Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης του ΠΑΟΚ κόντρα στην Κλαμπ Μπριζ στην Ολλανδία. Ενημέρωση από ΣΠΟΡ FM 94,6.

18:00
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του φιλικού του ΠΑΟΚ κόντρα στην Κλαμπ Μπριζ
18:01
Πρόκειται για το δεύτερο φιλικό του ΠΑΟΚ στην περίοδο της προετοιμασίας, αλλά σίγουρο το πιο απαιτητικό έπειτα από αυτό κόντρα στη Σιλφόλντε
18:37
Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Γλύκος, Μάτος, Πούγγουρας, Τζαβέλλας, Λέοβατς, Τσίμιροτ, Τζιόλης, Περέιρα, Μυστακίδης, Κάμπος, Αθανασιάδης
18:41
Η ενδεκάδα της Κλαμπ Μπριζ: Μπουτέγ - Κόολς, Σίμονς, Ντένσβιλ, Ντε Μποκ - Κλαουντεμίρ, Φόρμερ, Βανάκεν - Στορμ, Βόσεν, Ισκιέρδο.
19:01
Εκτός της αποστολής του ΠΑΟΚ θα είναι o ανέτοιμος Ντιέγκο Μπίσεσβαρ, όπως και Εβγέν Σάκχοφ ο οποίος αισθάνεται ενοχλήσεις στο πέλμα.
19:05
1' Έναρξη του ματς
19:10
5' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά του ματς, χωρίς κάποια ομάδα να έχει καταφέρει να επιβάλλει το δικό της ρυθμό
19:11
6' Ευκαιρία από το πουθενά για τον ΠΑΟΚ! Ο Ντενσβίλ γυρνά απρόσεκτα την μπάλα στο κέντρο της άμυνας, εκεί που κινείται ο Περέιρα, αλλά η μπάλα από το πλασέ του περνά άουτ
19:14
9' Αρχίζει ο ΠΑΟΚ να ανεβάζει ρυθμούς
19:17
12' Πολύ ωραία σέντρα του Κάμπος από τα δεξιά, αλλά ο Μυστακίδης δεν βρίσκει γεμάτα την μπάλα σπαταλώντας την ευκαιρία για τους Θεσσαλονικείς
19:17
13' Δοκάρι για την Μπριζ με τον Στορμ!
19:18
Ωραία ενέργεια του παίκτη της Μπριζ, που έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Γλύκου
19:20
15' Ακόμα μία ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!
19:20
Μπαλιά του Τζαβέλλα στον προωθημένο Λέοβατς, κακό το τέλειωμα του αριστερού μπακ, η μπάλα άουτ
19:22
16' Συνεχίζει να σπαταλά ευκαιρίες ο ΠΑΟΚ! Νέο σουτ του Κάμπος με το αριστερό από το ύψος της μεγάλης περιοχής και η μπάλα περνά δίπλα από το δοκάρι της εστίας των Βέλγων.
19:24
17' Πολύ ωραία ομαδική προσπάθεια των παικτών της Μπριζ, τετ-α-τετ του Ιζκέρντο που στέλνει την μπάλα άουτ, λόγω του κακού τελειώματος της φάσης
19:28
23' Διπλή ευκαιρία χαμένη για τους Βέλγους! Ο Γλύκος κάνει διπλή επέμβαση σε προσπάθειες των Φόσεν και Ιζκέρντο!
19:31
27' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ σε πολύ δυνατό σουτ του Τζαλμά Κάμπος!
19:33
28' Αναγκαστική αλλαγή για τους Βέλγους. Ο Ένγκελς στον αγωνιστικό χώρο αντί του Στορμ
19:37
33' Όλοι οι αναπληρωματικοί του ΠΑΟΚ έχουν σηκωθεί για ζέσταμα
19:40
34' Δοκάρι για την Μπριζ! Κακό γύρισμα του Πούγγουρα στον Γλύκο, προσπάθεια του τερματοφύλακα να γλιτώσει το κόρνερ, αλλά στέλνει την μπάλα συστημένη στον Σίμονς, που στο πλασέ που επιχείρησε, έστειλε την μπάλα στο δοκάρι
19:44
39' Το 0-0 παραμένει σε ένα πρώτο ημίχρονο που έχει πολλές φάσεις. Είναι χαρακτηριστικό ότι οι δύο ομάδες έχουν τρία δοκάρια (δύο η Μπριζ, ένα ο ΠΑΟΚ)
19:46
41' Σουτ του Ντε Μποκ στην κίνηση, απ' ευθείας στην αγκαλιά του Γλύκου, που ήταν σε ετοιμότητα
19:51
Λήξη α' ημιχρόνου με τον ΠΑΟΚ να μένει στο 0-0 με την Κλαμπ Μπριζ, έχοντας αρκετές ευκαιρίες, αλλά μεσοαμυντικά φαίνεται να έχει προβλήματα.
20:06
Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ
20:08
46' Έναρξη του β' ημιχρόνου
20:09
Βελλίδης, Κίτσιου, Μαλεζάς, Ροντρίγκες, Πέλκας, Χαρίσης έχουν περάσει στον αγωνιστικό χώρο
20:10
Εκτός ο Γλύκος, Μάτος, Πούγγουρας, Πούγγουρας, Μυστακίδης
20:14
52' Κίτρινη κάρτα στον Κουλς
20:20
58' Σέντρα-σουτ του Κάμπος από τα δεξιά, η μπάλα χτυπά και πάλι στο δοκάρι. Άτυχος ο Ανγκολέζος
20:23
61' Ζάιρο, Κοροβέσης, Γιαννούλης, Κουλούρης και Κρέσπο στην ενδεκάδα του ΠΑΟΚ
20:24
Εκτός οι Λέοβατς, Τζάλμα Κάμπος, Τζαβέλλας, Αθανασιάδης, Τσίμιροτ
20:26
64' Κίτρινη κάρτα στον Χαρίση
20:30
68' Σουτ του Κλαούντεμιρ, απέκρουσε ο Βελλίδης!
20:32
70' Γκολ για τον ΠΑΟΚ με σκόρερ τον Κουλούρη!
20:33
Εξαιρετική αντεπίθεση του Δικεφάλου με τον Ροντρίγκες, που γυρίζει την μπάλα στον Κουλούρη, που δεν έχει παρά να πλασάρει εύστοχα για το 1-0
20:35
73' Σου του Γκάρι Ροντρίγκες, η μπάλα άουτ
20:38
76' Νεύρα ανάμεσα σε Κίτσιου και Σίμονς
20:39
Από μία κίτρινη στους δύο παίκτες
20:40
78' Ωραίο σουτ του Πέλκα, η μπάλα άουτ
20:42
80' Τρομερό γκολ του Πέλκα και ο ΠΑΟΚ κάνει το 2-0!
20:43
Εξαιρετική ατομική ενέργεια του νεαρού χαφ, δεξί μυτάκι με το οποίο «κρεμάει» τον αντίπαλο γκολκίπερ κάνοντας το 2-0!
20:53
90' Λήξη της αναμέτρησης με τον ΠΑΟΚ να αφήνει εξαιρετικές εντυπώσεις και να επικρατεί 2-0 της Κλαμπ Μπριζ