Αστέρας-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr τον επαναληπτικό της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας ανάμεσα στον Αστέρα και τον Ολυμπιακό στην Τρίπολη. 5-0 το πρώτο ματς στο «Καραϊσκάκη».

18:57
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Αστέρα απέναντι στον Ολυμπιακό
18:58
Πρόκειται για τον δεύτερο προημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας μεταξύ των δύο ομάδων, που θα διεξαχθεί στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης"
18:58
Ουσιαστικά χωρίς ενδιαφέρον το ματς, αφού οι παίκτες του Σίλβα... φρόντισαν απ' το πρώτο παιχνίδι για το εισιτήριο της επόμενης φάσης.
18:59
Με δύο γκολ από τους Ιντέγε-Φορτούνη κι ένα από τον Πάρντο, οι Πειραιώτες έφτασαν με όμορφο ποδόσφαιρο στο 5-0 και καθάρισαν την υπόθεση από την αναμέτρηση στο "Καραϊσκάκη".
19:00
Μάλιστα, η βαριά ήττα έφερε και την παραίτηση του Στάικου Βεργέτη απ' τον πάγκο των Αρκάδων
19:03
Στον πάγκο πλέον κάθεται ο Δημήτρης Τερεζόπουλος
19:15
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες:
19:15
Αστέρας Τρίπολης (Δημήτρης Τερεζόπουλος): Θεοδωρόπουλος, Γιαννούλης, Αλόκο, Τριανταφυλλόπουλος, Μουκάμ, Δημούτσος, Ντουντού, Ιγκλέσιας, Μάσα, Τσοκάνης, Γιάννου
19:15
Ολυμπιακός (Μάρκο Σίλβα): Καπίνο, Τσιμίκας, Ντα Κόστα, Βούρος, Σαλίνο, Μπουχαλάκης, Κασάμι, Σεμπά, Κολοβός, Φουστέρ, Πουλίδο
19:25
Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου
19:29
1' Έναρξη της αναμέτρησης
19:31
2' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Σεμπά κάνει το γύρισμα και ο Τριανταφυλλόπουλος διώχνει την τελευταία στιγμή.
19:36
7' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Όμορφη κυκλοφορία της μπάλας, που φτάνει στον Κολοβό, αυτός κάνει το σουτ και ο Θεοδορώπουλος πέφτει και διώχνει δύσκολα.
19:42
13' Νέα φάση για τον Ολυμπιακό. Ο Κολοβός κάνει γύρισμα στην περιοχή, ο Πουλίδο δεν προλαβαίνει να βάλει την προβολή.
19:44
15' Σκληρό φάουλ του Φουστέρ στην Τσοκάνη, ο διαιτητής δεν δείχνει κίτρινη κάρτα.
19:46
16' Νέο φάουλ του Βούρου, αυτή τη φορά στον Δημούτσο λίγο έξω απ' την περιοχή, πάλι ο Ευαγγέλου κρατάει την κάρτα στην τσέπη.
19:49
20' ΓΚΟΛ 1-0 ο Αστέρας!
19:50
Εκτέλεση κόρνερ του Μάσα, ο Ιγκλέσιας ξεχνιέται από τους αμυντικούς και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά.
19:51
22' Κίτρινη κάρτα στον Μάσα για διαμαρτυρία, έπειτα από φάουλ στον Τσιμίκα.
19:53
24' Καλό σουτ του Μπουχαλάκη, από μακρινή απόσταση, η μπάλα άουτ.
19:55
26' Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας, επειδή παρεμπόδισε τον Κασάμι να εκτελέσει γρήγορα ένα φάουλ στη μεσαία γραμμή.
19:57
28' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Πουλίδο κόβει την μπάλα στον Σεμπά, που κάνει σουτ, το οποίο φεύγει άουτ. Θα μπορούσε εύκολα να πασάρει δίπλα στον Κολοβό που ήταν αμαρκάριστος.
20:01
31΄ Σουτ του Κασάμι έξω από την περιοχή, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Θεοδορώπουλος
20:02
32' κίτρινη κάρτα στον Ντουντού
20:02
33΄ Φάση για τον Ολυμπιακό. Γέμισμα, έπειτα από στημένη φάση στην περιοχή, ο Ντα Κόστα πετάγεται μόνος για την κεφαλιά αλλά στέλνει άουτ τη μπάλα
20:04
35' Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο για φάουλ στον Κασάμι. Σωστή
20:05
35' Κίτρινη κάρτα και στον Τσιμίκα για φάουλ στον Μούκαμ. Κι εδώ σωστή
20:06
36' Έντονες διαμαρτυρίες τώρα από τους οπαδούς των γηπεδούχων. Ο Τσιμίκας κάνει "καπάκι" νέο φάουλ στον Μάσα.
