Παρακολουθήστε live την εξέλιξη των αποψινών αναμετρήσεων του Europa League, που διεξάγονται στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής.

17:57
Χαίρετε, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των αναμετρήσεων του Europa League.
17:58
Σε τρεις δόσεις θα διεξαχθεί και η πέμπτη αγωνιστική, καθώς υπάρχουν ματς στις 18:00, στις 20:00 και στις 22:05.
18:00
Η αρχή γίνεται με τα Κράσνονταρ-Ντόρτμουντ για τον όμιλο (3ος) του ΠΑΟΚ, αλλά και Ντιναμό Μινσκ-Πλζεν (5ος όμιλος), Ρούμπιν Καζάν-Σιόν (2ος όμιλος).
18:01
Έναρξη στα τρία ματς!
18:03
2' Γκολ η Κράσνονταρ, 1-0 την Ντόρτμουντ!
18:05
Ο Μαμάεφ ευστόχησε στο πέναλτι που κέρδισε ο Μαουρίσιο Περέιρα από τον Χούμελς.
18:14
Το γκολ της Κράσνονταρ...
18:22
Υπενθυμίζεται ότι ο Αστέρας Τρίπολης αντιμετωπίζει στις 20:00 την Σπάρτα στην Πράγα και ο ΠΑΟΚ στις 22:05 την Καμπάλα στην Τούμπα.
18:25
Στις 20:00 παίζουν Λάτσιο-Ντνίπρο, Ρόζενμποργκ-Σεντ Ετιέν (7ος όμιλος), Λοκομοτίβ Μ.-Σπόρτινγκ, Μπεσίκτας-Σκεντέρμπεου (8ος), Βασιλεία-Φιορεντίνα, Μπελενένσες-Λεχ (9ος), Μονακό-Άντερλεχτ, Καραμπάγκ-Τότεναμ (10ος), Σάλκε-ΑΠΟΕΛ, Σπάρτα Πρ.-Αστέρας Τρ. (11ος), Άλκμααρ-Παρτίζαν, Άουγκσμπουργκ-Μπιλμπάο (12ος).
18:28
Στις 22:05 παίζουν Μόλντε-Φενέρμπαχτσε, Σέλτικ-Άγιαξ (1ος όμιλος), Λίβερπουλ-Μπορντό (2ος), ΠΑΟΚ-Καμπάλα (3ος), Λέγκια-Μίντιλαντ, Κλαμπ Μπριζ-Νάπολι (4ος), Βιγιαρεάλ-Ραπίντ Βιέννης (5ος), Μπράγκα-Λίμπερετς, Μαρσέιγ-Χρόνινχεν (6ος),
18:40
Το πέναλτι του Χούμελς στα στα 25 δευτερόλεπτα...
18:48
Ημίχρονο στις τρεις αναμετρήσεις. Κράσνονταρ-Ντόρτμουντ 1-0, Ντιναμό Μινσκ-Πλζεν 0-0 και Ρούμπιν Καζάν-Σιόν 0-0.
19:04
Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο των αναμετρήσεων!
19:33
Γκολ η Ρούμπιν Καζάν, 1-0 τη Σιόν με τέρμα του Γκεργκίεφ στο 72ο λεπτό.
19:37
Πάντα στο 1-0 το Κράνονταρ-Ντόρτμουντ. Αν παραμείνει, δεν θα έχει κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον το ματς του ΠΑΟΚ με την Καμπάλα, καθώς και δύο νίκες να σημειώσει ο "Δικέφαλος του Βορρά" δεν θα φθάσει τη ρώσικη ομάδα.
19:48
Δεύτερο γκολ για την Ρούμπιν Καζάν, 2-0 τη Σιόν στο 90' με τέρμα του Ντέβιτς.
19:51
1-0 η Ντιναμό Μινσκ την Πλζεν στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του β' ημιχρόνου με γκολ του Αντάμοβιτς, παρότι παίζει με παίκτη λιγότερο εδώ και τρία λεπτά λόγω δεύτερης κίτρινης που δέχθηκε Βερετίλο.
