Παρακολουθήστε live από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης μεταξύ του Παναιτωλικού και της Καλλονής για την 20η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡFM 94.6.

14:23
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναιτωλικό και την Καλλονή, για την 20η αγωνιστική της Super League.
14:26
Ο Παναιτωλικός βρίσκεται στην 9η θέση με 23 βαθμούς, έχοντας ξεφύγει από τη ζώνη του υποβιβασμού. Αντιθέτως, η Καλλονή βρίσκεται στην τελευταία (16η) θέση με 10 βαθμούς και ψάχνει αποτέλεσμα στο Αγρίνιο για να συνεχίσει να ελπίζει.
14:30
Ας δούμε σιγά σιγά τις ενδεκάδες των δύο ομάδων...
14:31
Παναιτωλικός (Γιάννης Ματζουράκης): Κυριακίδης, Μύγας, Κούσας, Μάκος, Κέβιν, Μάρκος Πάουλο, Ρουσκουγιέδα, Ουάρντα, Βιγιαφάνιες, Κάπελ, Μαρκόβσκι
14:32
Καλλονή (Νίκος Καραγεωργίου): Δαύκος, Μίκιτς, Βαλιός, Αναστασιάδης, Τσαμπούρης, Γκόλιας, Ελλακόπουλος, Σπυρόπουλος, Φαβάλι, Μανούσος, Κάρλσον
14:36
Για τους γηπεδούχους, τιμωρημένος είναι ο Παπάζογλου, ενώ για τους φιλοξενούμενους ο Καλτσάς.
14:38
Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό βρίσκονται οι Κριστιάνο, Κουτρομάνος, Κόρσιενς, Αλεξίγιεβιτς, Ρουμπουλάκου, Χαντάκιας, Βασιλούδης.
14:39
Για την Καλλονή, οι επτά του πάγκου είναι οι Χογκ, Γεωργίου, Ούκα, Γιουκαρής, Ξύδας, Γουερέ Οκό, Νομπρέγα.
14:40
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Αναστάσιος Σιδηρόπουλος.
14:40
Βοηθοί του οι Γεώργιος Καλφόγλου, Δημήτριος Ζησιμόπουλος και τέταρτος ο Αλέξανδρος Κατσικογιάννης.
14:49
Ο Βιγιαφάνιες θα δώσει την τελευταία του παράσταση μπροστά στο κοινό του Παναιτωλικού, αφού ως γνωστόν έχει υπογράψει στον Παναθηναϊκό και από την Δευτέρα θα ενσωματωθεί στους Πράσινους.
14:53
Σε περίπου πέντε λεπτά θα έχουμε σέντρα στην αναμέτρηση. Οι παίκτες των δύο ομάδων έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες από τους προπονητές τους και αναμένεται σε πολύ λίγο να κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο!
14:59
Ξεκίνησε το παιχνίδι! Ο Παναιτωλικός στη σέντρα.
15:01
2' Ο Μανούσος βγήκε μόνος του απέναντι από τον Κυριακίδη, αλλά κόπηκε λανθασμένα ως οφσάιντ.
15:03
5' Σουτ του Μανούσου από μακριά, η μπάλα πέρασε πολύ άουτ.
15:04
6' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό!
15:05
Ο Βιγιαφάνιες έκλεψε τη μπάλα και γύρισε στον Μαρκόφσκι, το σουτ του οποίου από το ύψος της μικρής περιοχής κόντραρε στον Αναστασιάδη και έφυγε κόρνερ.
15:13
15' Γύρισμα του Κάπελ μέσα στην περιοχή, κανένας παίκτης του Παναιτωλικού δεν πρόλαβε την μπάλα.
15:15
17' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός!
15:17
Τρομερή αντεπίθεση από τους γηπεδούχους. έπειτα από εκτέλεση κόρνερ των φιλοξενούμενων, ο Βιγιαφάνιες επωφελήθηκε και έβγαλε στον Ουάρντα, ο οποίος γύρισε στο ύψος του πέναλτι στον επερχόμενο Κάπελ που δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει με πλασέ.
15:17
19' Κίτρινη κάρτα στον Μίκιτς.
15:21
22' Ο Φαβάλι σκόραρε από κοντά, αλλά υποδείχθηκε σωστά σε θέση οφσάιντ, καθώς ήταν εκτεθειμένος την ώρα που ο Μίκιτς έκανε τη σέντρα.
15:23
25' Πολύ ωραία κάθετη μπαλιά του Βιγιαφάνιες στον Κάπελ, με τον τελευταίο να προσπαθεί να τσιμπήσει τη μπάλα με περίτεχνο τρόπο και χάνει μεγάλη ευκαιρία.
15:26
27' Κίτρινη στον Αναστασιάδη.
15:28
30' Ευκαιρία για την Καλλονή.
15:28
Καλό σουτ του Ελλακόπουλου, ο Κυριακίδης μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.
15:28
Συμπληρώθηκαν 30 λεπτά. Ελέγχει απόλυτα το ματς ο Παναιτωλικός, με την Καλλονή να περιορίζεται σε παθητικό ρόλο!
15:33
34' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό.
15:34
Ο Κέβιν έκανε τη σέντρα, ο Αναστασιάδης γλίστρησε με τον Μαρκόφσκι να επωφελείται αλλά ο Γκόλιας έδιωξε τη μπάλα πριν ο επιθετικός του Παναιτωλικού «πυροβολήσει».
15:34
36' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό.
