Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 3η αγωνιστική του Β' ομίλου του Euro ανάμεσα στη Σλοβακία και την Αγγλία που θα διεξαχθεί στο «Ζοφρουά Γκισάρ».

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Σλοβακία και την Αγγλία για την 3η αγωνιστική του Β' ομίλου του Euro
21:11
Το ματς θα διεξαχθεί στο «Ζοφρουά Γκισάρ»
21:12
Η Αγγλία είναι στην 1η θέση με 4 βαθμούς με την ισοπαλία (1-1) κόντρα στη Ρωσία και τη νίκη επί της Ουαλίας (2-1)
21:18
Από την άλλη μεριά η Σλοβακία έχει τρεις βαθμούς μετά τη νίκη της επί της Ρωσίας.
21:19
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων
21:21
Σλοβακία (4-3-3): Κόζατσικ – Πέκαρικ, Σκρτελ, Ντούριτσα, Χούμποτσαν – Πετσόφσκι, Χάμσικ, Κούτσκα – Μακ, Βάις, Ντούντα
21:22
Στον πάγκο: Μούχα, Γκιόμπερ, Γκρεγκούς, Σέστακ, Στοχ, Νέμετς, Νόβοτα, Χροτσόβσκι, Σκρίνλαρ, Σαλάτα, Σβέντο, Ντούρις
21:25
Αγγλία (4-3-3): Χαρτ – Κλάιν, Κέιχιλ, Σμόλινγκ, Μπέρτραντ – Ντάιερ, Γουίλσιρ, Χέντερσον – Λαλάνα, Στάριτζ, Βάρντι
21:26
Στον πάγκο: Γουόκερ, Ρόουζ, Μίλνερ, Στέρλινγκ, Κέιν, Ρούνεϊ, Φόρστερ, Στόουνς, Μπάρκλεϊ, Άλι, Ράσφορντ, Χίτον
21:54
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Ισπανός, Κάρλος Βελάσκο Καρμπάγιο
21:56
Σε λίγα λεπτά η σέντρα στο ματς...
22:00
1' Στη σέντρα οι Άγγλοι και έναρξη του ματς...
22:02
Στις εξέδρες του γηπέδου βρίσκεται και ο Θόδωρος Θεοδωρίδης
22:05
5' Πρώτη καλή ευκαιρία στο ματς, με τον Κλάιν να βγάζει τη σέντρα και με το καλάμι ο Βάρντι στέλνει την μπάλα άουτ.
22:09
9' Δεύτερη ευκαιρία στο ματς για την Αγγλία, καθώς έπειτα από διαδοχικές κεφαλιές των Λαλάνα και Βάρντι, η μπάλα έφτασε στον Στάριτζ, αλλά την προβολή ανέκοψαν οι Σλοβάκοι αμυντικοί
22:11
Την ίδια ώρα στο άλλο ματς του ομίλου, ο Ράμσεϊ ανοίγει το σκορ (1-0) για την Ουαλία κόντρα στη Ρωσία
22:13
13' Σουτ του Λαλάνα έπειτα από ωραία κυκλοφορία της μπάλας, καταλήγει άουτ
22:17
17' Η μεγαλύτερη ευκαιρία του ματς, χαμένη από τον Βάρντι! Ο επιθετικός της Λέστερ έφυγε στην πλάτη της άμυνας της Σλοβακίας και συγκεκριμένα του Σκρτελ, έκανε το σουτ, αλλά απέκρουσε ο Κόζατσικ.
22:20
20' Φαίνεται ότι η Ουαλία καθαρίζει το ματς κόντρα στους Ρώσους καθώς με σκόρερ τον Τέιλορ γίνεται το 2-0.
