Λίβερπουλ - Βιγιαρεάλ

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr τον δεύτερο ημιτελικό ανάμεσα στην Λίβερπουλ και την Βιγιαρεάλ στο «Άνφιλντ». Νίκη για τους Ισπανούς με 1-0 στο πρώτο ματς.

21:27
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Λίβερπουλ κόντρα στην Βιγιαρεάλ.
21:28
Πρόκειται για τον δεύτερο ημιτελικό των δύο ομάδων στο "Άνφιλντ"
21:28
Προβάδισμα για τους Ισπανούς, που επικράτησαν 1-0 στο πρώτο παιχνίδι στο "Μαδριγάλ".
21:29
Το χρυσό τέρμα για το "κίτρινο υποβρύχιο" σημείωσε λίγο πριν την εκπνοή (90+2') ο Αντριάν.
21:29
21:39
Η Βιγιαρεάλ θέλει να σπάσει την κατάρα των αποκλεισμών στα ημιτελικά και να περάσει στην τρίτη της προσπάθεια.
21:40
Από την άλλη πλευρά, οι Ρεντς θέλουν να ανατρέψουν το σκορ του πρώτου αγώνα και να περάσουν σε τελικό ευρωπαϊκής διοργάνωσης έπειτα από το 2007.
21:45
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
21:45
21:46
Λίβερπουλ (Γιούργκεν Κλοπ): Μινιολέ, Κλάιν, Λόβρεν, Τουρέ, Μορένο, Τσαν, Μίλνερ, Φιρμίνο, Κουτίνιο, Λαλάνα, Στάριτζ
21:46
Στον πάγκο: Γουόρντ, Μπεντέκε, Λούκας, Άλεν, Άιμπ, Σκρτελ, Σμιθ
21:46
Βιγιαρεάλ (Μαρθελίνο): Ασένχο, Γκασπάρ, Μουσάκιο, Ρουίθ, Κόστα, Ντος Σάντος, Μπρούνο, Πίνα, Σουάρεθ, Σολδάδο, Μπακαμπού
21:46
Στον πάγκο: Ασένχο, Σαμού, Τριγκέρος, Καστιγέχο, Αντριάν, Ρουκάβινα, Μπονέρα
21:48
22:05
1' Έναρξη της αναμέτρησης
22:05
22:07
3' Το γήπεδο, όπως μπορείτε να καταλάβετε, "βράζει". Η Λίβερπουλ θέλει να το εκμεταλλευτεί και να πιέσει από το ξεκίνημα.
22:11
5' Μεγάλη φάση για την Βιγιαρεάλ. Ο Μπακαμπού στρώνει στον Γκασπάρ, που κάνει με την μία το σουτ και ο Μινιολέ διώχνει δύσκολα.
22:11
6' Νέα φάση για την Βιγιαρεάλ. Ατομική ενέργεια του Μπακαμπού, η μπάλα κοντράρει και φτάνει στον Ντος Σάντος, που σουτάρει αλλά την στέλνει άουτ.
22:11
7' ΓΚΟΛ 1-0 η Λίβερπουλ!
22:12
Αναστάτωση στην περιοχή της Βιγιαρεάλ, ο Φιρμίνο δοκιμάζει παράλληλο γύρισμα ο Στάριτζ βρίσκει άτσαλα την μπάλα, αυτή χτυπάει στον Σοριάνο και καταλήγει στα δίχτυα.
22:18
13' Σταθερά μπροστά η Λίβερπουλ. Η Βιγιαρεάλ δεν μπορεί να κρατήσει μπάλα.
22:18
13' Τεράστια ευκαιρία για την Λίβερπουλ. Φοβερή μπαλιά του Μίλνερ, ο Λαλάνα βγαίνει στην πλάτη της άμυνας, πλασάρει στην κίνηση αλλά στέλνει την μπάλα δίπλα απ' την εστία.
22:22
22:25
20' Οι Ισπανοί έχουν ανεβάσει ελαφρώς τις γραμμές τους, όμως συνεχίζουν να έχουν παθητικό ρόλο.
22:29
24' Φάση για την Λίβερπουλ. Εκτέλεση κόρνερ του Μίλνερ, η μπάλα περνάει παράλληλα με την εστία κι αφού κόντραρε σε αμυντικό των φιλοξενούμενων βγήκε εκ νέου κόρνερ.
22:35
30' Κίτρινη κάρτα στον Βίκτορ Ρουίθ για διαμαρτυρία.