20:10
40' Μίνι παρεξήγηση μεταξύ των παικτών. Ο Θεοδωρόπουλος χάνει τη μπάλα μέσα από τα χέρια του, ο Κασάμι βρίσκει στην προσπάθειά του για σουτ το χέρι του γκολκίπερ των γηπεδούχων.
20:13
43' Νέο φάουλ του Τσιμίκα στον Μάσα.
20:14
44' Ακυρώνεται, κακώς, γκολ του Αστέρα. Η μπάλα έφτασε στα πόδια του Γιάννου, ο οποίος νίκησε τον Καπίνο, αλλά ο επόπτης έδειξε οφσάιντ. Ο επιθετικός των γηπεδούχων καλυπτόταν από τον Ντα Κόστα.
20:14
45' Κίτρινη στον Κασάμι
20:15
Ένα λεπτό καθυστερήσεων
20:20
Ημίχρονο στο παιχνίδι. Ο Αστέρας προηγείται 1-0 του Ολυμπιακού απ' το 20' με το γκολ του Ιγκλέσιας.
20:32
46' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Σάλιακας αντί του Τσιμίκα
20:32
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
20:40
53' ΓΚΟΛ 1-1 ο Ολυμπιακός
20:42
Ο Ντα Κόστα παίρνει ωραία κεφαλιά έπειτα από φάουλ του Φουστέρ και νικάει τον Θεοδωρόπουλο. Μάτωσαν τα χείλη του αμυντικού των ερυθρόλευκων, που "τράκαρε" στην προσπάθειά του με τον Αλόκο.
20:42
54' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Χαμντανί αντί του Δημούτσου
20:47
57' Προβολή του Σάλιακα, έπειτα από μονομαχία με τον Μάσα, ο επόπτης βλέπει άουτ. Η μπάλα βγήκε από το πόδι του αριστερού μπακ των ερυθρόλευκων.
20:48
58' Κόβεται λανθασμένα ο Κολοβός. Ωραία μπαλιά του Κασάμι, ο μεσοεπιθετικός των ερυθρόλευκων υποδεικνύεται κακώς σε θέση οφσάιντ.
20:50
62' Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Χαμντανί βγάζει τετ-α-τετ τον Γιάννου, αλλά ο Καπίνο το έπιασε. Κακώς συνεχίστηκε η φάση αφού ο επιθετικός των Αρκάδων ήταν έστω και λίγο πιο μπροστά απ' τον τελευταίο αμυντικό.
20:52
64' Όμορφη αντεπίθεση για τον Ολυμπιακό. Ο Φουστέρ τελειώνει αδύναμα τη φάση μπροστά στον Θεοδωρόπουλο. Ο Ισπανός φαίνεται να έχει χτυπήσει στην προσπάθειά του.
20:56
69' Έχει πέσει κάπως ο ρυθμός.
20:57
70' Με νέο οφσάιντ χρεώνεται ο Κολοβός. Πολύ δύσκολη φάση, μάλλον καλυπτόταν έστω και οριακά.
20:58
71' Φάση για τον Αστέρα. Ο Τριανταφυλλόπουλος παίρνει κεφαλιά, η μπάλα άουτ.
21:00
72' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ίγκορ στη θέση του Μάσα. Στην τελευταία φάση του στο ματς, ο μεσοεπιθετικός των Αρκάδων υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ. Καρμπόν-στιγμή με αυτή του Κολοβού λίγο νωρίτερα.
21:00
72΄ Κίτρινη στον Σάλιακα
21:01
73' Κίτρινη στον Χαμντανί
21:03
76' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ιωαννίδης αντί του Γιάννου
21:07
80' Σουτ του Ίγκορ, η μπάλα άουτ. Δεν ανησύχησε ο Καπίνο.
21:08
81' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Ιωαννίδης στρώνει στον Χαμντανί, που δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει άουτ.
21:10
82΄ Νέο λάθος του βοηθού. Μπαλιά στην πλάτη της άμυνας για τον Σεμπά, που καλυπτόταν καθαρά.
21:13
86' Κόκκινη για τον Αστέρα. Δεύτερη κίτρινη στον Ντουντού. Σωστή απόφαση
21:18
90' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Λάτσι αντί Μπουχαλάκη και ο Μανθάτης αντί Φουστέρ
21:21
90+3' Τέλος της αναμέτρησης