Αντιθέτως, ο 11ος Πλατανιάς θέλει να συνεχίσει τις καλές εμφανίσεις και να αποσπάσει ένα θετικό αποτέλεσμα για να ανέβει βαθμολογικά.
Πανθρακικός (Γιάννης Χατζηνικολάου): Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου, Χρήστου, Μελίσσης, Μπουγαΐδης, Μεχία, Ηλιάδης, Μπαϊκαρά, Χασομέρης, Ντιγκινί, Ιγκόρ
Στον πάγκο: Τζελέπης, Ρούσσος, Παπαχρήστος, Γαβριηλίδης, Χαβίτο, Βάλτερ, Νικόλτσης
Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Κουλιμπαλί, Βάντερσον, Σελίν, Γκνιάτιτς, Μπανανά, Μενδρινός, Μουνάδο, Ανγκούλο, Γουνδουλάκης, Αποστολόπουλος
16:58
Στον πάγκο: Κοκκαλάς, Στανισάβλιεβιτς, Ράμος, Δημήτρης, Ντίνας, Τσουράκης, Μιλούνοβιτς
17:03
Διαιτητής είναι ο Αριστείδης Βάτσιος (Δυτικής Αττικής), βοηθοί του οι Ιορδάνης Απτόσογλου, Αντώνιος Πυλαρινός και τέταρτος ο Κωνσταντίνος Κοτσάνης.
17:04
Σε ένα δεκάλεπτο θα έχουμε σέντρα στην αναμέτρηση.
17:08
Ιδιαίτερο ματς για τον Γιάννη Χατζηνικολάου, καθώς ο νυν τεχνικός του Πανθρακικού, είχε οδηγήσει τον Πλατανιά στην Super League.
17:13
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο, παρέα με το διαιτητικό τρίο. Ο Πανθρακικός με τα άσπρα-πράσινα, ο Πλατανιάς με τα κόκκινα.
17:15
Μια αλλαγή της τελευταίας στιγμής για τον Πανθρακικό. Ο Χαβίτο αγωνίζεται στην κορυφή της επίθεσης, αφού ο Ιγκόρ ένιωσε ενοχλήσεις.
17:16
Έναρξη στην αναμέτρηση!
17:24
8' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό.
17:24
Τραγικό λάθος του Μπανανά, ο Ντιγκινί επωφελήθηκε, μπήκε στην περιοχή έκανε τις διαδοχικές προσποιήσεις αλλά άργησε να σουτάρει και ο αμυντικός του Πλατανιά διόρθωσε το λάθος του.
17:30
15' Διπλή μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό!
17:31
Ο Χαβίτο έσκαψε για τον Ηλιάδη που έπιασε το βολέ από τα όρια της περιοχής αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι. Στη συνέχεια της φάσης, ο Παπαγεωργίου σούταρε μέσα από την περιοχή αλλά ο Σωτηρίου έδιωξε σε κόρνερ.
17:33
18' ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά!
17:35
Ο Μουνάφο έκανε το σουτ, αλλά ο Αθανασιάδης βρήκε τη μπάλα ίσα ίσα για να πάει στο οριζόντιο δοκάρι. Η φάση συνεχίστηκε, η άμυνα του Πανθρακικού απομάκρυνε έξω από την περιοχή και ο Σελίν με εκπληκτικό σουτ έστειλε τη μπάλα πρώτο στο οριζόντιο δοκάρι και μετά στα δίχτυα. Τρομερό γκολ.
17:37
22' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά!
17:37
Ο Αποστολόπουλος σούταρε μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
17:41
25 λεπτά στο ματς! Πολύ ωραίο παιχνίδι, με γρήγορο ρυθμό, η μπάλα πηγαίνει πάνω-κάτω, ενώ ο Πλατανιάς προηγείται του Πανθρακικού με το απίστευτο γκολ του Σελίν!
17:42
26' Ευκαιρία για τον Πλατανιά!
17:42
Σέντρα του Αποστολόπολου από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε από τον Μπουγαΐδη αλλά ο Ανγκούλο πλάσαρε πολύ άσχημα, στέλνοντας τη μπάλα μακριά από την εστία.
17:48
Δείτε το καταπληκτικό γκολ του Σελίν, με το οποίο ο Πλατανιάς προηγείται 1-0 στην έδρα του Πανθρακικού.
17:53
36' Λάθος υπόδειξη οφσάιντ του α' βοηθού, Απτόσογλου, καθώς ο Αποστολόπουλος καλυπτόταν από τον Μπουγαΐδη.
17:59
43' Κίτρινη κάρτα στον Γκνιάτιτς, για προηγούμενο μαρκάρισμά του. Σωστή απόφαση!
18:01
Λήξη του ημιχρόνου! Ο Πλατανιάς προηγείται στην Κομοτηνή του Πανθρακικού με 1-0, χάρις στο πανέμορφο γκολ του Σελίν.
18:03
Δίκαιο το αποτέλεσμα, με τους Κρητικούς να είναι ανώτεροι. Ωστόσο, ο Πανθρακικός είχε μια διπλή μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, όταν η Ηλιάδης αρχικά είχε... σημαδέψει το δεξί δοκάρι και στη συνέχεια του σουτ του Παπαγεωργίου είχε διώξει σε κόρνερ ο Σωτηρίου.
18:19
Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο. Συνεχίζουν χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
18:21
47' Κίτρινη κάρτα στον Χρήστου για μαρκάρισμα στον Αποστολόπουλο.
18:22
49' ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά!
18:24
Ο Ανγκούλο έφυγε από οριακή θέση (φαίνεται να είναι για πολύ λίγο εκτεθειμένος) στην πλάτη της άμυνας του Πανθρακικού, μετά την κεφαλιά του Μενδρινού, μπήκε στην περιοχή και με ωραίο πλασέ έκανε το 2-0 για τον Πλατανιά.
18:25
Πολύ δύσκολα τα πράγματα για τον Πανθρακικό, φαίνεται να κάνει ένα μεγάλο βήμα προς το τρίποντο ο Πλατανιάς.
18:26
52' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό!
18:26
Κόρνερ του Χασομέρη, ο Ντιγκινί έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Αποστολόπουλος πάνω στη γραμμή έδιωξε τη μπάλα.
18:29
Εξαιρετικό παιχνίδι από πλευράς Πλατανιά από τον Γκνιάτιτς.
18:30
56' Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Πανθρακικό. Σωστά ο διαιτητής υπέδειξε φάουλ και όχι πέναλτι!
18:31
Ο Ντιγκινί εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα σταμάτησε στο τείχος.
18:33
59' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Βάλτερ στη θέση του Χασομέρη.
18:40
66' Διαγώνιο σουτ του Αποστολόπουλου, η μπάλα πέρασε άουτ.
18:41
67' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Στανισάβλιεβιτς αντί του Γουνδουλάκη.
18:52
79' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Γαβριηλίδης στη θέση του Χρήστου.
18:53
80' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Έξω ο Αποστολόπουλος, μέσα ο Τσουράκης.
19:04
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Δύο λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.
19:05
90'+2' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Ντίνας αντί του Μενδρινού.
19:07
Τέλος στο ματς! Ο Πλατανιάς πήρε μεγάλο διπλό, για πρώτη φορά στην ιστορία του, στην έδρα του Πανθρακικού με σκορ 2-0. Σελίν και Ανγκούλο οι σκόρερ, πολύ δύσκολα τα πράγματα πλέον για τον Πανθρακικό.