Παναθηναϊκός-Πανθρακικός

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση των δύο ομάδων στη Λεωφόρο.

18:39
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς του Παναθηναϊκού με τον Πανθρακικό για την τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος.
18:39
Το τριφύλλι στρέφει ουσιαστικά την προσοχή του στα πλέι οφ και θέλει απόψε να δείξει... ζεστός ενόψει της συνέχειας. Από την άλλη, το σημερινό είναι το κύκνειο άσμα του ήδη υποβιβασμένου Πανθρακικού
18:41
Απόψε είναι και η τελευταία φορά που το πέταλο της Λεωφόρου (Θύρα13-14) είναι κλειστό, μετά την απόφαση Κοντονή. Από τα πλέι οφ, οι οργανωμένοι του Παναθηναϊκού θα μεταφερθούν εκ νέου στη... φυσική τους θέση.
18:43
Παναθηναϊκός: Γιαννακόπουλος, Μέστο, Χουχούμης, Τελάντερ, Μολέδο, Λουντ, Λαγός, Βιγιαφάνιες, Καλτσάς, Λέτο, Μπεργκ
18:43
Πανθρακικός: Τζελέπης, Παπαγεωργίου, Μελίσσης, Ηλιάδης, Χασομέρης, Γαβριηλίδης, Χρήστου, Ρούσσος, Μπουγαϊδης, Μπαϊκαρά, Τσιάρας
18:43
Στον πάγκο του Παναθηναϊκού: Βλαχοδήμος Ο., Κλωναρίδης, Νάνο, Σάντσεζ, Μπουμάλ, Βλαχοδήμος Π. και Εβαντζελίστα
18:44
Στον πάγκο του Πανθρακικού: Γιούδας, Τζάνης, Ζαράβος, Ψάλτης, Νικόλτσης, Μουδούρογλου και Ποτουρίδης
18:45
Διαιτητής του αγώνα ο Γιάννης Μουρτζάκης.
18:54
Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, με πράσινες φανέλες ο Παναθηναϊκός, με άσπρες ο Πανθρακικός
18:55
Ντεμπούτο για τον Γιαννακόπουλο κάτω από την εστία.
18:56
Ο Λέτο σήμερα συμπληρώνει 100 συμμετοχές με την φανέλα του Παναθηναϊκού
18:56
Ενός λεπτού σιγή στη Λεωφόρο, στην μνήμη του αδικοχαμένου 16χρονου ποδηλάτη, Σπύρου Ντόκου που έφυγε τόσο πρόωρα από τη ζωή.
18:58
Σέντρα στη Λεωφόρο
19:00
1' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Οι πράσινοι κλέβουν την μπάλα λίγο έξω από την περιοχή του Πανθρακικού, ο Λέτο γίνεται κάτοχος, μπαίνει μέσα, αλλά το διαγώνιο σουτ του φεύγει στην εξωτερική πλευρά της εστίας
19:03
Αναμενόμενη η εικόνα του ματς από την αρχή. Στο μισό γήπεδο ο Πανθρακικός, προσπαθεί να βρει διαδρόμους το τριφύλλι
19:06
8' Ωραία αναπτύχθηκαν από τα δεξιά οι πράσινοι, ο Λέτο δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα από την "γεμάτη" σέντρα του Καλτσά
19:08
Τίποτα ιδιαίτερο στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα, χαλαροί οι ρυθμοί στη Λεωφόρο.
19:10
12' Σέντρα-διαβήτης του Χουχούμη, ο Μπεργκ δεν βρίσκει στον βηματισμό του την μπάλα και δεν μπορεί ν' απειλήσει
19:11
13' Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Ηλιάδης του Πανθρακικού, λόγω τραυματισμού στο γόνατο.
19:13
15' Μέσα ο Μουδούρογλου, έξω ο τραυματίας Ηλιάδης για τους Θρακιώτες.
19:13
15' Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό
19:14
Ο Καλτσάς σεντράρει ωραία από τα δεξιά, ο Μπεργκ είναι μόνος στο ύψος της μικρής περιοχής, αλλά η κεφαλιά του δεν είναι καλή και ουσιαστικά στέλνει την μπάλα πάνω στον Τζελέπη.
