Ρεάλ - Σίτι

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr τον δεύτερο ημιτελικό της Ρεάλ απέναντι στη Σίτι στο «Σαντιάγο Μπερναμπέου». 0-0 το πρώτο ματς στο Μάντσεστερ.

20:59
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε τον δεύτερο ημιτελικό του Champions League ανάμεσα στην Ρεάλ και την Σίτι.
21:12
Το 0-0 στο πρώτο ματς στο Μάντσεστερ αφήνει τα πάντα ορθάνοιχτα απόψε στο "Σαντιάγο Μπερναμπέου".
21:14
Όποιος βγει νικητής από την μάχη της Μαδρίτης θα πάρει το εισιτήριο για τον τελικό του Μιλάνου. Εκεί θα αντιμετωπίσει την Ατλέτικο, όπου χθες πέρασε το εμπόδιο της Μπάγερν σε ένα φοβερό ματς στο Μόναχο.
21:20
Λίγο νωρίτερα, χιλιάδες φίλοι της Ρεάλ υποδέχτηκαν την αποστολή της ομάδας φτάνοντας στο γήπεδο για να «ντοπάρουν» τους παίκτες του Ζινεντίν Ζιντάν, που αν πάρουν την πρόκριση θα διεκδικήσουν το 11ο Champions League της ιστορίας τους.
21:21
Τεράστια είναι η πρόκληση και για τους "πολίτες", που βρίσκονται για πρώτη φορά στα ημιτελικά της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης κι αν περάσουν θα διεκδικήσουν το πρώτο τρόπαιο της ιστορίας τους.
21:22
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες:
21:22
21:24
21:26
Ρεάλ Μαδρίτης (Ζινεντίν Ζιντάν): Νάβας, Καρβαχάλ, Πέπε, Ράμος, Μαρσέλο, Μόντριτς, Κρόος, Ίσκο, Μπέιλ, Χεσέ, Ρονάλντο
21:26
Στον πάγκο: Κασίγια, Βαράν, Κόβατσιτς, Χάμες, Λούκας Βάσκες, Ντανίλο, Μαγιοράλ
21:26
Μάντσεστερ Σίτι (Μανουέλ Πελεγκρίνι): Χαρτ, Σανιά, Κομπανί, Οταμέντι, Κλισί, Φερνάντο, Φερναντίνιο, Τουρέ, Ντε Μπρούινε, Νάβας, Αγκουέρο
21:27
Στον πάγκο: Καμπαγέρο, Μανγκαλά, Κολάροφ, Ντελφ, Στέρλινγκ, Μπονί, Ιεανάτσο
21:31
Οι δύο ομάδες έχουν ολοκληρώσει το ζέσταμα και σε λίγα λεπτά θα επιστρέψουν στον αγωνιστικό χώρο για την σέντρα.
21:32
21:44
1' Έναρξη της αναμέτρησης
21:45
21:49
Πρώτη τελική στο παιχνίδι για την Ρεάλ. Αδύναμη κεφαλιά του Μπέιλ, έπειτα από κόρνερ, ο Χαρτ μαζεύει εύκολα.
21:51
21:53
8' Στο έδαφος ο Κομπανί. Αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και ο Μανγκαλά σηκώθηκε για ζέσταμα.
21:53
Δεν μπορεί να συνεχίσει. Έβγαλε το περιβραχιόνιο κι αποχωρεί.
21:54
10' Αναγκαστική αλλαγή για την Σίτι. Ο Μανγκαλά πέρασε στη θέση του τραυματία Κομπανί.
21:58
13' Καλή στιγμή για την Ρεάλ. Ο Καρβαχάλ βγάζει ωραία σέντρα από τα δεξιά, ο Ρονάλντο απογειώνεται και στέλνει την μπάλα άουτ με δυνατή κεφαλιά.
22:04
20' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ 1-0 Η ΡΕΑΛ!
22:06
Έξυπνη κάθετη του Καρβαχάλ στον Μπέιλ, που κάνει με την μία το σουτ, η μπάλα κοντράρει ελαφρώς στο πόδι του Μανγκαλά και καταλήγει στο δοκάρι και στα δίχτυα του Χαρτ.
22:08
24΄ Γρήγορη εναλλαγή της μπάλας ανάμεσα σε Μαρσέλο, Ίσκο και Ρονάλντο, ο Πορτογάλος κάνει το σουτ και η μπάλα φεύγει άουτ.
22:08
24' Παράλληλο γύρισμα του Χεσούς Νάβας, μπλοκάρει ο Κέιλορ Νάβας.
