Σεβίλλη-Σαχτάρ 3-1

Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr τον δεύτερο ημιτελικό ανάμεσα στη Σεβίλλη και τη Σαχτάρ. Ισόπαλο 2-2 είχε έρθει το πρώτο ματς στην Ουκρανία.

21:35
Καλησπέρα σας!
21:41
Μαζί θα παρακολουθήσουμε το δεύτερο ημιτελικό του Europa League ανάμεσα στη Σεβίλλη και τη Σαχτάρ, στο «Ραμόν Σάντσεθ Πιθχουάν».
21:42
Οι δύο ομάδες ήρθαν 2-2 στο πρώτο ματς που έγινε στην Ουκρανία, με αποτέλεσμα οι Ανδαλουσιάνοι να είναι το φαβορί για την τρίτη σερί τους πρόκριση στον τελικό της διοργάνωσης!
21:43
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
21:44
Σεβίλλη (Έμερι): Σόρια, Τρεμουλινάς, Ραμί, Κρικόβιακ, Καρίσο, Γκαμεϊρό, Ενζονζί, Μπανέγα, Βιτόλο, Κόκε, Φερέιρα.
21:44
Σαχτάρ Ντόνετσκ (Λουτσέσκου): Πιατόφ, Κούτσερ, Στεπανένκο, Μάρλος, Μαλίσεφ, Εντουάρντο, Τάισον, Ισμαΐλι, Σρνα, Ρακίτσκι, Κοβαλένκο.
21:46
Στον πάγκο των Ισπανών θα είναι οι: Ρίκο, Ιμπόρα, Κριστόφορο, Εσκουδέρο, Παρέχα, Κονοπλιάνκα, Γιορέντε
21:47
Ενώ σ' αυτόν των φιλοξενούμενων οι: Κανιμπολότσκι, Γουέλινγκτον, Ντεντίνιο, Μπερνάρντ, Κομπίν, Όρντετς, Φερέιρα.
22:01
Οι παίκτες των δύο ομάδων μόλις έκαναν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.
22:04
1' Σέντρα στο ματς με τη Σαχτάρ.
22:09
22:09
Το coreo των φίλων της Σεβίλλης.
22:10
6' Τίποτα ιδιαίτερο στο ματς μέχρι στιγμής, με τη Σεβίλλη να έχει την κατοχή της μπάλας και τη Σαχτάρ να περιμένει πίσω.
22:13
9' ΓΚΟΛ για τη Σεβίλλη και 1-0!
22:14
Ύστερα από τραγικό λάθος του Μαλίσεφ, ο Γκαμεϊρό έκλεψε την μπάλα, βγήκε τετ α τετ με τον Πιατόφ και πλασάροντάς τον ιδανικά έδωσε το προβάδισμα στη Σεβίλλη!
22:15
12' Κίτρινη κάρτα στον Μάρλος για φάουλ πάνω στον Τρεμουλινάς.
22:18
14' Κίτρινη κάρτα στον Ρακίτσκι για φάουλ στον Φερέιρα.
22:19
16' Παρά το προβάδισμα της Σεβίλλης, η εικόνα του ματς παραμένει η ίδια, καθώς οι Ισπανοί διατηρούν την κατοχή τους, με τους παίκτες της Σαχτάρ από την άλλη να έχουν παθητικό ρόλο.
22:23
22:24
20' Κίτρινη κάρτα στον Κούτσερ, για κλωτσιά στον Γκαμεϊρό.
22:24
Χωρίς τη μεγάλη φάση, με τη Σεβίλλη να είναι αυτή που έχει τον απόλυτο έλεγχο της αναμέτρησης.
22:25
Από την άλλη, πολύ σκληρό παιχνίδι από πλευράς Σαχτάρ, η οποία με μεγάλη δυσκολία περνάει τη σέντρα.
22:29
25' Πρώτη υποψία ευκαιρίας από τη Σαχτάρ. Ένα πολύ χλιαρό σουτ του Ισμαΐλι, έξω από τη μεγάλη περιοχή, το οποίο πολύ αργά κατέληξε άουτ.
22:34
30' Κίτρινη κάρτα στον Μπανέγα, για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Σρνα κοντά στην πλάγια γραμμή.
22:34
Έχει πάρει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο η Σαχτάρ τα τελευταία λεπτά, αλλά δεν έχει απειλήσει στο ελάχιστο την εστία των γηπεδούχων.
22:36
32' Καλή στιγμή για τη Σαχτάρ. Δυνατό σουτ του Τάισον, έξω από τη μεγάλη περιοχή, με την μπάλα να φεύγει ψηλά από το οριζόντιο δοκάρι του Σόρια.
22:43
38' Η Σαχτάρ είναι αυτή που έχει ξεκάθαρα την κατοχή στο ματς, παίρνει τα κόρνερ, ελέγχει το ρυθμό, αλλά ο Σόρια δεν έχει απειληθεί στο ελάχιστο, αφού σοβαρή φάση δεν έχουν κάνει οι Ουκρανοί.
