Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση των δύο ομάδων στη Νέα Σμύρνη, για την πρώτη αγωνιστική των πλέι οφ.

17:54
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι του Πανιωνίου με τον Παναθηναϊκό για την 1η αγωνιστική των πλέι οφ.
17:55
Οι Νεοσμυρνιώτες θέλουν να δώσουν συνέχεια σε μια χρονιά-όνειρο (που θα τους βρει του χρόνου στην Ευρώπη), ενώ από την άλλη οι πράσινοι να επιβεβαιώσουν την ανωτερότητά τους και να φτάσουν στην πρωτιά στο νέο "μίνι πρωτάθλημα".
17:56
Με δύο βαθμούς μπαίνει στα πλέι οφ ο Παναθηναϊκός, χωρίς πόντο ο Πανιώνιος
17:58
Πανιώνιος: Διούδης, Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής, Σιώπης, Κόρμπος, Καθάριος, Μπακασέτας, Μασούρας, Ανσαριφάρντ.
17:58
Παναθηναϊκός: Στιλ, Μέστο, Νάνο, Κουτρουμπής, Μολέδο, Ζέκα, Εβαντζελίστα, Λουντ, Βιγιαφάνιες, Λέτο, Μπεργκ
18:01
Στην κανονική διάρκεια, ο Πανιώνιος πήρε τη νίκη (με το φάουλ του Μπακασέτα και την... γκάφα του Στιλ) στη Νέα Σμύρνη, ενώ το παιχνίδι της Λεωφόρου είχε λήξει ισόπαλο.
18:02
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Παπαπέτρου (Αθηνών), με βοηθούς τους Κούλα και Μερκενίδη.
18:11
Στον πάγκο του Πανιωνίου: Παπαδόπουλος, Αργυρόπουλος, Πατσατζόγλου, Χαλκιαδάκης, Καραμάνος, Μπαργκάν, Ποζατζίδης
18:12
Στον πάγκο του Παναθηναϊκού: Κοτσόλης, Αμπέντ, Λαγός, Ταυλαρίδης, Μπουμάλ, Π. Βλαχοδήμος, Μαμούτε
18:14
Μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Στα κυανέρυθρα ντυμένος ο Πανιώνιος, στα λευκά ο Παναθηναϊκός
18:17
Σέντρα στη Νέα Σμύρνη
18:19
2' Ο Μπακασέτας θέλησε να βρει με κάθετη πάσα τον Ανσαριφάρντ, αλλά ο Ιρανός φορ έκανε αντίθετη κίνηση με την πορεία της μπάλας
18:24
Κυκλοφορούν την μπάλα στα πρώτα λεπτά οι παίκτες του Παναθηναϊκού, με τους Λέτο (από δεξιά), Βιγιαφάνιες (από αριστερά) και Εβαντζελίστα να ψάχνουν διαδρόμους
18:26
9' Ο Μασούρας έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Παναθηναϊκού, μπήκε στην περιοχή, θέλησε να απειλήσει τον Στιλ, αλλά τελευταία στιγμή ο Μολέδο (και με την βοήθεια του Μέστο) τον εμπόδισε να σουτάρει και του έκλεψε την μπάλα
18:31
14' Σέντρα του Νάνο από τα αριστερά, ο Λέτο θέλει με κεφαλιά-πάσα μέσα από την περιοχή του Πανιωνίου να βρει τον Μπεργκ, αλλά ο Σουηδός είναι καλά κλεισμένος και η άμυνα των γηπεδούχων απομακρύνει
18:32
16' Φάση για τον Παναθηναϊκό
18:33
Ο Κουτρουμπής ανέβηκε σαν... δεκάρι, έβγαλε κάθετη στον Μπεργκ, ο Σουηδός έπιασε εν κινήσει το σουτ από κοντά, αλλά ο Ρισβάνης έκανε σωτήριο τάκλιν και απέτρεψε τον κίνδυνο για την εστία του Διούδη.
