Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr τον πρώτο ημιτελικό του Champions League ανάμεσα στη Σίτι και την Ρεάλ στο Μάντσεστερ.

20:52
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Σίτι κόντρα στην Ρεάλ.
20:53
Πρόκειται για το πρώτο ματς των δύο ομάδων στο "Etihad" για τα ημιτελικά του Champions League.
21:02
H βασίλισσα απόψε θα παίξει τον έκτο σερί ημιτελικό στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση. Αντίθετα, οι πολίτες παίζουν για πρώτη φορά στην ιστορία τους σε αυτή τη φάση.
21:10
21:18
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
21:18
Σίτι (Μανουέλ Πελεγκρίνι): Χαρτ, Σανιά, Κομπανί, Οταμέντι, Κλισί, Φερνάντο, Φερναντίνιο, Νάβας, Σίλβα, Ντε Μπρούιν, Αγκουέρο
21:18
Στον πάγκο: Καμπαγέρο, Μανγκαλά, Ζαμπαλέτα, Κολάροφ, Ντελφ, Στέλφ, Ιεανάτσο
21:19
Noκ-άουτ για τους πολίτες είναι ο Γιάγια Τουρέ, ενώ δεν έχει δηλωθεί στη λίστα της UEFA ο Σαμίρ Νασρί.
21:19
21:20
Ρεάλ (Ζινεντίν Ζιντάν): Νάβας, Καρβαχάλ, Πέπε, Ράμος, Μαρσέλο, Κρόος, Κασεμίρο, Λούσκας Βάσκεθ, Μόντριτς, Μπέιλ, Μπενζεμά
21:20
Στον πάγκο: Κασίγια, Βαράν, Ντανίλο, Ίσκο, Χεσέ, Κόβατσιτς, Χάμες
21:21
Εκτός αποστολής, την τελευταία στιγμή, έμεινε για τους μερένχες ο Κριστιάνο Ρονάλντο, παρότι οι πιθανότητες ήταν με το μέρος του.
21:21
Αντίθετα, ο Καρίμ Μπενζεμά, που επίσης ταλαιπωρήθηκε από τραυματισμό βρίσκεται κανονικά στην ενδεκάδα.
21:21
21:26
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι Τσουνέιτ Τσακίρ από την Τουρκία.
21:31
Μιλώντας στον σχολιαστή του BBC, Όουεν Χάργκρεϊβς, ο Κριστιάνο Ρονάλντο επιβεβαίωσε το πρόβλημα τραυματισμού που αντιμετωπίζει τονίζοντας ότι: "Αν ήταν τελικός θα έπαιζα".
21:32
21:33
Στην UEFA αναρωτιούνται αν η Σίτι μπορεί να αποδείξει απόψε πως ξεκίνησε η δική της εποχή! Για να δούμε...
21:35
Η σύγκριση των δύο μονομάχων μέσα από τα στατιστικά τους στα τελευταία δέκα παιχνίδια στο Champions League. Εικόνα live21960772/110929.jpg
21:37
Η Ρεάλ Μαδρίτης δίνει το σύνθημα:
21:38
Οι πολίτες δεν μπορούν να περιμένουν...
21:40
Φοβερή ατμόσφαιρα από τους Άγγλους. Το "Etihad" έχει γεμίσει με σημαίες στα χρώματα της Σίτι.
21:45
21:45
1' Έναρξη της αναμέτρησης
21:49
Κατάμεστο από 55.000 θεατές είναι το γήπεδο. Ανάμεσά τους και σχεδόν 3.000 οπαδοί της Ρεάλ.
21:52
7' Χωρίς κάποια καλή στιγμή μέχρι στιγμής στο ματς.
21:53
21:59
14' Η Σίτι πιέζει σωστά στη μεσαία γραμμή και δημιουργεί προβλήματα στην ανάπτυξη της Ρεάλ, που δεν πλησιάζει την περιοχή του Χαρτ.
22:05
20' Συμπληρώθηκε το πρώτο 20λεπτο. Απόλυτα ισορροπημένο το ματς, χωρίς φάσεις για καμιά από τις δύο ομάδες.
22:09
24' Πρώτη κίτρινη στο ματς για τον Πέπε, που "σήκωσε" με τάκλιν τον Ντε Μπρούιν.