22:46
42' Καλή φάση για τη Σεβίλλη. Σέντρα του Μπανέγα, με τον Κρικόβιακ να πιάνει την κεφαλιά από τη γωνία της μικρής περιοχής, αλλά η μπάλα να καταλήγει πάνω από τα δοκάρια του Πιατόφ.
22:48
44' ΓΚΟΛ για τη Σαχτάρ και 1-1!
22:49
Υποδειγματική αντεπίθεση από τη Σαχτάρ, με τον Μάρλος να βγάζει εξαιρετική κάθετη στον Εντουάρντο και εκείνος να πλασάρει σωστά τον Σόρια για το 1-1!
22:50
45' Δύο θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
22:51
45+3' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες 1-1!
23:05
Όλα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
23:06
46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τη Σεβίλλη στη σέντρα!
23:07
46' Καλή στιγμή για τη Σαχτάρ. Ο Κοβαλέκο έκανε το δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, με τον Σόρια να πέφτει στα αριστερά και να μπλοκάρει την μπάλα.
23:08
47' ΓΚΟΛ για τη Σεβίλλη και 2-1!
23:09
Εξαιρετική κάθετη πάσα του Κρικόβιακ στον Γκαμεϊρό, ο οποίος θα περάσει τον Πιατόφ και σε κενή εστία θα δώσει ξανά το προβάδισμα στη Σεβίλλη!
23:09
49' Κίτρινη κάρτα στον Σρνα.
23:10
23:10
Αυτό ήταν το γκολ της ισοφάρισης της Σαχτάρ με τον Εντουάρντο.
23:12
Το δεύτερο γκολ του Γκαμεϊρό.
23:16
55' Σουτ του Μπανέγα, έξω από τη μεγάλη περιοχή, με την μπάλα να φεύγει πολλά μέτρα άουτ από το δεξί δοκάρι του Πιατόφ.
23:20
58' Καλή στιγμή για τη Σεβίλλη! Τσαφ στην άμυνα της Σαχτάρ, με τον Γκαμεϊρό να πιάνει το γυριστό στον αέρα, αλλά την μπάλα να καταλήγει άουτ!
23:20
59' ΓΚΟΛ για τη Σεβίλλη και 3-1!
23:21
Τρομερό φαλτσαριστό σουτ του Μαριάνο Φερέιρα, έξω από τη μεγάλη περιοχή, με την μπάλα να καταλήγει στη δεξιά γωνία του Πιατόφ, ο οποίος έπεσε, αλλά δεν κατάφερε να αποκρούσει.
23:23
61' Κίτρινη κάρτα στον Εντουάρντο για διαμαρτυρία.
23:24
Πλέον δεν υπάρχει κανένα ενδεχόμενο παράτασης στο ματς.
23:25
Η σουτάρα του Φερέιρα!
23:28
65' Η Σεβίλλη δείχνει την πρόθεση να ρίξει το ρυθμό του ματς, με τη Σαχτάρ από την άλλη να μην έχει συνέλθει από το τρίτο τέρμα που δέχθηκε.
23:30
69' Φάση για τη Σεβίλλη. Ο Μπανέγα εκτέλεσε ένα φάουλ μεταξύ κέντρου και μεγάλης περιοχής, με τον Κρικόβιακ να πιάνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, αλλά την μπάλα να καταλήγει εκατοστά δίπλα από το δεξί δοκάρι του Πιατόφ.
23:33
72' Ευκαιρία για τη Σαχτάρ! Σέντρα του Σρνα από τα δεξιά, με τον Εντουάρντο να πιάνει την κεφαλιά στην κίνηση και να στέλνει την μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σόρια!
23:34
74' Αλλαγή για τη Σεβίλλη. Ο Εσκουδέρο στη θέση του Τρεμουλινάς.
23:36
76' Κίτρινη κάρτα για τον Στεπανένκο.
23:37
76' Αλλαγή για τη Σαχτάρ. Ο Μπερνάρντ στη θέση του Τάισον.
23:43
82' Αλλαγή για τη Σεβίλλη. Ο Ιμπόρα στη θέση της Γκαμεϊρό.
23:46
84' Διπλή αλλαγή για τη Σαχτάρ. Οι Γουέλινγκτον και Ντεντίνιο στη θέση των Μάρλος και Εντουάρντο αντίστοιχα.
23:46
85' Όπως είναι φυσικό και από την εξέλιξη που πήρε το ματς, δεν βλέπουμε σπουδαίο ποδόσφαιρο τα τελευταία λεπτά.
23:48
87' Κίτρινη κάρτα στον Βιτόλο.
23:50
89' Αλλαγή για τη Σεβίλλη. Ο Κριστόφορο στη θέση του Μπανέγα.
23:51
90' Κίτρινη κάρτα στον Ισμαΐλι.
23:51
90' Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
23:54
90+4΄ Λήξη της αναμέτρησης!
23:55
Νίκη με 3-1 για τη Σεβίλλη και πανηγυρική πρόκριση ΚΑΙ στον φετινό τελικό του Europa League!