ΠΑΟΚ – Ατρόμητος 1-1

Ζωντανά η εξέλιξη του αγώνα του ΠΑΟΚ με τον Ατρόμητο στην Τούμπα για την Σούπερ Λίγκα από το www.sport-fm.gr.

19:17
Καλησπέρα, θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη του αγώνα του ΠΑΟΚ με τον Ατρόμητο.
19:18
Ας περάσουμε στις 11άδες των δύο ομάδων.
19:19
ΠΑΟΚ: Βελλίδης, Κίτσιου, Βίτορ, Κόστα, Κοροβέσης, Τσίμιροτ, Τζιόλης, Πέλκας, Ροντρίγκες, Ζάιρο, Μακ
19:20
Ατρόμητος: Μπάρκας, Κιβρακίδης, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Μπίτολο, Στόιτσεφ, Ούμπιντες, Κεϊτά, Μπάλλας, Ναπολεόνι, Λε Ταλέκ
19:20
Στον πάγκο του ΠΑΟΚ: Μελίσσας, Σκόνδρας, Γκολάσα, Μαλεζάς, Κάτσε, Μυστακίδης, Σάμπο
19:21
Στον πάγκο του Ατρόμητου: Γκορμπούνοφ, Κοντοές, Κούρος, Μπρίτο, Λημνιός, Γρόντης και Παπαδόπουλος.
19:23
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Ανδρέας Παππάς, α’ βοηθός ο Χασάν Κούλα, β’ ο Χρήστος Μπαλτάς και 4ος διαιτητής ο Αθανάσιος Τζήλος
19:29
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
19:30
1' Έναρξη του ματς
19:32
2' Πρώτη επίσκεψη του ΠΑΟΚ στα καρέ του Ατρόμητου, με τη σέντρα του Πέλκα να περνά απ' ευθείας πλάγιο.
19:36
6' Φάουλ που έχει κερδίσει ο ΠΑΟΚ από τα δεξιά για μια σέντρα
19:36
7' Κακή έξοδος του Μπάρκα, η μπάλα φτάνει στο ύψος της μεγάλης περιοχής στον Πέλκα, αλλά το πλασέ ήταν άστοχο
19:40
10' Ο ΠΑΟΚ δεν έχει αφήσει τον Ατρόμητο να περάσει το κέντρο
19:44
14' Προσπαθούν να ισορροπήσουν οι φιλοξενούμενοι, αλλά δεν μπορούν να κρατήσουν την μπάλα
19:44
14' Οφσάιντ υποδεικνύεται ο Ναπολεόνι. Λανθασμένη υπόδειξη από τον β' βοηθό.
19:45
15' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!
19:45
Ο Ροντρίγκες έπιασε το σουτ από τα αριστερά, ο Μπάρκας απέκρουσε σε κόρνερ. Η μπάλα βρήκε και το δοκάρι.
19:48
17' Προσπάθεια του Ναπολεόνι από αριστερά, ο Κίτσιου φαίνεται να τον σπρώχνει μέσα στην περιοχή. Δεν υποδεικνύει κάτι ο ρέφερι της αναμέτρησης, Παππάς.
19:54
23' Νέο οφσάιντ που δίνεται στον Λε Ταλέκ. Ακόμα μία λανθασμένη υπόδειξη του β' βοηθού.
19:55
24' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μακ κάνει πλασαριστά το κόρνερ βρίσκοντας στην κίνηση τον Ροντρίγκες, αλλά το σουτ ήταν κακό και πέρασε άουτ.
19:56
Ετοιμάζεται αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ζάιρο έχει υποστεί μυϊκό τραυματισμό. Ο Μυστακίδης θα μπει στη θέση του.
19:57
27' Τώρα γίνεται η αλλαγή. Ο Μυστακίδης στη θέση του τραυματία Ζάιρο.
20:00
30' Στο 66% η κατοχή υπέρ του ΠΑΟΚ.
20:00
31' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ με σκόρερ τον Μακ!
20:01
Πάσα του Πέλκα στον Μακ που με πλασέ ανοίγει το σκορ. Στη στιγμή που κάνει την πάσα ο Σλοβάκος είναι σε θέση οφσάιντ. Ο α' βοηθός χάνει τη φάση.
20:02
Κίτρινη κάρτα στον Μακ επειδή έβγαλε τη φανέλα του
20:04
34' Κίτρινη κάρτα στον Μπίτολο για δυνατό μαρκάρισμα.
20:04
35' Τρομερή φάση για τον ΠΑΟΚ!
