Παρακολουθήστε σε real time τον επαναληπτικό του 2-0 υπέρ των Γερμανών.

21:26
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον επαναληπτικό ανάμεσα σε Ρεάλ και Βόλφσμπουργκ
21:26
Οι Γερμανοί έχουν σαφές προβάδισμα από το παιχνίδι του πρώτου γύρου, όταν και νίκησαν με το "καθαρό" 2-0.
21:27
Η βασίλισσα καλείται να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ, διαφορετικά θα είναι μεγάλο το σοκ του αποκλεισμού!
21:27
Και οι δύο ομάδες παίζουν "κομπλέ", αφού δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών
21:27
Ρεάλ Μαδρίτης: Κέιλορ Νάβας, Πέπε, Σέρχιο Ράμος, Ρονάλντο, Κρόος, Μπενζεμά, Μπέιλ, Μαρσέλο, Καζεμίρο, Καρβαχάλ, Μόντριτς
21:27
Βόλφσμπουργκ: Μπενάλιο, Βιεϊρίνια, Νάλντο, Ντάντε, Ροντρίγκεζ, Λουίς Γκουστάβο, Γκιλαβογκί, Ενρίκε, Άρνολντ, Ντράξλερ, Σίρλε
21:27
Στον πάγκο της βασίλισσας: Κασίγια, Βαράν, Χάμες, Λούκας Βάσκεθ, Χεσέ, Ίσκο, Ντανίλο
21:27
Στον πάγκο των λύκων: Καστέλς, Σέφερ, Καλιγκιούρι, Κρούζε, Ντοστ, Τρες, Κνόχε
21:30
21:30
Κάπως έτσι υποδέχθηκε ο κόσμος την αποστολή της Ρεάλ κατά την άφιξή της στο Μπερναμπέου. Φυσικά δεν θα πέφτει... καρφίτσα απόψε
21:38
Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
21:39
Πολύ ωραία ατμόσφαιρα στο Μπερναμπέου, κορεό από τους οπαδούς της Ρεάλ στο πέταλο
21:43
Ο άλλοτε άσος του ΠΑΟΚ, Αντελίνο Βιεϊρίνια θα παίξει και σήμερα δεξί μπακ!
21:43
Σέντρα στην αναμέτρηση
21:45
Κυκλοφορεί την μπάλα η Ρεάλ από τα πρώτα λεπτά.
21:49
6' Δοκάρι για τη Ρεάλ
21:49
Εκτέλεση κόρνερ του Κρόος, ο Σέρχιο Ράμος πιάνει μια... περίεργη κεφαλιά, με την μπάλα να σταματά στην εξωτερική πλευρά του οριζόντιου δοκαριού της Βόλφσμπουργκ!
21:50
8' Μόντριτς και Μπενζεμά παίζουν το 1-2, αλλά η παράλληλη μπαλιά του πρώτου για τον Ρονάλντο δεν είναι καλή και διώχνει η άμυνα των Γερμανών
21:55
Πιέζει πάρα πολύ η Ρεάλ, προσπαθεί να διασπάσει την άμυνα των λύκων
21:58
16' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΕΑΛ, 1-0!
21:59
Ο Καρβαχάλ ελίσσεται από τα δεξιά, σεντράρει στην καρδιά της άμυνας (κι ενώ η μπάλα κόντραρε σε σώματα και... βόλεψε) και εκεί πετάγεται ο Κριστιάνο για το 1-0!
22:00
17' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΕΑΛ, 2-0!
22:00
Εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά, πετάγεται ξανά όμορφα ο Κριστιάνο και με κεφαλιά νικά τον Μπενάλιο για το 2-0! Ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα η βασίλισσα, έχει ξεσηκωθεί στο πόδι όλο το Μπερναμπέου!
22:01
15ο γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο στη φετινή διοργάνωση!
