Μπενφίκα-Μπάγερν Μονάχου 2-2

Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη του δεύτερου προημιτελικού ανάμεσα στην Μπενφίκα και την Μπάγερν Μονάχου. Οι Βαυαροί είχαν επικρατήσει στο πρώτο ματς με 1-0.

21:15
Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον επαναληπτικό προημιτελικό ανάμεσα στην Μπενφίκα και την Μπάγερν με το πρώτο παιχνίδι να έχει τελειώσει στο 1-0 υπέρ των Βαυαρών.
21:15
Η ενδεκάδα για την Μπάγερν:Νόιερ, Αλκάνταρα, Ριμπερί, Χάβι Μαρτίνεθ, Ντάγκλας Κόστα, Λαμ, Αλόνσο, Βιδάλ, Μίλερ, Αλάμπα, Κίμιχ
21:16
Η ενδεκάδα για την Μπενφίκα: Έντερσον, Αλμέιδα, Ζαρντέλ, Λίντελοφ, Ελισέου, Φέισα, Σάντσες, Σάλβιο, Καρσελά, Πίτσι, Χιμένες
21:16
Στον πάγκο για την Μπάγερν: Όλριχ, Λεβαντόφσκι, Ραφίνια, Γκέτσε, Κομάν, Μπερνάτ, Ρόντε
21:16
Στον πάγκο για την Μπενφίκα οι: Πάουλο Λόπες, Λουιζάο, Σάμαρης, Γκουέντες, Ταλίσκα, Γιόβιτς, Σεμέδο
21:18
Για τους Γερμανούς στο κέντρο της άμυνας θα ξεκινήσει ο Χάβι Μαρτίνεθ με τον Κίμιχ παρτενέρ, ενώ στην κορυφή θα παίξει ο Τόμας Μίλερ.
21:18
Επί της ουσίας ο Πίτσι θα παίξει πίσω από τον Χιμένες, με αυτό το δίδυμο να καλείται να καλύψει το κενό των Μήτρογλου και Ζόνας.
21:20
Διαιτητής ο Ολλανδός Μπγιόρν Κάιπερς, στους 15 βαθμούς η θερμοκρασία στη Λισαβόνα
21:42
1' Σέντρα αγώνα
21:44
2' Φάουλ σε καλή θέση για την Μπενφίκα, κερδίζει ο Χιμένες από τον Κίμιχ.
21:45
3' Κόρνερ για την Μπενφίκα, μετά την εκτέλεση του Ελισέου και την πρόσκρουση της μπάλας στα πόδια του Κίμιχ.
21:49
7' Κόρνερ για Μπάγερν
21:57
15' Ο Αλάμπα σέντρα για τον Ριμπερί που αδράνησε, μπλόκαρε ο Έντερσον.
22:01
19' Σέντρα του Λαμ από δεξιά, ο Μίλερ με μία το πλασέ η μπάλα άουτ.
22:03
21' Προσπάθεια του Αλάμπα να βρει χώρο για σουτ, αλλά η μπάλα φεύγει πολύ μακριά από την εστία.
22:04
22' Σέντρα του Τιάγκο, κεφαλιά του Βιδάλ, δεν δυσκολεύτηκε ο Έντερσον.
22:09
27' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Χιμένες
22:10
Ο Χιμένες μετά από σέντρα από αριστερά του Ελισέου προλαβαίνει την άστοχη έξοδο του Νόιερ και ανοίγει το σκορ για τους Αετούς.
22:13
30' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπενφίκα, μετά τη σέντρα του Σάλβιο από δεξιά ο Χιμένες κοντρολάρει, αλλά το σουτ του εξουδετερώνει σε δύο χρόνους ο Νόιερ.
22:14
32' Σουτ του Τιάγκο πολύ άστοχο
22:15
34' Ηρωική έξοδος του Έντερσον στα πόδια του Λαμ.
22:20
38' ΓΚΟΟΟΛ 1-1 ο Βιδάλ
22:21
Γύρισμα του Λαμ, ο Έντερσον διώχνει με το ένα χέρι, αλλά στο όριο της περιοχής περιμένει ο Βιδάλ που με αριστερό σουτ γράφει το 1-1.
