Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ απέναντι στην Καμπάλα. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.

21:33
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ κόντρα στην Καμπάλα στην Τούμπα.
21:41
Αλλιώς φαντάζονταν στον δικέφαλο του Βορρά το αποψινό ματς, όμως τα σχέδιά τους χάλασαν.
21:42
Κι αυτό γιατί, λίγο νωρίτερα, η Κράσνονταρ νίκησε 1-0 την Ντόρτμουντ και πέρασε μαζί της στην επόμενη φάση του Europa League.
21:43
Έτσι, η ομάδα του Τούντορ είναι βαθμολογικά αδιάφορη τόσο στο αποψινό παιχνίδι, όσο και στην αναμέτρηση της τελευταίας αγωνιστικής κόντρα στους Βεστφαλούς στην Γερμανία.
21:48
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
21:48
ΠΑΟΚ (Ιγκόρ Τούντορ): Γλύκος, Σκόνδρας, Μαλεζάς, Τζαβέλλας, Κάτσε, Τζιόλης, Κίτσιου, Ροντρίγκες, Πέλκας, Μακ, Μπερμπάτοφ.
21:48
Στον πάγκο: Όλσεν, Τσίμιροτ, Μυστακίδης, Λέοβατς, Σάμπο, Ζάιρο, Αθανασιάδης
21:48
Καμπάλα (Ρόμαν Γκρίγκορτσουκ): Μπεζοτόζνι, Ρικαρντίνιο, Σάντος, Στάνκοβιτς, Σαντίκοφ, Ντασντάμιροφ, Ζαργκάροφ, Γκάι, Ζεκ, Αντόνοβ, Ζένιοφ
21:48
Στον πάγκο: Καμάλοφ, Μιρζαμπάιοφ, Βέρνιμπουμπ, Πιετρκίεβιτς, Αμπάσοφ, Καβάντοφ, Κόλι
22:02
Ελάχιστος κόσμος στο γήπεδο, την ώρα που οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.
22:03
Διαιτητής: Γιάκομπ Κέλετ (Δανία)
22:05
1' Έναρξη της αναμέτρησης
22:13
8' Πρώτη φάση στο ματς. Σέντρα του Κάτσε, ο Μαλεζάς παίρνει την κεφαλιά και ο Μπεζοτόζνι μπλοκάρει.
22:18
13' Μεγάλη ευκαιρία για την Καμπάλα. Σκαστό σουτ στην κίνηση του Αντόνοφ και ο Γλύκος διώχνει με μεγάλη απόκρουση
22:26
22' Δεν έχει φάσεις το παιχνίδι αν και ο ρυθμός είναι καλός
22:32
22:37
32' Δεν μπορεί να βάλει με τίποτα την μπάλα στην αντίπαλη περιοχή ο ΠΑΟΚ, παρότι έχει την κατοχή.
22:40
35' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Τζαβέλλας στρώνει στον Κάτσε, αυτός κάνει σουτ έξω απ' την περιοχή και μπάλα φεύγει λίγο άουτ.
22:44
39' Aντεπίθεση για τον ΠΑΟΚ. Ο Μακ κάνει σουτ και την τελευταία στιγμή αντίπαλος αμυντικός προλαβαίνει και βάζει την κόντρα.
22:47
43' Έχει ανέβει ο ΠΑΟΚ, που πλέον πρεσάρει ψηλά.
22:50
44' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Αναστάτωση στην περιοχή της Καμπάλα, έπειτα από κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Μακ που κάνει την κεφαλιά αλλά είναι αδύναμη και Μπεζοτόζνι μαζεύει εύκολα.
22:50
Ένα λεπτό καθυστερήσεων
22:51
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
22:52
Παραμένει το 0-0 στο ματς του ΠΑΟΚ με την Καμπάλα στην Τούμπα, με την πλειοψηφία των οπαδών του δικέφαλου του Βορρά να αποδοκιμάζει στο τελευταίο σφύργιμα.
23:06
46' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σάμπο αντί του Πέλκα
23:06
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
23:10
48' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τζαβέλλα, η μπάλα βρίσκει στο τείχος και ο Μπεζοτόζνι μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα.
23:11
49΄ Φάση για την Καμπάλα. Σουτ του Γκάι έξω απ' την περιοχή, πέφτει και μπλοκάρει σταθερά ο Γλύκος.
23:21
59' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπερμπάτοφ στρώνει στον Σάμπο κι αυτός αμαρκάριστος από το ύψος της μικρής περιοχής στέλνει την μπάλα άουτ.
23:26
64' Νέα φάση για τον ΠΑΟΚ. Ωραίο σουτ του Ροντρίγκες, λίγο έξω απ' την περιοχή, η μπάλα περνάει δίπλα απ' την εστία της Καμπάλα.
23:32
71' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Αντί του Μπερμπάτοφ περνάει ο Μυστακίδης.
23:37
75' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Μακ με ατομική ενέργεια μπαίνει στην περιοχή κάνει δυνατό σουτ και ο Μπεζοτόζνι μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.
23:38
77' Αλλαγή για την Καμπάλα. Στη θέση του Ζένιοφ πέρασε ο Ζαβάντοφ
23:39
78΄ Αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης αντί του Κίτσιου.
23:40
79' Καλή στιγμή για την Καμπάλα. Στημένη φάση, ο Γλύκος δεν κάνει σωστή έξοδο και η μπάλα περνάει κόρνερ.
23:45
83' Αλλαγή για την Καμπάλα. Στη θέση του Ζαργκάροφ πέρασε ο Μιρζαμπέκοφ.
23:46
85' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Τζιόλης πλασάρει από πλεονεκτική θέση πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα.
23:47
85' Νέα φάση για τον ΠΑΟΚ. Ο Τζιόλης με νέα τελική -προβολή- στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.
23:50
89΄ Μεγάλη ευκαιρία για την Καμπάλα. Γύρισμα του Ζαβάντοφ, ο Γλύκος προλαβαίνει την τελευταία στιγμή την προβολή του Γκάι.
23:53
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
23:56
90+4' Τέλος της αναμέτρησης