Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Βόρειο Ιρλανδία και τη Γερμανία για την τρίτη αγωνιστική του τρίτου ομίλου του Euro.

18:37
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Βόρειο Ιρλανδία και τη Γερμανία για την τρίτη αγωνιστική του τρίτου ομίλου του Euro.
18:38
Το ματς παρουσιάζει ιδιαίτερο ενδιαφέρον καθώς οι Βορειοϊρλανδοί είναι στην τρίτη θέση του ομίλου με 3 βαθμούς, ενώ τα «πάντσερ» στην πρώτη με 4.
18:39
Ο νικητής του αγώνα περνάει σίγουρα, ενώ σε περίπτωση ισοπαλίας, πιθανότατα θα επωφεληθούν και οι δύο, με τη Βόρειο Ιρλανδία να περνάει όπως όλα δείχνουν ως μια από τις καλύτερες τρίτες ομάδες!
18:39
Στο άλλο ματς του ομίλου, η Πολωνία τίθενται αντιμέτωπη με την Ουκρανία, επίσης στις 19:00.
18:41
Η βαθμολογία του τρίτου ομίλου: 1. Γερμανία 4β., 2. Πολωνία 4β., 3. Β. Ιρλανδία 3β., 4. Ουκρανία 0β.
18:46
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
18:46
Β. Ιρλανδία (Μάικλ Ο’Νιλ, 4-5-1): ΜακΓκόβερν, Χιουτζ, ΜακΌλεϊ, Κάθκαρτ, Τζόνι Έβανς, Ντέιβις, Κόρι Έβανς, Νόργουντ, Γουόρντ, Ντάλας, Γουάσινγκτον.
18:46
Γερμανία (Γιόακιμ Λεβ, 4-2-3-1): Νόιερ, Κίμιχ, Μπόατενγκ, Χούμελς, Έκτορ, Κεντίρα, Κρόος, Εζίλ, Μίλερ, Γκέτσε, Γκόμεζ.
18:46
18:47
To παιχνίδι διεξάγεται στο «Parc des Princes».
18:47
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Γάλλος, Κλεμέντ Τουρπάν.
18:55
Οι δύο ομάδες μπαίνουν παρέα με την διαιτητική πεντάδα στον αγωνιστικό χώρο.
18:56
Ακούγεται ο ύμνος της Γερμανίας, θα ακολουθήσει αυτός της Βορείου Ιρλανδίας!
19:00
1' Σέντρα στο ματς.
19:09
8' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γερμανία!
19:10
Ο Μίλερ βγήκε απέναντι από τον ΜακΓκόβερν, αλλά ο πορτιέρε της Βορείου Ιρλανδίας έδιωξε με τα πόδια το πλασέ του άσσου της Μπάγερν Μονάχου.
19:11
11' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Γερμανία!
19:11
Μπαλιά του Μπόατενγκ στην πλάτη της άμυνας, ο Εζίλ έκανε κάτι σαν πλασέ με το δεξί αλλά ο ΜακΓκόβερν έδιωξε με τα πόδια.
19:12
12' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γερμανία!
19:13
Τρίτη φορά μέσα σε 12 λεπτά που ένας παίκτης της Γερμανίας βγαίνει απέναντι από τον ΜακΓκόβερν, ωστόσο ο τερματοφύλακας της Βορείου Ιρλανδίας θα διώξει ξανά με τα πόδια (!) το πλασέ του Γκέτσε.
19:13
Έχει μπει πολύ δυνατά στην αναμέτρηση η Γερμανία και έχει ήδη 3 πολύ καλές στιγμές για να σκοράρει αλλά έχει πέσει πάνω στον ΜακΓκόβερν.
19:18
Το 4-5-1 των Βορειοϊρλανδών γίνεται 5-3-2 και πολλές φορές ακόμα και 6-3-1 όταν επιτίθεται η Γερμανία!
19:20
19' Γύρισμα του Έκτορ από τα αριστερά, οι συμπαίκτες του μπερδεύονται και χάνουν την ευκαιρία να απειλήσουν ξανά την εστία του ΜακΓκόβερν.
19:23
23' Ευκαιρία για τη Γερμανία!
19:24
Ο Κίμιχ βρήκε τον Γκόμεζ, ο οποίος έστρωσε με το στήθος στον Μίλερ αλλά το σουτ του τελευταίου πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι.
19:26
25 λεπτά στην αναμέτρηση! Πολύ καλύτερη η Γερμανία, έχει 4 μεγάλες ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ. Από την άλλη μεριά, οι Βορειοϊρλανδοί παίζουν πολύ αμυντικά.
19:27
26' Σουτ του Γουόρντ έξω από την περιοχή, έπεσε και μπλόκαρε ο Νόιερ.
19:27
27' ΔΟΚΑΡΙ για τη Γερμανία!
19:27
Σέντρα του Κίμιχ από τα δεξιά, ο Μίλερ έκανε την κεφαλιά-ψαράκι αλλά η μπάλα σταμάτησε στη ρίζα του αριστερού δοκαριού.