22:27
45' Νέα ευκαιρία για τον Βιδάλ, μετά από εξαιρετική πάσα του Αλόνσο, το σουτ του Χιλιανού από πλάγια πάνω από την εστία.
22:29
46' Λήξη α' μέρους ισόπαλες 1-1 οι δύο ομάδες. Ο Χιμένες άνοιξε το σκορ στο 27' και ο Βιδάλ έκανε το 1-1 στο 38'.
22:44
46' Σέντρα β' μέρους
22:50
51' Κόρνερ για την Μπάγερν
22:51
52' ΓΚΟΟΟΟΛ η Μπάγερν
22:52
Εκτέλεση κόρνερ του Τσάμπι Αλόνσο, ο Χάβι Μαρτίνεθ την πρώτη κεφαλιά από το δεύτερο δοκάρι, ο Μίλερ απλά σπρώχνει την μπάλα στην άδεια εστία.
22:52
54' Κόρνερ για την Μπενφίκα
22:53
55' Ο Ντάγκλας Κόστα βγαίνει απέναντι από τον Έντερσον, αλλά ο πορτιέρο της Μπενφίκα βουτάει ηρωικά στα πόδια του και τον σταματά.
22:54
55' Σουτ του Ριμπερί λίγο πάνω από την εστία.
22:56
58' Αλλαγή για την Μπενφίκα, με τον Γκέντες αντί του Πίτσι.
22:59
60' Ατομική προσπάθεια του Ντάγκλας Κόστα και διαγώνιο σουτ η μπάλα στο δοκάρι κι έξω.
23:00
62' Σουτ του Αλμέιδα, δύσκολα ο Νόιερ με το ένα χέρι σε κόρνερ.
23:02
63' Εκτέλεση φάουλ του Γκέντες, ψηλά πάνω από την εστία του Νόιερ
23:03
65' Κόρνερ για την Μπάγερν
23:07
68' Δεν μετράει το γκολ του Μίλερ, αφού νωρίτερα ο Αλάμπα που κάνει σέντρα είναι σε αντικανονική θέση.
23:07
68' Ο Ταλίσκα αντί του Σάλβιο
23:09
70' Κίτρινη ο Καρσελά
23:10
72' Ο Βιδάλ κάνει ένα αδύναμο σουτ, όμως ο Έντερσον χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια και για καλή του τύχη η μπάλα φεύγει κόρνερ.
23:14
74' Κίτρινη στον Μαρτίνεθ που ανατρέπει τον Χιμένες λίγο έξω από την περιοχή, αλλά οι Πορτογάλοι διαμαρτύρονται πως ο παίκτης τους βρισκόταν σε προφανή θέση για γκολ και μάλλον έχουν δίκιο.
23:15
Προειδοποίηση στον Ρουί Βιτόρια από τον Ολλανδό διαιτητή.
23:15
75' 2-2 ΓΚΟΟΟΛ ο Ταλίσκα
23:15
Με απευθείας εκτέλεση φάουλ
23:20
82' Ο Μίλερ κατεβάζει την μπάλα, ο Αλμέιδα προλαβαίνει να διώξει σε κόρνερ.
23:22
84' ο Λεβαντόφσκι αντί του Μίλερ.
23:23
84' Φάουλ σε καλή θέση για την Μπενφίκα ξανά.
23:23
85' Ταλίσκα δίπλα από την εστία.
23:27
88' ο Γιόβιτς αντί του Ελισέου
23:29
90' Μπερνάτ αντί Τσάμπι Αλόνσο
23:30
90' Τρία λεπτά έξτρα χρόνος.
23:30
91' Κίτρινη ο Αλμέιδα
23:31
92' Γκέτσε αντί Ριμπερί
23:32
93' Τεράστια ευκαιρία με τον Γιόβιτς να σουτάρει ολομόναχος πάνω στο Νόιερ. Τέλος ματς 2-2.