20:05
Ο Μακ με τακουνάκι βρίσκει τον Πέλκα, αλλά το πλασέ του από κοντινή απόσταση μπλοκάρει ο Μπάρκας.
20:07
37' Σουτ του Πέλκα μέσα στην περιοχή, μπλοκάρει ο Μπάρκας
20:11
41' Ο ΠΑΟΚ παίζει πολύ γρήγορα και έχει εκθέσει την ανύπαρκτη αμυντική λειτουργία του Ατρόμητου.
20:16
45'+1' Σουτ του Κίτσιου, μπλοκάρει ο Μπάρκας
20:18
Λήξη α' ημιχρόνου με τον ΠΑΟΚ να προηγείται 1-0 του Ατρόμητου και τον «Δικέφαλο» να παίζει πολύ γρήγορο και συνδυαστικό ποδόσφαιρο και να έχει πολλές ευκαιρίες και για άλλα γκολ.
20:20
Κατά την αποχώρησή τους από τον αγωνιστικό χώροι, οι άνθρωποι του Ατρόμητου διαμαρτύρονται στον διαιτητή Παππά.
20:31
46' Σέντρα στο β' ημίχρονο
20:31
Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπρίτο μπαίνει στη θέση του Μπάλλα
20:34
48' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο!
20:35
Βαθιά μπαλιά του Λαζαρίδη στον Ναπολεόνι που βγαίνει τετ-α-τετ με τον Βελλίδη, αλλά το πλασέ περνά άουτ, πάνω από τα δοκάρια.
20:37
51' Σέντρα σουτ του Πέλκα και η μπάλα περνά πάνω από την εστία του Μπάρκα
20:39
53' Σουτ του Μακ έξω από την περιοχή, η μπάλα περνά άουτ και δεν ανησυχεί ο Μπάρκας
20:41
54' Απίστευτη εξέλιξη για τον ΠΑΟΚ! Και ο Γκάρι Ροντρίγκες ζητά αλλαγή για μυϊκό τραυματισμό!
20:44
57' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Τσίμιροτ βρήκε ωραία τον Πέλκα από τα αριστερά και μέσα στην περιοχή και το σουτ απέκρουσε ο Μπάρκας.
20:44
58' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Αντί του τραυματία Ροντρίγκες, μπαίνει ο Γκολάσα
20:48
62' Προσπαθεί να κρατήσει για λίγο την μπάλα στα πόδια του ο Ατρόμητος
20:50
64' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Λε Ταλέκ μπαίνει ο Δημήτρης Παπαδόπουλος που χειροκροτείται από τους οπαδούς του ΠΑΟΚ.
20:54
68' Σουτ του Τσίμιροτ, η μπάλα περνά πάνω από την εστία του Μπάρκα.
20:55
69' Κίτρινη κάρτα στον Πέλκα για μαρκάρισμα στον Κυβρακίδη
21:02
75' Λάθος της άμυνας του ΠΑΟΚ, ο Κυβρακίδης από δεξιά έβγαλε τη σέντρα και απομακρύνουν σε κόρνερ οι γηπεδούχοι. Ανεκμετάλλευτο περνά για τους φιλοξενούμενους.
21:02
76' Σουτ του Μπρίτο, μπλοκάρει ο Βελλίδης
21:03
76' Κόβεται ο Μακ για οφσάιντ. Λανθασμένη υπόδειξη του β' βοηθού με τον Σλοβάκο να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Μπάρκα
21:04
78' Κίτρινη κάρτα στον Πολ Κεϊτά για μαρκάρισμα στον Μυστακίδη
21:05
79' Κίτρινη κάρτα στον Κοροβέση για φάουλ στον Μπρίτο
21:07
81' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο με σκόρερ τον Λαζαρίδη!
21:08
Από το φάουλ ο Ούμπιντες βρήκε τον Λαζαρίδη που με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά ισοφαρίζει! Η μπάλα είχε περάσει τη γραμμή πριν τη σπρώξει με το χέρι ο Ναπολεόνι!
21:12
86' Σουτ του Στόιτσεφ στην αντεπίθεση, η μπάλα περνά άουτ.
21:12
86' Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Περνά εκτός ο Ναπολεόνι, στη θέση του ο Κοντοές
21:18
91' Κίτρινη κάρτα στον Μπάρκα για καθυστέρηση
21:20
Λήξη του αγώνα
21:21
ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 1-1 με τους Περιστεριώτες να εκμεταλλεύονται τις αναγκαστικές αλλαγές των γηπεδούχων και στο β' ημίχρονο να φτάνει στην ισοφάριση