22:05
Δεν αφήνει το πόδι από το γκάζι η βασίλισσα, την ώρα που η Βόλφσμπουργκ δεν μπορεί να κάνει τίποτα. Στο 22' φτάσαμε, πάντα στο 2-0
22:10
27' Πρώτο σουτ για τους φιλοξενούμενους, το κάνει ο Σίρλε, αλλά είναι αδύναμο και η μπάλα καταλήγει στα χέρια του Κέιλορ Νάβας
22:12
29' Ο Μπενζεμά μπαίνει στην περιοχή των λύκων, κάνει το διαγώνιο σουτ, αλλά είναι σε σωστή θέση ο Μπενάλιο και μαζεύει την μπάλα
22:15
32' Αναγκαστική αλλαγή για την Βόλφσμπουργκ. Έξω με πρόβλημα ο παικταράς Ντράξλερ, στη θέση του ο Κρούζε
22:16
Έχουν ανέβει οι φιλοξενούμενοι μετά το 20-25' που ουσιαστικά... δεν είχαν μπει στην αναμέτρηση
22:16
34' Μεγάλη φάση για την Βόλφσμπουργκ!
22:16
Βολίδα του Λουίς Γκουστάβο, ο Κέιλορ Νάβας είναι σε ετοιμότητα και διώχνει σε κόρνερ με τις γροθιές
22:19
36' Ο Μαρσέλο δέχθηκε ένα χτύπημα στο πρόσωπο από τον Βιεϊρίνια και σωριάστηκε στο έδαφος ζαλισμένος. Δέχεται τώρα τις πρώτες βοήθειες ο Βραζιλιάνος
22:19
37' Γυριστή κεφαλιά του Μπέιλ υπό πίεση, φεύγει άουτ η μπάλα
22:20
38' Μεγάλη φάση για τους λύκους!
22:21
Τρύπα στην καρδιά της άμυνας της Ρεάλ, ο Ενρίκε "χάνει" το κοντρόλ και δεν μπορεί να σουτάρει με την μία. Μετά την καθυστέρησή του, του την έπεσαν δύο παίκτες των Μαδριλένων και τον εμπόδισαν να εκτελέσει
22:23
Στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους. Οι Γερμανοί έχουν ισορροπήσει την... εκρηκτική εκκίνηση των Ισπανών.
22:30
45+1' Κίτρινη κάρτα στον Άρνολντ για «ύπουλο» μαρκάρισμα στον Καζεμίρο
22:30
Ημίχρονο στην Μαδρίτη. Μέσα σε δύο λεπτά, ο Κριστιάνο ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα (2-0), αλλά μετά το 25'-30' η Βόλφσμπουργκ... εμφανίστηκε στο Μπερναμπέου, σταμάτησε την έκρηξη της βασίλισσας και παραμένει ζωντανή για πρόκριση.
22:46
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
22:48
48' Κεφαλιά Ράμος, βρίσκει η μπάλα στον Νάλντο και κόρνερ για τη Ρεάλ. Πιέζει η ομάδα του Ζιντάν
22:53
52' Δύσκολο διαγώνιο σουτ του Σίρλε, αρκετά άουτ η μπάλα
22:57
57' Εκτελεί φάουλ ο Ρονάλντο, λίγο έξω από την περιοχή των Γερμανών, κοντράρει στα σώματα η μπάλα και καταλήγει κόρνερ. Αυτό πέρασε ανεκμετάλλευτο.
23:00
60' Παραλίγο να σκοράρει με... αυτογκόλ η Ρεάλ! Ο Μόντριτς έκανε το παράλληλο γύρισμα, οι Νάλντο-Γκιλαβογκί δεν μπόρεσαν να διώξουν σωστά, με την μπάλα να παίρνει τροχιά για την εστία της Βόλφσμπουργκ, αλλά ο Μπενάλιο έδιωξε
23:01
23:06
66' Δοκάρι για τη Ρεάλ!