19:53
Τέλος και στις τρεις αναμετρήσεις!
19:54
Κράσνονταρ-Ντόρτμουντ 1-0, Ντιναμό Μινσκ-Πλζεν 1-0 και Ρούμπιν Καζάν-Σιόν 2-0.
19:56
Οπότε, ο ΠΑΟΚ μένει εκτός συνέχειας, μετά τη νίκη της Κράσνονταρ επί της Ντόρτμουντ με 1-0. Οι Ρώσοι έχουν δέκα βαθμούς, όσους και η Ντόρτμουντ, την ώρα που ο "Δικέφαλος του Βορρά" είναι στους τρεις. Και να πάρει δύο νίκες στα επόμενα δύο ματς θα φθάσει τους εννέα!
19:57
Σε λίγα λεπτά ξεκινούν τα Λάτσιο-Ντνίπρο, Ρόζενμποργκ-Σεντ Ετιέν (7ος όμιλος), Λοκομοτίβ Μ.-Σπόρτινγκ, Μπεσίκτας-Σκεντέρμπεου (8ος), Βασιλεία-Φιορεντίνα, Μπελενένσες-Λεχ (9ος), Μονακό-Άντερλεχτ, Καραμπάγκ-Τότεναμ (10ος), Σάλκε-ΑΠΟΕΛ, Σπάρτα Πρ.-Αστέρας Τρ. (11ος), Άλκμααρ-Παρτίζαν, Άουγκσμπουργκ-Μπιλμπάο (12ος).
20:02
Έναρξη των 12 αναμετρήσεων των 20:00!
20:05
Γκολ νωρίς-νωρίς για τη Λάτσιο, καθώς ο Καντρέβα βρέθηκε απέναντι από τον αντίπαλο πορτιέρο και ολοκλήρωσε ιδανικά τη φάση, κάνοντας το 1-0 στο 4ο λεπτό.
20:07
Γκολ και για τη Λοκομοτίβ Μόσχας, 1-0 την Σπόρτινγκ Λισαβώνας με τον Μαϊκόν στο 5ο λεπτό.
20:12
Γκολ η Μπιλμπάο, 1-0 την Άουγκσμπουργκ στην Αυστρία με τέρμα του Σουσαέτα στο 10ο λεπτό.
20:21
Ισοφάριση για την Σπόρτινγκ, 1-1 την Λοκομοτίβ Μόσχας με τον Μοντέρο στο 20ό λεπτό.
20:25
Γκολ για τη Φιορεντίνα, 1-0 τη Βασιλεία στην Ελβετία με τον Μπερναρντερσκι στο 23ο λεπτό.
20:27
Με δέκα πλέον η Φιορεντίνα! Ο Ρονκάλια αντίκρισε κόκκινη για χτύπημα σε αντίπαλο πάνω σε μονομαχία.
20:30
"Συγχαρητήρια" από την UEFA στην Κράσνονταρ μέσω twitter για την πρόκριση στους "32" της διοργάνωσης...
20:33
33' Γκολ για τη Σπάρτα Πράγας! 1-0 τον Αστέρα Τρίπολης με τέρμα του Μπράμπετς με κεφαλιά, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ.
20:37
Δεύτερο γκολ για τη Φιορεντίνα (που παίζει με δέκα παίκτες) στη Βασιλεία (2-0), με τον Μπερναρντέρσκι να ζευγαρώνει τα τέρματα του.
20:39
Ανατροπή για την Σπόρτινγκ, προηγείται 2-1 της Λοκομοτίβ στη Μόσχα. Σκόρερ ο Ρουίζ στο 39ο λεπτό.
20:40
Μειώνει σε 2-1 η Βασιλεία το ματς με τη Φιορεντίνα, με τέρμα του Σούκι στο 40ο λεπτό.