19:29
30' ΓΚΟΛ για τη Γερμανία!
19:30
Ο Γκόμες έβγαλε καταπληκτικά τον Μίλερ απέναντι από τον ΜακΓκόβερν, κλείστηκε και ξανά πάτησε στον Γκόμες ο οποίος με πλασέ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ για τους Γερμανούς.
19:32
Άξιζαν το γκολ οι Γερμανοί, που είχαν δημιουργήσει πέντε πολύ μεγάλες ευκαιρίες πριν ανοίξουν το σκορ.
19:33
29 γκολ σε 40 συμμετοχές τη φετινή σεζόν έχει ο Μάριο Γκόμεζ!
19:36
35' Δεύτερο δοκάρι για τη Γερμανία!
19:37
Ο Έκτορ έκανε το γύρισμα από τα αριστερά, ο Μίλερ έκανε με τη μία το πλασέ αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.
19:40
41' Ευκαιρία για τη Γερμανία.
19:41
Ο Εζίλ έστρωσε στον ολομόναχο Γκόμεζ, ο οποίος μέσα από την περιοχή έκανε ένα άψυχο πλασέ και ο ΜακΓκόβερν μπλόκαρε τη μπάλα.
19:46
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Η Γερμανία προηγείται 1-0 της Βορείου Ιρλανδίας χάρις στο γκολ του Γκόμεζ από το 30ο λεπτό.
20:01
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος! Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
20:04
Εδώ μπορείτε να δείτε το γκολ του Μάριο Γκόμεζ.
20:04
Έχει πιάσει έντονη βροχή αυτή τη στιγμή στο «Parc des Princes».
20:09
52' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τη Γερμανία!
20:10
Ο Κίμιχ βρίσκει τον Γκέτσε στην πλάτη της άμυνας αλλά ο ΜακΓκόβερν σώζει σωτήρια με το δεξί χέρι. Στη συνέχεια της φάσης, ο Έκτορ έκανε το γύρισμα από τα αριστερά, ο εξτρέμ της Μπάγερν έκανε την προβολή εξ επαφής αλλά έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ. Μεγάλη χαμένη διπλή ευκαιρία από τον Γκέτσε.
20:11
Στο 54ο λεπτό της άλλης αναμέτρησης, η Πολωνία προηγείται 1-0 της Ουκρανίας χάρις στο γκολ του Μπλατζικόφσκι.
20:11
55' Αλλαγή για τη Γερμανία. Σίρλε αντί Γκέτσε.
20:15
59' Σουτ του Κεντίρα, ο ΜακΓκόβερν έδιωξε και στη συνέχεια ο Γκόμεζ δεν κατάφερε με κεφαλιά να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.
20:15
60' Αλλαγή για τη Β. Ιρλανδία. Λάφερτι αντί Ουάσινγκτον.
20:21
65 λεπτά στην αναμέτρηση. Η Γερμανία συνεχίζει και προηγείται από το 30ο λεπτό χάρις στο γκολ του Μάριο Γκόμεζ, ωστόσο όσο παραμένει αυτό το ρευστό 1-0, όλα είναι ανοιχτά.
20:25
69' Αλλαγή για τη Γερμανία. Σβαϊνστάιγκερ αντί Κεντίρα.
20:25
69' Σέντρα του Εζίλ, κεφαλιά του Μίλερ, η μπάλα άουτ.
20:26
70' Αλλαγή για τη Β. Ιρλανδία. Μαγκίνις αντί Γουόρντ.
20:28
Έχει πέσει πολύ ο ρυθμός του αγώνα.
20:31
76' Σουτ του Κίμιχ με το αριστερό, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.
20:31
76' Αλλαγή για τη Γερμανία. Χέβεντες αντί Μπόατενγκ.
20:36
Φτάσαμε στο 80ο λεπτό. Για να δούμε τι μας επιφυλάσσει η συνέχεια.
20:38
82' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γερμανία!
20:38
Σέντρα του Κίμιχ, ο Γκόμεζ έκανε την καρφωτή κεφαλιά αλλά ο ΜακΓκόβερν έδιωξε πολύ δύσκολα σε κόρνερ.
20:39
83' Ωραίο σουτ του Εζίλ, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
20:40
84' Αλλαγή για τη Β. Ιρλανδία. ΜακΓκιν αντί Κόρι Έβανς.
20:44
12-1 οι τελικές και 74%-26% η κατοχή της μπάλας υπέρ των Γερμανών.
20:44
89' Σουτ του Γκόμεζ, μπλόκαρε ο ΜακΓκόβερν.
20:47
Συμπληρώθηκαν τα 90'.
20:47
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος.
20:49
90+4' Τέλος της αναμέτρησης
20:50
Η Γερμανία επικράτησε 1-0 απέναντι στην Βόρειο Ιρλανδία.
20:50
Μοναδικός σκόρερ στο ματς ο Μάριο Γκόμεζ (30').
20:51
Στην πρώτη θέση του 3ου ομίλου τερμάτισαν τα "πάντσερ", στην 3η οι Βορειοϊρλανδοί