LIVE: Μπάγερν - Ντόρτμουντ

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr τον τελικό Κυπέλλου Γερμανίας ανάμεσα στην Μπάγερν και την Ντόρτμουντ στο Μόναχο.

20:53
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε τον τελικό Κυπέλλου Γερμανίας
20:54
Το ζευγάρι είναι γνωστό, αφού Μπάγερν και Ντόρτμουντ θα παλέψουν για τρίτη φορά την τελευταία πενταετία.
20:55
Πάμε να δούμε τις δύο ενδεκάδες:
20:55
Μπάγερν Μονάχου: Νόιερ, Λαμ, Μπόατενγκ, Κίμιχ, Αλάμπα, Αλκάνταρα, Βιδάλ, Ντάγκλας Κόστα, Μίλερ, Ριμπερί, Λεβαντόφσκι
20:55
Ντόρτμουντ: Μπέρκι, Πίστσεκ, Χούμελς, Παπασταθόπουλος, Σμέλτσερ, Κάστρο, Μπέντερ, Βάιγκλ, Μικχιταριάν, Ομπαμεγιάνγκ, Ρόις.
20:57
Tελευταίο ματς για τον Πεπ Γκουαρντιόλα στον πάγκο των Βαυαρών, αφού τη νέα χρονιά θα βρίσκεται στη Σίτι. Τελευταίο και για τον Ματς Χούμελς, που αφήνει τους Βεστφαλούς για την Μπάγερν.
20:57
Κατάμεστο το Ολυμπιακό Στάδιο στο Βερολίνο, με τους οπαδούς των δύο ομάδων να έχουν φτιάξει δύο υπέροχα κορεό.
21:00
1' Σέντρα στο ματς
21:04
4' Πρώτη τελική στον τελικό. Μακρινό σουτ του Μίλερ, ο Μπούρκι βρίσκει την μπάλα με τα ακροδάχτυλα. Ο διαιτητής έδωσε άουτ.
21:11
21:12
21:12
21:12
Απολαύστε ατμόσφαιρα
21:14
12' Η Μπάγερν έχει την κατοχή, θέλει να παίξει ποδόσφαιρο πρωτοβουλίας. Η Ντόρτμουντ είναι αρκετά προσεκτική και περιμένει τις αντεπιθέσεις για να χτυπήσει.
21:21
21' Φάση για την Μπάγερν. Εκτέλεση κόρνερ του Ντάγκλας Κόστα, ο Μίλερ στέλνει την μπάλα άουτ με κεφαλιά.
21:27
27' Έχει καταφέρει να μπλοκάρει το παιχνίδι της Μπάγερν η μεσαία γραμμή της Ντόρτμουντ.
21:29
29' Μακρινό σουτ του Ντάγκλας Κόστα, η μπάλα άουτ.
21:34
33' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπάγερν. Σουτ του Ντάγκλας Κόστα, ο Μπουρκί διώχνει δύσκολα και στη συνέχεια της φάσης ο Λεβαντόφσκι δεν μπόρεσε να κάνει την προβολή. Μάλιστα, ο Πολωνός διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι επειδή τον κράτησε ο Παπασταθόπουλος.
21:35
34' Απάντηση για την Ντόρτμουντ. Απίθανη κούρσα του Ομπαμεγιάνγκ, που τελειώνει τη φάση με σουτ στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Νόιερ.
21:38
21:39
39' Από μία κίτρινη σε Κάστρο και Ριμπερί οι οποίοι αρπάχτηκαν.
21:42
42' Κίτρινη κάρτα στον Κίμιχ.
21:43
43' Φάση για την Ντόρτμουντ. Ο Μπέντερ δεν πιάνει "γεμάτα" σουτ από το ύψος του πέναλτι και ο Νόιερ μπλοκάρει εύκολα.
21:46
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
21:46
Στο 0-0 κολλημένες Μπάγερν και Ντόρτμουντ.
21:47
Αρκετά σφιχτές οι δύο ομάδες, λίγες φάσεις στο παιχνίδι.
22:06
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο
22:08
47' Κίτρινη κάρτα στον Βιδάλ.
22:10
49' Ο διαιτητής δεν βγάζει δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Βιδάλ. Ο Χιλιανός κράτησε τον Μχιταριάν.
22:10
50' Κεφαλιά του Χούμελς η μπάλα άουτ.
22:13
52' Τεράστια ευκαιρία για την Μπάγερν. Σέντρα σουτ του Ριμπερί, ο Λεβαντόφσκι βάζει την προβολή και η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ.
22:17
56' Φοβερό ματς μέχρι στιγμής από τον Ντάγκλας Κόστα. Αυτή την φορά έκανε ένα γύρισμα στην περιοχή, επικράτησε πανικός και η μπάλα βγήκε άουτ από τα πόδια του Ριμπερί.
