LIVE STREAMING: ΟΦΗ-Φωστήρας

16:32
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της τελευταίας αγωνιστικής και του μεγάλου ντέρμπι της ανόδου στη Football league, ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Φωστήρα.
16:35
Οι δύο ομάδες συμμετέχουν στον τέταρτο όμιλο της Γ' Εθνικής, με τον ΟΦΗ να είναι στην πρώτη θέση με 65 βαθμούς και τον Φωστήρα στη δεύτερη με 63. Όπως γίνεται αντιληπτό, όποιος κερδίσει παίρνει την άνοδο, ενώ οι Κρητικοί βολεύονται και με ισοπαλία.
16:35
Περίπου 25 λεπτά πριν την έναρξη το γήπεδο έχει πάρα πολύ κόσμο και αναμένεται μέχρι να έχουμε σέντρα, να γεμίσει ασφυκτικά!
16:36
Πάμε σιγά σιγά να δούμε και τις ενδεκάδες των δύο ομάδων!
16:37
ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Δερμιτζάκης, Κιάσσος, Κοιλιάρας, Κώτσιος, Ραπτάκης, Νάστος, Περογαμβράκης, Φραγκουλάκης, Πόποβιτς, Χαντί, Καλέ.
16:37
Φωστήρας (Κώστας Ψυρόπουλος): Γιώρας, Χαλκιάς, Μανάλης, Παραράς, Βελέτης, Ταχματζίδης, Κόπελας, Όγκμποε, Καϊμακαμούδης, Ντάφλας, Μαγγίνας
16:40
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Χρήστος Μήτσιος από το σύνδεσμο Ηπείρου. Βοηθοί του οι Παν. Κασσαβέτης (Αιτ/νίας) και Εμμ. Καλφάκης (Χανίων).
16:42
Στο Γεντί Κουλέ βρίσκονται και δύο Άγγλοι φίλαθλοι του ΟΦΗ, που έκαναν το ταξίδι από το Νησί για να βρεθούν στην Κρήτη. Εικόνα live21960811/108524.jpg
16:45
16:46
Αρκετός κόσμος αυτή την ώρα στις κερκίδες του «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης».
16:48
Πάνω από 9 χιλιάδες οπαδοί του ΟΦΗ βρίσκονται στο γήπεδο αυτή τη στιγμή. Πανηγυρικό το κλίμα στις κερκίδες, ζουν και αναπνέουν για τη νίκη-άνοδο οι φίλοι της ομάδας.
16:50
16:51
Δείτε την καταπληκτική ατμόσφαιρα των οπαδών του ΟΦΗ, λίγο πριν τη σέντρα. Το βίντεο είναι από ιστοσελίδα gentikoule.gr.
16:54
16:55
16:58
Σε τρία περίπου λεπτά θα έχουμε σέντρα στο ματς!
17:00
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδο τους αυτή τη στιγμή στον αγωνιστικό χώρο, παρέα με το διαιτητικό τρίο.
17:01
ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ατμόσφαιρα στο «Γεντί Κουλέ» και συγκεκριμένα στη Θύρα 4, όπου βρίσκονται οι οργανωμένοι οπαδοί. Πολλά καπνογόνα ανάβουν και εκατοντάδες χαρτάκια και κορδέλες πετάγονται!
17:02
17:03
1' Έναρξη στην αναμέτρηση!
17:08
5' Μακρινό σουτ του Φραγκουλάκη, η μπάλα πέρασε άουτ. Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για τον ΟΦΗ.
17:10
7' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Διαγώνιο σουτ του Περογαμβράκη από θέση δεξιά και μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε μόλις άουτ.
17:13
10 λεπτά στο παιχνίδι! Ο ΟΦΗ έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και πιέζει για να πετύχει ένα τέρμα.
17:17
Εδώ μπορείτε να παρακολουθήσετε το ματς σε live streaming.
17:17
Επέστρεψε στο ματς τελικά ο Μάναλης που είχε αποχωρήσει πριν λίγα λεπτά με φορείο. Φαίνεται, τελικά, πως μπορεί να συνεχίσει ο παίκτης του Φωστήρα.
17:19
16' Αναγκαστική αλλαγή για τον Φωστήρα. Ο Μάναλης δεν μπορεί τελικά να συνεχίσει, με τη θέση του να παίρνει ο Καλημέρης.
17:25
22' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ!
17:26
Ο Χαντί γέμισε μέσα στην περιοχή, ο Ραπτάκης έκανε το γύρισμα και ο Πόποβιτς σε κενή εστία με προβολή έγραψε το 1-0.
