Παρακολουθήστε LIVE από το sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης στη Μυτιλήνη για την 22η αγωνιστική της Super League ανάμεσα στην Καλλονή και τον Πανιώνιο.

16:55
Καλό απόγευμα!
16:57
Σέντρα σε περίπου 20 λεπτά στην αναμέτρηση της Μυτιλήνης, για την 22η αγωνιστική της Super League, ανάμεσα στην Καλλονή και τον Πανιώνιο.
16:59
Αναμέτρηση που θα παρακολουθήσουμε, φυσικά, μαζί, LIVE από το sportfm.gr!
17:04
Η Καλλονή παίζει ίσως το τελευταίο της χαρτί στη «μάχη» της παραμονής, αν και είναι πάρα πολύ δύσκολο να σωθεί πια, ο Πανιώνιος, στον αντίποδα, θέλει το «διπλό» για να κάνει ένα ακόμα βήμα προς τα πλέι οφ και την Ευρώπη.
17:04
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
17:06
Καλλονή (Νίκος Καραγεωργίου): Δαύκος, Μίκιτς, Βαλιός, Αναστασιάδης, Γκόλιας, Καλτσάς, Τσαμπούρης, Ελλακόπουλος, Μανούσος, Φαβάλι, Μάρκοβιτς.
17:07
Πανιώνιος (Μαρίνος Ουζουνίδης): Διούδης, Αργυρόπουλος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής, Κόρμπος, Σιώπης, Καθάριος, Χαλκιαδάκης, Μπαργκάν, Ανσαριφάρντ.
17:09
Στον πάγκο της ομάδας της Νέας Σμύρνης κάθονται οι: Παπαδόπουλος, Πατσατζόγλου, Μπακασέτας, Καραμάνος, Μασούρας, Βλάχος, Τζανδάρης.
17:09
Στον πάγκο της Καλλονής κάθονται οι: Μαλλής, Γεωργίου, Ξυδάς, Γουερέ, Κάρλσον, Σπυρόπουλος, Νομπρέγκα.
17:11
Διαιτητής του αγώνα ορίστηκε ο Μιχάλης Βοσκάκης του συνδέσμου Ρεθύμνου, βοηθοί του είναι οι Ηλίας Αλεξέας (Μεσσηνίας) και Μανώλης Βλάσσης (Λασιθίου).
17:14
1' Ξεκίνησε το παιχνίδι!
17:15
Δύο νίκες σε ισάριθμα εντός παιχνίδια έχει στη μεγάλη κατηγορία η Καλλονή σε βάρος του Πανιωνίου.
17:17
Η μία από αυτές, στην παρθενική σεζόν για τους νησιώτες στη Super League, είχε γίνει στο ουδέτερο «Κλεάνθης Βικελίδης».
17:25
10' Κίτρινη κάρτα στον Οικονόμου. Συμπλήρωσε επτά, θα χάσει δύο από τα επόμενα τέσσερα παιχνίδια του Πανιωνίου.
17:27
Τίποτα το ιδιαίτερο στο ματς μέχρι στιγμής.
17:28
13' Ένα μακρινό σουτ του Τσαμπούρη, κανένα πρόβλημα για τον Διούδη.
17:38
24' Κίτρινη κάρτα στον Καθάριο.
17:43
29' ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, 0-1! Δυνατό σουτ του Χαλκιαδάκη, ο Δαύκος πέφτει και αποκρούει με δυσκολία, αλλά δεν απομακρύνει και ο Ανσαριφάρντ ανοίγει το σκορ! Στην πρώτη ουσιαστικά φάση του ματς... και επίσκεψη των «κυανέρυθρων» στην περιοχή της Καλλονής.
17:45
30' Κίτρινη κάρτα στον Μανούσο.
17:51
37' Δυνατό σουτ του Ελλακόπουλου, ψηλά η μπάλα, άουτ.
17:51
37' Αλλαγή για την Καλλονή, γρήγορα γρήγορα. Στη θέση του Βαλιού ο Γεωργίου.