22:21
Με 10 παίκτες παίζουν εδώ και λίγα λεπτά οι Σλοβάκοι αφού αιμορραγεί ο Πέκαρικ
22:22
22:22
22:23
24' Επέστρεψε ο Πέκαρικ
22:24
24' Κίτρινη κάρτα στον Πετσόβσκι για φάουλ στον Βάρντι
22:29
30' Εντείνεται η πίεση των Άγγλων στην περιοχή των Σλοβάκων, που δεν έχουν απειλήσει καθόλου
22:33
33' Τρομερή ευκαιρία για την Αγγλία! Ο Κλάιν γύρισε την μπάλα στον Λαλάνα στο ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά το σουτ απέκρουσε ο Κόζατσικ
22:34
22:35
22:41
40' Με την Ουαλία να κάνει... πάρτι με τη Ρωσία, η Σλοβακία θέλει μόνο τη νίκη για να προκριθεί σίγουρα. Ειδάλλως, με 4 βαθμούς (αν μείνει η ισοπαλία) έχει ελπίδες και για να πάρει θέση μία από τις καλύτερες τρίτες.
22:42
Αν η Σλοβακία νικήσει τότε η Αγγλία θα μείνει τρίτη, αλλά με 4 βαθμούς, γεγονός που αυξάνει τις πιθανότητές της ως μία από τις καλύτερες τρίτες. Παρ' όλα αυτά, και η ισοπαλία βολεύει τους Άγγλους, αφού με 5 βαθμούς, δύσκολα δεν θα προκριθεί.
22:47
Λήξη α' ημιχρόνου με την Αγγλία να είναι η μοναδική ομάδα στο γήπεδο, αλλά η Σλοβακία έχει τον Κόζατσικ και κρατά το μηδέν στην άμυνα.
23:01
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
23:06
50' Φαίνεται και από τις κινήσεις των Σλοβάκων ότι πρώτος τους στόχος είναι η ισοπαλία
23:07
52' Κίτρινη κάρτα στον Μπέρτραντ για φάουλ στον Πέκαρικ
23:08
53' Ευκαιρία από το πουθενά για τη Σλοβακία. Επικίνδυνο γύρισμα με το στήθος του Σμόλινγκ, ο Μακ δεν προλαβαίνει να μπει στη φάση
23:09
54' Απαντά η Αγγλία με τον Κλάιν νικιέται από τον Κόζατσικ.
23:11
55' Ωραία ενέργεια του Βάις μέσα στην περιοχή, το σουτ που κάνει, το μπλοκάρει ο Χαρτ
23:12
56' Αλλαγή για την Αγγλία. Εκτός ο Γουίλσιρ, μέσα ο Ρούνεϊ
23:13
57' Αλλαγή για τη Σλοβακία. Μέσα ο Σβέντο, έξω ο Ντούντα
23:16
60' Αλλαγή για την Αγγλία. Μέσα ο Άλι, εκτός ο Λαλάνα
23:17
61' Τρομερή ευκαιρία για την Αγγλία! Ο Χέντερσον γυρνάει την μπάλα στον Άλι, αλλά το πλασέ του τελευταίου απομακρύνει σε κόρνερ πάνω στη γραμμή ο Σκρτελ
23:22
66' Αλλαγή για τη Σλοβακία. Εκτός ο Πετσόβσκι, μέσα ο Γκιομπέρ
23:24
Και το πάρτι συνεχίζεται για την Ουαλία, με τον Μπέιλ να κάνει το 3-0 κόντρα στη Ρωσία.
23:25
69' Ανεπανάληπτο μονότερμα από τους Άγγλους, αλλά ακόμα παραμένουν στο... μηδέν
23:31
76' Τελευταία αλλαγή για την Αγγλία. Εκτός ο Στάριτζ, μέσα ο Κέιν
23:34
78' Τελευταία αλλαγή και για τη Σλοβακία. Εκτός ο Βάις, μέσα ο Σκρίνιαρ
23:36
81' 19 τελικές για την Αγγλία, μόλις 3 για τους Σλοβάκους
23:39
83' Αδύναμο σουτ του Ρούνεϊ, η μπάλα εκτός εστίας, άουτ.
23:41
84' Ο Μακ είναι τραυματίας δίπλα στη γραμμή του πλαγίου και τώρα βγαίνει εκτός. Δεν έχει αλλαγές η Σλοβακία
23:45
90' Νέα διακοπή στο ματς... Ο Σκρτελ τραυματίας...
23:47
Πέντε λεπτά καθυστερήσεων
23:54
Λήξη της αναμέτρησης με τους Άγγλους να μενουν στο 0-0 με τη Σλοβακία και να προκρίνονται ως 2οι από τον Β' όμιλο.