22:36
31' Φάση για την Λίβερπουλ. Κόρνερ του Μίλνερ, ο Λόβρεν παίρνει την κεφαλιά και ο Αρεολά μπλοκάρει εύκολα.
22:39
35' Kίτρινη κάρτα στον Κλάιν. Απίστευτες μονομαχίες μεταξύ των παικτών.
22:44
40' Κίτρινη κάρτα στον Σολδάδο.
22:50
45' Φάση για την Βιγιαρεάλ. Πλασέ στην κίνηση του Μπακαμπού, μπλοκάρει εύκολα ο Μινιολέ.
22:50
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
22:51
Η Λίβερπουλ προηγείται 1-0 κόντρα στην Βιγιαρεάλ.
22:51
Το σκορ άνοιξε στο 7' έπειτα από αυτογκόλ του Μπρούνο Σοριάνο
22:51
Αν λήξει έτσι το 90λεπτο τότε θα υπάρξει παράταση.
23:06
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
23:07
46' Εξαιρετικό τάκλιν του Λόβρεν προλαβαίνει την τελευταία στιγμή τον Μακαμπού.
23:09
48' Σέντρα σουτ του Κουτίνιο, διώχνει δύσκολα ο Αρεολά.
23:11
50' Φάση για την Λίβερπουλ. Προσποίηση και σουτ του Μίλνερ, η μπάλα στην αγκαλιά του Αρεολά.
23:13
51' Σουτ του Στάριτζ, μπλοκάρει πανεύκολα ο Αρεολά.
23:14
53' Ο Μορένο βλέπει την μπάλα να του στρώνεται στο αριστερό, δοκιμάζει το σουτ αλλά την στέλνει αρκετά άουτ.
23:17
56' Φάση για την Βιγιαρεάλ. Κεφαλιά του Σολδάδα, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Ντος Σάντος, η μπάλα λίγο άουτ.
23:20
60΄ Αλλαγή για την Βιγιαρεάλ. Ο Τριχουέρος αντί του Πίνα.
23:23
62΄ Ευκαιρία για την Λίβερπουλ. Αντεπίθεση με τον Λαλάνα να ανοίγει στα αριστερά τον Στάριτζ, που έκανε το σουτ αλλά ο Αρεολά έδιωξε.
23:24
63' ΓΚΟΛ 2-0 η Λίβερπουλ!
23:25
Ο Φιρμίνο επιχειρεί σουτ, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στον Στάριτζ, που πλασάρει εύκολα!
23:27
66' Γρήγορη αντεπίθεση για την Λίβερπουλ, ο Μορένο πλασάρε και η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.
23:28
23:29
69' Αλλαγή για την Βιγιαρεάλ. Ο Αντριάν στη θέση του Σολδάδο.
23:32
71' Με δέκα η Βιγιαρεάλ.
23:32
Ο Βίκτορ Ρουίθ δέχτηκε (σωστά) δεύτερη κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Λαλάνα.
23:34
73' Αλλαγή για την Βιγιαρεάλ. Ο Μπονέρα στη θέση του Ντος Σάντος.
23:35
74' Ωραίο σουτ του Φιρμίνο, ο Αρεολά διώχνει σε κόρνερ.
23:40
77' Οι Ισπανοί ζητούν πέναλτι σε πέσιμο του Σουάρεθ έπειτα από σπρώξιμο του Μορένο. Ο διαιτητής λέει να συνεχιστεί το ματς. Ο μπακ της Λίβερπουλ φάνηκε να σπρώχνει τον αντίπαλό του.
23:42
81' ΓΚΟΛ 3-0 η Λίβερπουλ
23:43
Ατομική ενέργεια του Φιρμίνο, έπειτα από προσπάθεια του Στάριτζ η μπάλα φτάνει στον Λαλάνα, που πλασάρει από κοντινή απόσταση.
23:43
83΄ Αλλαγή για την Λίβερπουλ. Ο Άλεν αντί του Κουτίνιο.
23:47
86' Μακρινό σουτ του Τσαν, μπλοκάρει ο Αρεολά
23:48
87' Μεγάλη ευκαιρία για την Λίβερπουλ, με τον Στάριτζ να χάνει τετ-α-τετ και στη συνέχεια της φάσης ο Άλεν έστειλε την μπάλα άουτ.
23:51
89' Αλλαγή για την Λίβερπουλ. Ο Μπεντέκε αντί του Φιρμίνο.
23:52
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
23:54
90+1' Αλλαγή για την Λίβερπουλ. Ο Λούκας αντί του Στάριτζ