22:12
27' Έχει αρχίσει να πιέζει η Σίτι με γεμίσματα στην περιοχή.
22:17
32' 52-48% η κατοχή της μπάλας υπέρ της Σίτι.
22:19
34' Ο Μπέιλ σουτάρει από μακρινή απόσταση, ο Φερναντίνιο βάζει την κόντρα και η μπάλα καταλήγει εύκολα στην αγκαλιά του Χαρτ.
22:25
39' Μυϊκό πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Σίλβα, θα αποχωρήσει από το ματς.
22:25
40' Αναγκαστική αλλαγή για την Μάντσεστερ Σίτι. Στη θέση του Σίλβα, που τραυματίστηκε, πέρασε ο Ιεανάτσο.
22:30
45' Τελική προσπάθεια για την Ρεάλ. Ο Πέπε σπάει στον Μπενζεμά, αυτός επιχειρεί με τη μία το σουτ και στέλνει την μπάλα πολλά μέτρα πάνω απ' την εστία του Χαρτ.
22:31
Δύο λεπτά καθυστερήσεων
22:33
45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
22:33
Σίτι και Ρεάλ παραμένουν "κολλημένες" στο 0-0, έπειτα από ένα άκρως συντηρητικό πρώτο ημίχρονο στο "Etihad".
22:48
46' Αλλαγή για την Ρεάλ. Ο Χεσέ στη θέση του Μπενζεμά.
22:48
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
22:49
46' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς! Η Σίτι βγάζει ωραία αντεπίθεση, η μπάλα φτάνει στον Αγκουέρο, που σουτάρει γρήγορα και την στέλνει πάνω απ' την εστία του Νάβας.
22:54
22:57
54' Φάση για την Ρεάλ. Εκτέλεση κόρνερ του Κρόος, ο Ράμος παίρνει την κεφαλιά αλλά στέλνει την μπάλα πάνω στον Χάρτ.
23:01
58' Το ματς συνεχίζει να μην έχει ρυθμό, όμως υπάρχει μεγαλύτερη κινητικότητα σε σχέση με το πρώτο ημίχρονο.
23:09
66' Σουτ του Κρόος, η μπάλα άουτ χωρίς να ενοχλήσει ιδιαίτερα τον Χαρτ.
23:14
70' Δοκάρι η Ρεάλ! Όμορφη κεφαλιά του Χεσέ, έπειτα από σέντρα του Καρβαχάλ, η μπάλα στο δοκάρι κι έξω.
23:16
73' Σουτ του Μόντριτς η μπάλα άουτ.
23:17
75' Φάση για τη Ρεάλ. Έξυπνο πλασέ του Μπέιλ,η μπάλα λίγο άουτ.
23:19
77' Αλλαγή για τη Σίτι. Στη θέση του Νάβας πέρασε ο Στέρλινγκ.
23:23
79' Φάση για τη Ρεάλ. Ο Κασεμίρο παίρνει την κεφαλιά έπειτα από κόρνερ και ο Χαρτ διώχνει υπό πίεση.
23:25
82' Τεράστια ευκαιρία για τη Ρεάλ. Ο Χαρτ λέει "όχι" στον Πέπε, που επιχείρησε να τον νικήσει με σουτ από την μικρή περιοχή.
23:32
89' Αλλαγή για τη Ρεάλ Μαδρίτης. Ο Ίσκο περνά στη θέση του Κρόος.
23:33
90' Δύο λεπτά καθυστερήσεων
23:35
92' Κίτρινη κάρτα στον Καρβαχάλ για φάουλ στον Ντε Μπρούινε
23:36
Καλή εκτέλεση φάουλ του Βέλγου, αποκρούει σε κόρνερ ο Νάβας
23:37
Λήξη της αναμέτρησης
23:37
Μάντσεστερ Σίτι και Ρεάλ Μαδρίτης μένουν στο 0-0, με τους Μαδριλένους να έχουν τις καλύτερες ευκαιρίες για ένα γκολ.
23:38
Οριακό προβάδισμα για την ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν που δεν δέχεται γκολ εκτός έδρας, αλλά ούτε κατάφερε να σκοράρει