Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης του ΠΑΟΚ κόντρα στη Στεάουα Βουκουρεστίου
17:20
Πρόκειται για το τρίτο φιλικό του «Δικεφάλου» επί ολλανδικού εδάφους
17:21
Είχαν προηγηθεί οι νίκες κόντρα στη Σιλφόλντε (14-0) και την Κλαμπ Μπριζ (2-0), από τις οποίες προέκυψαν πολλά θετικά στοιχεία για την ομάδα που ετοιμάζει ο Βλάνταν Ίβιτς
17:22
Η Στεάουα Βουκουρεστίου είναι η πολυνίκης του πρωταθλήματος Ρουμανίας και πέρυσι τερμάτισε στη δεύτερη θέση, πίσω από την Άστρα Γκιόργκιου
17:25
Οι Ρουμάνοι δίνουν το έκτο φιλικό τους ματς και αξίζει να σημειωθεί ότι μετρούν τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία χωρίς να έχουν δεχθεί γκολ
17:28
Παράλληλα, είναι το τελευταίο φιλικό των Ρουμάνων πριν από την έναρξη των επίσημων αγωνιστικών τους υποχρεώσεων, καθώς στις 17 του μήνα αντιμετωπίζει την Κονκόρντια για το Κύπελλο Ρουμανίας
17:28
Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ
17:29
Βελλίδης – Κίτσιου, Μαλεζάς, Κρέσπο, Γιαννούλης – Χαρίσης, Τζιόλης – Ροντρίγκες, Πέλκας, Ζάιρο - Κουλούρης
17:31
17:35
17:38
17:46
Η ενδεκάδα της Στεάουα Βουκουρεστίου
17:47
Σοϊκάρου, Τάμας, Χάμρουν, Τούντορικ, Στάντσιου, Σούλεϊ, Τόσκα, Μομτσίλοβιτς, Ενάσε, Πόπα
17:50
Στον πάγκο του ΠΑΟΚ: Γλύκος, Μάτος, Λέοβατς, Χατζηισαΐας, Κάμπος, Περέιρα, Τσίμιροτ, Μυστακίδης, Σάκχοφ, Τζαβέλλας, Αθανασιάδης
18:00
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
18:04
1' Έναρξη του ματς
18:05
Το φιλικό διεξάγεται στο γήπεδο όπου πραγματοποιήθηκε και το πρώτο φιλικό με τη Σιλφόλντε
18:07
3' Γκολ για τον ΠΑΟΚ με σκόρερ τον Κουλούρη!
18:08
Εκτέλεσε το φάουλ ο Πέλκας, εντελώς αμαρκάριστος ο Κουλούρης που πιάνει την κεφαλιά και κάνει το 1-0
18:08
Τρίτο σερί γκολ στα φιλικά για τον Κουλούρη, πρώτο γκολ που δέχεται η Στεάουα στα φιλικά της ματς
18:11
7' Φάουλ που κερδίζει ο Χάμρουν από καλή θέση
18:12
8' Καλή εκτέλεση του Στάντσιου, η μπάλα λίγα εκατοστά δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Βελλίδη
18:15
11' Δέχεται πίεση τα τελευταία λεπτά η άμυνα του ΠΑΟΚ
18:17
13' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ!
18:18
Ο Κίτσιου από τα δεξιά έκανε επικίνδυνη σέντρα-σουτ που σταμάτησε στο δοκάρι. Η φάση στη συνέχεια σταμάτησε γιατί ο Πέλκας που κινήθηκε προς την μπάλα, ήταν σε θέση οφσάιντ.
18:22
18' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!
18:23
Νέο καλοεκτελεσμένο φάουλ του Πέλκα, κεφαλιά του Τζιόλη και η μπάλα περνά μόλις άουτ
18:24
19' Ευκαιρία για τη Στεάουα, με τον Πόπα να αστοχεί σε τετ-α-τετ με τον Βελλίδη που του έκλεισε το οπτικό πεδίο
18:24
20' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία από τον Ζάιρο!
18:27
Ο Βραζιλιάνος εκμεταλλεύεται το λάθος της άμυνας της Στεάουα, βγήκε τετ-α-τετ με τον Ρουμάνο τερματοφύλακα, αλλά αφού τον ξεπέρασε, καθυστέρησε πολύ με αποτέλεσμα ο Koγιοκάρου να αποκρούσει
18:27
23' Γκολ για τη Στεάουα που ισοφαρίζει σε 1-1 με σκόρερ τον Ενάσε!