19:15
17' Νέα μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό
19:16
Άθελά του, ο Χασομέρης βγάζει τετ-α-τετ τον Καλτσά με τον Τζελέπη, αλλά ο τερματοφύλακας του Πανθρακικού νικά τον αντίπαλό του!
19:21
23' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ, 1-0
19:22
Εξαιρετική κάθετη μπαλιά του Βιγιαφάνιες για τον Λέτο, αυτός μέσα από την περιοχή κάνει φαλτσαριστή σέντρα-σουτ, με τον Μπεργκ να σπρώχνει τελικώς την μπάλα στα δίχτυα του Τζελέπη, ο οποίος είχε «ακινητοποιηθεί».
19:24
26' Ξαφνικό σουτ του Χρήστου, σε ετοιμότητα ο Γιαννακόπουλος μπλοκάρει την μπάλα
19:24
26' Κίτρινη κάρτα στον Μπαϊκαρά για σκληρό φάουλ πάνω στον Χουχούμη.
19:27
29' Φάση για τον Παναθηναϊκό
19:28
Ωραία σέντρα του Μέστο, ο Μπεργκ στην καρδιά της άμυνας πιάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα φεύγει δίπλα απ' το δεξί κάθετο δοκάρι του Πανθρακικού
19:28
30' Πανέμορφη ενέργεια του Λέτο (αποφεύγει μαρκάρισμα τριών αντιπάλων του), βγάζει εξαιρετική πάσα για τον Βιγιαφάνιες, αλλά το κοντρόλ του δεύτερου δεν είναι καλό μέσα στην περιοχή και χάνει την ευκαιρία να απειλήσει.
19:29
31' Σουτ του Μπεργκ από τα όρια της μεγάλης περιοχής, κοντράρει η μπάλα στον Μελίσση και φτάνει χωρίς δύναμη στην αγκαλιά του Τζελέπη
19:31
Πρώτη φορά κάτω από την εστία του Παναθηναϊκού ο Γιαννακόπουλος - Δεν έχει απειληθεί σήμερα Εικόνα live21960765/4717.jpg
19:35
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους. Ίδια η εικόνα του αγώνα, πάντα στο 1-0 ο Παναθηναϊκός με το γκολ του Μπεργκ
19:35
37' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Δυνατό σουτ του Μπεργκ, ελάχιστα έξω από την περιοχή, το βγάζει εντυπωσιακά ο Τζελέπης
19:36
38' Κακώς δεν μετρά γκολ του Παναθηναϊκού ως οφσάιντ. Η μπάλα πάει στον Μολέδο (που σκοράρει) από λανθασμένο διώξιμο του αμυντικού του Πανθρακικού.
19:39
42' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΌ, 2-0
19:40
Τρομερή κάθετη μπαλιά από τον Βιγιαφάνιες, ο Μπεργκ βγαίνει μόνος απέναντι από τον Τζελέπη και με ψιλοκρεμαστό πλασεδάκι γράφει το 2-0. Πανέμορφο γκολ!
19:42
19:44
Είναι σκέτη απόλαυση ο Βιγιαφάνιες. Μπορεί ανά πάσα στιγμή να βγάλει μια μπαλιά και να σε αφήνει «άφωνο».
19:45
45+2' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΌ, 3-0
19:47
Σέντρα του Μέστο από τα δεξιά, ο Λέτο δεν μπορεί να νικήσει τον Τζελέπη από κοντά στο δεύτερο δοκάρι, αλλά η μπάλα -μετά την απόκρουση του τερματοφύλακα του Πανθρακικού- φτάνει στον Μπεργκ κι αυτός με κενή εστία "γράφει" το 3-0!
19:47
Ημίχρονο στη Λεωφόρο. Ο Παναθηναϊκός προηγείται 3-0 του Πανθρακικού με χατ-τρικ του Μπεργκ
20:03
Ο Εβαντζελίστα πέρασε στο ματς αντί του Λουντ
20:03
Σέντρα στο δεύτερο μέρος
20:04
47' Τεράστια φάση για τον Παναθηναϊκό
20:04
Ο Λέτο βγάζει στον Μπεργκ, με τη βοήθεια της τύχης η μπάλα φτάνει ξανά στον Αργεντινό, αλλά πιάνει κακό σουτ από κοντά και χάνει μοναδική ευκαιρία
20:06
49' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ, 3-1
20:07
Ο Χρήστου βλέπει υπέροχα στον κενό χώρο τον Μουδούρογλου, ο Γιαννακόπουλος βγαίνει μακριά από την εστία του για να τον σταματήσει, αλλά δεν τα καταφέρνει και ο άσος του Πανθρακικού εκτελεί από πλάγια θέση για το 3-1.