17:52
38' Νέο σουτ, του Καλτσά, στην αγκαλιά του Διούδη η μπάλα.
17:54
40' Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή! Σουτ του Μανούσου από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα λίγο πάνω από την αριστερή συμβολή του Διούδη.
17:55
41' Κι άλλο σουτ του Μανούσου, κακό, όμως, η μπάλα... πολύ άουτ.
17:58
45' ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΛΟΝΗ, 1-1! Εκτέλεση κόρνερ από αριστερά, ο Μάρκοβιτς θα πάρει την κεφαλιά στο ένα μέτρο από τον Διούδη, ο οποίος θα αποκρούσει εξαιρετικά, ο Μίκιτς, όμως, δεν θα μπορέσει να απομακρύνει και ο Αναστασιάδης, από κοντά, στο δεύτερο δοκάρι, με προβολή, θα νικήσει -μετά από 5,5 ματς- τον τερματοφύλακα του Πανιωνίου!
18:00
45'+1' Τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Φανταστική πάσα του Χαλκιαδάκη στον Ανσαριφάρντ, μόνος του απέναντι από τον Δαύκο θα κάνει ένα τραγικό «μυτάκι» και θα στείλει την μπάλα από πάνω του μεν, αλλά πολύ άουτ!
18:00
45'+2' Λήξη πρώτου ημιχρόνου, φοβερό φινάλε!
18:16
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
18:18
47' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο, σουτ του Χαλκιαδάκη αποκρούει με το ένα χέρι ο Δαύκος.
18:28
Φοβερή στιγμή στη Μυτιλήνη, με κάποιον από την εξέδρα να φωνάζει στον Καραγεωργίου «βγάλε το 10 έξω (σ.σ. τον Μάρκοβιτς)» και τον τεχνικό της Καλλονής να λέει «τι να κάνω, τα παιδιά μας είναι, αυτούς έχουμε».
18:30
59' Κίτρινη κάρτα στον Μπαργκάν.
18:31
60' Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή! Εκτέλεση φάουλ του Φαβάλι, ο Μανούσος δεν μπορεί να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα!
18:34
63' Αλλαγή για τον Πανιώνιο, στη θέση του Μπαργκάν ο Καραμάνος.
18:36
65' Δυνατό σουτ του Καθάριου, ο Δαύκος, με υπερένταση, διώχνει σε κόρνερ.
18:38
68' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Καλλονή! Ο Μανούσος πήγε να βγει μόνος του απέναντι από τον Διούδη, μπερδεύτηκε, κράτησε, τελικά, την μπάλα και έκανε το σουτ σχεδόν από τη γραμμή της μικρής περιοχής, ψηλά, άουτ η μπάλα!
18:43
72' Αλλαγή για τον Πανιώνιο, στη θέση του Χαλκιαδάκη ο Μπακασέτας.
18:44
73' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπακασέτα, στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, πολύ δυνατή, με δεύτερη προσπάθεια μπλόκαρε ο Δαύκος.
18:44
74' Αλλαγή για την Καλλονή, στη θέση του Μάρκοβιτς ο Κάρλσον.
18:45
74' Ευκαιρία για την Καλλονή, σέντρα του Γεωργίου από δεξιά, γυριστό του Φαβάλι, άουτ η μπάλα!
18:46
Διπλάσιες τελικές η Καλλονή, στο καλύτερο, ίσως, φετινό της παιχνίδι!
18:54
83' Αλλαγή για τον Πανιώνιο, στη θέση του Καθάριου ο Τζανδάρης.
18:56
85' Τελευταία αλλαγή και για την Καλλονή, στη θέση του Ελλακόπουλου ο Σπυρόπουλος.
19:00
Απίστευτη η πίεση από την Καλλονή!
19:01
Μπήκαμε στις καθυστερήσεις, τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.
19:04
90'+3' Λήξη του αγώνα!
19:41
Ο Κόρμπος είδε την κίτρινη κάρτα στο φινάλε του αγώνα. Διαμαρτυρήθηκε επειδή ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη, ενώ έβγαιναν τρεις του Πανιωνίου με έναν της Καλλονής...