20:42
Ισοφαρίζει η Άουγκσμπουργκ, 1-1 την Μπιλμπάο με τέρμα του Τρχόφσκι στο 41ο λεπτό.
20:43
Ανοίγει το σκορ η Ρόζενμποργκ με τέρμα του Σόντερλουντ στο 40ο λεπτό της αναμέτρησης με την Σεντ Ετιέν.
20:44
3-1 η Σπόρτινγκ επί της Λοκομοτίβ, με τέρμα του Ζέλσον στο 43ο λεπτό.
20:45
Ημίχρονο στο Αλκμάαρ-Παρτιζάν (0-0).
20:47
45' Γκολ για την Άντερλεχτ, 1-0 τη Μονακό με πολύ ωραίο σουτ του Ζιλέ έξω από την περιοχή.
20:53
Ημίχρονο στις 12 αναμετρήσεις!
20:55
Συγχαρητήρια από την UEFA στη Βιγιαρεάλ για την πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa League...
21:02
Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου στις 12 αναμετρήσεις!
21:04
Γκολ η Αλκμάαρ, 1-0 την Παρτιζάν με τέρμα του Ντάμπνεϊ Σόουζα στο 48ο λεπτό, ύστερα από ωραία κίνηση του και εξαιρετικό τελείωμα με το δεξί.
21:17
Ανατροπή για την Άουγκσμπουργκ, 2-1 την Μπιλμπάο με τέρμα του πρώην παίκτη του Άρη, Μπομπαντίγια στο 59ο λεπτό.
21:17
4-1 η Σπόρτινγκ Λισαβώνας τη Λοκομοτίβ στη Μόσχα, με τέρμα του Περέιρα στο 60ο λεπτό.
21:21
Ισοφάριση για την Παρτιζάν, στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Αλκμάαρ, χάρη σε γκολ του Αμπουμπακάρ στο 66ο λεπτό.
21:23
Ισοφάριση και για την Ντνίπρο, 1-1 με τη Λάτσιο στην Ιταλία με γκολ του Γκάμα στο 66'
21:24
Απαντάει κατευθείαν η Λάτσιο με τέρμα του Παρόλο στο 68', 2-1 την Ντνίπρο.
21:33
Ισοφαρίζει σε 2-2 η Βασιλεία τη Φιορεντίνα με τέρμα του Ελνένι στο 78ο λεπτό
21:34
1-0 η Τότεναμ επί της Καραμπάκ στο 78ο λεπτό με τον Κέιν.
21:36
2-0 η Άντερλεχτ τη Μονακό στη Γαλλία με τέρμα του Ατσεαμπάνγκ στο 79'
21:37
2-0 η Μπεσίκτας την Σκεντερμπέου στο 78' με τον Τοσύν να σκοράρει.
21:40
Ισοφάριση για τη Σεντ Ετιέν στο εκτός έδρας ματς με την Ρόζενμποργκ, χάρη σε τέρμα του Ρου στο 80' που έκανε το 1-1.
21:41
2-2 η Μπιλμπάο στο 83' με τον Αντούριθ να ισοφαρίζει την Άουγκσμπουργκ.
21:42
82' Δεύτερη κίτρινη στον Κρέιτσι, η Σπάρτα με δέκα παίκτες στο ματς με τον Αστέρα.
21:43
Μειώνει σε 2-4 η Λοκομοτίβ στη Μόσχα στο ματς με την Σπόρτινγκ. Σκόρερ ο Μίραντσουκ στο 86ο λεπτό.
21:44
Ολική επαναφορά για την Μπιλμπάο, μέσα σε τέσσερα λεπτά. 3-2 την Άουγκσμπουργκ με τον Αντούριθ -και πάλι- να σκοράρει στο 86ο λεπτό. Κλειδώνει την πρώτη θέση με αυτόν τον τρόπο η ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε.
