Παρακολουθήστε LIVE από το sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 21η αγωνιστική της Super League ανάμεσα στη Βέροια και την Καλλονή.

16:56
Καλό απόγευμα!
16:57
Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς της 21ης αγωνιστικής της Super League ανάμεσα στη Βέροια και την Καλλονή.
17:02
Οι γηπεδούχοι είναι στη 14η θέση με 19 βαθμούς, τελευταίοι εδώ και καιρό οι νησιώτες, με 10.
17:03
Όπως γίνεται αντιληπτό, λοιπόν, αν η «βασίλισσα του βορρά» νικήσει σήμερα... ξεμπερδεύει οριστικά με την παραμονή. Από την άλλη, η Καλλονή χρειάζεται ένα θαύμα για να σωθεί και σίγουρα, μόνο «διπλό» σήμερα!
17:04
Πάμε να δούμε τις 11άδες των δύο ομάδων.
17:07
Βέροια (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Λόπεζ, Ραούλ Μπράβο, Γιαννούλης, Πούγκουρας, Νέτο, Σιόντης, Άρτσε, Μαγέφσκι, Ναζλίδης, Γεωργιάδης, Κόλα.
17:07
Καλλονή (Νίκος Καραγεωργίου): Δαύκος, Μίκιτς, Αναστασιάδης, Γκόλιας, Τσαμπούρης, Καλτσάς, Γεωργίου, Μανούσος, Ούκα, Γουερέ, Μπλάζιτς.
17:08
Στον πάγκο της Βέροιας κάθονται οι: Καντιμοίρης, Όστοϊτς, Μαραγκός, Ετζενγκέλε, Ανάκογλου, Γιουσούφ, Καϊκούτ.
17:08
Και στον πάγκο της Καλλονής βρίσκονται οι: Μαλλής, Γιουκαρής, Κάρλσον, Νομπρέγκα, Φαβάλι, Ελλακόπουλος, Γιορέντε.
17:10
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Γιώργος Κύζας (Δράμας).
17:10
Μόλις μία νίκη έχει στην έδρα της η Βέροια, τρεις ισοπαλίες και έξι ήττες.
17:11
Μία ισοπαλία και εννέα ήττες εκτός έδρας για την ομάδα της Λέσβου.
17:12
Σήμερα, επίσης, παίζουν η χειρότερη επίθεση με τη χειρότερη άμυνα!
17:13
11 γκολ έχει πετύχει φέτος η Βέροια (21 παθητικό), 34 γκολ έχει δεχθεί η Καλλονή (14 υπέρ)!
17:13
Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το ματς... φωτιά!
17:14
1' Σέντρα στον αγώνα!
17:15
Έχει αρκετό κόσμο στο γήπεδο. Ο πολύ καλός καιρός στην πόλης της Ημαθίας έχει παίξει τον ρόλο του σε αυτό, πέρα από την κρισιμότητα του παιχνιδιού.
17:15
2' Ένα σουτ χωρίς τύχη του Σιόντη, πρώτο στο παιχνίδι.
17:15
4-2-3-1 και από τους δύο κόουτς.
17:17
4' Κόρνερ για την Καλλονή, πρώτο στο ματς. Ο Μπλάζιτς, που κάνει το ντεμπούτο του σήμερα, επέλεξε να κάνει πάσα, πέρασε η φάση.
17:24
10' Ένα καλό σουτ του Μαγέφσκι από μακριά, δεν απείλησε τον Δαύκο, έξω η μπάλα.
17:26
13' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσαμπούρη, η μπάλα στα χέρια του Λόπεζ.
17:28
Κίτρινη νωρίτερα στον Πούγκουρα.
17:28
15' ΓΚΟΛ για τη ΒΕΡΟΙΑ, 1-0! Η άμυνα της Καλλονής κοιμήθηκε, ο Κόλα βρήκε όμορφα τον Μαγέφσκι, ο δεύτερος προχώρησε λίγο, μπήκε στην περιοχή, έκανε το σουτ και άνοιξε το σκορ για τη «βασίλισσα του βορρά»!
17:40
56-44 η κατοχή της μπάλας υπέρ της Βέροιας.
17:46
32' Πέναλτι για τη Βέροια! Ο Αναστασιάδης ανέτρεψε τον Γεωργιάδη, που έμπαινε από δεξιά στη μεγάλη περιοχή. Βλέπει και κίτρινη κάρτα ο κεντρικός αμυντικός της Καλλονής.
