Στη συνέχεια οι Πειραιώτες θα μεταβούν στις Βρυξέλλες (6/07) κι από εκεί στο Γκενκ.
Ο Βίκτορ Σάντσεθ δεν υπολογίζει τους Φιγκέιρας και Ντα Κόστα, ενώ στη διάθεσή του βρίσκονται πλέον οι διεθνείς. Πρόκειται για τους Μιλιβόγεβιτς, Ζντιέλαρ, Ιντέγε και Μανιάτης, οι οποίοι αναμένεται να πάρουν χρόνο συμμετοχής.
Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Καπίνο, Μαζουακού, Μποτία, Σιόβας, Βούρος, Μπουχαλάκης, Κασάμι, Φορτούνης, Γιαννιώτας, Σεμπά, Ολαϊτάν.
Στον πάγκο: Χουτεσιώτης, Μανιάτης, Ντομίνγκεζ, Πουλίδο, Μπέρτος, Γούτας, Ανδρούτσος, Τσιμίκας, Ζντιέλαρ, Ρέτσος, Μανθάτης, Πάρντο.
Το ματς θα πραγματοποιηθεί στο αθλητικό κέντρο του Λάνγκενφελντ
18:31
Από λεπτό σε λεπτό η σέντρα
18:33
1' Έναρξη της αναμέτρησης
18:36
4' Απευθείας εκτέλεση φάουλ για την ΒΑΚ, η μπάλα κοντράρει πάνω στο τείχος.
18:40
7' Νέο γέμισμα στην περιοχή του Καπίνο, ύστερα από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα περνάει χωρίς να δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα.
18:41
8' Σουτ του Κασάμι έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.
18:46
13' Φάση για την ΒΑΚ. Ο Κασάμι κάνει λάθος, ο Ρίμαν παίρνει την μπάλα, μπαίνει στην περιοχή, αλλά ο Καπίνο διώχνει το δυνατό σουτ που επιχείρησε.
18:49
16' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Γύρισμα του Σεμπά από τα αριστερά, ο Ολαϊτάν δεν προλαβαίνει να μπει στην πορεία της μπάλας και ο Γκρουνβελντ μαζεύει.
18:50
18' Επικίνδυνη σέντρα του Ρίμαν από τα δεξιά, σωστά τοποθετημένος ο Καπίνο, που απομακρύνει με γροθιές.
18:52
19' Νέα φάση για την ΒΑΚ. Ο Χολνστάιν γυρίζει με κεφαλιά την μπάλα στην μικρή περιοχή, ο Μποτία έδιωξε.
18:56
23' ΓΚΟΛ 1-0 η Βάκερ!
18:57
Αντεπίθεση για τους Αυστριακούς, ο Κερσμπάουμ γίνεται αποδέκτης της μπάλας και με ωραίο σουτ λίγο πριν μπει στην περιοχή νίκησε τον Καπίνο.
18:57
25' Φάση για τον Ολυμπιακό. Ωραίο σουτ του Φορτούνη, ο Γκρούνβαλντ διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.
19:03
29' Καλός συνδυασμός Σεμπά-Φορτούνη, όμως ο δεύτερος δεν έσπασε σωστά την μπάλα στην περιοχή.
19:06
34΄ Ο Φορτούνης εκτελεί απευθείας από δύσκολη γωνία, ο Πίχλμαν διώχνει με κεφαλιά σε κόρνερ.
19:07
34' Μακρινό σουτ του Σεμπά, η μπάλα φεύγει πολλά μέτρα άουτ.
19:08
36' Όμορφη εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, ο Γκρούνβαλντ πέφτει και διώχνει σε κόρνερ.
19:09
37' Κίτρινη κάρτα στον Γιαννιώτα
19:12
39' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Αναστάτωση στην άμυνα των Αυστριακών, ο Πίχλερ βάζει την τελευταία στιγμή προβολή στο σουτ του Σεμπά.
19:17
45' Φαλτσαριστό σουτ του Γιαννιώτα, η μπάλα λίγο άουτ.
19:18
45’ Τέλος πρώτου ημιχρόνου
19:18
Ο Ολυμπιακός βρίσκεται πίσω στο σκορ 1-0 απέναντι στην Βάκερ.
19:18
Το σκορ άνοιξε για τους Αυστριακούς ο Κερσμπάουμ στο 23ο λεπτό με δυνατό σουτ έπειτα από αντεπίθεση.
19:33
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
19:34
Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού:Kαπίνο, Μπέρτος, Γούτας, Ρέτσος, Τσιμίκας, Ανδρούτσος, Ζντιέλαρ, Πάρντο, Μανθάτης, Τσόρι, Πουλίδο
19:37
50' Παίζουν με την φωτιά οι αμυντικοί του Ολυμπιακού, χάνουν την μπάλα και ο Πικλ με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή την στέλνει άουτ.
19:39
51' Πιέζουν με σέντρες στην περιοχή του Ολυμπιακού οι Αυστριακοί.
19:41
54' Ο Πουλίδο βλέπει την μπάλα να του στρώνεται έξω από την περιοχή, επιχειρεί σουτ το οποίο φεύγει άουτ.
19:46
59' Φάση για τον Ολυμπιακό. Εκτέλεση κόρνερ του Τσόρι, ο Γούτας παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.
19:52
65' Επικίνδυνη σέντρα του Πάρντο από τα δεξιά, η μπάλα περνάει απ' όλους και φεύγει πλάγιο.
19:53
66' Σουτ στην κίνηση από τον Τσιμίκα, η μπάλα άουτ.
19:53
*Ετοιμάζονται να περάσουν στο ματς, οι Μανιάτης και Χουτεσιώτης.
19:55
68' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Καπίνο πέρασε ο Χουτεσιώτης.
19:56
69' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ατομική ενέργεια του Τσόρι, που τελειώνει την φάση με σουτ, το οποίο έφυγε λίγο άουτ.
19:59
Μπήκε και ο Μανιάτης αντί του Ζντιέλαρ, οι οποίοι ως διεθνείς μοιράστηκαν τον χρόνο στο δεύτερο ημίχρονο.
20:04
76' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό. Ωραία κυκλοφορία της μπάλας, ο Μανιάτης βγαίνει τετ-α-τετ κάνει το σουτ αλλά ο γκολκίπερ των Αυστριακών του λέει "όχι".
20:07
80' ΓΚΟΛ 1-1 ο Ολυμπιακός!
20:07
Εξαιρετική ενέργεια του Μανθάτη, η μπάλα φτάνει στον Πουλίδο που εκτελεί με την μία έξω από την περιοχή και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
20:10
84' Έχει ανοίξει αρκετά το παιχνίδι.
20:11
84' Μεγάλη απόκρουση του Χουτεσιώτη σε σουτ του Γκρούντλερ έξω από την περιοχή.
20:14
87' Σουτ του Μανιάτη έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ.
20:18
90' Τέλος της αναμέτρησης