Παναιτωλικός (Γιάννης Ματζουράκης): Κυριακίδης, Μύγας, Κούσας, Παπάζογλου, Κέβιν, Μάκος, Μάρκος Πάουλο, Κάπελ, Αλεξίεβιτς, Ουάρντα, Μαρκόφσκι.
Στον πάγκο: Κριστιάνο, Κουτρομάνος, Μουνιός, Κλέσιο, Φερέιρα, Βασιλείου, Χαντάκιας.
Λεβαδειακός (Άκης Μάντζιος): Βερέμκο, Τριποτσέρης, Γιάχιτς, Μεντί, Μουλόπουλος, Μαχαίρας, Μερεμπασβίλι, Μαχαμάτ, Μάντζιος, Ατζαγκούν, Μπεν.
Στον πάγκο: Τσιντώτας, Μανωλάς, Μίνγκας, Τόπι, Ντομοβτσίσκι, Χατζηλάμπρος, Τσουρίκοφ.
16:55
Διαιτητής είναι ο Μάριος Λαμπρόπουλος από το σύνδεσμο Ηλείας.
16:56
Βοηθοί του οι Αντώνιος Καρατζίκας (Αθήνας), Δημήτριος Βέρρης (Λέσβου) και τέταρτος διαιτητής ο Άγγελος Ευαγγέλου (Αθήνας).
17:05
Oι δύο ομάδες έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια για να πάρουν τις τελευταίες οδηγίες από τους προπονητές τους.
17:13
Μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, παρέα με το διαιτητικό τρίο. Σε περίπου δύο λεπτά η έναρξη του ματς.
17:16
1' Έναρξη στην αναμέτρηση!
17:26
9' Κίτρινη κάρτα στον Μερεμπασβίλι!
17:26
10' Κίτρινη κάρτα στον Κέβιν!
17:27
Τίποτα το ιδιαίτερο στο πρώτο δεκάλεπτο. Πολλά λάθη στον άξονα από τις δύο ομάδες.
17:30
14' Επικίνδυνο γύρισμα του Κούσα στον Κυριακίδη με το κεφάλι, αλλά ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού πρόλαβε να μπλοκάρει τη μπάλα προ του Μπεν.
17:33
17' Πρώτη ευκαιρία στο ματς.
17:33
Σέντρα του Μύγα από τα δεξιά, κεφαλιά του Ουάρντα, η μπάλα λίγο άουτ.
17:34
19' Μακρινό σουτ του Μπεν, η μπάλα πέρασε πολύ άουτ.
17:37
21' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό!
17:37
Τρομερό κοντρόλ του Κάπελ, θα βγει απέναντι από τον Βερέμκο, αλλά ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού έδιωξε με τα πόδια το πλασέ του Αιγύπτιου.
17:39
23' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό
17:39
Εκτέλεση φάουλ του Μάρκος Πάουλο, ελάχιστα έξω από την περιοχή, έδιωξε ο Βερέμκο.
17:46
30' Ξαφνικό σουτ του Ατζαγκούν, έδιωξε δύσκολα ο Κυριακίδης.
17:46
Εν τω μεταξύ, στο 21' ο Τριποτσέρης είχε αντικρίσει την κίτρινη κάρτα του διαιτητή Λαμπρόπουλου.
17:46
31' Κίτρινη κάρτα στον Ουάρντα.
17:47
32' Μακρινό σουτ του Ουάρντα, η μπάλα έφυγε αρκετά ψηλά.
17:51
Δέκα λεπτά ακόμη μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.
17:52
37' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό!
17:54
Γρήγορη αντεπίθεση για τους γηπεδούχους, ο Ουάρντα άνοιξε στο πλάι για τον Μαρκόφσκι, αυτός γύρισε στον Μάρκος Πάουλο, αλλά το σουτ του πέρασε ελάχιστα δίπλα από το «γάμα» της εστίας.
17:55
Πολύ καλό παιχνίδι για τους γηπεδούχους κάνει ο Μάρκος Πάουλο και για τους φιλοξενούμενους ο Ατζαγκούν.
17:56
40' Μακρινό σουτ του Ουάρντα, η μπάλα άουτ.
18:01
Λήξη στο πρώτο ημίχρονο! Παναιτωλικός και Λεβαδειακός πάνε στα αποδυτήρια χωρίς σκορ (0-0). Κακό ματς, με τον Παναιτωλικό να είναι ανώτερος στα σημεία και να έχει δύο καλές ευκαιρίες να σκοράρει.
18:15
Οι δύο ομάδες μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο. Από λεπτό σε λεπτό η έναρξη του ματς.
18:16
46' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μουνιός αντί του Αλεξίεβιτς.
18:17
Nτεμπούτο για τον Αργεντινό εξτρέμ.
18:17
Έναρξη στο δεύτερο μέρος!
18:27
Κακώς ρυθμός στο πρώτο δεκάλεπτο της επανάληψης. Ούτε υποψία φάσης μέχρι στιγμής!
18:33
61' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός!
18:34
Ωραία κάθετη μπαλιά του Παπάζογλου στον Μουνιός, ο οποίος με άψογο πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα και βάζει μπροστά στο σκορ τον Παναιτωλικό. Ιδανικό ντεμπούτο για τον Αργεντινό εξτρέμ!
18:35
Για να δούμε ποια θα είναι η αντίδραση του Λεβαδειακού!
18:37
64' Επικίνδυνο γύρισμα του Μάντζιου, ο Μύγας έδιωξε πριν γίνουν απειλητικοί οι φιλοξενούμενοι.
18:39
68' Μακρινό σουτ του Μαρκόφσκι, η μπάλα έφυγε άουτ.
18:42
70' Ο Μάντζιος έπεσε μέσα στην περιοχή σε μονομαχία με τον Κούσα, ωστόσο δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι.
18:44
72' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Φερέιρα στη θέση του Μαρκόφσκι.
18:45
73' Καλό σουτ του Ουάρντα λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
18:45
74' Πολύ καλό σουτ του Μαχαίρα από μακριά, λίγο άουτ.
18:46
74' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μίνγκας στη θέση του Μερεμπασβίλι.
18:50
78' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ωραία προσπάθεια του Κάπελ, έδωσε στον Φερέιρα, ο οποίος πλάσαρε έξω από την περιοχή, με τον Βερέμκο να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.
18:54
82' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Ντομοβτσίσκι στη θέση του Μαχαμάτ.
18:55
83' Κίτρινη κάρτα στον Μουλόπουλο.
19:02
90' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Κουτρομάνος αντί Ουάρντα.
19:04
90'+1' Πιέζει ο Λεβαδειακός για να ισοφαρίσει!
19:04
Ένα λεπτό ακόμη για να ολοκληρωθεί το παιχνίδι!
19:05
90'+3' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό!
19:06
Ο Κάπελ έφυγε στην αντεπίθεση, πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, πάσαρε στον Παπάζογλου που άδειασε τον Γιάχιτς και πλάσαρε, ο Βερέμκο έδιωξε αλλά ο Μουνιός με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση έκανε το 2-0!!!
19:07
Λήξη στην αναμέτρηση! Μεγάλο τρίποντο για τον Παναιτωλικό με 2-0 που έφθασε τους 29 βαθμούς και πλησίασε ακόμη περισσότερο την πρώτη πεντάδα.