Παρακολουθήστε live από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Λεβαδειακό και τον Πανθρακικό για την 21η αγωνιστική. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡFM 94.6.

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, ανάμεσα στον Λεβαδειακό και τον Πανθρακικό για την 21η αγωνιστική της Super League
17:04
Λεβαδειακός (Άκης Μάντζιος): Τσιντώτας, Τριποτσέρης, Στάθης, Τσουρίκοφ, Μπεν, Μεντί, Ατζαγκούν, Μάγκας, Μάντζιος, Μερεμπασβίλι, Μαχαμάτ
17:04
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Βερέμκο, Μανωλάς, Μίνγκας, Τόπι, Γιάχιτς, Μουλόπουλος, Ντομοφτσίσκι
17:04
Πανθρακικός (Γιάννης Χατζηνικολάου): Αθανασιάδης, Μελίσσης, Μπαϊκαρά, Μπουγαΐδης, Ποτουρίδης, Χρήστου, Ηλιάδης, Τσιάρας, Χασομέρης, Μουδούρογλου, Ίγκορ
17:05
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Τζελέπης, Πεταυράκης, Μάρτινς, Χαβίτο, Νικόλτσης, Ζδράβος-Ρίζος, Γαβριηλίδης
17:08
Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος Βοηθοί: Τρύφων Πετρόπουλος, Μιχαήλ Δόσης 4ος Διαιτητής: Αλέξανδρος Κατσικογιάννης
17:12
Οι δύο ομάδες μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο, μαζί με την τριάδα των διαιτητών.
17:14
Έναρξη στην αναμέτρηση
17:16
2' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό
17:17
Γύρισμα του Μερεμπασβίλι από τα αριστερά, ο Μπεν επιχείρησε το σουτ στην κίνηση από το ύψος του πέναλτι, αλλά έστειλε τη μπάλα ψηλά άουτ.
17:21
7' Ο Μπεν έψαξε με κτύπημα φάουλ τον Μάντζιο στην πλάτη της άμυνας του Πανθρακικού, με τον φορ του Λεβαδειακού να επιλέγει να τελειώσει μόνος του τη φάση και να κάνει ένα αδύναμο πλασέ.
17:23
Συμπληρώθηκαν δέκα λεπτά στο ματς. Έχει μπει καλύτερα ο Λεβαδειακός και ψάχνει το γρήγορο γκολ!
17:24
11' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό.
17:25
Ο Ατζαγκούν έγινε κάτοχος της μπάλας λίγο έξω από την περιοχή και έκανε το σουτ με το αριστερό, αλλά πέρασε λίγο άουτ.
17:34
Έχει πέσει ο ρυθμός του ματς. Σε αυτό έχει συμβάλει και ο Πανθρακικός, που έχει ισορροπήσει και προσπαθεί να δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις στην εστία του Τσιντώτα.
17:40
26' Ο Μάντζιος σκόραρε από θέση τετ-α-τετ αλλά υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ από τον β' βοηθό. Λάθος η απόφαση του κ. Δόση.
17:41
28' Κίτρινη κάρτα στον Τσιάρα
17:45
31' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό!
17:46
Κόρνερ του Μερεμπασβίλι, ο Μπεν έκανε την κεφαλιά αλλά ο Αθανασιάδης έδιωξε με εντυπωσιακό τρόπο τη μπάλα.
17:48
35' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό
17:48
Μονοκόμματο σουτ του Μερεμπασβίλι από το ύψος της περιοχής, έδιωξε με εντυπωσιακή εκτίναξη ο Αθανασιάδης.
17:49
9-0 υπέρ του Λεβαδειακού, τα κόρνερ μέχρι στιγμής.
17:56
Τρία λεπτά ακόμη μέχρι τη συμπλήρωση των 45'. Σαφώς ανώτερος ο Λεβαδειακός, δεν έχει καταφέρει να μετουσιώσει τις ευκαιρίες του σε γκολ.
