Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Σουηδία και το Βέλγιο για την τρίτη αγωνιστική του έκτου ομίλου του Euro.

21:42
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Σουηδία και το Βέλγιο για την τρίτη αγωνιστική του 6ου ομίλου του Euro.
21:43
Η Σουηδία βρίσκεται στην τρίτη θέση του ομίλου και αναζητά το τρίποντο που θα της δώσει την πρόκριση, είτε ως τρίτη είτε ως τέταρτη. Από την άλλη, το Βέλγιο βολεύεται και με την ισοπαλία, ενώ είναι πιθανό και με ήττα να προκριθεί στην επόμενη φάση ως τρίτο!
21:43
Η βαθμολογία του 6 ομίλου: 1.Ιταλία 6β. / 2. Βέλγιο 3β. / 3.Σουηδία 1β. / 4. Ιρλανδία 1β.
21:44
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
21:44
Σουηδία (Έρικ Χάμρεν, 4-4-2): Ίσακσον, Λίντελοφ, Γιόχανσον, Γκράνκβιστ, Όλσον, Εκντάλ, Κάλστρομ, Λάρσον, Φόρσμπεργκ, Ιμπραΐμοβιτς, Μπεργκ.
21:44
Βασικός στο πλάι του Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς ο φορ του Παναθηναϊκού, Μάρκους Μπεργκ, ενώ ο εξτρέμ του Ολυμπιακού, Τζίμι Ντουρμάζ, βρίσκεται στον πάγκο.
21:45
Βέλγιο (Μαρκ Βίλμοτς): Κουρτουά, Μενιέ, Αλντερβάιρελντ, Βερμάελεν, Βερτόνγκεν, Βίτσελ, Ναϊνγκολάν, Καράσκο, Ντε Μπρούινε, Αζάρ, Λουκάκου.
21:45
21:45
Διαιτητής: Φέλιξ Μπριχ (Γερμανία)
21:58
Ακούσαμε τους ύμνους των δύο χωρών. Σε πολύ λίγο η σέντρα του ματς!
22:00
1' Έναρξη της αναμέτρησης!
22:03
3' Πρώτη καλή στιγμή. Ο Ντε Μπρούινε έστρωσε στον Βίτσελ, αυτός έκανε το μονοκόμματο σουτ αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.
22:03
22:04
5' Μεγάλη ευκαιρία για την Σουηδία!
22:05
Η μπάλα στρώθηκε στον Μπεργκ στο ύψος του πέναλτι, αυτός έκανε το δυνατό σουτ αλλά ο Κουρτουά έδιωξε σωτήρια. Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον άσσο του Παναθηναϊκού.
22:06
6' Διαγώνιο σουτ του Λουκάκου, η μπάλα βρίσκει λίγο στον Ίσακσον και περνάει κόρνερ. Πολύ καλός ο ρυθμός στα πρώτα λεπτά.
22:09
To σουτ του Μπεργκ είναι η πρώτη τελική προσπάθεια της Εθνικής Σουηδίας που βρίσκει στόχο, στο φετινό Euro.
22:13
22:14
Παρακάτω η μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Μπεργκ.
22:16
Συμπληρώθηκε το πρώτο 15λεπτο. Ισορροπημένο παιχνίδι με πολύ καλό ρυθμό.
22:19
Το σημερινό παιχνίδι, εφόσον η Σουηδία δεν προκριθεί, θα είναι το τελευταίο για τον Ζλάταν με την Εθνική του ομάδα.
22:20
19' Κακή πάσα του Βερτόνγκεν προς τον Βερμάελεν, ο Ιμπραΐμοβιτς πάει να τσιμπήσει τη μπάλα και να βγει απέναντι από τον Κουρτουά, αλλά ο στόπερ του Βελγίου με ωραίο τάκλιν τον προλαβαίνει.
22:23
24' Μακρινό διαγώνιο σουτ του Λάρσον, η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία.
22:24
25' Ευκαιρία για το Βέλγιο!
22:25
Ο Αζάρ παίζει το ένα δύο με τον Λουκάκου και εν συνεχεία στρώνει στον Ντε Μπρούινε, ο οποίος σουτάρει έξω από την περιοχή αλλά ο Ίσακσον πέφτει και μπλοκάρει τη μπάλα.
22:25
26' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σουηδία!
22:26
Ο Μπεργκ γίνεται κάτοχος της μπάλας έξω από την περιοχή και στρώνει στον Ιμπραΐμοβιτς, ο οποίος πιάνει το σουτ στην κίνηση με τη μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.
