Βιγιαρεάλ (Μαρσελίνο): Ασένχο, Μάριο, Μπελί, Βίκτορ Ρουίθ, Κόστα, Ντος Σάντος, Πίνα, Μπρούνο, Ντένις Σουάρεθ, Σολδάδο, Μπακαμπού.
Λίβερπουλ (Κλοπ): Μινιολέ, Κλάιν, Τουρέ, Λόβρεν, Μορένο, Λούκας, Άλεν, Μίλνερ, Λαλάνα, Κουτίνιο, Φιρμίνο.
Ο Γερμανός τεχνικός δεν μπορεί να υπολογίζει στις υπηρεσίες των τραυματιών Εμρέ Τσαν, Τζο Γκόμες, Τζόρνταν Χέντερσον, Ντιβόκ Οριγκί και Ντάνι Ίνγκς, αλλά και στον Μαμαντού Σακό, που βρέθηκε θετικός σε έλεγχο ντόπινγκ.
Από την άλλη μεριά, για τους γηπεδούχους θα λείπει ο Λέο Μπαπτιστάο.
22:02
Οι παίκτες των δύο ομάδων τώρα στον αγωνιστικό χώρο, ανταλλάσσουν χειραψίες.
22:05
1' Ξεκίνησε το παιχνίδι!
22:06
Δείτε τι έγινε κατά την άφιξη της αποστολής της Βιγιαρεάλ στο γήπεδο...
22:06
Εξαιρετική η ατμόσφαιρα στο «Μαδριγάλ».
22:10
5' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λίβερπουλ! Σέντρα... ξυράφι του Λαλάνα από δεξιά, σουτ του Άλεν στην κίνηση, συγκρατεί την μπάλα ο Ασένχο!
22:12
Όπως σας είχαμε ενημερώσει νωρίτερα, οι οπαδοί της Βιγιαρεάλ έχουν σηκώσει πανό στη μνήμη των 96 θυμάτων του Χίλσμπορο...
22:13
Ιδού...
22:16
11' Πρώτη καλή στιγμή για τη Βιγιαρεάλ. Διαγώνιο σουτ του Σολδάδο, η μπάλα άουτ, δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μινιολέ!
22:19
15' Ένα δυνατό σουτ του Λούκας από μακριά, άουτ η μπάλα.
22:20
16' Άλλο ένα σουτ, από τον Λαλάνα αυτήν τη φορά και αυτό άουτ.
22:28
21' Μεγάλη ευκαιρία για τη Βιγιαρεάλ! Η μπάλα στρώθηκε στον Πίνα, αυτός έκανε το σουτ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, αλλά ο Μινιολέ έπεσε στην αριστερή γωνία του και απέκρουσε!
22:39
Πάρτε μια γεύση από την ατμόσφαιρα στο «Μαδριγάλ»...
22:44
Αφού δεν έχουμε και τίποτα ιδιαίτερο κάνα τέταρτο τώρα... Μέτριο παιχνίδι γενικά.
22:47
42' Απίθανο σουτ του Σολδάδο με πολλά φάλτσα, «άγαλμα» ο Μινιολέ, λίγο έξω η μπάλα...
22:47
Πολύ καλή στιγμή για τους γηπεδούχους.
22:51
45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
23:07
46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με μία αλλαγή για τη Λίβερπουλ: Στη θέση του Κουτίνιο, ο Άιμπ.
23:07
47' Δοκάρι για τη Βιγιαρεάλ! Κεφαλιά του Μπακαμπού, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα τραντάζει το αριστερό δοκάρι του Μινιολέ, στη μεγαλύτερη φάση του αγώνα!
23:17
55' Τρικυμία στην άμυνα της Λίβερπουλ, λείπει και ο Σακό... Καλή στιγμή για τη Βιγιαρεάλ, με τον Μάριο Γκασπάρ να σουτάρει άουτ από δεξιά.
23:21
60' Κίτρινη κάρτα στον Κόστα.
23:26
65' Δοκάρι για τη Λίβερπουλ! Ο Φιρμίνο... χόρεψε από δεξιά, γύρισε, έκανε το σουτ, ο Ασένχο κάνει μεγάλη απόκρουση με τη βοήθεια και του δοκαριού!
23:34
72' Αλλαγή για τη Βιγιαρεάλ, στη θέση του Ντος Σάντος, ο Καστιγέχο.
23:36
74' Αλλαγή για τη Βιγιαρεάλ, ο Σολδάδο εκτός, ο Άντριαν Λόπεθ στη θέση του.
23:37
76' Αναγκαστική αλλαγή για τη Βιγιαρεάλ, στη θέση του Μπαϊλί, ο Μουσάτσο.
23:48
87' Τεράστια απόκρουση από τον Μινιολέ σε σουτ του Μπακαμπού!
23:50
88' Απίστευτη ευκαιρία για τη Λίβερπουλ! Ο Μορένο έφυγε ολομόναχος κάτω από τη σέντρα, έφτασε στην περιοχή, σούταρε, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ!
23:50
Χαμός στο φινάλε!
23:51
90' Αλλαγή για τη Λίβερπουλ, στη θέση του Φιρμίνο, ο Μπεντέκε.
23:53
90'+2' ΓΚΟΛ για τη Βιγιαρεάλ! Φανταστική αντεπίθεση των γηπεδούχων, ο Ντένις Σουάρεθ γυρνάει την μπάλα στον αμαρκάριστο Αντριάν Λόπεθ και αυτός, με πλασέ, κάνει το 1-0!
23:55
90'+3' Λήξη του αγώνα, τεράστια νίκη για τη Βιγιαρεάλ, που παίρνει σκορ πρόκρισης!