17:31
28' Κίτρινη κάρτα στον Βελέτη (Φωστήρας).
17:33
30' Κίτρινη κάρτα στον Μαγγίνα (Φωστήρας).
17:35
31' Μεγάλη ευκαιρία για τον Φωστήρα. Κεφαλιά του Κόπελα, έπειτα από τραγική έξοδο του Δερμιτζάκη, αλλά ο Ραπτάκης έδιωξε πάνω στη γραμμή.
17:38
35' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Χαντί πήρε τις κόντρες στην περιοχή και σούταρε, αλλά ο Γιώρας έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.
17:42
39' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Σουτ του Περογαμβράκη έξω από την περιοχή, έπεσε και έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Γιώρας.
17:44
Το 1-0 του ΟΦΗ με τον Πόποβιτς.
17:47
Ένα λεπτό ακόμη για τα 45'!
17:51
45'+2' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Διαδοχικά σουτ από τον Καλέ μέσα από την περιοχή, αλλά ο Χαλκιάς απομάκρυνε πάνω στη γραμμή.
17:52
Ημίχρονο στον αγώνα! Ο ΟΦΗ προηγείται 1-0 του Φωστήρα χάρις στο γκολ του Πόποβιτς στο 22ο λεπτό και βρίσκεται αγκαλιά με την άνοδό του στη Football League, αφού για να μην ανέβει πρέπει να έρθει... τούμπα το ματς!
18:07
46' Αλλαγή για τον Φωστήρα. Ο Στάμος αντί του Ταχμαζίδης.
18:07
46' Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο!
18:13
50' ΑΠΟΒΟΛΗ για τον Φωστήρα! Δεύτερη κίτρινη κάρτα (είχε δεχτεί την πρώτη μετά το γκολ του ΟΦΗ που είχε αψιμαχίες με τους Κρητικούς) στον Χαλκιά και αποβολή. Με δέκα ο «φονέας»!
18:15
52' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Φάουλ του Χαντί στο δεύτερο δοκάρι, ο Καλέ έκανε την κεφαλιά αλλά ο Γιώρας έδιωξε με τα πόδια.
18:23
Φθάσαμε στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο ΟΦΗ προηγείται πάντα 1-0 του Φωστήρα, με τους φιλοξενούμενους να έχουν πολύ δύσκολο έργο καθώς παίζουν και με δέκα παίκτες.
18:23
61' Κλείνει τις αλλαγές του ο Φωστήρας. Ζαγοριανός αντί Καϊμακαμούδη.
18:27
Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα, με τους φίλους του ΟΦΗ στην κερκίδα να έχουν ξεκινήσει το... πάρτι της ανόδου!
18:31
68' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Καλέ έκανε το γύρισμα στο ύψος της μικρής περιοχής αλλά ο Περογαμβράκης δεν κατάφερε να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα. Δευτερόλεπτα αργότερα, ο Καλέ έκανε το φαλτσαριστό σουτ από τα όρια της περιοχής, με τη μπάλα να περνάει λίγο άουτ.
18:35
18:36
Η αποβολή του Χαλκιά (Φωστήρας).
18:36
74' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Φαμπίνιο αντί Περογαμβράκη.
18:41
Τίποτα το ιδιαίτερο στα τελευταία λεπτά. Πλησιάζουμε στο 80', ο ΟΦΗ είναι έτοιμος να πανηγυρίσει την άνοδο του στη Football League.
18:42
80' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Γκούμας αντί Φραγκουλάκη.
18:44
82' Αδύναμο πλασέ του Πόποβιτς έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Γιώρας.
18:47
Πέντε λεπτά ακόμη για τη συμπλήρωση των 90'!
18:51
89' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Σαχιίδης αντί του Πόποβιτς.
18:52
90' Μεγάλη ευκαιρία για τον Φωστήρα. Κεφαλιά του Μαγγίνα από κοντά, έσωσε την εστία του ο Δερμιτζάκης.
18:54
Παίζουμε τις καθυστερήσεις στο ματς!
18:55
90'+3' Πολύ ωραία ενέργεια του Χαντί και σουτ με το μυτάκι, η μπάλα ελάχιστα άουτ.
18:57
Τέλος στην αναμέτρηση! Ο ΟΦΗ του Νίκου Νιόπλια επικράτησε 1-0 του Φωστήρα, χάρις στο γκολ του Πόποβιτς στο 22' και βρίσκεται στη Football League, συνεχίζοντας την προσπάθειά του για επάνοδο στη Super League.