Ουαλία-Βόρεια Ιρλανδία 1-0

Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ουαλία-Βόρεια Ιρλανδία, για τους «16» του Euro. Ενημέρωση μέσω του ΣΠΟΡ FM 94,6

18:38
Καλησπέρα! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ουαλία-Βόρεια Ιρλανδία, για τους "16" του Euro 2016, που είναι προγραμματισμένο για τις 19:00 και θα διεξαχθεί στο "Parc des Princes"
18:39
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
18:39
Ουαλία (Κόουλμαν): Χένεσεϊ, Γκάντερ, Τέιλορ, Ντέιβις, Τσέστερ, Γουίλιαμς, Άλεν, Ράμσεϊ, Μπέλ, Λέντλεϊ, Βόουκς
18:39
Βόρεια Ιρλανδία (Ο' Νιλ): ΜακΓκόβερν, ΜακΌλεϊ, Τζ. Έβανς, Ντέιβις, Λάφερτι, Κ.Έβανς, Ντάλας, Νόργουντ, Χιούζ, Γουάρντ, Κάθκαρτ
18:41
Διαιτητής: Μάρτιν Άτκινσον (Αγγλία). Βοηθοί: Μάικλ Μαλάρκι (Αγγλία), Στίβεν Τσάιλντ (Αγγλία). Τέταρτος: Φέλιξ Μπριχ (Γερμανία)
18:43
Υπενθυμίζεται ότι η Ουαλία ήρθε πρώτη στον δεύτερο όμιλο, με δύο νίκες και μια ήττα.
18:44
Η Βόρεια Ιρλανδία ήταν μια από τις τέσσερις καλύτερες τρίτες των ομίλων και με μια νίκη-δύο ήττες στο τρίτο γκρουπ πέρασε στην επόμενη φάση.
18:46
18:46
Η διάταξη των δύο ομάδων
18:48
Η ομάδα που θα περάσει στην επόμενη φάση θα αντιμετωπίσει αυτήν που θα προκριθεί από το Ουγγαρία-Βέλγιο, το οποίο θα διεξαχθεί την Κυριακή στο "Municipal" της Τουλούζ
19:10
10' Πρώτη καλή στιγμή στην αναμέτρηση και είναι για τη Βόρεια Ιρλανδία. Ο Ντάλας έπιασε το σουτ μέσα από την περιοχή με το αριστερό, η μπάλα πήρε λίγα φάλτσα και την έδιωξε σε κόρνερ ο Χένεσεϊ
19:13
12' Πρώτη απειλή και από πλευράς Ουαλίας. Ο Ράμσεϊ προσπάθησε να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα με τακουνάκι, αλλά ο ΜακΓκόβερν μπλόκαρε χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία.
19:19
19' Ο Ράμσεϊ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Βόρειας Ιρλανδίας, αλλά δεν υπάρχει γκολ!
19:20
Ο Βόουκς νίκησε την αντίπαλη άμυνα και με κεφαλιά τροφοδότησε τον Ράμσεϊ που ήταν σε αντικανονική θέση. Σωστή η απόφαση του διαιτητικού τιμ
19:23
22' Σουτ του Γουάρντ έξω από την περιοχή, έδιωξε σε κόρνερ για καλό και για κακό ο Χένεσεϊ.
19:25
19:25
Εδώ η φάση του Ράμσεϊ
19:27
26' Κακό σουτ του Μπέιλ, που βρήκε λίγο χώρο εκτός περιοχής και αριστερά, αλλά η μπάλα κύλησε πολύ αργά αρκετά μακριά από την αντίπαλη εστία.
19:29
19:44
44' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς. Τη δεχθηκε ο Ντάλας για σκληρό μαρκάρισμα στον Μπέιλ και αν η Βόρεια Ιρλανδία προκριθεί στην επόμενη φάση δεν θα έχει δικαίωμα να αγωνιστεί στα προημιτελικά ο ίδιος
19:46
Ημίχρονο στο Παρίσι, χωρίς καθυστερήσεις. Ουαλία-Βόρεια Ιρλανδία 0-0.
19:48
Πολύ κακό το θέαμα στο πρώτο μέρος. Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο και οι φάσεις που ξεχωρίζουν είναι το σουτ του Ντάλας στο 10' από πλευράς Βόρειας Ιρλανδίας και η φάση του 19' όπου ο Ράμσεϊ έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα, αλλά ήταν σε αντικανονική θέση και δεν υπήρξε γκολ.
20:02
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου
20:07
Δείχνει κάπως πιο ελκυστικό το δεύτερο μέρος. Έχει καλύτερο ρυθμό μέχρι στιγμής.
20:09
53' Καλή στιγμή για την Ουαλία. Ωραία σέντρα του Ράμσεϊ από τα δεξιά, κεφαλιά του Βόουκς με την μπάλα να περνάει δίπλα από την αντίπαλη εστία.
20:11
55' Αλλαγή για την Ουαλία. Ο Ρόμπσον-Κανού στη θέση του Βόουκς
20:14
58' Απειλεί ο Μπέιλ Ωραία εκτελεσμένο φάουλ, αλλά όχι τόσο καλό όσο τα δύο που έβαλε και ο ΜακΓκόβερν έδιωξε με δυσκολία.
20:14
58' Κίτρινη στον Τέιλορ για την Ουαλία
20:19
62' Τζόναθαν Γουίλιαμς στη θέση του Λέντλεϊ για την Ουαλία.
20:23
67' Κίτρινη στον Ντέιβις για τη Βόρεια Ιρλανδία.
20:26
69' Γουάσινγκτον αντί Γουάρντ στο ματς για τη Βόρεια Ιρλανδία
20:31
75' ΓΚΟΛ Η ΟΥΑΛΙΑ, 1-0!
20:33
Ο Ράμσεϊ βρέθηκε στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, καθυστέρησε να πασάρει, αλλά κατάφερε να βρει τον αμαρκάριστο Γκάρεθ Μπέιλ που έκανε με δύναμη το γύρισμα και ο ΜακΌλεϊ αντέδρασε άσχημα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
20:35
79' ΜακΓκίν αντί Νόργουντ για τη Βόρεια Ιρλανδία
20:40
84' Μαγκένις αντί ΜακΌλεϊ στο ματς για τη Βόρεια Ιρλανδία.