Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση της Κροατίας απέναντι στην Ισπανία για την τελευταία αγωνιστική του 4ου ομίλου του Euro.

21:18
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Κροατίας απέναντι στην Ισπανία.
21:19
Πρόκειται για ματς στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής του 4ου ομίλου του Euro.
21:20
Η βαθμολογία: 1.Ισπανία 6 / 2.Κροατία 4 / 3.Τσεχία 1 / 4.Τουρκία 0
21:21
Στο άλλο παιχνίδι κοντράρονται οι Τσέχοι με τους Τούρκους.
21:34
Στην περίπτωση που δεν ηττηθεί απόψε, η ομάδα του Βιθέντε Ντελ Μπόσκε βγαίνει σίγουρα 1η, ενώ η Κροατία θέλει μόνο το τρίποντο για την κορυφή. Επίσης, αν οι παίκτες του Τσάτσις ηττηθούν και η Τσεχία επικρατήσει, τότε ενδέχεται να τερματίσει ακόμη και στην 3η θέση ανάλογα με τα κριτήρια ισοβαθμίας.
21:35
Ο 1ος του ομίλου θα αντιμετωπίσει τον καλύτερο 3ο εκ των 2ου, 5ου και 6ου ομίλου. Ο 2ος θα παίξει με την Ιταλία.
21:37
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
21:38
Κροατία (Άντε Τσάτσιτς): Σούμπασιτς, Σρνα, Τσόρλουκα, Γεβντάι, Βρσάλικο, Μπαντέλι, Ρογκ, Πέρισιτς, Ράκιτιτς, Πιάτσα, Κάλινιτς
21:38
Ισπανία (Βιθέντε Ντελ Μπόσκε): Ντε Χέα, Χουανφράν, Πικέ, Ράμος, Άλμπα, Μπούσκετς, Ινιέστα, Φάμπρεγκας, Σίλβα, Νολίτο, Μοράτα
21:39
21:51
Το παιχνίδι θα διεξαχθεί στο Stade de Bordeaux, χωρητικότητας 42.000 θέσεων.
21:55
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Μπιορν Κάιπερς από την Ολλανδία
22:00
1' Έναρξη της αναμέτρησης
22:07
6' Πρώτη τελική για την Κροατία. Ο Σρνα δοκιμάζει σουτ-βολέ από πλάγια θέση, η μπάλα φεύγει πολλά μέτρα πάνω απ' την εστία.
22:07
7' ΓΚΟΛ 1-0 η Ισπανία!
22:08
Εξαιρετική κάθετη του Σίλβα στον Φάμπρεγκας, που πλασάρει πάνω απ' το σώμα του Σούμπασιτς και ο Μοράτα σπρώχνει την μπάλα στην κενή εστία.
22:09
9' Μεγάλη ευκαιρία για την Ισπανία. Σέντρα του Σίλβα από τα αριστερά, ο Νολίτο με πλασέ στην κίνηση στέλνει την μπάλα λίγο έξω.
22:13
12΄ Ευκαιρία για την Κροατία. Δυνατό σουτ του Κάλινιτς έξω από την περιοχή, ο Ντε Χέα διώχνει σε κόρνερ.
22:13
14' Δοκάρι για την Κροατία!
22:15
Λάθη στην άμυνα των Ισπανών, ο Ράκιτιτς γίνεται αποδέκτης της μπάλας επιχειρεί να κρεμάσει τον Ντε Χέα αλλά το πλασέ του σταμάτησε στο δοκάρι.
22:21
20' Σχετικά καλώς ρυθμός στο παιχνίδι. Η Κροατία έβγαλε αντίδραση μετά το γκολ.
22:23
23' Ευκαιρία για την Ισπανία. Ο Σίλβα επιχειρεί σουτ έξω από την περιοχή, ο Σούμπασιτς διώχνει δύσκολα.
22:28
28' Φάση για την Ισπανία. Ο Φάμπρεγκας σπάει στον Νολίτο, που κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει στον Τσόρλουκα και φεύγει δίπλα απ' την εστία.
22:29
29' Κίτρινη κάρτα στον Ρογκ.
22:34
33' Καλή στιγμή για την Κροατία. Αναστάτωση στην άμυνα των Ισπανών έπειτα από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα στρώνεται στον Μπαντέλι, που δοκιμάζει το πόδι του από το ύψος της περιοχής, αλλά την στέλνει άουτ.
