Γαλλία-Ιρλανδία 2-1

Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Γαλλία-Ιρλανδία, για τους «16» του Euro.

15:50
Καλησπέρα! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Γαλλία-Ιρλανδία (16:00) για τους 16 του Euro
15:51
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
15:51
Γαλλία (Ντεσάν): Γιορίς, Εβρά, Ραμί, Κοσιελνί, Σανιά, Ματουϊντί, Καντέ, Πογκμπά, Παγέ, Γκριζμάν, Ζιρού
15:51
Ιρλανδία(Μάρτιν Ο’ Νιλ): Ράντολφ, Κόουλμαν, Κιό, ΜακΚάρθι, Λονγκ, ΜακΚλιν, Ντάφι, Χέντρικ, Γουάρντ, Μπράντι, Μέρφι
16:02
Πέναλτι για την Ιρλανδία στο δεύτερο λεπτό! Ανατροπή του Λονγκ από τον Πογκμπά και ο Ριτσόλι έδειξε την άσπρη βούλα
16:03
3' ΓΚΟΛ για την Ιρλανδία, 0-1! Άψογη εκτέλεση από τον Μπρέιντι που έστειλε την μπάλα δοκάρι και μέσα.
16:09
9' Πρώτη καλή στιγμή για τη Γαλλία. Σέντρα του Πογκμπά, κεφαλιά του Γκριζμάν, αλλά η μπάλα κατέληξε πάνω από την αντίπαλη εστία.
16:09
16:14
16:19
19' Κεφαλιά του Γκριζμάν που νίκησε την αντίπαλη άμυνα (μετά την εκτέλεση φάουλ του Παγέ), αλλά όχι και τον Ράντολφ.
16:22
21' Σουτ του Μέρφι, έπεσε χαμηλά στην αριστερή του γωνία και έδιωξε ο Γιορίς.
16:24
24' Καλή εκτέλεση φάουλ του Πογκμπά, αλλά όχι τόσο καλή για να νικηθεί ο Ράντολφ που μάζεψε με δεύτερη προσπάθεια την μπάλα.
16:25
25' Κίτρινη κάρτα στον Κόουλμαν.
16:29
27' Κίτρινη στον Καντέ.
16:39
Πολύ κακή η Γαλλία, δεν μπορεί να φτιάξει με τίποτα. Δεν έχει... τρομάξει την Ιρλανδία
16:41
40' Κίτρινη στο Χεντρίκ
16:42
41' Απειλεί η Ιρλανδία, κεφαλιά του Ντάφι, αλλά ο Γιορίς ήταν σε ετοιμότητα
16:43
44' Κίτρινη στον Ραμί
16:46
Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος
16:47
45' +1' Απειλεί η Γαλλία. Ο Ζιρού έστρωσε στον Παγέ που άδειασε αρχικά την αντίπαλη άμυνα, αλλά το σουτ σταμάτησε σε σώματα και το ίδιο έγινε στη συνέχεια με τον Γκριζμάν.
16:50
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Γαλλία-Ιρλανδία 0-1 με την εκτέλεση πέναλτι του Μπρέιντι στο δεύτερο λεπτό, ύστερα από την ανατροπή του Πογκμπά στον Λονγκ
16:52
Έξυπνα στημένη η Ιρλανδία που πάγωσε τους Γάλλους μόλις στο δεύτερο λεπτό. Κακή η ομάδα του Ντιντιέ Ντεσάν στα πρώτα 45 λεπτά. Λίγες οι στιγμές που απείλησε αυτήν του Μάρτιν Ο' Νιλ
17:03
Κομάν αντί Καντέ στο ματς για τη Γαλλία
17:05
Έναρξη στο δεύτερο μέρος!
17:08
48' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γαλλία. Εκτέλεση φάουλ του Παγέ και εξ' επαφής κεφαλιά του Κοσιελνί που πέρασε λίγο δίπλα από την εστία του Ράντολφ.
17:14
52' Μεγάλη ευκαιρία για την Ιρλανδία. Ο Γιορίς έδιωξε την μπάλα προ του Λονγκ ύστερα από γύρισμα που έγινε από τα αριστερά.
17:15
55' Ωραίο σουτ του Ματουιντί, σε κόρνερ ο Ράντολφ.
17:17
57' ΓΚΟΛ Η ΓΑΛΛΙΑ, 1-1!
17:18
Ωραία σέντρα του Σανιά από τα δεξιά, η άμυνα της Ιρλανδίας ξέχασε τον Γκριζμάν που με ωραία άλμα και κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ράντολφ.
17:20
60' Σουτ του Παγέ έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία.
17:20
61' ΓΚΟΛ Η ΓΑΛΛΙΑ, 2-1!
17:21
Γκριζμάν και πάλι! Μακρινή μπαλιά του Ραμί, κεφαλιά του Ζιρού προς τα πίσω και προς τον επιθετικό της Ατλέτικο Μαδρίτης, ο οποίος νίκησε με συρτό σουτ τον Ράντολφ.
17:24
Μέρφι αντί Γουόλτερς για την Ιρλανδία στο 65'
17:25
65' Κόκκινη για την Ιρλανδία!
17:26
Ο Γκριζμάν βγήκε σε προφανή θέση για γκολ και ο Ντάφι τον ανέτρεψε λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή.
17:27
Το εκτέλεσε ο Γκριζμάν και η μπάλα βρήκε σε συμπαίκτη και πέρασε εκτός.
17:28
Ο' Σέι αντί ΜακΚλίν στο ματς για την Ιρλανδία στο 68'
17:30
Θα μπει ο Ζινιάκ στο ματς εντός ολίγου.
17:32
Ζινιάκ αντί Ζιρού στο 73' για τη Γαλλία.
17:36
76' Καλή στιγμή για τη Γαλλία με τον Ζινιάκ να βγαίνει απέναντι από τον Ράντολφ και λίγο δεξιά, αλλά ο Ιρλανδός τον νίκησε.
17:37
77' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗ ΓΑΛΛΙΑ! Ο Ζινιάκ και πάλι πρωταγωνιστής, αλλά το πολύ ωραίο του σουτ έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.
17:46
86' Πολύ καλή στιγμή για την Ιρλανδία. Ο Γουόλτερς έκανε ωραίο σουτ και έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από την αντίπαλη εστία.