20:09
52' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΌ, 4-1
20:12
Λέτο-Μπεργκ συνεργάζονται ξανά, με τον Αργεντινό να βγάζει στον Σουηδό κι αυτός να βγαίνει απέναντι από τον Τζελέπη και να φτάνει στο καρέ για το 4-1!
20:15
57' Παραλίγο να βάλει... τρελή γκολάρα ο Λέτο
20:15
Από μακριά, δεξιά και πλάγια θέση, ο Λέτο προσπαθεί να εκτελέσει εντυπωσιακά τον Τζελέπη, αλλά ο γκολκίπερ του Πανθρακικού του λέει "όχι"
20:15
20:16
Αγγίζει το πέμπτο γκολ ο Μπεργκ. Πιάνει νέα κεφαλιά στο 59', αλλά η μπάλα φεύγει... χιλιοστά δίπλα από το δοκάρι!
20:16
59' Αλλαγή για το τριφύλλι. Έξω ο Καλτσάς, μέσα ο Π. Βλαχοδήμος
20:18
61' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΌ, 5-1, ΠΕΜΠΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΜΠΕΡΓΚ!!
20:19
Εξαιρετική συνεργασία των Μπεργκ-Λέτο, ο Αργεντινός βγάζει σε θέση βολής τον Σουηδό και αυτός πετυχαίνει το ΠΕΜΠΤΟ γκολ του απόψε!
20:21
64' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό Βολίδα από πολύ μακριά του Λαγού, τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Τζελέπη. Έχει ξεσηκωθεί ο κόσμος!
20:24
67' Ψιλοκρεμαστή κεφαλιά του Μολέδο, πάνω απ' τα δοκάρια φεύγει η μπάλα
20:26
20:28
71' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΌ, 6-1
20:29
Σέντρα-σουτ του Βιγιαφάνιες από τα αριστερά, η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά, αιφνιδιάζεται ο Τζελέπης και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα!
20:31
74' Ο Τζελέπης βρίσκεται σε σωστή θέση και μπλοκάρει την μπάλα σε αδύναμο σουτ του Λέτο μέσα από την περιοχή. Ψάχνει διακαώς το γκολ ο "Σέμπα"
20:34
Όλοι όρθιοι στη Λεωφόρο αποθεώνουν και χειροκροτούν τον Μπεργκ, ο οποίος με ΠΕΝΤΕ γκολ αποχωρεί από το γήπεδο. Στη θέση του στο 77' ο Μπουμάλ
20:34
"Είναι τρελός ο Σουηδός" ακούγεται από τον κόσμο.
20:35
77' Αλλαγή και για τον Πανθρακικό. Ο Ψάλτης αντί του Τσιάρα
20:39
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης. Πάντα στο 6-1 ο Παναθηναϊκός, με πέντε γκολ του Μπεργκ
20:45
88' Διαγώνιο σουτ του Μέστο, μέσα από την περιοχή, δεν βρίσκει στόχο ο Ιταλός
20:49
91' Κεφαλιά του Λέτο στο δεύτερο δοκάρι, φεύγει άουτ. Ο Αργεντινός θέλει τόσο πολύ να σκοράρει, αλλά δεν του βγαίνει. Έχει 3 ασίστ βέβαια
20:50
Λήξη του αγώνα. Χορταστική νίκη για τον Παναθηναϊκό με σκορ 6-1 κόντρα στον Πανθρακικό που του χρόνου θα παίζει Football League. Πέντε γκολ ο μυθικός Μπεργκ! Μετά και την ήττα της ΑΕΚ -και δεδομένου πως της έχουν αφαιρεθεί σε πρώτο βαθμό τρεις βαθμοί- το τριφύλλι είναι 2ο στην κανονική διάρκεια.