22:39
39' Φάση για την Κροατία. Ο Σρνα σεντράρει από τα δεξιά, ο Πέρισιτς στέλνει την μπάλα άουτ με κεφαλιά.
22:43
43΄ Κεφαλιά του Σέρχιο Ράμος, έπειτα από κόρνερ του Σίλβα, με τους αμυντικούς της Κροατίας να μην ανησυχούν.
22:44
44΄ Εξαιρετική κάθετη του Φάμπρεγκας στον Μοράτο, που όμως δεν κάνει καλό κοντρόλ και ο Σούμπασιτς μαζεύει.
22:45
45' ΓΚΟΛ 1-1 η Κροατία!
22:45
Ο Κάλινιτς ξεφεύγει από τα μαρκαρίσμα και με κοντινή προβολή έπειτα από σέντρα του Πέρισιτς νικάει τον Ντε Χέα.
22:46
45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
22:48
Στο 1-1 Κροατία και Ισπανία!
22:48
Μοράτα (7') και Κάλινιτς (45') οι σκόρερ των δύο ομάδων.
23:02
46' Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο.
23:04
48' Φάση για την Ισπανία. Σωστή κυκλοφορία, η μπάλα φτάνει δεξιά στον Χουανφράν που στέλνει την μπάλα άουτ.
23:10
54' Καλή στιγμή για την Ισπανία. Γύρισμα του Άλμπα από τα αριστερά, ο Μοράτα κάνει την προβολή και στέλνει την μπάλα άουτ.
23:14
57' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για την Κροατία. Άστοχη έξοδος του Ντε Χέα, ο Γεντβάι σουτάρει πάνω στον Ισπανό και στην συνέχεια της φάσης ο Πιάτσα στέλνει την μπάλα άουτ με ψαλιδάκι.
23:16
60' Αλλαγή για την Ισπανία. Στη θέση του Νολίτο πέρασε ο Σοριάνο.
23:23
67' Αλλαγή για την Ισπανία. Στη θέση του Μοράτα μπήκε ο Αντούριθ.
23:24
67' Μεγάλη ευκαιρία για την Ισπανία. Εκτέλεση κόρνερ του Σίλβα, ο Ράμος παίρνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.
23:26
70' Πέναλτι για την Ισπανία
23:27
Ο Βρσάλικο δεν έχει κάνει τίποτα στον Σίλβα, ο διαιτητής είδε παράβαση.
23:27
Κίτρινη και στον Σρνα για διαμαρτυρία
23:28
72' Ο Σούμπασιτς νικάει τον Ράμος, που εκτελεί στο κέντρο.
23:31
75' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ράκιτις, η μπάλα πολλά μέτρα άουτ.
23:35
79' Άστοχη κεφαλιά του Σέρχιο Ράμος, έπειτα από κόρνερ.
23:38
82' Αλλαγή για την Κροατία. Ο Κόβασιτς στη θέση του Ρογκ.
23:40
84' Αλλαγή για την Ισπανία. Ο Αλκάνταρα αντί του Φάμπρεγκας.
23:44
87' ΓΚΟΛ 2-1 η Κροατία!
23:44
Αντεπίθεση για την Κροατία ο Κάλινιτς έβγαλε τον Πέρισιτς σε πλάγια θέση και αυτός νίκησε τον Ντε Χέα.
23:45
88' Κίτρινη κάρτα στον Πέρισιτς.
23:47
Συμπληρώθηκαν τα 90'! Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.
23:49
90'+2' Αλλαγή για την Κροατία. Τσοπ αντί Πιάτσα.
23:50
90'+4' Αλλαγή για την Κροατία. Κράμαριτς αντί Πέρισιτς.
23:51
Η Ισπανία είχε να δεχθεί δύο τέρματα από το Euro του 2000, όταν είχε ηττηθεί με 2-1 από την Γαλλία.
23:52
90'+5' O Σίλβα μπήκε στην περιοχή και έκανε το σουτ αλλά ο Βρσάλικο έδιωξε με προβολή τη μπάλα.
23:52
Τέλος στην αναμέτρηση! Η Κροατία κερδίζει 2-1 την Ισπανία και παίρνει την πρώτη θέση του τέταρτου ομίλου.
23:53
Δεύτερη θέση για την Ισπανία που ετοιμάζεται για το μεγάλο ντέρμπι με την Ιταλία στους «16».