21:46
Γκολ για τη Σάλκε, 1-0 τον ΑΠΟΕΛ με τέρμα του Τσούπο-Μοτίνγκ στο 87ο λεπτό.
21:46
Ανατροπή για την Παρτιζάν, 2-1 μέσα στην Ολλανδία την Αλκμάαρ με τον Ζίβκοβιτς να σκοράρει στο 89ο λεπτό
21:47
Χαμένο πέναλτι για τη Σάλκε στο ματς με τον ΑΠΟΕΛ με τον Αόγκο.
21:51
3-1 η Λάτσιο την Ντίνπρο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Τζόρτζεβιτς να κλειδώνει τη νίκη της ομάδας του λίγο πριν το φινάλε.
21:54
Τέλος στις 12 αναμετρήσεις των 20:00!
21:55
Αναλυτικά: Λάτσιο-Ντνίπρο 3-1, Ρόζενμποργκ-Σεντ Ετιέν 1-1, Λοκομοτίβ Μ.-Σπόρτινγκ 2-4, Μπεσίκτας-Σκεντέρμπεου 2-0 Βασιλεία-Φιορεντίνα 2-2, Μπελενένσες-Λεχ 0-0, Μονακό-Άντερλεχτ 0-2, Καραμπάγκ-Τότεναμ 0-1, Σάλκε-ΑΠΟΕΛ 1-0, Σπάρτα Πρ.-Αστέρας Τρ. 1-0, Άλκμααρ-Παρτίζαν 1-2, Άουγκσμπουργκ-Μπιλμπάο 2-3.
21:57
Σειρά, πλέον, έχει το τρίτο πιάτο του Europa League
21:58
Οι αναμετρήσεις που θα αρχίσουν στις 22:05: Μόλντε-Φενέρμπαχτσε, Σέλτικ-Άγιαξ (1ος όμιλος), Λίβερπουλ-Μπορντό (2ος όμιλος), ΠΑΟΚ-Καμπάλα (3ος), Λέγκια-Μίντιλαντ, Κλαμπ Μπριζ-Νάπολι (4ος όμιλος), Βιγιαρεάλ-Ραπίντ Βιέννης (5ος όμιλος), Μπράγκα-Λίμπερετς, Μαρσέιγ-Χρόνινχεν (6ος όμιλος)
22:05
Έναρξη των αναμετρήσεων
22:09
4' Πρώτο γκολ στους εν εξελίξει αγώνες! Η Σέλτικ κάνει το 1-0 κόντρα στον Άγιαξ με γκολ του Μακρέγκορ
22:18
22:20
22:21
22:24
22:26
22:27
22' Ισοφαρίζει μέσα στη Σκοτία ο Άγιαξ τη Σέλτικ (1-1). Σκόρερ για τους Ολλανδούς ο Μίλικ.
22:34
28' Ανοίγει το σκορ η Μαρσέιγ του Μίτσελ κόντρα στη Χρόνινχεν (1-0)! Σκόρερ για τους Μασσαλούς ο Ενκουντού.
22:35
22:41
33' Ψυχρολουσία στο Άνφιλντ για τη Λίβερπουλ, καθώς η Μπορντό ανοίγει το σκορ με τον Σεβέ έπειτα από εκτέλεση έμμεσου. Ολέθριο λάθος από Μινιολέ.
22:43
35' Ανοίγει το σκορ η Λέγκια Βαρσοβίας (1-0) κόντρα στη Μίτιλαντ με γκολ του Πρίγοβιτς.
22:43
35' Σκοράρει η Σλόβαν Λίμπερετς μέσα στην έδρα της Μπράγκα με γκολ του Εφρέμοφ
22:44
38' Άμεση απάντηση από τη Λίβερπουλ στο Άνφιλντ κόντρα στην Μπορντό, καθώς ο Μίλνερ ισοφαρίζει με πέναλτι.
22:47
41' Γκολ και για τη Νάπολι μέσα στην έδρα της Μπριζ με τον Κίρικες να «γράφει» το 1-0.
