στον Μπαντστούμπερ για σκληρό μαρκάρισμα στον Ιντέγε.
22:55
Ο Ολυμπιακός έχει ένα φάουλ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή.
22:56
Πλασαριστά το εκτέλεσε ο Μαζουακού. Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.
22:57
Ο Πάρντο εκτέλεσε το κόρνερ. Έδιωξαν οι αμυντικοί.
22:59
58' Αλλαγή για την Μπάγερν. Ο Μπενατιά στη θέση του Λεβαντόφσκι.
23:02
59' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπάγερν. Αντεπίθεση με τον Κόστα. Προσπάθησε να περάσει τη μπάλα πάνω από τον Ρομπέρτο. Ο Ισπανός σήκωσε το χέρι του και έδιωξε.
23:02
60' Καλό σουτ του Ιντέγε για τον Ολυμπιακό. Η μπάλα πήρε ύψος και πέρασε πάνω από τα δοκάρια της Μπάγερν.
23:09
67' Δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Ο Κασάμι και ο Πάρντο εκτός αγώνα. Φορτούνης και Ερνάνι στη θέση τους.
23:13
69' Γκολ για τη Μπάγερν. Ο Κομάν με κεφαλιά πρόλαβε την έξοδο του Ρομπέρτο και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ολυμπιακού για 4η φορά.
23:14
72' Αλλαγή για την Μπάγερν. Ο Μαρτίνεθ παίρνει τη θέση του Κόστα.
23:20
78' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Σαλίνο στη θέση του Ομάρ.
23:28
85': Ο Ρομπέρτο βγήκε γρήγορα λίγο έξω από την εστία του και μπλόκαρε την μπάλα, προτού ο Κίμιχ προλάβει να την τσιμπήσει και να τον απειλήσει.
23:32
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων, διαδικαστικού χαρακτήρα.
23:34
91' Δοκάρι για την Μπάγερν. Προσωπική ενέργεια του Μίλερ που βγαίνει λίγο πλάγια, πλασάρει τον Ρομπέρτο, αυτός βρίσκει όσο χρειάζεται την μπάλα και την στέλνει στο δοκάρι.
23:35
Λήξη του ματς. Ο Ολυμπιακός χάνει 4-0 από την Μπάγερν που είναι... σε άλλο πλανήτη.