22:27
22:29
Μισή ώρα στον αγώνα. Παραμένει το 0-0 με τις δύο ομάδες να έχουν τις ευκαιρίες τους για να πετύχουν ένα τέρμα.
22:30
31' Κίτρινη κάρτα στον Μενιέρ.
22:32
33' Κίτρινη κάρτα στον Εκντάλ.
22:36
36' Κίτρινη κάρτα στον Γιόχανσον.
22:39
Πέντε λεπτά μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους.
22:44
45' Μεγάλη ευκαιρία για το Βέλγιο!
22:45
Φαλτσαριστή σέντρα του Ντε Μπρούινε, ο Μενιέ έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
22:45
45'+1' Κίτρινη κάρτα στον Βίτσελ.
22:46
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Οι παίκτες της Σουηδίας και του Βελγίου οδεύουν στα αποδυτήρια, όπως ξεκίνησαν το ματς, χωρίς σκορ.
23:02
46' Έναρξη στο δεύτερο μέρος! Συνεχίζουν χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
23:05
23:08
51' Κεφαλιά του Ιμπραΐμοβιτς, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
23:11
53' Ο Μπεργκ χάνει το κοντρόλ κι ενώ θα μπορούσε να βγει σε θέση τετ-α-τετ, γυρίζει στη συνέχεια τη μπάλα στον Εκντάλ ο οποίος σουτάρει αλλά ο Κουρτουά θα μπλοκάρει.
23:17
Συμπληρώθηκε μια ώρα στο παιχνίδι. Παραμένει το 0-0.
23:20
63' Αλλαγή για τη Σουηδία. Γκουιντέτι αντί Μπεργκ.
23:23
66' Ωραία κίνηση και διαγώνιο σουτ του Ντε Μπρούινε, ο Ίσακσον έπεσε και έδιωξε.
23:26
70' Αλλαγή για τη Σουηδία. Ντουρμάζ αντί Λάρσον.
23:27
Για να δούμε εάν θα μπορέσει ο εξτρέμ του Ολυμπιακού να βοηθήσει την Σουηδία να φθάσει στην πολυπόθητη νίκη.
23:27
71' Αλλαγή για το Βέλγιο. Μέρτενς αντί Καράσκο.
23:30
73' Μεγάλη ευκαιρία για το Βέλγιο!
23:30
Ο Λουκάκου βγαίνει απέναντι από τον Ίσακσον αλλά ο Σουηδός τερματοφύλακας τον σταμάτησε.
23:31
74' Ο Λουκάκου σκοράρει αλλά έχει υποδειχθεί σε θέση οφσάιντ. Σωστή απόφαση.
23:32
76' Ευκαιρία για τη Σουηδία.
23:33
Δυνατή εκτέλεση φάουλ του Ιμπραΐμοβιτς από τα 30 μέτρα, ο Κουρτουά έπεσε και έδιωξε.
23:36
79' Σουτ του Λουκάκου μέσα από την περιοχή με το δεξί, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
23:37
80' Ευκαιρία για το Βέλγιο.
23:38
Τρομερή κίνηση του Μέρτενς που αποφεύγει δύο αντιπάλους του και σουτάρει αλλά ο Ίσακσον έδιωξε σε κόρνερ.
23:38
Τελευταίο δεκάλεπτο στο ματς. Για να δούμε, μπορεί η Σουηδία να πετύχει ένα τέρμα και να πάρει τη νίκη;
23:39
82' Αλλαγή για τη Σουηδία. Τζενγκίν αντί Φόρσμπεργκ.
23:40
83' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σουηδία!
23:41
Κεφαλιά του Γκράνκβιστ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Κάλστρομ, ο Ντε Μπρούινε έδιωξε πάνω στη γραμμή.
23:41
84' ΓΚΟΛ για το Βέλγιο!
23:42
Τρομερό σουτ του Ναϊνγκολάν από θέση διαγώνια και δεξιά, πέφτει ο Ίσακσον αλλά ήταν αδύνατο να διώξει.
23:43
86' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σουηδία. Κοντρόλ με το στήθος από τον Ζλάταν και γυριστό σουτ, η μπάλα λίγο άουτ.
23:44
87' Αλλαγή για το Βέλγιο. Μπεντέκε αντί Λουκάκου.
23:48
90' Ο Μπεντέκε πλασάρει από το ύψος του πέναλτι αλλά ο Ίσακσον κρατάει το 1-0.
23:50
90'+3' Αλλαγή για το Βέλγιο. Οριγκί αντί Αζάρ.