15:35
Εκτέλεση φάουλ του Ρουσκουγιέδα, ο Μαρκόφσκι έπιασε ολομόναχος την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι αλλά έστειλε τη μπάλα ελάχιστα άουτ.
15:38
40' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό.
15:39
Ο Μύγας έκανε τη σέντρα, ο Βιγιαφάνιες άφησε τη μπάλα να περάσει κάτω από τα πόδια του, ο Ουάρντα έκανε το κοντρόλ και το σουτ αλλά έστειλε τη μπάλα ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι!
15:39
41' Κίτρινη κάρτα στον Ελλακόπουλο.
15:42
44' Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή!
15:43
Ο Σπυρόπουλος έκανε τη σέντρα, αλλά ο Κάρλσον δεν κατάφερε εξ επαφής να βρει τη μπάλα και να τη στείλει στα δίχτυα.
15:45
Λήξη του ημιχρόνου. Παναιτωλικός-Καλλονή 1-0 με το γκολ του Κάπελ από το 17ο λεπτό.
15:48
Θα μπορούσε να είχε πετύχει τουλάχιστον ένα γκολ ακόμη ο Παναιτωλικός που έχασε πολλές μεγάλες ευκαιρίες κυρίως με τον Μαρκόφσκι αλλά και με τον Ουάρντα. Η Καλλονή είχε και αυτή μια μεγάλη ευκαιρία στο τέλος του πρώτου μέρους με τον Κάρλσον.
16:01
Έναρξη του δευτέρου μέρους!
16:01
46' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Γεωργίου στη θέση του Κάρλσον
16:02
46' Ο Ουάρντα είδε τον Δαύκο εκτός θέσης και σούταρε από μακριά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
16:03
48' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό!
16:04
Ο Βιγιαφάνιες βρήκε τον Μαρκόφσκι μέσα στην περιοχή, αυτός έσπασε στον Κέβιν, ο οποίος έκανε το διαγώνιο σουτ αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.
16:05
49' Κίτρινη κάρτα στον Τσαμπούρη.
16:06
50' Σέντρα-σουτ του Μανούσου, έδιωξε δύσκολα ο Κυριακίδης.
16:07
51' Νέα τρομερή χαμένη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό.
16:08
Ο Μαρκόφσκι έκανε την προβολή από κοντά, αλλά ο Δαύκος κατάφερε να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια τη μπάλα.
16:08
52' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό.
16:08
Τρομερή κάθετη του Βιγιαφάνιες στον Κάπελ, ο τελευταίος δεν μπόρεσε να νικήσει τον Δαύκο από θέση τετ-α-τετ.
16:10
Ο Παναιτωλικός χάνει τη μια μεγάλη ευκαιρία μετά την άλλη! Έχει χάσει πέντε τρομερές ευκαιρίες και αν δεν προηγούνταν με 1-0, ο Μαρκόφσκι σίγουρα θα ήταν ο μοιραίος του ματς.
16:17
61' Κίτρινη κάρτα στον Βαλιό.
16:18
62' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Γουερέ αντί του Φαβάλι.
16:21
65' Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή.
16:21
Ο Μανούσος έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά ο Κυριακίδης με εντυπωσιακή εκτίναξη κράτησε το προβάδισμα για τον Παναιτωλικό.
16:23
67' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Αλεξίγιεβιτς στη θέση του Ρουσκουγιέδα.
16:25
69' Σουτ του Ελλακόπουλου, η μπάλα βρήκε στον Κούσα και πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Κυριακίδη.
16:31
75' Βολέ του Ουάρντα, μπλόκαρε δύσκολα ο Δαύκος.
16:31
Δεκαπέντε λεπτά ακόμα για τη συμπλήρωση των 90'. Η Καλλονή προσπαθεί να ισορροπήσει το ματς, αλλά πέραν του σουτ του Μανούσου που «έβγαλε» ο Κυριακίδης δεν έχει απειλήσει ξανά.
16:32
76' Ωραία κίνηση και σουτ του Γεωργίου, μπλόκαρε ο Κυριακίδης.
16:35
79' Τρομερή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό.
16:36
Ο Μύγας γύρισε τη μπάλα στο πέναλτι, ο Αλεξίγιεβιτς, όμως, από το σημείο του πέναλτι αστόχησε.
16:38
82' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Βιγιαφάνιες αποχωρεί εν μέσω αποθέωσης και δίνει τη θέση του στον Βασιλούδη.
16:38
82' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Νομπρέγα πέρασε στη θέση του Σπυρόπουλου.
16:41
86' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό.
16:42
Εκτέλεση φάουλ του Κέβιν, ο Κούσας έκανε την κεφαλιά αλλά ο Δαύκος μπλόκαρε.
16:45
89' Κίτρινη κάρτα στον Βασιλούδη.
16:46
90' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Χαντάκιας αντί του Μαρκόφσκι.
16:46
90'+1' Ευκαιρία για την Καλλονή.
16:47
Διαγώνιο σουτ του Νομπρέγα, έδιωξε δύσκολα ο Κυριακίδης.
16:49
90'+3' Ωραία κίνηση και σουτ του Βασιλούδη μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Δαύκος.
16:51
Τέλος στην αναμέτρηση. Σπουδαίο τρίποντο για τον Παναιτωλικό, που επικράτησε 1-0 της Καλλονής χάρις στο γκολ του Κάπελ στο 17ο λεπτό. Σε δύσκολη θέση η Καλλονή, που παρέμεινε στην τελευταία θέση με 10 βαθμούς, ενώ ο Παναιτωλικός κοιτάζει πλέον ψηλότερα, καθώς έφθασε τους 26 βαθμούς.