LIVE ενημέρωση: Παναθηναϊκός-Αλεμάνια Άαχεν

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την πρώτη φιλική αναμέτρηση του Παναθηναϊκού για τη σεζόν 2016-2017
18:11
Αντίπαλος της ομάδας του Αντρέα Στραματσόνι η Αλεμάνια Άαχεν.
18:13
H Αλέμανια Άαχεν αγωνίζεται στις ημιεπαγγελματικές κατηγορίες της Γερμανίας, άρα τα συμπεράσματα που μπορεί να προκύψουν θα αφορά πολύ συγκεκριμένα πράγματα
18:15
Στη διάθεση του Ιταλού τεχνικού δεν θα είναι φυσικά ο Μάρκους Μπεργκ, που ακόμα δεν έχει ενταχθεί στις προπονήσεις της ομάδας, λόγω της συμμετοχής του στο Euro, όπως και τα τελευταία χρονικά μεταγραφικά αποκτήματα, Χουλτ και Ιμπάρμπο
18:15
Σε λίγα λεπτά αναμένεται να έχουμε και την ενδεκάδα που θα επιλέξει ο Αντρέα Στραματσόνι
18:35
Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Βλαχοδήμος, Μέστο, Ευαγγέλου, Ιβανόφ, Χουχούμης, Κουτρουμπής, Λουντ, Ζέκα, Βιγιαφάνιες, Βλαχοδήμος, Λέτο
18:37
Στον πάγκο: Κοτσόλης, Αμπέντ, Μαρινάκης, Χατζηγιοβάνης, Μαυρομμάτης, Μπουμάλ, Μίνγκος, Στάικος, Αγγελόπουλος, Μπουζούκης.
18:59
Αυτή τη στιγμή οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο
19:02
1' Έναρξη του φιλικού, στη σέντρα οι Γερμανοί
19:05
3' Ωραία προσπάθεια του Ζέκα από δεξιά, γυρνάει την μπάλα στην περιοχή, απομακρύνουν οι αμυντικοί της Άαχεν
19:06
4' ΓΚΟΛ για την Άαχεν!
19:06
Αντεπίθεση της Άαχεν, ο Φεϊζουλάχου πήρε ωραία την μπάλα στην περιοχή και με ωραίο σουτ νικάει τον Βλαχοδήμο
19:11
8' Κόρνερ από τον Βιγιαφάνιες, σύγχυση στην περιοχή των Γερμανών, απομακρύνουν οι αμυντικοί της Άαχεν έπειτα από κόντρες
19:12
10' Δυνατό φάουλ στον Ζέκα. Καλή στιγμή τώρα για τον Παναθηναϊκό με στημένη την μπάλα
19:12
11' Εκτέλεσε ο Λέτο, αλλά έστειλε την μπάλα πολύ ψηλά
19:17
15' Καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Σουτ του Βλαχοδήμου, αλλά βρίσκεται σε καλή ο τερματοφύλακας της Άαχεν και αποκρούει την μπάλα.
19:19
17' Αρχίζει να αναπτύσσεται ορθολογικά σιγά-σιγά ο Παναθηναϊκός, που βρίσκει τα πατήματά του στο γήπεδο
19:20
18' Αλλάζει ωραία την μπάλα από τα δεξιά ο Παναθηναϊκός, ο Μέστο πασάρει στον Λέτο, αλλά το σουτ του τελευταίου ήταν πολύ κακό και η μπάλα καταλήγει άουτ
19:21
19' Καταπληκτικό γκολ για την Άαχεν!
19:22
Ο Φεϊζουλάχου κοντρολάρει πολλά μέτρα έξω από την περιοχή και πιάνει ένα ψηλοκρεμαστό βολέ, μην αφήνοντας περιθώριο αντίδρασης στον Βλαχοδήμο
19:24
22' Σουτ του Χουχούμη από πολύ μακριά, μπλοκάρει ο γκολκίπερ της Άαχεν, Σπριντ
19:31
29' Γκολ για τον Παναθηναϊκό με σκόρερ τον Λουντ!
19:32
Αντεπίθεση του «τριφυλλιού», ο Λουντ τσιμπάει την μπάλα και με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή μειώνει για την ομάδα του
19:32
Πρώτο γκολ της σεζόν, λοιπόν, για τον Παναθηναϊκό από τον Λουντ, έστω και σε φιλικό αγώνα
19:36
34' Ωραία προσπάθεια του Λουντ από τα αριστερά και ωραίο πλασέ με το αριστερό, η μπάλα φεύγει λίγα εκατοστά δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Σπριντ
19:40
38' Σέντρα σουτ του Ρούτερ από δεξιά, μπλοκάρει ο Βλαχοδήμος
19:41
39' Ωραία μπαλιά του Ζέκα στον Μέστο που είχε κάνει κίνηση φορ στο σημείο του πέναλτι, αλλά το πλασέ ήταν βιαστικό και έστειλε την μπάλα άουτ.
19:45
43' Πιέζει συνεχώς για την ισοφάριση ο Παναθηναϊκός
19:46
45' Κίτρινη κάρτα στον Λέτο για διαμαρτυρία
20:06
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
20:08
Έχει μπει στο ματς ο Ολιβιέ Μπουμάλ, έχει περάσει εκτός ο Λέτο.
20:11
Θέση στον αγώνα έχει πάρει και ο Αμπέντ, αντί του Βλαχοδήμου
20:11
Αλλαγή και κάτω από τα δοκάρια. Μέσα ο Κοτσόλης, έξω ο Βλαχοδήμος
20:14
54' Έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων ο Παναθηναϊκός και ψάχνει την ισοφάριση
20:15
54' Κίτρινη κάρτα στον Προφετέρ
20:19
58' Σουτ του Μπουμάλ από πολύ μακριά, η μπάλα άουτ
20:21
61' Γκολ για τον Παναθηναϊκό με σκόρερ τον Βιγιαφάνιες!
20:22
Ωραία ατομική ενέργεια του Μπουμάλ από δεξιά, γυρίζει την μπάλα στο σημείο του πέναλτι και ο Βιγιαφάνιες με ένα απλό πλασέ ισοφαρίζει!
20:25
65' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μαρινάκης στη θέση του Χουχούμη.
20:30
70' Ο Παναθηναϊκός φαίνεται ότι ψάχνει το γκολ που θα του δώσει τη νίκη
20:33
71' Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Εκτός οι Ευαγγέλλου, Βιγιαφάνιες, μέσα οι Χατζηγιοβάννης και Στάικος
20:35
20:36
20:37
76' Παραλίγο ο Παναθηναϊκός να πετύχει το γκολ, όταν μετά τις κόντρες η μπάλα πήρε ύψος και λίγο έλειψε να παραβιαστεί η εστία της Ααχεν
20:39
79' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μέσα ο Μίνγκος, έξω ο Λουντ
20:43
83' Πρόβλημα με τον Κοτσόλη που τραυματίστηκε. Θα ξαναμπεί στο ματς ο Βλαχοδήμος
20:49
89' Φάουλ του Αμπέντ, απ' ευθείας στην αγκαλιά του τερματοφύλακα της Άαχεν
20:54
Λήξη της αναμέτρησης με τον Παναθηναϊκό να μένει στην ισοπαλία (2-2) κόντρα στην Άαχεν