22:48
43' Με σκόρερ τον Άλαν η Μπράγκα ισοφαρίζει άμεσα (1-1) τη Λίμπερετς!
22:53
45'+1' Ανατρέπει το σκορ η Λίβερπουλ, αφού με γκολ του Μπεντέκε κάνει το 2-1 κόντρα στην Μπορντό.
22:53
Λήξη ημιχρόνων σε όλες τις αναμετρήσεις.
22:55
Τα αποτελέσματα των α' ημιχρόνων: Μόλντε-Φενέρμπαχτσε 0-0, Σέλτικ-Άγιαξ 1-1 (4’ Μακρέγκορ – 22’ Μίλικ), Λίβερπουλ-Μπορντό 2-1 (38’ πέν. Μίλνερ – 33’ Σεβέ, 45’+1’ Μπεντέκε), ΠΑΟΚ-Καμπάλα 0-0, Λέγκια-Μίντιλαντ 1-0 (35’ Πρίγοβιτς), Κλαμπ Μπριζ-Νάπολι 0-1 (41’ Κίρικες), Βιγιαρεάλ-Ραπίντ Βιέννης 0-0, Μπράγκα-Λίμπερετς 1-1 (42’ Άλαν - 35’ Εφρέμοφ), Μαρσέιγ-Χρόνινχεν 1-0 (28’ Ενκουντού)
23:07
Αρχίζουν τα β' ημίχρονα των αγώνων
23:12
50' Ισοφαρίσει στη Μασσαλία η Χρόνινγεν τη Μαρσέιγ με γκολ του Μαντούρο (1-1)!
23:14
23:27
23:27
Το γκολ του Μαντούρο
23:30
68' Ανοίγει το σκορ η Φενέρ μέσα στη Νορβηγία κόντρα στη Μόλντε με το γκολ να το πετυχαίνει ο Φερναντάο!
23:41
78' Σκοράρει η Βιγιαρεάλ κόντρα στη Ραπίντ Βιέννης και κάνει το 1-0 ο Σοριάνο
23:46
84' Η Φενέρ «καθαρίζει» τη νίκη κόντρα στη Μόλντε με τον Τουφάν να κάνει το 0-2
23:50
88' Ανατρέπει το σκορ ο Άγιαξ μέσα στη Γλασκώβη, με τον Σέρνι να κάνει το 2-1 κόντρα στη Σέλτικ
23:51
88' Γκολ για τη Μαρσέιγ με τον Μπατσουαγί να κάνει το 2-1 κόντρα στη Χρόνινχεν.
23:56
90'+2' Γκολ η Μπράγκα στο τέλος του παιχνιδιού κόντρα στη Λίμπερετς! 2-1 με σκόρερ τον Κρισλάν
00:00
Λήξη όλων των αναμετρήσεων
00:01
Μόλντε-Φενέρμπαχτσε 0-2 (68’ Φερναντάο, 84’ Τουφάν), Σέλτικ-Άγιαξ 1-2 (4’ Μακρέγκορ – 22’ Μίλικ, 88’ Σέρνι), Λίβερπουλ-Μπορντό 2-1 (38’ πέν. Μίλνερ – 33’ Σεβέ, 45’+1’ Μπεντέκε), ΠΑΟΚ-Καμπάλα 0-0, Λέγκια-Μίντιλαντ 1-0 (35’ Πρίγοβιτς), Κλαμπ Μπριζ-Νάπολι 0-1 (41’ Κίρικες), Βιγιαρεάλ-Ραπίντ Βιέννης 1-0 (78’ Σοριάνο), Μπράγκα-Λίμπερετς 2-1 (42’ Άλαν, 90’+2’ Κρισλάν - 35’ Εφρέμοφ), Μαρσέιγ-Χρόνινχεν 2-1 (28’ Ενκουντού, 88’ Μπατσουαγί – 50’ Μαντούρο)