18:35
19' Φάση για τον Παναθηναϊκό
18:36
Ο Λέτο κρατάει εξαιρετικά την μπάλα, ανοίγει στα δεξιά στον Μέστο, ο οποίος κάνει συρτή παράλληλη μπαλιά, αλλά είναι ένα... τσικ πιο δυνατή από την εξ' επαφής προβολή του Μπεργκ, με αποτέλεσμα να μπλοκάρει ο Διούδης.
18:39
Έχει περιοριστεί σε παθητικό ρόλο ο Πανιώνιος, σαφή υπεροχή έχει ο Παναθηναϊκός που ψάχνει το γκολ με Λέτο-Βιγιαφάνιες-Μπεργκ. Ανεβαίνουν πολύ τα ακραία μπακ (Μέστο-Νάνο), επωφελούμενοι και από τον χώρο που τους δίνεται
18:40
18:42
Προσπαθεί στα τελευταία λεπτά να κερδίσει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο ο Πανιώνιος. Δεν έχουμε την μεγάλη φάση ως τώρα (26') στη Νέα Σμύρνη
18:47
30' Σέντρα του Μέστο, ο Μπεργκ δεν προλαβαίνει να κάνει την προβολή, με τον Οικονόμου να έχει ακόμα μια σωστή τοποθέτηση
18:49
32' ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναθηναϊκό
18:50
Συρτή σέντρα του Νάνο από τα αριστερά (μετά από όμορφο άνοιγμα του Λέτο), ο Ρισβάνης κάνει ολέθρια γκάφα στην προσπάθειά του να διώξει, η μπάλα φτάνει στον Μπεργκ, που πιάνει το γυριστό, αλλά το κάθετο δοκάρι δεν του κάνει το χατίρι. Παραμένει το 0-0!
18:54
37' Φάση για τον Πανιώνιο
18:55
Ο Ζέκα χάνει την μπάλα λίγο έξω από την περιοχή, ο Μπακασέτας επιχειρεί εξαιρετικό σουτ, αλλά η μπάλα πάει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Στιλ.
18:56
39' Τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο!
18:57
Ο Ανσαριφάρντ βγαίνει στην πλάτη της άμυνας από τα δεξιά, βλέπει τον Στιλ που είναι εκτός εστίας, προσπαθεί να τον νικήσει από μακριά (με συρτό σουτ), αλλά η μπάλα φεύγει μόλις δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Παναθηναϊκού!
18:58
Μίνι διακοπή στο ματς, λόγω έντασης μεταξύ των παικτών. Συστάσεις του Παπαπέτρου σε Κουτρουμπή και Μπακασέτα. Ο άσος του Πανιωνίου κράτησε την φανέλα του αντιπάλου του, το ίδιο έκανε και ο στόπερ του Παναθηναϊκού, ο οποίος στη συνέχεια επιχείρησε να χτυπήσει τον Μπακασέτα. Του χάρισε την κάρτα ο διαιτητής.
19:03
Ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη, στο 0-0 οι δύο ομάδες. Ο Παναθηναϊκός ήταν ανώτερος μέχρι το 30', στη συνέχεια ο Πανιώνιος ανέβασε ρυθμό και μάλιστα έφτασε πολύ κοντά στο γκολ. Δοκάρι είχε ο Μπεργκ
19:20
Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
19:20
Έναρξη του δεύτερου μέρους. Με τους ίδιους έντεκα συνεχίζουν Πανιώνιος και Παναθηναϊκός
19:26
Τίποτα ιδιαίτερο στο πρώτο πεντάλεπτο, παιχνίδι κέντρου
19:27
52' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ
19:29
Νέα απίστευτη γκέλα του Στιλ στο ίδιο γήπεδο που είχε κάνει και στο ματς της κανονικής διάρκειας. Ο Νάνο κάνει λάθος πάσα προς τα πίσω, ο Άγγλος τερματοφύλακας την χάνει μέσα από τα χέρια του (κι ενώ θα δινόταν έμμεσο για τον Πανιώνιο αν μπλόκαρε) και ο Ανσαριφάρντ σε κενή εστία, γράφει το 1-0.