22:18
57' Μεγάλη φάση για την Ντόρτμουντ. Ο Ρόις χορεύει, ανοίγει στον Ομπαμεγιάνγκ που σουτάρει από πλάγια θέση μέσα από την περιοχή και η μπάλα φεύγει λίγο πάνω απ' την εστία.
22:21
74.322 οι θεατές που βρίσκονται στις εξέδρες του Ολυμπιακού Σταδίου όπως ανακοινώθηκε από τα μεγάφωνα.
22:22
22:25
64΄Μεγάλη ευκαιρία για την Μπάγερν. Ο Μίλερ έφυγε στην πλάτη της άμυνας, κόβεται με τάκλιν, η μπάλα φτάνει στον Λεβαντόφσκι που πλασάρει πάνω απ' την εστία του Μπουρκί.
22:27
22:31
69' Αναγκαστική αλλαγή για την Ντόρτμουντ. Ο Ντουρμ αντί του Σμέλτσερ.
22:34
74' Κίτρινη κάρτα στον Χούμελς
22:36
75' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπάγερν. Ατομική ενέργεια του Ριμπερί, που κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει, αλλά ο Μπουρκί διώχνει.
22:38
78' Αλλαγή για την Ντόρτμουντ. Ο Γκίντερ αντί του Χούμελς.
22:44
83' Αρκετά συντηρητικό έχει γίνει το παιχνίδι και των δύο ομάδων. Η παράταση μοιάζει ως το πιθανότερο σενάριο.
22:46
85' Φοβερή χαμένη ευκαιρία για την Ντόρτμουντ. Αντεπίθεση που ξεκινάει από τον Σωκράτη, ο Πίστσεκ κάνει παράλληλο γύρισμα και ο Ομπαμεγιάνγκ πλασάρει άστοχα.
22:51
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
22:54
90+3' Τέλος. Πάμε σε παράταση!
22:54
Παρότι το δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετά καλύτερο, με μπόλικες ευκαιρίες και από τις δύο πλευρές, ούτε η Μπάγερν ούτε η Ντόρτμουντ κατάφεραν να βρουν δίχτυα (0-0).
23:02
91' Σέντρα στην παράταση.
23:07
98' Φάση για την Μπάγερν. Σουτ του Λεβαντόφσκι από πλάγια θέση, η μπάλα άουτ.
23:13
103' Μεγάλη φάση για την Ντόρτμουντ. Ωραία μπαλιά στην πλάτη της άμυνας από τον Ρόις στον Μχιταριάν, με τον Αρμένιο να σουτάρει και την μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ.
23:15
104' Σουτ του Πίστσεκ η μπάλα άουτ.
23:15
105' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
23:15
Παραμένει το 0-0
23:18
Αλλαγή για την Ντόρτμουντ. Ο Καγκάβα αντί του Κάστρο.
23:18
106' Ξεκίνησε το δεύτερο τέταρτο.
23:21
108' Πρώτη αλλαγή για την Μπάγερν. Ο Ριμπερί δεν μπορεί να συνεχίσει, ο Κομάν παίρνει την θέση του.
23:22
109' Κίτρινη κάρτα στον Μίλερ.
23:27
113' Φάση για την Μπάγερν. Σουτ του Κομάν, ο Μπουρκί διώχνει δύσκολα.
23:34
120' Τραγική εκτέλεση φάουλ του Μχιταριάν που στέλνει την μπάλα πάνω στο τείχος.
23:35
120+1' Τέλος και της έξτρα διάρκειας. Πάμε στα στα πέναλτι!
23:41
Στο τέρμα που από πίσω βρίσκονται οι οπαδοί της Ντόρτμουντ θα εκτελεστούν τα πέναλτι.
23:42
0-1 η Ντόρτμουντ με τον Καγκάβα
23:42
1-1 η Μπάγερν με τον Βιδάλ
23:43
Χάνει πέναλτι ο Μπέντερ, ο Νόιερ απέκρουσε εύκολα!
23:43
2-1 μπροστά η Μπάγερν με Λεβαντόφσκι!
23:44
Χάνει πέναλτι ο Παπασταθόπουλος.Η μπάλα στο δοκάρι κι έξω!
23:45
Τραγικό πέναλτι του Κίμιχ, μπλοκάρει εύκολα ο Μπουρκί! Ζωντανή η Ντόρτμουντ (2-1 μπροστά η Μπάγερν)
23:46
2-2 η Ντόρτμουντ με Ομπαμεγιάνγκ!
23:46
3-2 η Μπάγερν με εξαιρετική εκτέλεση Μίλερ!
23:48
Οι Βαυαροί κάνουν double φέτος στην Γερμανία και ο Πεπ τους αφήνει με το πιο... γλυκό φινάλε. Με τίτλο κόντρα στην μεγάλη αντίπαλο, την Ντόρτμουντ!