17:46
33' Το έβγαλε ο Δαύκος! Ο Ναζλίδης ανέλαβε την εκτέλεση, απέκρουσε ο γκολκίπερ της Καλλονής, πήρε το... ριμπάουντ ο Ναζλίδης, σούταρε ξανά, και πάλι του είπε «όχι» ο Δαύκος!
17:49
Τολμάμε την εξής πρόβλεψη: Αν η Καλλονή πέσει, τελικά, ο Δαύκος θα... παραμείνει στη Super League!
17:51
Είναι εξαιρετικός ο 27χρονος γκολκίπερ, γιος του παλαίμαχου Γιώργου Δαύκου. Αποκλείεται να μην υπάρξει ενδιαφέρον για τα... γάντια του.
17:52
Η τρομερή, διπλή απόκρουσή του πανηγυρίστηκε στον πάγκο της Καλλονής σαν να μπήκε γκολ!
17:53
37' Διακοπή τώρα στο ματς. Έχει τραυματιστεί ο Κόλα.
17:54
Συνεχίζει με δέκα η Βέροια, μέχρι να ετοιμαστεί ο Καϊκούτ, για να περάσει στη θέση του Κόλα, που δεν μπορεί να συνεχίσει.
17:54
39' Κίτρινη κάρτα στον Σιόντη.
17:55
40' Γίνεται τώρα η αλλαγή, ο Καϊκούτ στη θέση του Κόλα.
17:55
42' Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή! Σέντρα-σουτ του Μανούσου από αριστερά, ο Μίκιτς... στο τσακ δεν πρόλαβε την μπάλα, μπλόκαρε ο Λόπεζ.
17:56
Μετά την απόκρουση του Δαύκου στο πέναλτι του Ναζλίδη, η Καλλονή έχει πάρει... θάρρος και προσπαθεί να φέρει το ματς στα ίσα!
17:58
45' Ωραίο γύρισμα του Ναζλίδη, εξίσου ωραία κεφαλιά του Ναζλίδη, ψηλά η μπάλα, όμως.
17:59
45' Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.
18:01
45'+2' Λήξη πρώτου ημιχρόνου.
18:16
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, με μία αλλαγή για την Καλλονή, ο Ελλακόπουλος στη θέση του Γουερέ.
18:23
52' Δυνατό, αλλά άστοχο σουτ του Γκόλια.
18:28
57' Αλλαγή για την Καλλονή, στη θέση του Μπλάζιτς ο Νομπρέγκα.
18:29
58' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για την Καλλονή! Κόρνερ από δεξιά, ο Μανούσος θα δώσει με κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι στον Νομπρέγκα, που δεν μπόρεσε να κάνει από το ένα μέτρο το πλασέ, ενώ έκανε και επιθετικό φάουλ στη συνέχεια.
18:32
61' Αλλαγή για τη Βέροια, ο Ανάκογλου θα περάσει στο παιχνίδι στη θέση του Άρτσε.
18:44
73' Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή, πολύ καλό σουτ του Ελλακόπουλου, ο Λόπεζ πέφτει στη γωνία του και διώχνει!
18:45
74' Τρίτη αλλαγή για την Καλλονή, στη θέση του Τσαμπούρη πέρασε ο Κάρλσον.
18:46
75' Σουτ του Καλτσά, δίπλα στο αριστερό δοκάρι του Λόπεζ η μπάλα!
18:46
Ασφυκτική πίεση της Καλλονής, τα παίζει όλα για όλα! Ούτε η ισοπαλία δεν της είναι αρκετή...
18:48
77' Και άλλη ευκαιρία για την Καλλονή, εκτέλεση κόρνερ του Ελλακόπουλου, ο Νομπρέγκα βρέθηκε μόνος του(!) στο πρώτο δοκάρι, κακή η κεφαλιά του, άουτ η μπάλα.
18:49
78' Κλείνει τις αλλαγές του και ο Ελευθερόπουλος, στη θέση του αρχηγού Ναζλίδη ο Ετζενγκέλε.
18:58
87' ΓΚΟΛ για τη ΒΕΡΟΙΑ, 2-0! Ο Ανάκογλου πετυχαίνει γκολ στο ντεμπούτο του και καθαρίζει τη νίκη για τη «βασίλισσα του βορρά»!
19:02
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.
19:04
90'+3' Λήξη στο ματς!