19:34
59' Τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο
19:35
Ο Παναθηναϊκός ήταν σχεδόν όλος μπροστά για μια στημένη φάση, οι κυανέρυθροι έβγαλαν αντεπίθεση, με τον Ανσαριφάρντ να βγαίνει απέναντι από τον Στιλ (κι ενώ τον κυνηγούσαν Ζέκα-Νάνο), αλλά ο Άγγλος νίκησε τον Ιρανό στο τετ-α-τετ και διατήρησε το 1-0.
19:36
61' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό, λίγο έξω από το ημικύκλιο της περιοχής
19:37
Το εκτελεί ο Μπεργκ, λίγο πάνω από το δοκάρι η μπάλα! Ο Διούδης την βρήκε και λίγο, αλλά ο διαιτητής έδωσε άουτ
19:37
62' Μέσα ο Μπουμάλ (χειροκροτείται από τον κόσμο του Πανιωνίου), έξω ο Εβαντζελίστα που δεν προσέφερε.
19:38
Έχουν "εξαφανιστεί" Βιγιαφάνιες και Λέτο στο δεύτερο μέρος. "Τρύπα" και ο Λουντ.
19:39
19:40
65' Μακρινό σουτ του Καθάριου, φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα
19:41
67' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ
19:43
Ο Μέστο δίνει στον Λέτο, αυτός γυρίζει το σώμα του λίγο έξω από την περιοχή, πιάνει καταπληκτικό σουτ και ισοφαρίζει σε 1-1, αφού ο Διούδης δεν μπόρεσε να κάνει τίποτα παρά και το ότι έπεσε στη γωνία του!
19:44
69' Έξω ο σκόρερ Ανσαριφάρντ, μέσα ο Καραμάνος
19:49
19:50
Μίνι διακοπή στο παιχνίδι, καθώς συγκρούστηκαν στον αέρα Κόρμπος και Ζέκα. Δέχονται τις πρώτες βοήθειες αμφότεροι
19:52
Οι γιατροί του Παναθηναϊκού τοποθέτησαν "ειδικό διχτάκι" στο κεφάλι του Ζέκα, ο οποίος είχε ματώσει από το χτύπημα με τον αντίπαλό του
19:54
79' Αλλαγή για τους πράσινους. Μπήκε ο Αμπέντ, βγήκε ο Λουντ. Πιο επιθετικός γίνεται ο Παναθηναϊκός
19:59
83' Ο Παναθηναϊκός κέρδισε ένα φάουλ και είχε την ευκαιρία να μεταφέρει... κόσμο στην περιοχή του Πανιωνίου, αλλά η εκτέλεση του Μπουμάλ ήταν πολύ άσχημη και οι πράσινοι δεν απείλησαν
19:59
84' Διαγώνιο σουτ του Μπαργκάν, σε ετοιμότητα ο Στιλ μπλοκάρει σταθερά
20:01
Στο 85ο λεπτό στη Νέα Σμύρνη, στο 1-1 οι δύο ομάδες.
20:02
87' Στο παιχνίδι μπαίνει ο Μαμούτε στη θέση του σκόρερ Λέτο
20:04
89' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Βγαίνει ο Μασούρας, μπαίνει ο Χαλκιαδάκης
20:07
90' Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων
20:08
"Σβηστό" το παιχνίδι μετά το γκολ, ουσιαστικά δεν έχει γίνει κάποια μεγάλη φάση μπροστά από τις δύο εστίες
20:09
94' Τεράστια φάση για τον Πανιώνιο
20:10
Ο Μπαργκάν μέσα από την περιοχή ανοίγει την μπάλα, πλασάρει τον Στιλ που είχε βγει "άσχημα" λίγο έξω από τη μικρή περιοχή του, αλλά ο Μολέδο σώζει την ισοπαλία πάνω στη γραμμή!
20:10
Λήξη του αγώνα. Στο 1-1 οι δύο ομάδες με το γκολ του Ανσαριφάρντ και την "απάντηση" του Λέτο. Στους τρεις πόντους ο Παναθηναϊκός στα πλέι οφ, στον έναν οι Νεοσμυρνιώτες.