22:14
30' Κίτρινη κάρτα στον Ντε Μπρούινε για φάουλ στον Μαρσέλο.
22:20
36' Ακυρώνεται γκολ της Ρεάλ
22:21
Σωστή υπόδειξη του βοηθού, ο Πέπε ήταν εκτεθειμένος πριν φτάσει η μπάλα στα πόδια του.
22:23
39' Εξαιρετική κάθετη του Μόντριτς, ο Μαρσέλο γυρνάει με την μία την μπάλα, η οποία φεύγει παράλληλα με την εστία του Χαρτ.
22:26
43' Η Σίτι έχει ανεβάσει τις γραμμές τις αλλά δεν απειλεί ουσιαστικά.
22:27
43' Γρήγορη επίθεση της Ρεάλ. Ο Μπέιλ κάνει το σουτ, αλλά ο Χαρτ μαζεύει εύκολα.
22:28
44' Δοκάρι η Σίτι! Πρώτη φορά που κυκλοφόρησαν σωστά την μπάλα οι πολίτες. Ο Φερναντίνιο γίνεται αποδέκτης της κάνει το σουτ έξω από την περιοχή κι αυτή βρίσκει στο δεξί δοκάρι του Νάβας.
22:31
45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
22:32
Η Ρεάλ προηγείται 1-0 κόντρα στην Σίτι με τέρμα του Μπέιλ από το 20'
22:32
Σκορ πρόκρισης για τους Μαδριλένους, που όμως τρόμαξαν στο φινάλε του ημιχρόνου όταν ο Φερναντίνιο σημάδεψε το δοκάρι του Νάβας.
22:47
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
22:52
51' Έχει ανοίξει αρκετά το παιχνίδι με επιθέσεις από τα άκρα και για τις δύο ομάδες.
22:53
51' Ένα σουτ του Χεσέ από πλάγια θέση φεύγει πάνω απ' την εστία του Χαρτ.
22:54
52' Τεράστια ευκαιρία για την Ρεάλ. Ο Μπέιλ βγάζει τετ-α-τετ τον Μόντρις, που κάνει το κοντρόλ και το σουτ αλλά ο Χαρτ διώχνει.
22:56
55' Νέα φάση για την Ρεάλ. Κεφαλιά του Ρονάλντο έπειτα από σέντρα του Καρβαχάλ, μπλοκάρει ο Χαρτ.
22:56
55' Αλλαγή για την Ρεάλ. Ο Λούκας Βάσκεθ αντί του Χεσέ
23:00
59' Νέα ευκαιρία για την Ρεάλ. Κάθετη του Βάσκεθ στον Ρονάλντο, κάνει με την μία το σουτ και ο Χαρτ μπλοκάρει.
23:02
61' Αλλαγή για την Σίτι. Ο Στέρλινγκ αντί του Τουρέ.
23:03
23:05
63' Δοκάρι η Ρεάλ! Εξαιρετική κεφαλιά του Μπέιλ, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Χαρτ.
23:09
67' Αλλαγή για την Ρεάλ. Ο Χάμες στη θέση του Ίσκο.
23:11
70' Αλλαγή για την Σίτι. Ο Ιεανάτσο αντί του Χεσούς Νάβας. Ρισκάρει υπερβολικά ο Πελεγκρίνι, αλλά ο χρόνος δεν είναι με το μέρος του.
23:13
72' Κίτρινη κάρτα στον Φερνάντο.
23:24
83' Κίτρινη στον Λούκας Βάσκεθ.
23:26
84' Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντε Μπρούινε από πολύ πλάγια θέση. Κατευθείαν άουτ η μπάλα
23:29
88' Συγκλονιστικά τα τελευταία λεπτά. Αποχωρεί από το γήπεδο ο Λούκα Μόντριτς και στη θέση του μπαίνει ο Ματέο Κόβασιτς
23:31
89' Τρομερή ευκαιρία για τη Σίτι με τον Αγκουέρο να πιάνει ξαφνικό σουτ από πολύ μακρινή απόσταση, αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία του Κέιλορ Νάβας.
23:32
90' Στο έδαφος τραυματισμένος ο Κέιλορ Νάβας
23:32
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις
23:33
Αρχίζει εκ νέου το ματς
23:35
93' Κίτρινη κάρτα στον Οταμέντι
23:37
96' Λήξη του αγώνα!
23:38
Η Ρεάλ Μαδρίτης επιστρέφει στον τελικό του Champions League, δύο χρόνια μετά την κατάκτηση του τροπαίου και μάλιστα συνθέτει τον ίδιο ζευγάρι του τελικού κόντρα στην Ατλέτικο Μαδρίτης