Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση του Ολυμπιακού στο Αγρίνιο κόντρα στον Παναιτωλικό. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τον Ολυμπιακό.
Ματς για την 29η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας στο Αγρίνιο.
18:30
Δεν υπάρχει βαθμολογικό κίνητρο για καμία από τις δύο ομάδες.
18:30
Από τη μία οι ερυθρόλευκοι έχουν κατακτήσει εδώ και καιρό και μαθηματικά το πρωτάθλημα.
18:31
Ενώ από την άλλη, οι Αγρινιώτες δεν προλαβαίνουν να μπουν στα πλέι-οφ.
18:40
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
18:40
Παναιτωλικός (Γιάννης Μαντζουράκης): Κυριακίδης, Κουτρομάνος, Κούσας, Χαντάκιας, Ρουμπουλάκου, Μάκος, Παπάζογλου, Πάουλο, Φερέιρα, Ουάρντα, Μουνιός
18:40
Στον πάγκο: Περέιρα, Βασιλείου, Κάπελ, Βασιλούδης, Παπουτσογιαννόπουλος, Ρουσκουγιέδα, Κόρσενς
18:40
Ολυμπιακός (Μάρκο Σίλβα): Καπίνο, Μαζουακού, Σιόβας, Ντα Κόστα, Κασάμι, Ζντιέλαρ, Ερνάνι, Φορτούνης, Σεμπά, Ομάρ, Πουλίδο
18:41
Στον πάγκο: Ρομπέρτο, Μποτία, Μπουχαλάκης, Φουστέρ, Τσιμίκας, Πάρντο, Ιντέγε
18:53
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Τάσος Σιδηρόπουλος
18:58
1' Έναρξη της αναμέτρησης
19:04
5' Μεγάλη ευκαιρία στο ματς για τον Παναιτωλικό. Ο Ουάρντα σπάει την μπάλα στον Πάουλο που στέλνει την μπάλα άουτ σε τετ-α-τετ με τον Καπίνο.
19:05
7' ΓΚΟΛ 0-1 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
19:06
Ωραία σέντρα του Ερνάνι από τα αριστερά, ο Φορτούνης πετάγεται στην καρδιά της περιοχής και με όμορφη κεφαλιά ανοίγει το σκορ.
19:15
15' Σχετικά καλό ρυθμό έχει το ματς. Λείπουν οι ευκαιρίες.
19:16
17΄ Ωραίο κόψιμο του Ντα Κόστα σε επικίνδυνο γύρισμα του Πάουλο.
19:20
21' Kίτρινη κάρτα στον Ερνάνι
19:22
22' Χτύπημα του Ντα Κόστα στον Πάουλο, ο Σιδηρόπουλος κακός δεν του δείχνει κίτρινη.
19:24
25' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Ουάρντα βγήκε απέναντι στον Καπίνο, όμως το σουτ του από πλάγια θέση πέρασε άουτ.
19:29
30' ΓΚΟΛ 0-2 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!
19:30
Φοβερό άλμα του Ντα Κόστα έπειτα από κόρνερ του Ερνάνι η μπάλα στα δίχτυα του Κυριακίδη
19:35
36' Αρκετά δυνατά μαρκαρίσματα στο παιχνίδι.
19:41
43' Έχει χαλάσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά.
19:45
45' Απευθείας εκτέλεση κόρνερ από τον Φορτούνη, ο Κυριακίδης διώχνει
19:45
45+1' Κάνει και πάλι το ίδιο. Ο Φορτούνης εκτελεί νέο κόρνερ απευθείας, ο Κυριακίδης απομακρύνει και στη συνέχεια της φάσης ο Ντα Κόστα σημαδεύει το δοκάρι.
19:46
45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
19:47
Ο Ολυμπιακός προηγείται 2-0 στην έδρα του Παναιτωλικού
19:47
Φορτούνης και Ντα Κόστα τα γκολ.
19:47
Αγκαλιάστηκαν Φορτούνης - Κυριακίδης, με τον μεσοεπιθετικό του Ολυμπιακού να δίνει συγχαρητήρια στον γκολκίπερ του Παναιτωλικού για τις αποκρούσεις του.
20:03
46' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Βασιλείου στη θέση του Πάουλο.
20:03
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
20:10
52'΄Σουτ του Μάκου η μπάλα άουτ.
20:13
55' Φάση για τον Παναιτωλικό. Ατομική ενέργεια και σουτ του Μουνιός, ο Καπίνο διώχνει σε κόρνερ.
20:16
57' Ο Ντα Κόστα κάνει χέρι στην περιοχή ο Σιδηρόπουλος σταματάει νωρίτερα -σωστά- την φάση αφού ο Βασιλείου ήταν σε θέση οφσάιντ.
20:16
58' ΓΚΟΛ 0-3 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!
20:17
Αντεπίθεση για τους ερυθρόλευκους, ο Σεμπά υποδέχεται όμορφα την μπάλα και με σουτ νικάει τον Κυριακίδη.
20:18
59' Κεφαλιά του Ζντιέλαρ, έπειτα από φάουλ του Φορτούνη, η μπάλα άουτ.
20:23
65' Δεν έχει ρυθμό το παιχνίδι
20:25
67' Σουτ του Ερνάνι η μπάλα άουτ.
20:25
67' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Κάπελ αντί του Ρουμπουλάκου.
20:26
68' Αλλαγή και για τον Ολυμπιακό. Ο Πάρντο στη θέση του Σεμπά.
20:27
69' ΓΚΟΛ 0-4 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!
20:28
Κάθετη του Φορτούνη, ο Σεμπά σπάει στον Πουλίδο που πλασάρει στην κενή εστία.
20:31
73' 54-46% η κατοχή υπέρ του Ολυμπιακού.
20:33
75' Κίτρινη κάρτα στον Ντα Κόστα
20:34
76' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Παπάζογλου εκτός στη θέση του ο Παπουτσογιαννόπουλος.
20:35
77' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Σεμπά πέρασε ο Φουστέρ. Ο Μπουχαλάκης αντί του Κασάμι.
20:41
83' Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης
20:44
86' Ακυρώνεται γκολ του Βασιλείου για οφσάιντ. Οριακή η φάση.
20:44
86' ΓΚΟΛ 0-5 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!
20:45
Σέντρα του Φορτούνη, ο Πάρντο με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
20:46
88' ΓΚΟΛ 1-5 Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ!
20:47
Εξαιρετικό σουτ του Ουάρντα βρίσκει στον Ντα Κόστα και καταλήγει στα δίχτυα του Καπίνο.
20:47
89' Μεγάλη επέμβαση του Κυριακίδη σε δυνατό σουτ του Πάρντο.
20:48
90' ΓΚΟΛ 2-5 Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ!
20:49
Με ατομική ενέργεια ο Κάπελ νικάει τον Καπίνο
20:51
90+3' Τέλος της αναμέτρησης