18:02
Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο. Χωρίς σκορ Λεβαδειακός και Πανθρακικός, με τον τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων, Αθανασιάδη, να είναι προς το παρόν ο MVP της αναμέτρησης, έχοντας κάνει δύο πολύ μεγάλες επεμβάσεις. Ανώτεροι οι Βοιωτοί στο πρώτο μέρος, ωστόσο δεν κατάφεραν να σκοράρουν κάποιο τέρμα.
18:18
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.
18:19
Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες
18:22
50' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό.
18:23
Δυνατό σουτ του Μερεμπασβίλι λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε δίπλα από το αριστερό «γάμα» του Αθανασιάδη.
18:23
51' Ευκαιρία για τον Πανθρακικό.
18:24
Ωραίο σουτ του Χασομέρη από το ύψος της περιοχής και αριστερά, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. Πρώτη τελική στο ματς για τους φιλοξενούμενους.
18:24
52' Πέναλτι για τον Λεβαδειακό!
18:25
Ο Σιδηρόπουλος υποδεικνύει πέναλτι υπέρ του Λεβαδειακού, σε μαρκάρισμα του Τσιάρα στον Μπεν. Υπερβολικό το σφύριγμα, δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι το μεμπτό.
18:26
Στη συγκεκριμένη φάση, ο Τσιάρας αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη και συνεπώς κόκκινη κάρτα, αφήνοντας τον Πανθρακικό με 10 παίκτες.
18:26
54' ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό!
18:27
Ο Μάντζιος ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε τη μπάλα στο κέντρο της εστίας, νικώντας τον Αθανασιάδη και έγραψε το 1-0
18:27
54' Κίτρινη κάρτα στον Χρήστου
18:30
58' Κεφαλιά του Ίγκορ, η μπάλα αρκετά άουτ.
18:31
58' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Χαβίτο αντί του Μουδούρογλου
18:34
62' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Ντομοβτσίσκι αντί του Ατζαγκούν
18:35
63' Σουτ του Χασομέρη, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
18:36
64' Κίτρινη κάρτα στον Μερεμπασβίλι
18:38
66' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Μάγκα ο Μουλόπουλος.
18:41
69' Ολοκλήρωσε τις αλλαγές του ο Λεβαδειακός. Ο Γιάχιτς αντί του τραυματία Στάθη.
18:44
Οι πολλές αλλαγές έχουν ρίξει τον ρυθμό στο ματς. Ο Λεβαδειακός έχει τον έλεγχο με τον Πανθρακικό να προσπαθεί να βρει ένα γκολ στην αντεπίθεση.
18:46
73' Ο Μερεμπασβίλι έπεσε μέσα στην περιοχή, κάνοντας θέατρο, ωστόσο ο Σιδηρόπουλος του έκανε παρατηρήσεις και του χάρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα και την αποβολή.
18:49
77' Κίτρινη κάρτα στον Μουλόπουλο.
18:55
82' Mεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό.
18:56
Ο Γιάχιτς έκανε λάθος γύρισμα, ο Ίγκορ έκλεψε τη μπάλα και βγήκε απέναντι από τον Τσιντώτα αλλά ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού τον σταμάτησε πριν τον περάσει.
18:57
Εν τω μεταξύ, στο 79' ο Χασομέρης είχε αντικρίσει την κίτρινη κάρτα από τον Σιδηρόπουλο.
19:00
87' ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό!
19:00
Ο Ηλιάδης πήρε τις κόντρες και με σουτ μέσα από την περιοχή, νίκησε τον Τσιντώτα, ισοφαρίζοντας σε 1-1!
19:02
90' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Ηλιάδη, ο Γαβριηλίδης.
19:03
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις
19:07
90'+5' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Νικόλτσης αντί Ίγκορ.
19:09
Λήξη στην αναμέτρηση. Ο Πανθρακικός πήρε έναν σπουδαίο βαθμό στην έδρα του Λεβαδειακού (1-1), με το γκολ του Ηλιάδη στο 87' αν και έπαιζε με δέκα παίκτες. Ο Μάντζιος είχε ανοίξει το σκορ στο 54' με πέναλτι, το οποίο κακώς είχε υποδειχθεί από τον Σιδηρόπουλο.