18:28
Ο παίκτης των Ρουμάνων πήρε την κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ισοφαρίζοντας τον ΠΑΟΚ
18:32
28' Γκολ για τον ΠΑΟΚ και κάνει το 2-1!
18:34
Απίστευτο αυτογκόλ από τους Ρουμάνους, καθώς ο Κογιοκάρου δεν μπόρεσε να κοντρολάρει την μπάλα σε γύρισμα από τον Πίντιλι και εκείνη κατέληξε στα δίχτυα
18:36
32' Γκολ για τον ΠΑΟΚ με τον Γκάρι Ροντρίγκες!
18:37
Ωραία εκτέλεση φάουλ του εξτρέμ του «Δικεφάλου» και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα
18:41
37' Γκολ για τον ΠΑΟΚ με τον Στάντσιου!
18:42
Τραγικό λάθος του Τζιόλη που χάνει την μπάλα στα όρια της μεγάλης περιοχής, εύκολη υπόθεση για τον Ρουμάνο διεθνή να κάνει το 3-2 με ωραίο πλασέ
18:43
38' Γκολ για τη Στεάουα που ισοφαρίζει άμεσα και κάνει το 3-3
18:43
Σουτ του Στάντσιου, απόκρουση του Βελλίδη με τον Τουντόριε να παίρνει το ριμπάουντ για να κάνει το 3-3
18:49
45' Γκολ για τη Στεάουα που ανατρέπει το σκορ, κάνοντας το 4-3!
18:51
Ανύπαρκτη μεσοαμυντική λειτουργία του «Δικεφάλου», η μπάλα φτάνει στον Τουντόριε, που γυρίζει το σώμα του και με ωραίο πλασέ γράφει το 4-3. Ο Βελλίδης έχει χάσει τη φάση
18:51
Ημίχρονο στο τρελό α' ημίχρονο της αναμέτρησης
19:03
Παρά το γεγονός ότι ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με 3-1 στο 32', κατάφερε (γιατί περί κατορθώματος βρίσκεται) να βρίσκεται πίσω στο σκορ του α' ημιχρόνου με 4-3!
19:04
Ανάμεσα στην άμυνα και το κέντρο υπήρχαν τεράστια κενά, ενώ παράλληλα δεν υπάρχει και η σοβαρότητα των προηγούμενων φιλικών.
19:05
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
19:13
54' Πλήρη κατοχή της μπάλας έχει στα πρώτα λεπτά ο ΠΑΟΚ, χωρίς όμως να απειλεί στο παραμικρό
19:17
57' Χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με δράστη τον Μάτος
19:17
Φάουλ εκτελεσμένο από τον Πέλκα, πιο ψηλά από όλους ο Μάτος στέλνοντας με το κεφάλι την μπάλα άουτ.
19:19
59' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κάμπος ελίσσεται ωραία από τα δεξιά, στρώνει στον Πέλκα, αλλά η μπάλα από το σουτ περνά άουτ.
19:20
60' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Τζαβέλλας, Τσίμιροτ, Αθανασιάδης, Χατζηισαΐας και Περέιρα εντός αγωνιστικού χώρου
19:21
Εκτός οι Κρέσπο, Τζιόλης, Κουλούρης, Πέλκας και Μαλεζάς
19:22
61' Μακρινό σουτ του Αγκάνοβιτς, με υπερένταση απομακρύνει ο Γλύκος
19:29
68' Έχει πέσει ο ρυθμός του ματς μετά τις πολλές αλλαγές του Ίβιτς
19:30
Παρ' όλα αυτά αμυντικά δεν κινδυνεύει, δείχνοντας σαφώς πιο συγκεντρωμένος και σοβαρός
19:31
71' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Μέσα οι Μυστακίδης και Σάκχοφ, εκτός οι Χαρίσης και Ροντρίγκες
19:35
76'' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, έπειτα από απόκρουση του Ανίτα
19:35
Περνά ανεκμετάλλευτο για τον ΠΑΟΚ
19:40
80' Νεύρα ανάμεσα σε Τζαβέλλα και Γκολούμποβιτς
19:41
82' Πολύ σκληρό φάουλ του Μάτος που βλέπει και την κίτρινη κάρτα
19:43
84' Μπλοκάρει ο Γλύκος σε δυνατό σουτ του Τσίπτσιου
19:50
90' Στις καθυστερήσεις πλέον το ματς...
19:52
Λήξη του ματς με τον ΠΑΟΚ να γνωρίζει την ήττα με 4-3, όπως διαμορφώθηκε στο α' ημίχρονο.