23:09
Ο Σέρχιο Ράμος πιάνει την κεφαλιά, αυτή χτυπάει στο δοκάρι της Βόλφσμπουργκ και πριν περάσει την τελική γραμμή, την μαζεύει ο Μπενάλιο, που σώζει τους λύκους από την παραβίαση. Παραμένει το 2-0 υπέρ της Ρεάλ
23:10
Δεν έχει φανεί πάντως καθαρά αν πέρασε ή όχι η μπάλα. Δεν είδαμε καν κάποιο «καλό» ριπλέι
23:10
Το στιγμιότυπο είναι απ' όταν μάζεψε την μπάλα ο Μπενάλιο. Νωρίτερα ίσως να 'χει περάσει τη γραμμή. Εικόνα live21960752/89476.jpg
23:12
Ο Ενρίκε της Βόλφσμπουργκ έχει χτυπήσει άσχημα και παραμένει πεσμένος στο έδαφος, δεχόμενος τις πρώτες βοήθειες
23:13
72' Ο Καλιγκιούρι μπαίνει αντί του Ενρίκε. Ο άτυχος άσος των Γερμανών δεν μπορούσε να συνεχίσει, φαινόταν ζαλισμένος και σε κατάσταση που δεν του επέτρεπε να συνεχίσει
23:13
73' Άστοχο σουτ του Μπενζεμά μέσα από την περιοχή, ψηλά άουτ το γυριστό του
23:16
75' Φάουλ κερδίζει η Ρεάλ πάνω στο ημικύκλιο της περιοχής της Βόλφσμπουργκ. Κίτρινη κάρτα στον Λουίς Γκουστάβο. Είναι ευκαιρία εδώ για τη βασίλισσα για ν' απειλήσει.
23:17
77' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΕΑΛ, 3-0!
23:18
Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρονάλντο (χατ-τρικ) και γκολ για τη Ρεάλ. Σκορ πρόκρισης τώρα για τους Μαδριλένους!
23:20
80' Ντοστ αντί Γκιλαβογκί για την Βόλφσμπουργκ. Όλα για όλα από τους "λύκους" τώρα
23:20
80' Κίτρινη κάρτα στον Ρονάλντο που πήγε με ιδιαίτερο... ζήλο για την μπάλα
23:21
81' Φάση για τη Ρεάλ
23:22
Βγαίνουν στην αντεπίθεση οι Μαδριλένοι, με τον Μπενζεμά να μπαίνει στην περιοχή, να συγκλίνει, να σουτάρει, αλλά τον Μπενάλιο να εκτινάσσεται και να κρατά το 3-0
23:24
84' Μέσα ο Χεσέ, έξω ο Μπενζεμά για τη Ρεάλ
23:26
Αποθέωση για τον Κριστιάνο από όλο το γήπεδο. Χατ-τρικ πέτυχε, το αξίζει!
23:27
86' Νέα φάση για τη Ρεάλ! Ο Χεσέ ελίσσεται ωραία στην περιοχή, πιάνει το σουτ με το δεξί, αλλά ο Μπενάλιο ξανά λέει όχι και κρατά όρθια την ομάδα του για ένα... χρυσό γκολ!
23:30
90' Ωραία πάσα του Χεσέ στον Μπέιλ, αυτός κάνει αδύναμο σουτ μέσα από την περιοχή και ο Μπενάλιο μπλοκάρει σταθερά
23:31
90+1' Κίτρινη κάρτα στον Βιεϊρίνια που σταμάτησε τον Μπέιλ και απέτρεψε τον αιφνιδιασμό της Ρεάλ
23:32
91' Βγαίνει ο Μόντριτς, μπαίνει ο Βαράν
23:35
Λήξη του ματς. Η Ρεάλ Μαδρίτης παίρνει τη νίκη με σκορ 3-0 (χατ-τρικ ο Κριστιάνο), ανατρέπει την ήττα με 2-0 από το πρώτο ματς και προκρίνεται στα ημιτελικά του Champions League, αφήνοντας εκτός τους μαχητικούς λύκους της Βόλφσμπουργκ.